iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 101 of 125 FirstFirst ... 519199100101102103111 ... LastLast
Results 1,501 to 1,515 of 1861

Thread: Banke u Srbiji - poređenja

  1. #1501
    iSrbijaLegend wifininja's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    3,612
    Thanks
    533
    Thanked 2,373 Times in 1,272 Posts

    Default Re: Banke u Srbiji - poređenja

    Ono što je najgore i što je veliki paradoks je to što veliki broj ljudi sa rukovodećih pozicija u Mobi banci ima iPhone i naravno koristi Apple Pay tako što imaju otvorene paralelne račune u nekoj drugoj banci samo kako bi koristili tu uslugu koju njihova matična banka još uvek nema.

  2. The Following User Says Thank You to wifininja For This Useful Post:

    drjackyll (12-12-2021)

  3. #1502
    iSrbijaHero
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    769
    Thanks
    171
    Thanked 504 Times in 266 Posts

    Default Re: Banke u Srbiji - poređenja

    Quote Originally Posted by Baraba View Post
    Ti paralelni računi su samo minus "pravoj" banci, da sve ima u njoj i da je klijent zadovoljan ne bi ljudi otvarali još jedan račun u online banci. Evidentno je da su online banke skinule kajmaka i da ni jedna banka za sada nije kompletno zaokružena da se samo na nju možeš osloniti a sve ostalo pogasiti. Nekoj fale bankomati, nekoj štednja, nekoj krediti, nekoj dobar kurs itd.
    Ovo nije ništa specifično za nas, manje - više svuda u svetu sam viđao da ljudi imaju račune u nekoliko banaka baš iz razloga koje si spomenuo gore. Jedna je primarna banka gde leže plata, izdaju se kreditne kartice, ide lizing, ide stambeni kredit, itd. Sekundarna banka služi kao backup solucija kada prvoj banci padne sistem i ne prolaze transakcije (dešava se svuda i svim bankama pre ili kasnije) a obično se iskoriste još neke usluge usput (raznorazne štednje i ulaganja recimo).

    Ja trenutno imam račune u 4 banke, doduše neke ću uskoro da gasim jer mi postaju skroz beskorisni a upravo je Mobi banka prva za "odstrel". Već neko vreme ne postoji ama baš ništa kod njih što ne može da se dobije u mnogim drugim bankama, a količina problema u radu aplikacije i backend sistema je nedopustiva za jednu banku koja ima jednu jedinu filijalu i kojoj je upravo online poslovanje glavni adut. Banka koja je u svoje vreme bila najprogresivnija i unela malo svežine u domaći bankarski sektor i naterala ostale "teškaše" da se malo aktiviraju po pitanju ponude je za 5 - 6 godina postala žrtva sopstvenog uspeha, a da pritom nikada nije uspela da napravi bilo kakav profit, već sve ove godine posluje u minusu.

    To je prilično nedvosmislen indikator da domaće tržište još uvek nije zrelo za online banke jer koliko god mi na ovom forumu pričali i diskutovali o svim ovim stvarima, mi nismo ni 1% populacije kod nas.

    Lično ne znam apsolutno nikog ko je preneo platu iz Mobi banke u drugu banku i zatvorio račun samo da bi koristio Apple Pay (ja prvi nisam), ali zato znam bar 10 ljudi koji su ugasili račune još letos posle višednevnog problema u pristupu aplikaciji. Moj uzorak vrlo verovatno nije reprezentativan ali ipak pokazuje neki trend.

    Hajde samo da prekinemo da predstavljamo dolazak Apple Pay-a kao drugi silazak Isusa na zemlju jer to definitivno nije. Jeste zgodna stvar, koristim ga svakodnevno i njegovo prisustvo jeste značajno jer validira Srbiju kao tržište gde postoji barem minimalna odgovarajuća zakonska regulativa da takvi servisi postanu dostupni kod nas ali cela ta priča ima i neke nedostatke - nemogućnost plaćanja na rate kreditnom karticom je jedna od njih. Druga stvar je vezana za trenutnu pandemiju i zimski period gde zbog maske moram da kucam passcode da bih pristupio kartici (imam automatski unlock preko sata pa bar ne moram dvaput da ga kucam) a ako poželim da platim satom, moram da se rvem sa rukavima od kaputa i izvodim gimnastiku da dođem do POS terminala jer je isti u 90% prodavnica vrlo retardirano postavljen i vrlo često je lakše jednostavno izvaditi karticu i platiti.

    Ajd' ovaj problem će se rešiti sam od sebe kad prođe pandemija, ali ostaje nedostatak za plaćanje na rate (ne želimo ili ne možemo svi da pređemo u RFB i izvadimo installmentu Visu jbg).

    Sve u svemu, svako ko ima neka ozbiljnija primanja ili je prešišao 20te godine života ima malo drugačije potrebe kad su banke i finansije u pitanju i nedostatak Apple Pay - a definitivno nije minus za 99.9% tih ljudi. Mnogo više mi znači veća kamata na štednju ili manja kamata na stambeni kredit recimo, a ako ima usput i lepo dizajniran ebanking i Apple Pay, može i to, ali nije apsolutno neophodno.

  4. The Following User Says Thank You to petarpetrovic For This Useful Post:

    Baraba (12-12-2021)

  5. #1503
    iNovajlija
    Join Date
    Sep 2014
    Age
    36
    Posts
    22
    Thanks
    7
    Thanked 10 Times in 6 Posts

    Default Re: Banke u Srbiji - poređenja

    Quote Originally Posted by Baraba View Post
    Koga vi znate da je napustio Mobi banku zato što nema AP? Evo ja nisam. Nema ni Kom bank pa ne vidim da ljudi napuštaju. Nema ni Agrikole. Itd. Imam AP u RF banci i nisam dodao kraticu u telefon, isto mi je vaditi karticu ili telefon, plus karticu mogu da prebrišem ako uređaj nije blizu i ne može da se dohvati od paravana koje su napravili, lakše dam nekom karticu nego telefon u ruke. Da ne ispadne da je plaćanje i trgovina počela sa AP i od toga zavisi, daleko je to od toga. Pre će neko da napusti Mobi banku zbog ovih brljotina od pre neki dan (ponedeljak) što im nije radilo ništa, ni app, ni stanje, nisu imali veze sa vezom. Ili će neko napustili Kom bank jer su naplaćivali članarine za kartice koje su besplatne u njihovom paketima. Imaju banke mnogo većih problema od AP i razlog za napuštanje.
    Ja sam napustio Mobi banku zbog AP i presao u Rai. Imaju sve sto ima i Mobi plus AP. I Mobi banka brlja od letos najstrasnije. Prebacio sam celu porodicu u Rai.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  6. The Following 3 Users Say Thank You to hellocharlie For This Useful Post:

    drjackyll (12-12-2021),s a l e (12-12-2021),wifininja (12-12-2021)

  7. #1504
    iSrbijaHero
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    BG
    Posts
    503
    Thanks
    403
    Thanked 162 Times in 112 Posts

    Default Re: Banke u Srbiji - poređenja

    I ja u OTP + iRF.

  8. The Following 2 Users Say Thank You to s a l e For This Useful Post:

    drjackyll (12-12-2021),wifininja (12-12-2021)

  9. #1505
    iSrbijaHero
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    769
    Thanks
    171
    Thanked 504 Times in 266 Posts

    Default Re: Banke u Srbiji - poređenja

    Nego, kad smo već kod AP-a, šta mislite hoće li neko na kraju da dobije 1000 RSD cashback od MasterCard-a za wallet plaćanja? :-)

    Ja sam formalno ispunio uslove još 1. novembra u toku dana ali od kešovine ni traga ni glasa... cela kampanja je toliko jadna da jadnija ne može da bude.

  10. #1506
    iSrbijaLegend wifininja's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    3,612
    Thanks
    533
    Thanked 2,373 Times in 1,272 Posts

    Default Re: Banke u Srbiji - poređenja

    For the first 12,000 Cards through which purchases and payments via Mobile Wallet are performed at least 3 or more times at the store of any Domestic Merchant (excluding online payments) in the cumulative minimum amount of RSD 1,000, Cardholders are entitled to cashback in the minimum amount of 1,000 RSD, within a period of 15 business days from day of the last purchase and payment by the Card.

    Ti mora da si bio 12001
    Kažeš da si sve uslove ispunio još 1.11 a od tada je prošlo više od 15 radnih dana kako je navedeno u Terms and Conditions. Stvarno su jadni ako zavlače ljude. Ja sam na žalost u Intesi koja nije u ovom Cash Back programu tako da nisam učestvovao.

  11. #1507
    iEntuzijasta God Ra's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Age
    38
    Posts
    61
    Thanks
    5
    Thanked 29 Times in 18 Posts

    Default Re: Banke u Srbiji - poređenja

    Quote Originally Posted by petarpetrovic View Post
    Nego, kad smo već kod AP-a, šta mislite hoće li neko na kraju da dobije 1000 RSD cashback od MasterCard-a za wallet plaćanja? :-)

    Ja sam formalno ispunio uslove još 1. novembra u toku dana ali od kešovine ni traga ni glasa... cela kampanja je toliko jadna da jadnija ne može da bude.
    Ja dobio cashback a uslove sam ispunio kasnije od tebe


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  12. #1508
    iNovajlija
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    12
    Thanks
    7
    Thanked 2 Times in 2 Posts

    Default Re: Banke u Srbiji - poređenja

    Ja sam dobio cashback, u Intezi sam, sve transakcije preko sata. Koliko sam shvatio, nije vezano za banku nego za MC.

  13. #1509
    iSrbijaLegend wifininja's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    3,612
    Thanks
    533
    Thanked 2,373 Times in 1,272 Posts

    Default Re: Banke u Srbiji - poređenja

    Pa da za MasterCard. Ja nemam Intesa MasterCard Credit karticu već vizu.

  14. #1510
    iSrbijaHero
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    BG
    Posts
    503
    Thanks
    403
    Thanked 162 Times in 112 Posts

    Default Re: Banke u Srbiji - poređenja

    Dobio 1030 din 10.11…

  15. #1511
    iSrbijaHero
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    769
    Thanks
    171
    Thanked 504 Times in 266 Posts

    Default Re: Banke u Srbiji - poređenja

    Koristim Intezinu MC Gold kreditnu kao primarnu karticu za AP, ali od para ni traga ni glasa. Malo mi je nerealno da sam 12001. korisnik bio već 1. novembra :-)

  16. #1512
    iEntuzijasta God Ra's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Age
    38
    Posts
    61
    Thanks
    5
    Thanked 29 Times in 18 Posts

    Default Re: Banke u Srbiji - poređenja

    Ja sam 3 transakcije imao izmedju 15.11-18.11 i dobio tih 1030 din 01.12

    OTP banka


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  17. The Following User Says Thank You to God Ra For This Useful Post:

    s a l e (13-12-2021)

  18. #1513
    iSrbijaHero Cuksi's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Beograd
    Posts
    1,488
    Thanks
    2,284
    Thanked 729 Times in 400 Posts

    Default Re: Banke u Srbiji - poređenja

    Sto se tice AP mene je spasao pre neki dan. Na kasi provalim da mi nema novcanika i platim telefonom. Srecom novcanik nadjoh u kolima, ali AP izuzetno korisna stvar!

  19. The Following User Says Thank You to Cuksi For This Useful Post:

    rmilanovic (15-12-2021)

  20. #1514
    iSrbijaHero
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    769
    Thanks
    171
    Thanked 504 Times in 266 Posts

    Default Re: Banke u Srbiji - poređenja

    Zvali jutros iz Mobi banke da ponude Progresiv besplatno prvih 6 meseci ako prenesem platu kod njih. Rekoh da sam platu preneo iz Mobi banke u drugu banku pre par meseci i na njihovo pitanje zašto, rekoh zato što je aplikacija bila nedostupna nekoliko puta po nekoliko sati kad je bilo najkritičnije, samo su se zahvalili na vremenu i prekinuli vezu

  21. The Following User Says Thank You to petarpetrovic For This Useful Post:

    wifininja (13-12-2021)

  22. #1515
    iSrbijaLegend wifininja's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    3,612
    Thanks
    533
    Thanked 2,373 Times in 1,272 Posts

    Default Re: Banke u Srbiji - poređenja

    Nastavlja se snižavanje trgovačke naknade pri plaćanju platnim karticama. Nije baš neko sniženje 0,01 pp al ajde

    https://nbs.rs/sr_RS/scripts/showcon....html?id=17620

Page 101 of 125 FirstFirst ... 519199100101102103111 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •