iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 72 of 125 FirstFirst ... 2262707172737482122 ... LastLast
Results 1,066 to 1,080 of 1861

Thread: Banke u Srbiji - poređenja

  1. #1066
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    121
    Thanks
    17
    Thanked 57 Times in 39 Posts

    Default Re: Banke u Srbiji - poređenja

    Quote Originally Posted by s a l e View Post
    Cekam je preko mesec dana u OTP. Rekli bice za 10-15…
    Pretpostavljam da si ranije koristio kartice u OTP, tako da možda znaš o čemu se radi. Naime, kolko znam, Na Praktik (i verovatno Prestiž) paketu je Mastercad vezana isključivo za EUR račun kad se plaća u inostranstvu. Ako nema EUR-a, ne radi se konverzija sa dinarskog, nego transakcija ne prolazi. Druge valute bi trebalo da se konvertuju direktno u EUR, što stoji eksplicitno na sajtu:

    Ukoliko imate karticu za plaćanje u inostranstvu, plaćanja možete nesmetano obavljati u bilo kojoj valuti, potrebno je samo da imate sredstva na svom evro tekućem računu.
    Prekjuče dodah karticu na PayPal i za verifikaciju su mi skinuli onih 1.50 EUR-a. Sve prošlo, sve radi, ali tih 1.50 EUR-a nije skinuto sa EUR računa na kom je bilo sredstava, nego sa dinarskog, tačno po lošem kursu banke sa sajta (119.33). Je l ovo specifično samo za verifikaciju kartice na PayPal-u ili za PayPal plaćanje generalno ili su nešto promenili u međuvremenu?

    I da, banka je ovu transakciju okarakterisala kao sumnjivu. Kontam da će me zvati i slati mejlove kad Netflix i Spotify skinu pretplatu sledećeg meseca.

  2. #1067
    Administrator zabrljanje's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Beograd
    Posts
    20,586
    Thanks
    1,024
    Thanked 9,596 Times in 6,435 Posts

    Default Re: Banke u Srbiji - poređenja

    Mislim da ti je PayPal podesio da je glavna valuta za sve transakcije dinar a ne euro, posto si iz Srbije. Ako hoces da to promenis, moras da ih zoves i trazis da to promene u euro.

  3. #1068
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    121
    Thanks
    17
    Thanked 57 Times in 39 Posts

    Default Re: Banke u Srbiji - poređenja

    Nisam to znao. Probaću neku sitnu kupovinu da vidim kako fercera, pa ću ih kontaktirati. Ali s druge strane, sa RF Visa Virtuon se skida u eurima, tačno onoliko koliko košta. Naravno, ide 1% provizije, al to je posebna stavka. Moguće da postoji razlika u tom smislu između Visa i Mastercard...

  4. #1069
    iSrbijaHero
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    BG
    Posts
    503
    Thanks
    403
    Thanked 162 Times in 112 Posts

    Default Banke u Srbiji - poređenja

    @polifonico

    Tako je od spajanja OTP - potrosnja u inostranstvu bi trebala primarno da ide sa eur racuna, a ako nema sa dinarskog po kursu banke. I u zemlji ako neka na din onda ide sa eur. Iskreno mi je vise odgovarao stari sistem - odvojeni racuni.

    Zato preko eBankinga na kompu otvori stedni devizni i tamo skloni eur, pa prebacuj po potrebi. Bio sam praktik, ali uzeh prestiz zbog putnog osiguranja i pristupa biz klubu. Ali jos nista od premium kartice
    Last edited by s a l e; 18-06-2021 at 21:01.

  5. The Following User Says Thank You to s a l e For This Useful Post:

    polifonico (18-06-2021)

  6. #1070
    iPhoneBigFan
    Join Date
    May 2015
    Location
    Belgrade
    Age
    34
    Posts
    158
    Thanks
    82
    Thanked 57 Times in 37 Posts

    Default Re: Banke u Srbiji - poređenja

    Jel zna neko koji je kurs za kupovinu evra preko intesine aplikacije za hit i hit plus paket? Pošto je za onaj osnovni katastrofa, tipa preko 119 DIN.

  7. #1071
    iNovajlija
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    12
    Thanks
    7
    Thanked 2 Times in 2 Posts

    Default Re: Banke u Srbiji - poređenja

    118.2 rsd

  8. The Following User Says Thank You to parazit For This Useful Post:

    mp3player (19-06-2021)

  9. #1072
    iPhoneBigFan
    Join Date
    May 2015
    Location
    Belgrade
    Age
    34
    Posts
    158
    Thanks
    82
    Thanked 57 Times in 37 Posts

    Default Re: Banke u Srbiji - poređenja

    I jel smo na kraju ustanovili da li se plaća održavanje deviznog računa ako na kraju meseca nemamo sredstava na njemu?

  10. #1073
    Administrator zabrljanje's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Beograd
    Posts
    20,586
    Thanks
    1,024
    Thanked 9,596 Times in 6,435 Posts

    Default Re: Banke u Srbiji - poređenja

    Mnogi pisu, na osnovu podataka iz Intezinog maila, da se ne placa ako je na kraju meseca stanje 0, nevezano za to da li je bilo prometa. Neki tvrde da se naplacuje ako je bilo prometa cak i ako je stanje 0. Njihovi zaposleni i dalje nisu sigurni i najverovatnije i oni cekaju da vide da li se to placa.

  11. The Following User Says Thank You to zabrljanje For This Useful Post:

    mp3player (19-06-2021)

  12. #1074
    iPhoneBigFan
    Join Date
    May 2015
    Location
    Belgrade
    Age
    34
    Posts
    158
    Thanks
    82
    Thanked 57 Times in 37 Posts

    Default Re: Banke u Srbiji - poređenja

    Veselo Ništa, onda ću sačekati prvi jul da vidim kakvo je stanje što se toga tiče.

  13. #1075
    iSrbijaHero
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    BG
    Posts
    503
    Thanks
    403
    Thanked 162 Times in 112 Posts

    Default Re: Banke u Srbiji - poređenja

    Procitajte tarife

    https://www.bancaintesa.rs/document/...31_05_2021.pdf


    ** Naknada za vođenje platnog računa se naplaćuje iz raspoloživih sredstava, bez obzira da li je po računu u toku meseca bilo finansijskih promena. Ukoliko na platnom računu na dan naplate naknade klijent nema obezbeđena sredstva za naplatu u celosti, Banka neće formirati potraživanje za iznos dospele nenaplaćene naknade, tj. naknada za taj mesec neće biti naplaćena. Naknada za jednovalutne devizne platne račune i devizne platne račune koji su zadržali broj viševalutnog računa iz koga su nastali tokom migracije u novembru 2019 godine, naplaćivaće se stupanjem na snagu ove Tarife naknada za usluge BIB za fizička lica, dok će se naknada za sve automatikom novootvorene devizne račune nastale iz viševalutnih računa i devizne platne račune koji su bili sastavni deo Intesa Hit/Intesa Magnifica računa, naplaćivaće se počevši od naknade za januar 2022.godine.

  14. #1076
    iSrbijaHero applefan's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Novi Sad
    Age
    41
    Posts
    1,289
    Thanks
    142
    Thanked 245 Times in 183 Posts

    Default

    Stigle mi kartice i pinovi od RF banke. Cekam da se jave iz call centra pa da aktiviram

    Alaj bagovite app od banke. Odjednom mi ne radi logovanje i prijavljuje gresku. Ok rekose mi pravi nov nalog,sad dok pravim nemam gde da ubacim code iz sms. Lepo smo poceli…

    Na bankomat te nisu slali da je aktiviras? Meni rekose aktivacija kartice je na bankomatu uz prvo unosenje pin code....
    Apple iPhone 14 Pro 256gb simfree iOS 17.4

  15. #1077
    Administrator zabrljanje's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Beograd
    Posts
    20,586
    Thanks
    1,024
    Thanked 9,596 Times in 6,435 Posts

    Default Re: Banke u Srbiji - poređenja

    Pisano je vec da je aktivacija kartice putem poziva call centru a@didule je napisao da su mu rekli da ne moze preko bankomata

    Quote Originally Posted by JohnSmith View Post
    Ukoliko je Ugovor o izdavanju i korišćenju Visa DEBIT i DinaCard debitne kartice zaključen na daljinu, Banka će Koriniku izraditi i dostaviti karticu a nakon toga i PIN i to na adresu koju je Korisnik dostavio Banci za komunikaciju (adresa stanovanja - kontakt adresa. Korisnik nakon prijema kartice i PIN-a aktivira karticu pozivom kontakt centra Banke na tel. +381 11 3202 800.
    Quote Originally Posted by Didule View Post
    Uspeo konačno!!!



    Uradio sam ovako kako je @JohnSmith predložio. Čak su mi rekli na call centru da tako jedino i može i da ne može preko bankomata. Apple pay mi je aktiviran KONAČNO! Jedino što mi aplikacija i daje nije registrovala kartice...

  16. #1078
    iSrbijaHero applefan's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Novi Sad
    Age
    41
    Posts
    1,289
    Thanks
    142
    Thanked 245 Times in 183 Posts

    Default Re: Banke u Srbiji - poređenja

    Ja ne znam ko je ovde lud meni rekose na call centru da je aktiviram preko bankomata. Koliko puta vise da ih zovem,svako svoju pricu vrti…
    Apple iPhone 14 Pro 256gb simfree iOS 17.4

  17. #1079
    iSrbijaLegend wifininja's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    3,604
    Thanks
    533
    Thanked 2,366 Times in 1,268 Posts

    Default Re: Banke u Srbiji - poređenja

    Drug pre neki dan tako aktivirao..uplatio novac na bankomatu.

  18. #1080
    iSrbijaHero kristianmarkovic's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Niš
    Age
    37
    Posts
    578
    Thanks
    189
    Thanked 225 Times in 171 Posts

    Default Re: Banke u Srbiji - poređenja

    Ako nešto nisu promenili, ne može na bankomatu. Ja sam prvo pokušao bankomat i da platim karticom na prodajnom mestu, posle mi rekli u call centru da ne može tako, jedino kod njih.

    Inače da potvrdim da nema provizija ni prilikom uplate na bankomatu ni sa drugog računa, a bespatni su i transferi na račune drugih banaka u zemlji i to hitni nalozi.

    App radi dobro, vrlo je brza, nisam fan dizajna samo, u odnosu na app mobi banke prednost je otkljucavanje face id-jem
    iPhone XS

Page 72 of 125 FirstFirst ... 2262707172737482122 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •