iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 54 of 125 FirstFirst ... 444525354555664104 ... LastLast
Results 796 to 810 of 1861

Thread: Banke u Srbiji - poređenja

  1. #796
    iPhoneBigFan
    Join Date
    May 2015
    Location
    Belgrade
    Age
    34
    Posts
    158
    Thanks
    82
    Thanked 57 Times in 37 Posts

    Default Re: Banke u Srbiji - poređenja

    Quote Originally Posted by nisky View Post
    Banca Intesa mobile, nova app. za unosenje passcoda tzv. plivajuca tastatura





    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ja se nadao da će moći preko Face Id-ja


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  2. #797
    iPhoneBigFan markop151's Avatar
    Join Date
    May 2019
    Location
    Belgrade
    Age
    32
    Posts
    294
    Thanks
    797
    Thanked 376 Times in 172 Posts

    Default Re: Banke u Srbiji - poređenja

    Raiffeisen ne bih menjao ni za 100 banaka, ne treba polemisati o premium paketima, RFZ ima posebnu politiku i ona se ne poklapa sa iznetim podacima na sajtu.
    Sve zavisi od klijenta, mesečnih primanja, kanala preko kog klijent dobija premijum status i itd.

    U mom slučaju, platinum paket (debitna platinum + kreditna gold) sa svim čudima iznosi 1250 RSD mesečno. Često putujem i ne mogu da zamislim život bez LoungeKey-a.
    Prošle godine u sred epidemije i moratorijuma su mi za manje od 24h odobrili kredit od 2mil. lični bankar uvek dostupan, uvek spreman da ti da najbolji savet. Bankomati vrhunski, kartice pouzdane, RaiPay, ApplePay, mKeš..... sve ovo zlata vredi, znam to jer sam promenio više banaka (Intesa, Erste, Addiko, Piraeus, SocieteGenerale ).
    Negde pred samo preuzimanje SoGe od strane OTP, supruga i ja bili u Zagrebu kod prijatelja, natrpali sve i svašta i na kasi cvrc... ne prolazi kartica više puta.. šta ćeš vraćaj sve i kao popišan izadji. Kad smo se vratili u Bg otišli pravo u filijalu žalili se “bankarki” ona nama ni 5 ni 6 nego “ne saosećam se sa vama, ja ovde radim po ceo dan pa nikom ništa” i još brda ružnih iskustava iz drugih banaka.. e zato dragi moji forumaši RFZ ne bih napustio nikada! Plati pa se klati 1% 5% nek uzmu koliko hoće samo nek usluga bude dostojna 21. veka


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  3. The Following 2 Users Say Thank You to markop151 For This Useful Post:

    Dejan87 (24-04-2021),drjackyll (23-04-2021)

  4. #798
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Sep 2019
    Age
    34
    Posts
    147
    Thanks
    35
    Thanked 85 Times in 45 Posts

    Default Odg: Banke u Srbiji - poređenja

    Da ne rizikujem off previse, ali malo cu da skrenem sa teme mozda nekome pomogne.


    U bilo kojoj banci ako ste uzimali kredit i naplatili su vam troskove za obradu zahteva tj kredita, mozete da ih tuzite (poslednjih 8 ili 10 godina).

    Vraca vam se naplaceni iznos, naravno isplati se samo za malo vece iznose. Mi smo uzeli stan preko njih pa nije zanemarljiv iznos.


    Napomena: kruze price da banke znaju posle "osvetnicku" politiku da vode prema klijentu (za buduce zahteve). Ali mene iskreno briga za rajf, svakako nemam u planu da aktiviram nove ponude preko njih.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  5. #799
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    121
    Thanks
    17
    Thanked 57 Times in 39 Posts

    Default Re: Banke u Srbiji - poređenja

    Pa i ja koristim RF i ne planiram da ih menjam. Svakako je usluga na visokom nivou. Imam preduzetnički paket, dinarski privatni račun i visa virtuon i zadovoljan sam. Čak uopšte nisu ekstremno nepovoljni ako se troši negde do oko 1500 do 2000 evra godišnje na ino plaćanja, sa sve provizijom i lošim kursom. Al to ne znači da ne primećujem da su za velika devizna plaćanja neshvatljivo skupi. Do te mere da se već za porodični put u SAD dva puta godišnje isplati uzeti i neki jači paket u drugoj banci samo za to.

    I dalje ne razumem realnu prednost premium paketa, ne vredi. Moguće je da ne znam šta se dešava iza onog staklenog zida, a vi nećete ili ne smete da kažete neke stvari koje nisu zvanično istaknute na sajtu. Možda imate neke značajne uštede koje su posebno ugovorene s vama, što bi onda potpuno promenilo moje mišljenje. Al bez tih insajderskih informacija ne razumem čemu to. Uopšte ne shvatam šta neko toliko radi sa savetnikom kad se danas praktično sve može završiti online. Šta će mi krediti toliko često ako imam tih 100 000 dinara primanja ili značajno više od toga? Osim ako nisu u pitanju neki investicioni poslovi s bankom, al to je sasvim druga stvar.

    Aerodromske lože nisu prednost premium paketa po sebi, nego VIsa Platinum kartice. Kome to treba često, 1200 zaista nije skupo i to uopšte ne kritikujem. Čak ni onih 6000 za infinite nije mnogo ako je ta consierge usluga zaista toliko dobra kao na papiru.

    Sve ovo pišem ne da bih kukao na cene, nego da bih razumeo. Ja sam u RF jer sam tako odabrao ne smeta mi da plaćam dobru uslugu. Pišem jer imam priliku za premium status i pokušavam da razumem šta će mi uopšte to. U drugim bankama se ipak ostvaruje značajna ušteda na tim premium paketima (tipa kupoprodaja deviza po srednjem kursu, značajno niže provizije itd.), a ovde ama baš ništa značajno. Kurs od 118.5 je sramotan za premium osim ako nemaju mogućnost dogovaranja kursa kao za pravna lica i preduzetnike. U kojim situacijama mi realno treba savetnik, a da nisu neki česti zahtevi za kredit? Šta taj savetnik zarvršava što ne može online i zašto uopšte te stvari u 21. veku ne mogu online, nego za njih treba savetnik? Jedino kontam za štednju investicije, ovo drugo mi ništa nije jasno.
    Last edited by polifonico; 23-04-2021 at 21:45.

  6. #800
    iEntuzijasta nisky's Avatar
    Join Date
    Feb 2016
    Location
    Nis
    Posts
    57
    Thanks
    7
    Thanked 32 Times in 18 Posts

    Default Banke u Srbiji - poređenja

    Quote Originally Posted by mp3player View Post
    Ja se nadao da će moći preko Face Id-ja


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Moze i sa face id, radi perfektno, verovatno radi i sa touch id
    Ali me nervira ona tastatura, lakse mi je sa passcode zbog maske.

    Tu su i nove opcije. Recimo, dodate su funcionalnosti #withPAY i #withCASH. Sa prvom opcijom prebacujete sredstva na broj telefona, potrebno je da ste i vi i primalac registrovani na #withPAY uslugu, koja se aktivira prilikom prve aktivacije aplikacije (moze i posle kroz settings). Druga opcija #withCASH sluzi za podizanje gotovine sa bankomata bez kartice.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by nisky; 23-04-2021 at 21:24.

  7. The Following User Says Thank You to nisky For This Useful Post:

    mp3player (23-04-2021)

  8. #801
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member mikenzi's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Belgrade, Serbia
    Age
    40
    Posts
    4,307
    Thanks
    803
    Thanked 3,954 Times in 2,132 Posts

    Default Banke u Srbiji - poređenja

    Poslaću ja baš mail RF da pitam za uslove prelaska pa ću proslediti ovde.

  9. #802
    iPhoneBigFan
    Join Date
    May 2015
    Location
    Belgrade
    Age
    34
    Posts
    158
    Thanks
    82
    Thanked 57 Times in 37 Posts

    Default Banke u Srbiji - poređenja

    Ja im poslao mail pre mesec dana i nisu odgovorili lol


    @nisky
    Još me obraduj da postoji opcija da sa disable-uje kartica unutar aplikacije, tj da mogu da je enable-ujem samo kada planiram da je koristim ??
    Last edited by mp3player; 24-04-2021 at 08:12.

  10. The Following User Says Thank You to mp3player For This Useful Post:

    mikenzi (23-04-2021)

  11. #803
    iNovajlija
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    12
    Thanks
    7
    Thanked 2 Times in 2 Posts

    Default Re: Banke u Srbiji - poređenja

    @Polifonico
    Bukvalno identično razmišljam. Magnifica sam od kada su uveli taj “paket usluga”, ali ću se sada prebaciti na Hit Plus (druga opcija mi je OTP, ali za sada ostajem Intesa).
    Ovo što nude za 799din mi izgleda kao i neograničeni broj SMS-a u paketu mobilnog operatera, a svi znaju da neće poslati više od 5 mesečno.
    Čuj besplatno izdavanje čekova i besplatna podela na rate. A kada ih pitaš za višu kamatu na oročenu štednju, e pa ne može. Niža kamata za auto kredit, žao nam je, bolje pogledajte u drugoj banci.
    Od kada mi se promenila savetnica nisam ni otišao da je upoznam. Brže rešim stvari na šalteru, u prolazu, nego što zakažem telefonom “sastanak” sa savetnicom i uklopim se u slobodan termin.

  12. #804
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member miodrage's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Subotica - Beograd, Serbia
    Age
    47
    Posts
    2,114
    Thanks
    145
    Thanked 764 Times in 499 Posts

    Default Re: Banke u Srbiji - poređenja

    @polifonico: Imam platu 100k+ RSD, i na osnovu toga imam pravo na Premium status i to koristim. Naveo sam ti koju cenu placam i sta imam ukljuceno. Sve je potpuno transparentno. I jos, sa svojim statusom, ako bas moram, imam prava u poslovnici da idem preko reda. Nista nisu posebni dogovori i trange-frange kombinacije, sve je tu. Ovaj status imam od 2013., a usluge RFB koristim unazad 20 godina, prakticno od momenta kada su usli u Srbiju. Imao sam priliku da uzmem i black i platinum paket, ali posto ja toliko ne putujem, pogotovu ne avionom, meni taj Lounge pristup nikad nije imao neki znacaj.
    I da, sve ovo imam zahvaljujuci svojim primanjima, te sto mi sve ide preko njih, i obrt novca na mojim racunima nije mali. Poznanstvo sa osobljem banke je samo jedan veliki plus, i naravno da otvara jos poneka posve skrivena vrata.
    Naravno, postoji jos jedna stvar, koja nema veze sa bankom nego sa covekom. Izuzetno je bitan nastup. Imao sam priliku da ispred sebe gledam nekog "mudonju" sa black Premium statusom, kako se tamo bahati, i misli da je ne znam sta, i zahteva neke benefite, pa je bio vrlo brzo "otkacen". I ti sluzbenici su ljudi od krvi i mesa i imaju osecanja. Ja svima ukazem maksimalno postovanje, i sa par lepih reci, otvaram svaka vrata. Doduse, Subotica je mala sredina, i ljudi se tu vise manje svi poznaju, ako ne direktno preko najvise 2-3 osobe, to opet puno znaci, jer nema te alijenacije kao u BG ili NS.
    Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

  13. #805
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    121
    Thanks
    17
    Thanked 57 Times in 39 Posts

    Default Re: Banke u Srbiji - poređenja

    @miodrage

    Pa da, zato i ne plaćaš devizne račune, jer si stari korisnik. Ni "obični" stari korisnici ih ne plaćaju. Novi korisnici sa platom preko 100k još uvek mogu da dobiju besplatan premium status ako žele, ali moraju da doplate 390 RSD za debitnu Visa Gold (to je valjda tih 350 što ti plaćaš) i dodatnih 350 RSD za devizni račun ako žele da ga imaju i za devizni nema razlika između premium i standardnih korisnika. Svi ga moraju doplatiti.

    I eto, ja sve vreme samo pokušavam da saznam šta tačno dobijaju premium korisnici osim ličnog bankara i za koje stvari je lični bankar toliko neophodan kad se danas praktično sve može završiti online ili na bankomatu. I sve izgleda isto za premium i ne-premium osim tamne pozadine na sajtu. Pominju neke jeftinije cene za bankarske proizvode, ali koje tačno? Kurs od 118.5 za kupovinu veće količine eura? Smešno, gomila banaka nudi bolji kurs za standardne korisnike. Devizni račun košta isto, putno osiguranje košta isto, debitna visa kartica čak nije ni uključena ni za one koji premium status plaćaju 1000 RSD mesečno, nego mora da se dokupi visa gold.

    Trenutno sam standardni korisnik koji takođe na osnovu primanja sa preduzetničke radnje može da dobije premium status i i dalje ne razumem zašto bih ga uzeo. Osim ličnog bankara ne vidim apsolutno ništa korisno, a s obzirom na to da sam u banku ušao kad sam otvarao račune i kad sam podizao kartice, ne vidim ni čemu to služi.

    Još jednom, ovo nije kritika RF banke koju smatram jednom od najboljih kod nas, nego moje potpuno nerazumevanje jedne konkretne usluge koje nude.

  14. The Following 2 Users Say Thank You to polifonico For This Useful Post:

    bbrks (25-04-2021),s a l e (25-04-2021)

  15. #806
    iModerator bbrks's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    11,851
    Thanks
    2,158
    Thanked 4,039 Times in 2,553 Posts

    Default Re: Banke u Srbiji - poređenja

    Bez greske analiza. I mene su aknetirali mnogo puta za platinum status i bla bla bla i svaki put sam im rekao da i dalje ne znam sta imam od tog platinum statusa.
    Ali opet RF ne zelim da menjam, jer smatram da su mi taman po meri za sta god mi treba. A mozda je i stvar navike.

  16. #807
    iSrbijaLegend wifininja's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    3,605
    Thanks
    533
    Thanked 2,370 Times in 1,269 Posts

    Default Re: Banke u Srbiji - poređenja

    Navika je čudo...upravo zbog toga nisam baš siguran da će npr Intesa zbog najavljenog poskupljenja izgubiti nešto veći broj klijenata.

  17. #808
    iSrbijaHero kristianmarkovic's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Niš
    Age
    37
    Posts
    578
    Thanks
    189
    Thanked 225 Times in 171 Posts

    Default Re: Banke u Srbiji - poređenja

    Jedno malo drugačije pitanje, želim da promenim banku za firmu (paušalac), trenutno smo u procredit banci, 490 dinara je održavanje računa 1490 dinara je doplata za visa kartice i elektronsko bankarstvo, plus za svaki nalog uzimaju još 60 dinara. Užasno nepovoljno. Osim toga ne postoji za ios mobilno bankarstvo a niko od nas u firmi ne poseduje drndroid. Inače i za to hoće još 300 dinara preko.

    I još jedno pitanje ako se neko možda razume, da li je tek tako moguće promeniti račun firme?
    iPhone XS

  18. #809
    iSrbijaLegend wifininja's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    3,605
    Thanks
    533
    Thanked 2,370 Times in 1,269 Posts

    Default Re: Banke u Srbiji - poređenja

    Zar nije ovo ProCredit iOS mBank app. Inače na prvi pogled deluje užasno

    https://apps.apple.com/us/app/mbankar/id916148197

  19. #810
    iPhoneBigFan AlexPa's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Pančevo
    Age
    49
    Posts
    390
    Thanks
    48
    Thanked 103 Times in 95 Posts

    Default Re: Banke u Srbiji - poređenja

    Ja imam poslovne račune u više banaka, procredit banka je ubedljivo najskuplja banka što se tiče provizija i svega ostalog. Najbolje se pokazala halk banka, 25 din je nalog, 600 dinara mesečno e-banking, 250 din naknada za vođenje računa, kartica je koliko znam besplatna. Samo otvorite nov račun i stari zatvorite, ne treba ništa drugo.


    Sent from my iPad using Tapatalk Pro

  20. The Following User Says Thank You to AlexPa For This Useful Post:

    kristianmarkovic (26-04-2021)

Page 54 of 125 FirstFirst ... 444525354555664104 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •