iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 31 of 125 FirstFirst ... 2129303132334181 ... LastLast
Results 451 to 465 of 1861

Thread: Banke u Srbiji - poređenja

  1. #451
    iSrbijaLegend wifininja's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    3,604
    Thanks
    533
    Thanked 2,366 Times in 1,268 Posts

    Default Re: Banke u Srbiji - poređenja

    Slažem se da su RFZ bankomati savremeniji i ako je to merilo koja je banka bolja onda je to RFZ. Meni lično bankomat i nije toliko bitan. Gledam da sve završim on line, sa karticom i naravno Apple Pay-om tako da bankomat koristim baš kada moram.

  2. The Following User Says Thank You to wifininja For This Useful Post:

    drjackyll (01-03-2021)

  3. #452
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member miodrage's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Subotica - Beograd, Serbia
    Age
    46
    Posts
    2,113
    Thanks
    145
    Thanked 764 Times in 499 Posts

    Default Re: Banke u Srbiji - poređenja

    Da, zadovoljan sam odabirom moje banke, a da nisam prosao kako sam prosao sa ostalima, ne bih previse laprdao. Mene u Intesi odbija cekanje u redovima, toga u RF za mene licno nema. Ove "online" banke su mi zanimljive, ali cim dodje nesto "REDOVNO", tu vec pocinju da stucaju - pricam o kreditima, pozajmicama, lizingu i sl. Imao sam racune u VOban, kao sto sam napisao supruga se grcevito drzi KomBank-a, imam kredit u SoGe.... Sto se usluge tice (a za mene se to automatski povezuje sa cekanjima) tu su u odnosu na RFB svi daleko ispod.
    Sto se placanja u inostranstvu tice, posto sam barem 30-40x godisnje preko u Madjarskoj dobro znam kako sve funkcionise, i tih 1% se ne oseti. Da, na 100000€ bi se verovatno osetilo, ali na transakcije od 20-100€ to se ne vidi. Iskreno, vece transakcije od ovih retko kada sam imao.
    Takodje, za sve neupucene, postoji opcija placanja u lokalnoj valuti. Konkretno ja u Madjarskoj uvek placam karticom u forintama. Onda se taj zahtev prema mojoj banci tako salje, pa se onda pretvara u dinare pa u evre, pa se onda placa. Ukoliko znate brzo da racunate, videcete da je kurs uvek znacajno bolji prema lokalnoj valuti, sto ce reci, na 100€ otprilike ustedim tih 1% provizije banke.
    Uglavnom, svako neka koristi sta mu najvise odgovara. Za mene licno, komfor nema cenu. Nekome komfor nista ne znaci a cena mu je sve. PRihvatam da smo svi razliciti.
    Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

  4. The Following User Says Thank You to miodrage For This Useful Post:

    drjackyll (01-03-2021)

  5. #453
    iSrbijaHero
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    BG
    Posts
    503
    Thanks
    403
    Thanked 162 Times in 112 Posts

    Default Banke u Srbiji - poređenja

    Pa najbolje da ces da platis u RSD/EUR u zemlji u kojoj to nisu zvanicne valute. I da platis DCC od 8%+

    Ni tada ne mozes da izbegnes 1% koje uzima RF

    Uvek treba placati u lokalnoj valuti zemlje (HUF/HRK/MKD...), a nikako u dinarima ili eur.

  6. #454
    iSrbijaHero
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    769
    Thanks
    171
    Thanked 504 Times in 266 Posts

    Default Re: Banke u Srbiji - poređenja

    Quote Originally Posted by miodrage View Post
    Mene u Intesi odbija cekanje u redovima, toga u RF za mene licno nema.
    Ovo i mene odbija od Intese, ali ako imaš Magnifica paket, imaš ličnog bankara i otprilike sve što imaš i kod RF tako da ni u Intesi u tom slučaju nema čekanja. Hoćeš da kažeš da klijenti u RF koji nemaju Premium paket ne čekaju u redovima? Živim blizu poveće RF poslovnice u BGu i redovi su svakodnevna pojava ispred poslovnice, tako je bilo i pre pandemije, čisto sumnjam da ti ljudi tu stoje zbog viška slobodnog vremena.

    A što se tiče 1% provizije na plaćanja u inostranstvu, ne znam šta bih dodao na to. Recimo, odem u Beč u Apple Store, provučem kreditnu za iPhone 12 Pro Max od 512 GB i na cenu od 1599 EUR platim još 15.99 EUR provizije... pa ne bi mi bilo baš svejedno, naročito ako znam da mogu da provučem npr. Intesinu AMEX Gold i da platim 0 EUR provizije za identičnu transakciju, a 16 EUR nije malo. Za te pare mogu u tom istom Beču ceo dan da jedem kao car.

    Osim ako nema neka fora i kod Inteze za provizije u inostranstvu, ali ne vidim bilo šta piše, a i nije mi logično pošto će Inteza da ti naplati Magnifica paket 400 RSD mesečno, plus još 275 RSD za AMEX Gold ko voli, ili da se koristi MC koja je uračunata u cenu paketa, a koliko vidim, ni kod nje nema provizije za inostrana plaćanja...

  7. The Following User Says Thank You to petarpetrovic For This Useful Post:

    s a l e (01-03-2021)

  8. #455
    iNovajlija
    Join Date
    Mar 2012
    Age
    59
    Posts
    17
    Thanks
    3
    Thanked 9 Times in 4 Posts

    Default Re: Banke u Srbiji - poređenja

    Samo si jednu stvar 7ghfb+zaboravio za Raiffeisen. Odeš u Beč, provučeš kreditnu za iPhone i on ti podeli na 12 rata! Posle kad se vratiš, ako ne želiš na rate, možeš sve da izmiriš odjednom. Neprocenjivo, kada imaš redovnu platu i možeš da planiraš.

  9. #456
    iNovajlija
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Krusevac
    Posts
    25
    Thanks
    75
    Thanked 25 Times in 8 Posts

    Default Re: Banke u Srbiji - poređenja

    Quote Originally Posted by miodrage View Post
    Sta se doplacuje? Vidi, 20 godina sam klijent RFB, od samog pocetka imam devizni racun, pre 18 godina otvorio dinarski tekuci, i od tada jos nekoliko deviznih, od kojih sam neke pozatvarao. I pre nego sto mi je plata postala 100+k sam imao sve ovo i nisam placao nista, odnosno jesam nekih 250 din mesecno... Kad mi je pre 8 godina plata otisla na gore, postao sam i premium klijent i ponudili su mi one uslove koje sam gore naveo. Na vecini bankomata mogu da uplatim i dinare i devize, bez ikakvih problema. Ja vrlo cesto nemam vremena u toku dana nesto da obavim, pa u 23h udjem u banku i preko bankomata sve sredim, a sto ne mogu, to uradim jednim telefonskim pozivom.
    I ne moze niko da mi prica o ostalim bankama, bio sam klijent i Intese i Vojvodjanske i supruga mi je u Komercijalnoj, i imam kredit u SoGe (sada OTP), svi zajedno ne mogu da prismrde RFB.
    Slazem se da nije besplatno, ali i ne treba da bude, usluga se placa, i to je svuda u svetu normalno.
    Stavise mi smo jedna od poslednjih zemalja gde se na stednju dobijaju neke kamate, u Nemackoj recimo ako stavis pare u banku kamata je negativna, odnosno, umesto da zaradis, izgubices. Prosto kao pasulj.
    Slozio bih se sve je kako si napisao. I ja sam dugo njihov premium klijent i stvarno nemam niti jedan prigovor.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  10. #457
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member mikenzi's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Belgrade, Serbia
    Age
    40
    Posts
    4,303
    Thanks
    803
    Thanked 3,953 Times in 2,131 Posts

    Default Banke u Srbiji - poređenja

    Quote Originally Posted by petarpetrovic View Post
    Za te pare mogu u tom istom Beču ceo dan da jedem kao car.
    Gde molim te?

    Pa u Beogradu za 16€ ne možeš ceo dan da jedeš kao car. Možeš da odeš na jedno mesto, za jedan obrok uz kafu i piće.

  11. The Following 2 Users Say Thank You to mikenzi For This Useful Post:

    drjackyll (02-03-2021),s a l e (01-03-2021)

  12. #458
    iSrbijaHero
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    769
    Thanks
    171
    Thanked 504 Times in 266 Posts

    Default Re: Banke u Srbiji - poređenja

    Quote Originally Posted by bojan.milosevic View Post
    Samo si jednu stvar 7ghfb+zaboravio za Raiffeisen. Odeš u Beč, provučeš kreditnu za iPhone i on ti podeli na 12 rata! Posle kad se vratiš, ako ne želiš na rate, možeš sve da izmiriš odjednom. Neprocenjivo, kada imaš redovnu platu i možeš da planiraš.
    To isto imaš i kod Intese, barem sam ja to imao na AMEX Green kartici, pretpostavljam da ima i na svim ostalim, a možeš i prevremenu otplatu da radiš kao i kod RFB.

    Quote Originally Posted by mikenzi View Post
    Gde molim te?

    Pa u Beogradu za 16€ ne možeš ceo dan da jedeš kao car. Možeš da odeš na jedno mesto, za jedan obrok uz kafu i piće.
    Po gradu definitivno ne možeš, ali ako pokupuješ gotova ili polugotova jela u Spar/Interspar - u npr., onda nije neizvodljivo.

    Zapravo, pre jedno 2 godine sam pročitao negde na Netu, više se ne sećam ni imena ni gde sam to tačno video, ali bilo je nešto u stilu "ako hoćeš za male pare da jedeš kvalitetnu lokalnu hranu u inostranstvu, idi što dalje od centra grada na periferiju i gađaj male, porodične restorane. Vlasnici takvih restorana znaju da imaju drastično manji priliv turista i moraju da se bore kvalitetom i realnim cenama". Pođem ti ja tako jednom u Simmering, to u Beču uz vrhunski metro bar nije problem, i u jednom trenutku naiđem na turski restorančić gde na meniju piše Schnitzel-Kebab, i da, to je baš to što si pretpostavio - kebab sa bečkom šniclom unutra! Čini mi se da je koštalo oko 9 EUR a bilo je toliko obilno i vrhunski spremljeno da više nisam mogao da zinem do sutra ujutru, tako da, da, uz malo truda možeš da se oždereš u Beču za 16 EUR dnevno :-)))

  13. #459
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member miodrage's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Subotica - Beograd, Serbia
    Age
    46
    Posts
    2,113
    Thanks
    145
    Thanked 764 Times in 499 Posts

    Default Re: Banke u Srbiji - poređenja

    Moze da se jede u Becu i za 3€ i za 303€... Nije frka... Ali, koliko para toliko muzike... mislim, klope! Naravno, kao i i BG, i Bec je dsta "sirok" pojam... I Ritopek i Zaklopaca su Beograd zvanicno...

    Petre: naravno da se stoji svuda u redu, pa i u RFB, osim ako si Premium klijent, i to zaista vredi.
    Ne znam da li u Intesi imas pravo prvenstva u odnosu na sve ostale kad se pojavis? U RFB ima, i ja sam to ne jednom koristio. I nije me bilo briga sto su neki sevali varnice iz ociju sto sam ja samo prosao mimo reda i obavio sta mi je trebalo za nekoliko minuta. No to su retkosti, jer 99% svega obavim ili preko aplikacije ili telefonskim pozivom. Kada je bas za moranje otici u poslovnicu, kako sam vec pisao, tada me sve ceka spremljeno!
    Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

  14. #460
    iSrbijaHero
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    769
    Thanks
    171
    Thanked 504 Times in 266 Posts

    Default Re: Banke u Srbiji - poređenja

    Ne znam zašto bi išao preko reda u poslovnici kad svakako imaš svog ličnog bankara koga možeš da cimaš i telefonom i mejlom kad god hoćeš, baš kao i u RFB. Plaćanja radiš valjda ebanking-om, sve ostalo rešavaš sa ličnim bankarom koji može da te sačeka sa unapred pripremljenom dokumentacijom za šta god da ti treba, u unapred zakazanom terminu, dođeš i odradiš sve za par minuta u miru i tišini, van svih redova i guranja.

    Ne pada mi ništa na pamet zašto bih morao da se guram po šalterima ako već imam ebanking preko koga završavam 95% stvari, a plaćanja naročito. Za sve ostalo tu je lični bankar, RFB-style.

  15. #461
    iSrbijaHero Baraba's Avatar
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Beograd
    Posts
    784
    Thanks
    605
    Thanked 326 Times in 187 Posts

    Default Re: Banke u Srbiji - poređenja

    ^
    Ovo iznad je Intesa MAGNIFICA. I to funkcioniše, savetnik je dosta više od uvođenja preko reda, naravno kome ovo treba (pravno lice) za finansije.

    https://www.bancaintesa.rs/intesa-ma...oda.2555.html?

  16. #462
    iSrbijaLegend wifininja's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    3,604
    Thanks
    533
    Thanked 2,366 Times in 1,268 Posts

  17. The Following 2 Users Say Thank You to wifininja For This Useful Post:

    drjackyll (02-03-2021),markop151 (02-03-2021)

  18. #463
    iSrbijaHero nixysx's Avatar
    Join Date
    Apr 2016
    Location
    Крушевац
    Posts
    1,254
    Thanks
    776
    Thanked 452 Times in 232 Posts

    Default Re: Banke u Srbiji - poređenja

    Meni mail stigao nije


    Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk Pro

  19. #464
    iEntuzijasta
    Join Date
    Jun 2017
    Age
    31
    Posts
    68
    Thanks
    94
    Thanked 36 Times in 22 Posts

    Default Re: Banke u Srbiji - poređenja

    Quote Originally Posted by s a l e View Post
    Pa najbolje da ces da platis u RSD/EUR u zemlji u kojoj to nisu zvanicne valute. I da platis DCC od 8%+

    Ni tada ne mozes da izbegnes 1% koje uzima RF

    Uvek treba placati u lokalnoj valuti zemlje (HUF/HRK/MKD...), a nikako u dinarima ili eur.
    Ja sam bas citao savete mnogih za suprotno - da se placa u EUR u inostranstvu da bi se izbegla dvostruka konverzija kod nas.
    Konkretno u HR npr. bolje platiti u EUR nego u HRK zbog konverzije.

    Nemam pojma sta je DCC, mozda sam lose savetovan...

    Par puta sam platio MC karticom iz intese EUR u Hrvatskoj i oba puta mi je skinut tacan iznos sa devizne partije kartice


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

  20. #465
    iSrbijaLegend
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Beograd
    Posts
    1,717
    Thanks
    204
    Thanked 383 Times in 183 Posts

    Default Re: Banke u Srbiji - poređenja

    Dajte mi predlog neke banke gde da predjem koja podrzava Apple Pay gde cu moci da imam i dinarski i devizni racun i da mogu da deponujem u bankomat €, samo da nije Raiffeisen jer sam vec tu, lopovi naplacuju 600 din mesecno odrzavanje.

    Molim Vas preporucite neku bolju opciju.

Page 31 of 125 FirstFirst ... 2129303132334181 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 5 users browsing this thread. (0 members and 5 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •