iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 34 of 125 FirstFirst ... 2432333435364484 ... LastLast
Results 496 to 510 of 1861

Thread: Banke u Srbiji - poređenja

  1. #496
    iSrbijaHero kristianmarkovic's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Niš
    Age
    37
    Posts
    578
    Thanks
    189
    Thanked 225 Times in 171 Posts

    Default Re: Banke u Srbiji - poređenja

    Sad pogledah neke brojke, ima nesto preko 7 miliona tekućih računa, oko 22000 zaposlenih u bankama, ako je prosečna naknada banke 300 dinara (a nije), to ispada po zaposlenom nesto preko 8.000 dinara mesečno. Elem, gotovo ništa ne zaradjuju od toga. Ima 1,5 miliona kreditnih kartica, po 3,5 milijardi evra u keš i stambenim kreditima, o kreditima privredi i preduzetnicima nisam našao podatke, pretpostavljam da su višestriko veće. Samo za tih 7 milijardi na 7 % kamate je preko 200.000 po zaposlenom mesečno. Kamate za kreditne kartice i dozvoljene minuse su u 20+ %. Tako da moral da kazem da me stvarno zbunjuje neko kao sažaljenje prema bankama i kako oni rizikuju, za jednu neisplaćenu ratu bi vam uzeli stan.
    Last edited by kristianmarkovic; 05-03-2021 at 00:58.
    iPhone XS

  2. The Following User Says Thank You to kristianmarkovic For This Useful Post:

    smrdlja (05-03-2021)

  3. #497
    iSrbijaHero Cuksi's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Beograd
    Posts
    1,485
    Thanks
    2,276
    Thanked 726 Times in 397 Posts

    Default Re: Banke u Srbiji - poređenja

    Zaboravio si sto se naplate svaki put kad se kartica provuce

  4. #498
    iSrbijaHero Baraba's Avatar
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Beograd
    Posts
    784
    Thanks
    605
    Thanked 326 Times in 187 Posts

    Default Re: Banke u Srbiji - poređenja

    Quote Originally Posted by mikenzi View Post
    Online usluge razvijaće se brže kada se i naše navike budu menjale. Ne zaboravite da mi imamo skoro 1.5m penzionera koji jedva da koriste online usluge, vole da stoje u redu, popričaju međusobno (odigraju šah), plate račune, dobiju pečat na priznanici.
    Ostalo stoji, ali ovo i ne baš. Kada skapiraju da im je online čista ušteda, nema troškova papira, štampača, radnika itd. ogromnih troškova. Lako mogu da zatvore ekspozituru i ostrane 2-3 bankomata za ove sto vole da čekaju.

  5. #499
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member mikenzi's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Belgrade, Serbia
    Age
    40
    Posts
    4,307
    Thanks
    803
    Thanked 3,954 Times in 2,132 Posts

    Default Re: Banke u Srbiji - poređenja

    Pa tom logikom sve banke bi zatvorili sve ekspoziture jer štede, ali to ne rade, zar ne? Tj. rade, ali mnogo sporije nego što bi mi na ovom forumu hteli.

    Svi pišete da su svuda veliki redovi što znači da većina i dalje fizički ide u Banku.

    Banke zatim to koriste da zarade dodatno, osmišljavaju premium pakete, prolaz bez čekanja, lične bankare....

  6. #500
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    175
    Thanks
    209
    Thanked 34 Times in 27 Posts

    Default Re: Banke u Srbiji - poređenja

    Po meni treba demotivisati ljude da vrše uplate/isplate na šalteru. Vreme je za bankomate zaista.

  7. #501
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member mikenzi's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Belgrade, Serbia
    Age
    40
    Posts
    4,307
    Thanks
    803
    Thanked 3,954 Times in 2,132 Posts

    Default Re: Banke u Srbiji - poređenja

    Treba. Ali je to proces koji traje. I banke to rade kroz određene akcije kao što je manji kurs online, nema provizije na online plaćanje računa, Bankomati koji primaju pazare, devize, ips plaćanja....

    Ali ne možeš ljude koji nisu vični tehnologijama da tek tako odsečeš. I oni su klijenti. Čak klijenti u većini.

  8. #502
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    175
    Thanks
    209
    Thanked 34 Times in 27 Posts

    Default Re: Banke u Srbiji - poređenja

    Posadiš omladinca preko zadruge pored bankomata u vreme penzija... na šalteru tražiš 50-100din po isplati.

  9. The Following User Says Thank You to smrdlja For This Useful Post:

    s a l e (05-03-2021)

  10. #503
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member mikenzi's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Belgrade, Serbia
    Age
    40
    Posts
    4,307
    Thanks
    803
    Thanked 3,954 Times in 2,132 Posts

    Default Re: Banke u Srbiji - poređenja

    Penzioneri su inače poznati po tome da im lako menjaš navike
    Posebno će to da uradi jedan omladinac.

  11. The Following User Says Thank You to mikenzi For This Useful Post:

    s a l e (05-03-2021)

  12. #504
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    175
    Thanks
    209
    Thanked 34 Times in 27 Posts

    Default Re: Banke u Srbiji - poređenja

    Provizija za čas nauči ljude.

  13. The Following User Says Thank You to smrdlja For This Useful Post:

    s a l e (05-03-2021)

  14. #505
    iSrbijaHero
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    BG
    Posts
    503
    Thanks
    403
    Thanked 162 Times in 112 Posts

    Default Re: Banke u Srbiji - poređenja

    Kolega mi je pricao da je madjarska to uradila pre 15 godina. Samo im uvedes proviziju na salteru. Odmah nauce da koriste bankomat/karticu

  15. The Following User Says Thank You to s a l e For This Useful Post:

    smrdlja (05-03-2021)

  16. #506
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    175
    Thanks
    209
    Thanked 34 Times in 27 Posts

    Default Re: Banke u Srbiji - poređenja

    Može čak i progresivno sa rastom on npr. 25din na po tri meseci do recimo 100din.

  17. #507
    iSrbijaHero Baraba's Avatar
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Beograd
    Posts
    784
    Thanks
    605
    Thanked 326 Times in 187 Posts

    Default Re: Banke u Srbiji - poređenja

    Quote Originally Posted by mikenzi View Post
    Pa tom logikom sve banke bi zatvorili sve ekspoziture jer štede, ali to ne rade, zar ne? Tj. rade, ali mnogo sporije nego što bi mi na ovom forumu hteli.

    Svi pišete da su svuda veliki redovi što znači da većina i dalje fizički ide u Banku.

    Banke zatim to koriste da zarade dodatno, osmišljavaju premium pakete, prolaz bez čekanja, lične bankare....
    Ne zatvaraju jer ne žele da se odreknu šlaga na torti, provizije uplate na šalteru, i treba da deru, što 95% ljudi u redu čeka. Opalo je sada kako su počele i menjačnice da pružaju usluge u uplate računa. Za kredite/papire su odvojeni delovi u filijali i to može da ostane da radi isto kao i sada na određenim lokacijama. Da zarađuju na online kao na proviziji uplate gurali bi ga u nebesa, sami bi nam instalirali app u telefon.

    Slažem se da ne treba da bude usluga besplatna, hoću da platim, ali hoću da imam sve i da radi sve kako treba. Mobi banci praštam sve nedostatke app jer mi je održavanje 150 din (sjajan spoj sa Telenor + povoljnost na Telenoru) + odličan kurs do 3000e mesečno za razmenu. Realno, da Telenor nije počeo sa bankom kod nas bili bi i dalje u kamenom dobu po tom pitanju, prvi su uveli viševalutne bakomate i gomilu još stvari. Sa druge strane Agrikole plaćam 490 din u uopšte nisam zadovoljan sa app koja blago rečeno očaj, ali to tolerišem jer nema gužve u poslovnici (a moram da idem jer bankomat ima ograničenja). Kom Bank ima skoro pa odličnu app, fali taj deo za bezbednost da ne kucam stalno pin (android ima otisak, iOS i ovde problem domaćim programeru kao i kod drugih). Ali se ne sećam kada sam morao da idem u banku jer nisam nešto mogao online da rešim preko app Kom Bank - 610 din paket gold.

  18. #508
    iSrbijaHero
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    BG
    Posts
    503
    Thanks
    403
    Thanked 162 Times in 112 Posts

    Default Banke u Srbiji - poređenja

    I tako promenis mobilnu mrezu, pa moras da ides do saltera da oni tamo kliknu da bi proradio sms (intesa).

    Nece online/preko telefona.

    To su te stvari koje je Mobi banka napravila kako treba - NEMA POSLOVNICE. Osim ona jedna

  19. #509
    iSrbijaLegend
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Beograd
    Posts
    1,717
    Thanks
    204
    Thanked 383 Times in 183 Posts

    Default Re: Banke u Srbiji - poređenja

    Resio sam problem tako sto sam ugasio devizni koji mi je bio vezan za dinarski i otvorio poseban devizni za internet VISA Virtuon placa se jednokratno za 2 godine 1200 din, sto izlazi mesecno 50 din. U pitanju je Raiffeisen Banka.

  20. #510
    iEntuzijasta smitrovic's Avatar
    Join Date
    Jul 2020
    Location
    Serbia
    Age
    39
    Posts
    69
    Thanks
    0
    Thanked 20 Times in 15 Posts

    Default Re: Banke u Srbiji - poređenja

    Quote Originally Posted by wifininja View Post
    Koja banka?
    Kombanka. Evo skoro sam master installment i visu gold obnavljao sve preko emaila resio inace bi se smorio cekajuci ispred banke.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Page 34 of 125 FirstFirst ... 2432333435364484 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •