iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 2 of 124 FirstFirst 12341252102 ... LastLast
Results 16 to 30 of 1859

Thread: Banke u Srbiji - poređenja

  1. #16
    iPhoneBigFan НенадЦ's Avatar
    Join Date
    Apr 2014
    Location
    Нови Сад
    Age
    43
    Posts
    108
    Thanks
    112
    Thanked 73 Times in 33 Posts

    Default Re: Banke u Srbiji - poređenja

    Quote Originally Posted by roki View Post
    Svidja mi se ova tema

    Ja sam nedavno (pre godinu dana) istrazivao malo banke, i birao koja mi je najbolja (sa najvise benefita) to mi je bilo najbitnije pri izboru, i naravno da bude sto povoljnije...

    Kada sam poceo da radim, u prvoj firmi sam radio kao pausalac, i na njihovu preporuku sam otvorio racun u Intesi... To je bio pakao! Najgora banka, najgora iskustva ikada!
    Za HIT racun nije mi radila aplikacija, radilo mi je logovanje samo putem racunara... Za pravno lice sam morao da platim oko 2000 din za citac kartice, koji kada sam dosao kuci ukapirao sam da ne radi na MAC-u, pa sam vratio, i cekao 3 meseca da mi vrate 2000 din... Licni banakar mi se nikad nije javio na telefon... Svaki put kada sam trebao nesto da obavim, gubio sam po sat i po vremena u njihovim filijama...

    Onda sam cuo da Societe (Sada OTP) ima neki paket samo za pausalce... Otisao sam tamo, raspitao se, i imao jedan uslov, da se sto manje vidjam sa njima (pritom licna bankarka izgleda TOP! )
    Prvi korak kada me je primila u svoju kancelariju, do toga da kada sam popunjavao te papire za svoju firmu, gde je ona sve popunila i ja sam se samo potpisao (U Intesi sam dobio hrpu papira koju sam popunjavao 1:30h na nekom pultu gde sam stajao u sred banke), do toga da sam odmah dobio Gold karticu, i mogucnost da i svoji pravni racun koristim preko telefona.

    Odmah sutradan sam otisao u Intesu i ugasio sve racune, naravno, nisu ni pitali zasto gasim, jer ih boli uvo... Imaju toliko klijenata, ne interesujem ih ni ja, niti bilo ko od nas!

    U novoj firmi nisam radio kao pausalac, nego na belo ako se tako moze reci Promenio sam u OTP-u racun na neki premium paket, dobio MasterCard Platnium karticu i do dana danasnjeg sam prezadovoljan. Od benefita tu su putno osiguranje od 30 dana godisnje za mene i porodicu ako putuje sa mnom. Ulazak u Biznis Loudnge (Beograd, Bec i Sarajevo), menjanje valuta po srednjem kursu narodne banke i jos sto sta, mozete da istrazite na njihovom sajtu... A od svega ono sto je najbolje OVO JE BESPLATNO! Da dobro ste procitali, besplatno! Za one korisnike koji potrose vise od 70.000 din mesecno placajuci karticama (Ja sve placam karticom) dobijaju besplatno odrzavanje! Za one koji potrose ja mislim 35.000 dobijaju 50% popusta na odzrzavanje...

    Sve u svemu prezadovoljan sam bankom! Ne bih je menjao, i iskreno se nadam da ce i oni uvesti Apple Pay uskoro...



    Sto se tice RB, razmatrao sam nju prilikom prelaska, 1200din taj Premium racun, i od pogodnosti je Loundge Key (MOZE DA SE KORISTI 2 PUTA GODISNJE) Sto je smesno! Iz tog razloga nisam ni uzeo.

    Kada vec pricamo o ovome, evo voleo bih da neko podeli svoja iskustva sa benefitima svojih kartica, jer meni je bas bitno kada putujem da imam pristum "VIP" salonima na aerodromima.

    Sada sam se vratio sa nekog proputovanja, prijatelji iz Hrvatske su svuda ulazili i uvodili po dvoje ljudi sa svojim Dines karicama koje su kod nas jos uvek ukinute zbog nekih malverzacija u samoj Dinesu u Srbiji...
    Већ неколико година сам корисник Раифајзен банке и немам ама баш никакву замерку - презадовољан сам. Наиме, две године сам користио њихову платинасту картицу јер ми је због изузетно честих летова авионом неопходан био улаз у лаунџе... Уз платинасту картицу добијете путно осигурање и Priority Pass за неограничене уласке у лаунџе широм света...


    Отправлено с моего iPhone используя Tapatalk

  2. #17
    iSrbijaLegend wifininja's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    3,602
    Thanks
    533
    Thanked 2,361 Times in 1,267 Posts

    Default Re: Banke u Srbiji - poređenja

    Ja sam u Intesi. Generalno sam kod njih jer me mrzi da prelazim u neku drugu banku ali sam jako razočaran koliko su spori i inertni kada su u pitanju neke krupne promene. Samo da podsetim da su bili poslednji koji su ušli u IPS. Integrisanje u QR sistem plaćanja ko zna da li su i počeli. Stalno se vade na to kako su najveća banka u Srbiji sa najvećim brojem klijenta pa su kao zbog toga jako spori u svim tim promenama. Iskreno to ne mogu da razumem. Pa valjda ako si najveći i najjači valjda imaš i najveće budžete i treba još više da radiš kako bi zadržao tu lidersku poziciju a oni sve kilaviji i kilaviji.

  3. #18
    iSrbijaLegend zikicz's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    4,881
    Thanks
    2,331
    Thanked 2,155 Times in 1,226 Posts

    Default Re: Banke u Srbiji - poređenja

    Srpski san. Dodjes na vrh i onda propadnes,jer mislis da nikad neces propasti.

  4. #19
    iPhoneBigFan markop151's Avatar
    Join Date
    May 2019
    Location
    Belgrade
    Age
    32
    Posts
    294
    Thanks
    797
    Thanked 376 Times in 172 Posts

    Default Re: Banke u Srbiji - poređenja

    Quote Originally Posted by roki View Post
    Svidja mi se ova tema

    Ja sam nedavno (pre godinu dana) istrazivao malo banke, i birao koja mi je najbolja (sa najvise benefita) to mi je bilo najbitnije pri izboru, i naravno da bude sto povoljnije...

    Kada sam poceo da radim, u prvoj firmi sam radio kao pausalac, i na njihovu preporuku sam otvorio racun u Intesi... To je bio pakao! Najgora banka, najgora iskustva ikada!
    Za HIT racun nije mi radila aplikacija, radilo mi je logovanje samo putem racunara... Za pravno lice sam morao da platim oko 2000 din za citac kartice, koji kada sam dosao kuci ukapirao sam da ne radi na MAC-u, pa sam vratio, i cekao 3 meseca da mi vrate 2000 din... Licni banakar mi se nikad nije javio na telefon... Svaki put kada sam trebao nesto da obavim, gubio sam po sat i po vremena u njihovim filijama...

    Onda sam cuo da Societe (Sada OTP) ima neki paket samo za pausalce... Otisao sam tamo, raspitao se, i imao jedan uslov, da se sto manje vidjam sa njima (pritom licna bankarka izgleda TOP! )
    Prvi korak kada me je primila u svoju kancelariju, do toga da kada sam popunjavao te papire za svoju firmu, gde je ona sve popunila i ja sam se samo potpisao (U Intesi sam dobio hrpu papira koju sam popunjavao 1:30h na nekom pultu gde sam stajao u sred banke), do toga da sam odmah dobio Gold karticu, i mogucnost da i svoji pravni racun koristim preko telefona.

    Odmah sutradan sam otisao u Intesu i ugasio sve racune, naravno, nisu ni pitali zasto gasim, jer ih boli uvo... Imaju toliko klijenata, ne interesujem ih ni ja, niti bilo ko od nas!

    U novoj firmi nisam radio kao pausalac, nego na belo ako se tako moze reci Promenio sam u OTP-u racun na neki premium paket, dobio MasterCard Platnium karticu i do dana danasnjeg sam prezadovoljan. Od benefita tu su putno osiguranje od 30 dana godisnje za mene i porodicu ako putuje sa mnom. Ulazak u Biznis Loudnge (Beograd, Bec i Sarajevo), menjanje valuta po srednjem kursu narodne banke i jos sto sta, mozete da istrazite na njihovom sajtu... A od svega ono sto je najbolje OVO JE BESPLATNO! Da dobro ste procitali, besplatno! Za one korisnike koji potrose vise od 70.000 din mesecno placajuci karticama (Ja sve placam karticom) dobijaju besplatno odrzavanje! Za one koji potrose ja mislim 35.000 dobijaju 50% popusta na odzrzavanje...

    Sve u svemu prezadovoljan sam bankom! Ne bih je menjao, i iskreno se nadam da ce i oni uvesti Apple Pay uskoro...



    Sto se tice RB, razmatrao sam nju prilikom prelaska, 1200din taj Premium racun, i od pogodnosti je Loundge Key (MOZE DA SE KORISTI 2 PUTA GODISNJE) Sto je smesno! Iz tog razloga nisam ni uzeo.

    Kada vec pricamo o ovome, evo voleo bih da neko podeli svoja iskustva sa benefitima svojih kartica, jer meni je bas bitno kada putujem da imam pristum "VIP" salonima na aerodromima.

    Sada sam se vratio sa nekog proputovanja, prijatelji iz Hrvatske su svuda ulazili i uvodili po dvoje ljudi sa svojim Dines karicama koje su kod nas jos uvek ukinute zbog nekih malverzacija u samoj Dinesu u Srbiji...
    S obzirom da često putujem, posedovanje dobre kartice sa pravim benefitima mi igra veliku ulogu i naravno štedi novac.

    Prvo sam bio u ERSTE banci, zbog premium paketa sa MasterCard Gold karticom (595 din), putno osiguranje + neograničen ulazak u biznis klubove Beograd, Beč, Sarajevo. Užasno korisničko iskustvo, to je sve što imam da kažem za ERSTE.

    Od kolege sam dobio preporuku za Societe Generale, prestiž paket sa MasterCard Platinum (isti uslovi za biznis klubove) boljitak u ovom slučaju je bio u vidu dodatnih popusta i pogodnosti u inostranstvu. (Isto 595 din ali se održavanje smanjuje na osnovu potrošnje tako da ono na kraju bude 0 din ako predjes 70.000).
    Sve je bilo savršeno dok nije došao OTP i unakazio banku.

    I na kraju Raiffeisen premium. Posebna divizija za razliku od prethodnih banaka gde premium status znači samo da ti uzimaju više novca. Za 1500 din (u to vreme 1500 sada za nove korisnike je 2200 din) mesečno sam dobio usluge ličnog bankara, VISA Platinum debitnu, VISA Gold kreditnu, posebno vodjenje deviznog računa, putno osiguranje za mene i članove porodice, osiguranje kartica, osiguranje prtljaga, PriorityPass\LoungeKey sa neograničenim pristupom (u ovom slučaju preko 1100 lounge-ova širom sveta za razliku od 3 u prethodnim bankama).

    U mom slučaju računica je sledeća, putujem bar 2-3 puta mesečno na relaciji Beograd-Brisel, Hleb&Kifle na aerodromu za dobar obrok 600-800 din (u avionu još gore - AirSerbia). Što se tiče Brisela, sendvič i neko piće 15-20€. Neka sve ukupno bude 25€ x 3 = 75€
    Ovako za 15€ mesečno jedem kao čovek i putujem bez briga (osiguranja, itd...)

    Raiffeisen Premium je pre bio zaključan i rezervisan samo za povlašćene sa ogromnim primanjima, sada su to promenili i zbog toga sam odabrao ovu uslugu. Inače radim u zdravstvu kao klinički bioinženjer, često putujem zato što sam delegat Srbije u Evropskom odboru kardiovaskularne perfuzije.

    Izvinjavam se ako sam bio preopširan.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  5. #20
    iSrbijaHero
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    BG
    Posts
    503
    Thanks
    403
    Thanked 162 Times in 112 Posts

    Default Re: Banke u Srbiji - poređenja

    https://ppu.nbs.rs/WebSite/LegalEnti...PaymentService


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  6. #21
    iSrbijaLegend zikicz's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    4,881
    Thanks
    2,331
    Thanked 2,155 Times in 1,226 Posts

    Default Re: Banke u Srbiji - poređenja

    Nisi. Odlicno je sve objasnjeno. Jedino me malo buni to sto su izgleda spustili kriterijum za dodelu tih top paketa.

  7. #22
    iPhoneBigFan markop151's Avatar
    Join Date
    May 2019
    Location
    Belgrade
    Age
    32
    Posts
    294
    Thanks
    797
    Thanked 376 Times in 172 Posts

    Default Re: Banke u Srbiji - poređenja

    Quote Originally Posted by iJoker View Post
    Nisi. Odlicno je sve objasnjeno. Jedino me malo buni to sto su izgleda spustili kriterijum za dodelu tih top paketa.
    Spustili su skroz, sada svako može da postane premium klijent (ali naravno cene su duplo veće).

    Ovaj deo sa ličnim bankarom možda zvuči otrcano i malogradjanski (fazon gospodje ministarke ) ALI čist primer za mene, banka radi do 16:30, po ceo dan sam u operacionoj sali i retko kad stignem da obavim nešto. Ovako samo pozovem bankarku, ona sve sredi pošalje papire do mene da potpišem ili verifikujem preko aplikacije “IDnow” i problem rešen...


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  8. The Following User Says Thank You to markop151 For This Useful Post:


  9. #23
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member miodrage's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Subotica - Beograd, Serbia
    Age
    46
    Posts
    2,110
    Thanks
    144
    Thanked 759 Times in 495 Posts

    Default Re: Banke u Srbiji - poređenja

    Sada cu ja morati da budem malo opsirniji...
    Premium Raiffeisen sam dobio zbog primanja >80000 (2013). Bankarka me pital da li zelim, i ja sam pristao. Na stranu to sto se znamo i licno, i imam njen licni broj i mogu da je zovem kad god mi nesto treba (njenu rodjenu majku sam operisao vec kasnije, tako da nam je "veza" odlicna). Zahvaljujuci njoj, i kad nesto ne moze, za mene moze. Iz te filijale jos par ljudi su moji pacijenti, ostale ionako poznajem. Po meni, pri odabiru banke najvaznija stvar je da znas nekoga tamo (na polozaju).
    Opcije koje imam pored elektronskog i mobilnog bankarstva (meni izuzetno znaci jer stedi vreme i novac) je da ponekad u 23h nocu udjem u filijalu, i na bankomatu dignem ili polozim vecu kolicinu deviza sa/na racun (ovo mislim da svi imaju), ali je meni limit povecan.
    GOLD debitna kartica (kreditnu sam izricito zabranio) mi znaci da kad je u filijali guzva, a ja moram nesto neodlozno da obavim, pokazem karticu i prolazim preko reda. Ako vec ne mogu kod licnog bankara da sredim, sto mi se desilo 2x do sada. Ionako sve zavrsim preko telefona, jos pre ulaska u banku.
    Imam kompletno putno i zdravrstveno osiguranje u zemlji i inostranstvu 365 dana godisnje za 340 din mesecno. Meni je to odlicno. Ne razmisljam.
    Pri menjanju valuta imam povlasteni kurs koji se formira specijalno za mene kao klijenta, u momentu kada zelim da napravim transsakciju.
    Imam racun za kupovinu hartija od vrednosti da se malo igram na berzi. Mogu to da sprovodim bez brokera, i time izbegavam provizije.

    Eto ukratko meni najvazniji benefiti, i zasto sam veran komitent RB otkako se pojavila kod nas (oni su prvi uveli Visa Virtuon za placanje preko Interneta gde sam bio medju prvim vlasnicima), sada se nadam da ce brzo da uvedi Apple Pay, i da imam jos jedan jako dobar razlog da ih hvalim i dalje.
    Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

  10. The Following 2 Users Say Thank You to miodrage For This Useful Post:

    markop151 (04-04-2020),НенадЦ (04-04-2020)

  11. #24
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member kocka90's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Belgrade
    Age
    33
    Posts
    881
    Thanks
    80
    Thanked 188 Times in 90 Posts

    Default Re: Banke u Srbiji - poređenja

    Ja sam pre mesec dana otvorio račun u MTS banci, evo neka zapažanja od mene:
    Pozitivno:
    -Otvara se lako preko interneta, stigne na kućnu adresu jedna MasterCard Debit i Dina Debit Card
    -6 meseci je održavanje free, posle toga samo 100din mesecno
    -Jedan račun za 5 valuta
    -bez provizije za podizanje novca sa MasterCard karticom sa bilo kog bankomata
    -mnogo dobar kurs za menjanje valuta u aplikaciji

    Negativno:
    -malo ekspozitura po gradu, koje su ustvari samo šalteri koji baš jadno igledaju
    -aplikacija je bas simple, mada čuo sam da se nova app trenutno testira

  12. #25
    iSrbijaLegend zikicz's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    4,881
    Thanks
    2,331
    Thanked 2,155 Times in 1,226 Posts

    Default Re: Banke u Srbiji - poređenja

    Da,to jeste licni bankar. Uvek na usluzi.
    U mojoj banci i ja imam samo jednu osobu sa kojom komuniciram u vezi svega,osim e-bankarstva,kada sam morao zbog nekih problema da se obratim njenoj koleginici.
    Moja firma ima posebne uslove u njihovoj banci i ona me redovno obavestava u vezi svih promena koje ce biti povoljnije za mene.
    Iskreno,samo sam zbog nje u toj banci.
    Cak me je jednom zvala glavna sefica ekspoziture da me obavesti da ima nekih novih benefita i da dodjem kod nje i da mi to sredi.
    Ja je ladno otkacio i rekao joj da cu to srediti sa njenom koleginicom kao i do sada. Nije joj bilo pravo,ali bas me briga. Mozda cudno zvuci,ali covek se veze za banku,kao i za zubara,bricu... Msm,meni je vazno da imam nekog u banci na koga mogu uvek da se oslonim i ko nece gledati da mi uvali proizvod po svaku cenu,da bi sebi napravio neki sitan % zarade.

  13. The Following User Says Thank You to zikicz For This Useful Post:

    markop151 (04-04-2020)

  14. #26
    iPhoneBigFan markop151's Avatar
    Join Date
    May 2019
    Location
    Belgrade
    Age
    32
    Posts
    294
    Thanks
    797
    Thanked 376 Times in 172 Posts

    Default Re: Banke u Srbiji - poređenja

    Tačno tako!


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  15. #27
    iPhoneBigFan vlada2907's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Indjija
    Age
    44
    Posts
    366
    Thanks
    32
    Thanked 76 Times in 58 Posts

    Default Re: Banke u Srbiji - poređenja

    Ja radim dugo u banci.... i volim da procitam tekstove u temi kad korisnici pisu iskustva....
    U svakom slucaju pogodili ste poentu, samo je u pitanju covek koji vas vodi tj da ga znate ili da ste razvili dobar kontakt.....
    Manje vise 5-7 top banaka ima relativno istu ili slicnu ponudu-mogucnosti.....
    Npr platinum ili gold kartice visa ili master nemaju mnogo veze sa konkretnom bankom i mogucnosti su slice ili iste u svakoj banci, ima razlike u cenovniku i tarifi koji treba odabrati po vasoj potrebi.... takodje kad imate coveka koji ce vam se posvetiti mozete zavrsiti nesto sto se i na prvi pogled ne vidi ili nije po defaultu....
    To nije pitanje cene, kad si zadovoljan i kad imas nekoga na koga mozes da se oslonis, na kraju je ne bitno mnogo da li je to 400 ili 600 ili 1000 rsd.....


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  16. The Following 2 Users Say Thank You to vlada2907 For This Useful Post:

    markop151 (04-04-2020),smera (04-04-2020)

  17. #28
    iSrbijaLegend zikicz's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    4,881
    Thanks
    2,331
    Thanked 2,155 Times in 1,226 Posts

    Default Re: Banke u Srbiji - poređenja

    Pa iz ovih postova se to i vidi. Svi smo u nekoj banci zbog nekog u koga imamo poverenja. Tu se ne radi o prostom odnosu bankar(ka)-korisnik.

  18. #29
    iSrbijaHero
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    BG
    Posts
    503
    Thanks
    403
    Thanked 162 Times in 112 Posts

    Default Banke u Srbiji - poređenja

    Onda ne znam zasto koristimo Mobi banku... ah da, bas zato sto ne treba “veza”, jer sve ide elektronski. I svi bankomati imaju uplatu/isplatu i eur.

    A i sta ima neko da cima banku ako sve radi kako treba preko zvanicnih kanala.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  19. #30
    iSrbijaLegend zikicz's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    4,881
    Thanks
    2,331
    Thanked 2,155 Times in 1,226 Posts

    Default Banke u Srbiji - poređenja

    Mobi banka. Doneli odluku da se naplacije odrzavanje racuna,a krenulo je bez toga,sto je mene i privuklo. Izjasnio se da necu da placam odrzavanje,a oni mi ugasili karticu,bez ikakvog obavestenja. OK,ugasite,ali mi dajte neko obavestenje. Dobio posle neku dina karticu koju mogu da koristim samo u Srbiji. Valjda se tako zove.
    Ugasio racun i cao,zdravo.
    Da ne pominjem ucenjivanje telenora,da se telefoni placaju na 24 rate preko banke. Znaci svaki mesec trci do bankomata da uplatis pare.
    Elektronsko bankarstvo?!
    Moze,ali juče.

Page 2 of 124 FirstFirst 12341252102 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •