iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 116 of 125 FirstFirst ... 1666106114115116117118 ... LastLast
Results 1,726 to 1,740 of 1861

Thread: Banke u Srbiji - poređenja

  1. #1726
    iDrugČlan
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    41
    Thanks
    25
    Thanked 4 Times in 3 Posts

    Default Banke u Srbiji - poređenja

    Ima li neko informaciju u vezi Credit Agricole? Od 2. septembra menjaju naziv u RBA. Nadam se da ce uvesti ApplePay sada kada se spajaju sa Raiffeisen bankom.

  2. #1727
    iSrbijaLegend wifininja's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    3,614
    Thanks
    533
    Thanked 2,374 Times in 1,273 Posts

    Default Re: Banke u Srbiji - poređenja

    Pa ako je tako onda će Apple Pay biti podržan ali tek kada stare CA kartice zameniš za nove RF.

  3. #1728
    iSrbijaHero tribalkg's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Kragujevac
    Posts
    533
    Thanks
    213
    Thanked 502 Times in 236 Posts

    Default Banke u Srbiji - poređenja

    Ja sam ih pre par dana “ namazao” zbog nekih naknada i ujedno prebacio za Apple Pay, lošu aplikaciju i mali broj bankomata. Na to su samo odgovorili da će od septembra moći da se koriste i RF bankomati.

    Ostalo nisu komentarisali. Rekoše i da će preći na RF tarife.

    p.s. imam i RF iRacun tako da ništa ne dobijam time što će moći da se koristi RF bankomat.

    p.s.2 evo i zvanično https://www.creditagricole.rs/upload/Obavestenje2.pdf
    Last edited by tribalkg; 01-09-2022 at 00:12.

  4. The Following User Says Thank You to tribalkg For This Useful Post:

    ence (01-09-2022)

  5. #1729
    iSrbijaLegend LDV20's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Belgrade
    Age
    36
    Posts
    2,143
    Thanks
    760
    Thanked 1,283 Times in 697 Posts

    Default Re: Banke u Srbiji - poređenja

    Ja pretpostavljam da ćemo onda i mi RF korisnici moći da koristimo CA bankomate bez dodatnih troškova?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  6. The Following User Says Thank You to LDV20 For This Useful Post:

    dervisbegovic_ (01-09-2022)

  7. #1730
    iSrbijaHero aw_snap's Avatar
    Join Date
    Jul 2018
    Location
    Novi Sad
    Age
    34
    Posts
    699
    Thanks
    1,732
    Thanked 509 Times in 293 Posts

    Default Re: Banke u Srbiji - poređenja

    Kako je to bilo sa integracijom Vojvođanske sa OTP, je l mogu da koriste AP korisnici bivše Voban?

  8. #1731
    iPhoneBigFan dervisbegovic_'s Avatar
    Join Date
    Aug 2019
    Location
    Beograd
    Posts
    189
    Thanks
    481
    Thanked 117 Times in 85 Posts

    Default Odg: Banke u Srbiji - poređenja

    Samo ako zamene kartice za one iz OTP-a

  9. The Following User Says Thank You to dervisbegovic_ For This Useful Post:

    aw_snap (01-09-2022)

  10. #1732
    iPhoneBigFan dachakragujevac's Avatar
    Join Date
    May 2016
    Location
    Kragujevac
    Age
    43
    Posts
    444
    Thanks
    287
    Thanked 241 Times in 129 Posts

    Default Re: Banke u Srbiji - poređenja

    Korisnici Direktne i Eurobanke mogu da koriste bankomate obe banke bez provizije.

    Послато са M2102J20SG помоћу Тапатока

  11. The Following User Says Thank You to dachakragujevac For This Useful Post:

    LDV20 (01-09-2022)

  12. #1733
    iSrbijaHero nixysx's Avatar
    Join Date
    Apr 2016
    Location
    Крушевац
    Posts
    1,254
    Thanks
    776
    Thanked 452 Times in 232 Posts

    Default Re: Banke u Srbiji - poređenja

    Ne razumem se najbolje ali da li može neko da mi objasni za šta su devizni računi kad ne mogu da šaljem pare na njih? Probao sam sa svog slovačkog računa da pošaljem novac i naravno nije išlo jer banka nije u nekom sistemu ili šta već. Ja imam besplatan studentski račun u CA pa rekoh ajde, možda nije to to. Jednom sam pitao i sestru da mi pošalje nekoliko evra na slovački račun i rekla mi je da ne može, da je komplikovano, mora do banke i sl.
    Je l' to stvarno toliko teško da šaljemo/primamo novac iz inostranstva i za šta su onda oni devizni računi koji počinju normalno sa RS i sl.?


    Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk Pro

  13. #1734
    iSrbijaHero tribalkg's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Kragujevac
    Posts
    533
    Thanks
    213
    Thanked 502 Times in 236 Posts

    Default Re: Banke u Srbiji - poređenja

    Evo i ažurirane CA aplikacije.



    Nerealni su.

  14. #1735
    iSrbijaHero
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    1,038
    Thanks
    437
    Thanked 453 Times in 236 Posts

    Default Re: Banke u Srbiji - poređenja

    Mobi opet ispred vremena i konkurencije.

  15. #1736
    iPhoneBigFan
    Join Date
    May 2010
    Location
    Sweden
    Age
    53
    Posts
    298
    Thanks
    191
    Thanked 51 Times in 37 Posts

    Default Banke u Srbiji - poređenja

    Quote Originally Posted by nixysx View Post
    Ne razumem se najbolje ali da li može neko da mi objasni za šta su devizni računi kad ne mogu da šaljem pare na njih? Probao sam sa svog slovačkog računa da pošaljem novac i naravno nije išlo jer banka nije u nekom sistemu ili šta već. Ja imam besplatan studentski račun u CA pa rekoh ajde, možda nije to to. Jednom sam pitao i sestru da mi pošalje nekoliko evra na slovački račun i rekla mi je da ne može, da je komplikovano, mora do banke i sl.
    Je l' to stvarno toliko teško da šaljemo/primamo novac iz inostranstva i za šta su onda oni devizni računi koji počinju normalno sa RS i sl.?


    Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk Pro
    Pokusacu da mojim iskustvom da mozda malo bacim svjeta na to sa deviznim racunima.
    Naime pre desetak godina trebala je da mi legne uplata u dolarima iz Velsa.
    Kontaktiram tu osobu zaduzenu za uplate i on mi rece da je uplatio ali da mu se novac vratio. Ja ne vjerujuci idem do banke i pitam ipak da li je to moguce. Kazu jeste jer oni nisu banka nekog velikog nivoa da mogu da primaju direktne uplate nego oni imaju racun u Njemackoj banci za odredjenu devizu. Tako da sve uplate idu preko tih velikih banaka sto donekle usloznjava proces uplate onima koji se nisu sretali sa tim prije.
    To se odnosilo na odredjenu banku u Republici Srpskoj. Onde je zbog uredjenja moguca neka razlika u odnosu na Srbiju kad je u pitanju poslovanje banaka.
    Bolji poznavaoci ce sigurno ovo strucnije objasniti.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  16. #1737
    iSrbijaHero
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    769
    Thanks
    171
    Thanked 504 Times in 266 Posts

    Default Re: Banke u Srbiji - poređenja

    Quote Originally Posted by nixysx View Post
    Ne razumem se najbolje ali da li može neko da mi objasni za šta su devizni računi kad ne mogu da šaljem pare na njih? Probao sam sa svog slovačkog računa da pošaljem novac i naravno nije išlo jer banka nije u nekom sistemu ili šta već. Ja imam besplatan studentski račun u CA pa rekoh ajde, možda nije to to. Jednom sam pitao i sestru da mi pošalje nekoliko evra na slovački račun i rekla mi je da ne može, da je komplikovano, mora do banke i sl.
    Je l' to stvarno toliko teško da šaljemo/primamo novac iz inostranstva i za šta su onda oni devizni računi koji počinju normalno sa RS i sl.?
    Zakon o deviznom poslovanju nije suštinski menjan od 80ih godina, još iz doba SFRJ. To može, ali i ne mora da ti zakomplikuje situaciju. Uglavnom služe za slanje i primanje deviza iz i u inostranstvo, ali to si već znao.

    Za svaki devizni priliv ili odliv, moraš da imaš osnovu po kom šalješ ili primaš novac kada su u pitanju devizne transakcije. Ako ti neke pare stignu iz inostranstva na devizni, banka će ti poslati upitnik da se izjasniš o osnovu priliva - da li je to zarada (šifra 302 računarske usluge npr.), poklon od tetke iz Kanade, prihod od kapitala (kupio si Apple-ove akcije i dobio dividendu koju povlačiš sa svog brokerskog računa na svoj devizni) i tako dalje. Isto je i kad šalješ pare - npr. ako hoću da deponujem sredstva na svoj brokerski račun da kupim još akcija, banci moram da priložim ugovor sa brokerskom kućom, izjavu da ću trgovati hartijama od vrednosti i tek tada banka izvršava uplatu - bez papirologije će biti odbijena.

    Količina papirologije zavisi od banke i koliko je ista paranoična - ovu obavezu da kontrolišu devizne transakcije nisu izmislile banke već NBS i NBS je ta koja je deo odgovornosti prebacila na banke da rade posao umesto nje. Intesa i Raiffeisen su generalno vrlo liberalne i traže minimum dokumentacije, neke druge banke umeju da zagorčavaju život i da traže rendgenski snimak i zdravstveni karton pride, to je nešto na šta ne možeš da utičeš osim da promeniš banku ako moraš da posluješ sa inostranstvom često.

    Da bi ti sestra poslala pare na slovački račun, dakle, mora da priloži dokumentaciju po kom osnovu ti šalje kintu, tako da se valja raspitati šta ti tačno treba od papirologije (tj. njoj). Generalno, svaka devizna transakcija zahteva i adekvatnu poresku prijavu - svi devizni prilivi se od 2008. na ovamo prijavljuju NBSu po automatizmu i Poreska Uprava odatle vadi podatke, ali imaju pravo 5 godina od datuma transakcije da ti traže dodatne dokaze za pravdanje osnova priliva ako smatraju da taj priliv nije ono za šta si ti rekao da jeste, pa valja voditi i o tome računa da se ne dođe u problem - PU je jedina institucija u Srbiji sa kojom ne želiš da se zameraš.

    Ukratko - da, komplikovano je ovako slati novac u inostranstvo. Ono RS na početku je početak tzv. IBAN koda i u pitanju je broj računa u međunarodnom obliku (svi devizni računi iz Srbije počinju sa RS, logično) za SWIFT plaćanja. Koriste ga sve evropske zemlje i još mnoge druge, sa izuzetkom USA, oni koriste SWIFT ali furaju svoj fazon.

    Većina banaka danas ima ebanking preko koga možeš da podnosiš dokumentaciju i sve ostalo što treba i da ne moraš da se cimaš do poslovnice, ali opet, ne znam kako je konkretno u CA, sačekaj da se spoje sa Raiffeisen-om pa će verovatno moći online sve :-)

  17. #1738
    iSrbijaHero nixysx's Avatar
    Join Date
    Apr 2016
    Location
    Крушевац
    Posts
    1,254
    Thanks
    776
    Thanked 452 Times in 232 Posts

    Default Re: Banke u Srbiji - poređenja

    Ogromno hvala za ovakvo objašnjenje! Nisam imao pojma da je tolika procedura. Znam da mi je recimo drug iz Hrvatske poslao novac na slovački račun bez problema, brat iz Austrije takođe, jednom sam ja slao na litvanski i češki račun i nikad nisam imao problema. Samo dam IBAN i SWIFT. Što sam i mislio da će biti možda problema zbog drugih valuta ali nije ih bilo. Tako da, kako sam razumeo, dokumentacija je potrebna i komplikovano je samo slati novac na naše račune i sa naših računa.


    Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk Pro

  18. #1739
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member mikenzi's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Belgrade, Serbia
    Age
    40
    Posts
    4,313
    Thanks
    811
    Thanked 3,960 Times in 2,135 Posts

    Default Re: Banke u Srbiji - poređenja

    Intesa je sada olakšala dosta slanje deviza. Prvi put sam ove godine plaćao depozit za more.

    Koristi se ova šifra plaćanja:

    F02 - Pomoć ili poklon drugom FL (mesečno do 10000 EUR)

    Prošlo bez ikakvih problema. Na 260€ depozita provizija banke je 350 RSD, a troškovi ino banke dodatni 1150 RSD


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

  19. #1740
    iSrbijaHero
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    769
    Thanks
    171
    Thanked 504 Times in 266 Posts

    Default Re: Banke u Srbiji - poređenja

    Uvek je bilo lakše poslati pare napolju nego primiti ih od spolja :-) Mada Intesa jeste izuzetno liberalna po tom pitanju i u poslednjih 15ak godina koliko poslujem sa inostranstvom, uvek je tražila najmanje papirologije i uvek su bili maksimalno spremni da izađu u susret, verovatno bar 50% deviznog prometa u SRB ide preko njih.

Page 116 of 125 FirstFirst ... 1666106114115116117118 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •