iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 55 of 125 FirstFirst ... 545535455565765105 ... LastLast
Results 811 to 825 of 1861

Thread: Banke u Srbiji - poređenja

  1. #811
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    121
    Thanks
    17
    Thanked 57 Times in 39 Posts

    Default Re: Banke u Srbiji - poređenja

    Raiffeisen, 500 dinara mesečno Preduzentik paket. Uključena Mastercard Bussines kartica koja od skoro radi sa Apple Pay i mBank app iz koje su domaća plaćanja bez provizije. Ne mogu se iz aplikacije raspoređivati devizni prilivi, ali može mail-om. Ako je neophodan kompletan poslovni desktop eBanking, Preduzetnik Plus paket ga uključuje i košta 900 dinara mesečno (onih 400 mesečno je za sertifikat). U pitanju je njihovo rešenje koje radi i na macOS i preko njega može otprilike sve što zakon dozvoljava - raspored deviznih priliva, devizna plaćanja, uplata deviza na račun kartice, štampanje izvoda u svakom trenutku, uvoz i izvoz naloga za plaćanje, pravljenje spiskova za plate itd. Ali to je najverovatnije overkill većini preduzetnika.

  2. The Following User Says Thank You to polifonico For This Useful Post:

    kristianmarkovic (26-04-2021)

  3. #812
    iSrbijaHero Cuksi's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Beograd
    Posts
    1,485
    Thanks
    2,276
    Thanked 726 Times in 397 Posts

    Default Re: Banke u Srbiji - poređenja

    jel ima jos neko ovu gresku kad proba preko kompa na e banking intese da se uloguje

    error.jpg

    edit:
    proradilo
    Last edited by Cuksi; 27-04-2021 at 07:23.

  4. #813
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member miodrage's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Subotica - Beograd, Serbia
    Age
    47
    Posts
    2,114
    Thanks
    145
    Thanked 764 Times in 499 Posts

    Default Re: Banke u Srbiji - poređenja

    Pa licni bankar moze da ti zavrsi sve i ti samo da udjes i potpises, inace dok se sve otkuca, pa odstampa prodje dosta vremena. Jos ako je i red (a danas su redovi ispred banaka svakodnevica)... ode prepodne.
    Ja nazovem telefonom, kazem sta mi treba, ona sve odradi i javi mi kada da dodjem. A vrlo cesto je bilo da je nazovem i kazem da mi za 5 minuta spremi nesto da samo pokupim i bezim (papiri, nova kartica...). Meni je vreme u zivotu vrlo dragoceno, i nemam ga da bih ga gubio po redovima i cekao. Eto to su za mene jako korisne stvari kod licnog bankara.
    Jos jedna meni korisna stvar je bila kada sam kupovao neku belu tehniku, i nisam znao da imam limit na kartici (ja to tada zaista nisam znao ni da postoji), i odem u drugi grad, i ne prolazi. Nedelja prepodne. Pare nemam, sve je na kartici. I zovem nju, kaze sacekaj 10-ak min, i javim se. I nakon 10-ak minuta zove, kaze digla sam ti limite, sada idi uradi sta ti treba. Posto nije mogla skroz bez centrale da toliko podigne limit, dala mi je spasonosno resenje, pa sam odredjeni deo platio karticom, a drugi deo (opet do drugog limita) digao na obliznjem bankomatu i resio sve.
    Eto, to je funkcija licnog bankara, plus da te informise i da ti ponudi neke benefite, dodatne usluge, pakete... tipa privatna dobrovoljna penzija, stedni fondovi, medjuvalutne transakcije, hartije od vrednosti, brokeri...
    Naravno, koga ovo nista ne interesuje i ne treba mu to je u redu. Postujem svacije misljenje i svaciji izbor, meni ove stvari koje stede vreme i daju mi mogucnost ubrzavanja dosadne administracije vrede vise nego tih par stotina dinara mesecno. Opet, ponavljam, sigurno je i da dobar deo benefita ja imam zahvaljujuci licnom poznanstvu. Sa druge strane i njena majka mi je pacijent, i kada se zena izlomila, ja sam dojurio u bolnicu posle poziva i krenuo u resavanje slucaja. Ali kako kazu, there's no such thing as a free lunch.
    Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

  5. #814
    iSrbijaHero Cuksi's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Beograd
    Posts
    1,485
    Thanks
    2,276
    Thanked 726 Times in 397 Posts

    Default Re: Banke u Srbiji - poređenja

    @miodrage to sto ti imas vise mu dodje kao veza nego licni bankar.
    Tako bi trebalo da funkcionise ali zamisli da licni bankar sve klijente mora da zove i govori im za promene i nudi im sve i svasta. Pa on/ona bi imali samo to da rade bez drugih poslova. Imam u intesi posto samo uzeo kredit kao licnog bankara niko me ziv nije pozvao da mi kaze sta od usluga koje trenutno imam nece vise biti besplatne. Nego samo mail pa ti citaj i vidi sta ces.

  6. #815
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member miodrage's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Subotica - Beograd, Serbia
    Age
    47
    Posts
    2,114
    Thanks
    145
    Thanked 764 Times in 499 Posts

    Default Re: Banke u Srbiji - poređenja

    Pa ne zove ona mene redovno da mi deklamuje sve zivo, nego kad se vidimo/cujemo (a vidimo/cujemo se 1-2x mesecno) pa ako ima nesto zanimljivo, javi mi. Takodje, posto se poznajemo, zna sta mi treba i zna sta treba da mi javi. Poslednje sto mi je otkrila je bilo pre 3 godine bas za to putno i zdravstveno osiguranje, kada sam isao u Nemacku.
    A recimo, za Apple Pay sam ja njoj javio
    Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

  7. #816
    iEntuzijasta smitrovic's Avatar
    Join Date
    Jul 2020
    Location
    Serbia
    Age
    39
    Posts
    69
    Thanks
    0
    Thanked 20 Times in 15 Posts

    Default Re: Banke u Srbiji - poređenja

    Ja sam dobio nekog licnog bankara u rfb koji nema pojma proizvode koja banka ima. Evo cekam da se raspita pa da mi javi sta da radim sa kred karticama al dobro bolje to nego opet da cekam red napolju da pitam na salter koji tek nista ne zna.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

  8. #817
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    121
    Thanks
    17
    Thanked 57 Times in 39 Posts

    Default Re: Banke u Srbiji - poređenja

    Nisam imao pojma da RF uvodi potpuno online račun...

    https://www.raiffeisenbank.rs/home/racuni/e-racun/

    Usluga još uvek nije aktivna, al se spominje i u tarifniku.

    Ono što zbunjuje je da će račun biti besplatan i izgleda uključivati praktično sve što uključuje i "Može" paket (koji košta 250 + 40 RSD). Ali se ne može aplicirati ukoliko se već poseduje tekući račun. Ispada da stari korisnici moraju da plaćaju ono što novi mogu da dobiju besplatno. Alternativa je da se zatvori račun i čeka 6 meseci.

  9. The Following 2 Users Say Thank You to polifonico For This Useful Post:

    markop151 (30-04-2021),nenadjow (30-04-2021)

  10. #818
    iPhoneBigFan
    Join Date
    May 2015
    Location
    Belgrade
    Age
    34
    Posts
    158
    Thanks
    82
    Thanked 57 Times in 37 Posts

    Default Re: Banke u Srbiji - poređenja

    Pošto na Intesinom sajtu ne mogu da nađem baš sve potrebne informacije, jel zna neko kako kod njih funkcioniše devizna štednja(oročena/neoročena)? Jel se plaća održavanje tog računa ili čega kod gde novac stoji? I da li je moguće naknadno uplaćivati novac na taj račun? Pošto ja imam jedan devizni račun koji mi je služi kao štedni ali bih sada morao da ga ugasim, jer kao, koja je svrha štednje ako mi neko svakog meseca skida neki iznos sa tog računa(koliko god on mali bio)

  11. #819
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    121
    Thanks
    17
    Thanked 57 Times in 39 Posts

    Default Re: Banke u Srbiji - poređenja

    Raiffeisen planira i biznis iRačun i takođe stari korisnici ne mogu da pređu.

    https://www.raiffeisenbank.rs/wp-con...2.03.2021..pdf

    Veoma neozbiljno, nisam ovo od njih očekivao. Ajde nekako i da progutam da račun fizičkog lica moram da zatvorim da bih dobio moderne online račune bez odlaska na šaltere i da pri tom praistorijski način poslovanja s bankom moram da plaćam više, ali preduzetnički da zatvaram, pa otvaram u drugoj banci da bih 6 meseci mogao da radim? Da li su realni? Ako ovo ne reše tako da u dogledno vreme migriraju stare korisnike na povoljnije i savremenije pakete, ozbiljno ću da razmislim da li dalje želim da sarađujem s njima. Jedno su visoke provizije, a sasvim drugo pravljenje majmunom koje apsolutno ne tolerišem.
    Last edited by polifonico; 01-05-2021 at 15:42.

  12. #820
    iSrbijaHero
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    769
    Thanks
    171
    Thanked 504 Times in 266 Posts

    Default Re: Banke u Srbiji - poređenja

    Možda zapravo imaju sistemska ograničenja na nivou ITa zbog kojih ne mogu odmah da migriraju preduzetnike? Ne znam, samo nagađam, svojevremeno kad sam imao paušalnu radnju Intesa 3 godine nije mogla da mi promeni email adresu na koju mi stižu dnevni izvodi sa računa jer su bili u sred migracije na novi, nesrećni IT sistem.

    Nije da branim RFB pošto ih inače dosta napadam na ovoj temi, ali možda je to samo privremeno. Valja se raspitati kod savetnika, ko ga ima, pošto RFB kakav god da je, ne deluje mi kao banka koja bi tek tako otkačila postojeće klijente koji joj godinama donose profit, mada s druge strane, od domaćih banaka apsolutno ništa ne treba da nas čudi.

  13. #821
    iPhoneBigFan jetblack's Avatar
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    409
    Thanks
    86
    Thanked 274 Times in 140 Posts

    Default Re: Banke u Srbiji - poređenja

    Daleko je to od nesrecnog kod Inteze, to je samo podloga za nesto mnogo bolje od starog. Problem je sto velika vecina "musterija" i dalje voli da stoji u redu i placa racune na salterima.
    MBP 13" M1 | iPhone 15 Pro | AW Ultra 2 | AirPods Pro 2 | AirPods Max

  14. The Following User Says Thank You to jetblack For This Useful Post:

    wifininja (01-05-2021)

  15. #822
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Beograd
    Posts
    793
    Thanks
    241
    Thanked 497 Times in 289 Posts

    Default Re: Banke u Srbiji - poređenja

    @mp3player. U intezi se ne placa odrzavanje ako imas samo stedne uloge. Naravno, kada je rec o devizama, kada podizes placa se porez na zaradjenu kamatu 15%, ako se dobro secam. Do sada je bila povoljnija stednja u dinarima jer su kamate bile vece i ne placa se porez. Sada su i dinarske kamate snizene, ali su i dalje vece od onih za deviznu stednju. Koliko znam, za uobicajenu stednju svaki put kad uplacujes racuna se kao nova partija i ne povezuje se sa vec ulozenim novcem. Imas i opciju da ulozis u investicioni fond, sto nije stednja, ali vrednost akcija raste tako da se moze dobiti oko 2% na godisnjem nivou, a ne placa se porez prilikom podizanja. Nisam strucnjak, ovo govorim iz svog iskustva.
    Iphone SE 32 - Ipad Pro 9.7 32 - Mac mini i-7, 16 GB, SSD 500GB - Airport Extreme - ATV4

  16. The Following User Says Thank You to smera For This Useful Post:

    mp3player (02-05-2021)

  17. #823
    iSrbijaHero
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    1,037
    Thanks
    437
    Thanked 451 Times in 235 Posts

    Default Re: Banke u Srbiji - poređenja

    Quote Originally Posted by polifonico View Post
    Nisam imao pojma da RF uvodi potpuno online račun...

    https://www.raiffeisenbank.rs/home/racuni/e-racun/

    Usluga još uvek nije aktivna, al se spominje i u tarifniku.

    Ono što zbunjuje je da će račun biti besplatan i izgleda uključivati praktično sve što uključuje i "Može" paket (koji košta 250 + 40 RSD). Ali se ne može aplicirati ukoliko se već poseduje tekući račun. Ispada da stari korisnici moraju da plaćaju ono što novi mogu da dobiju besplatno. Alternativa je da se zatvori račun i čeka 6 meseci.
    Da li se zna da li je moguce da jedna osoba u Srbiji ima dva racuna, u dve razlicite banke? Pitam, posto ako se ovo pojavi, mozda bih otvorio taj racun, zbog Apple pay-a a opet vec imam racun u Mobi banci, koju ne zelim da napustim, jer mi po svemu, osim po Apple pay-u vise odgovara.

  18. #824
    iSrbijaHero aw_snap's Avatar
    Join Date
    Jul 2018
    Location
    Novi Sad
    Age
    34
    Posts
    699
    Thanks
    1,730
    Thanked 509 Times in 293 Posts

    Default Re: Banke u Srbiji - poređenja

    Moguće je, što ne bi bilo.
    Ja prvi imam 2 računa u dve različite banke.

  19. #825
    iSrbijaHero sone888's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Beograd
    Age
    35
    Posts
    589
    Thanks
    2,010
    Thanked 364 Times in 217 Posts

    Default Re: Banke u Srbiji - poređenja

    Mozes da imas 10 racuna u 10 razlicitih banaka..ne postoji za sad to ogranicenje


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Page 55 of 125 FirstFirst ... 545535455565765105 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •