iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 103 of 125 FirstFirst ... 35393101102103104105113 ... LastLast
Results 1,531 to 1,545 of 1861

Thread: Banke u Srbiji - poređenja

  1. #1531
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Feb 2018
    Location
    BG
    Age
    39
    Posts
    161
    Thanks
    46
    Thanked 24 Times in 18 Posts

    Default Re: Banke u Srbiji - poređenja

    Quote Originally Posted by petarpetrovic View Post
    Sve 3 transakcije su bile kroz Apple Pay, zato me i buni cela stvar.

    Sad videh ovo za Intesu, mogu da potvrdim da se izdavanje kartice (i njeno uručenje) ne naplaćuje ako je kartica regularno istekla. Međutim, ako je korisnik inicirao reizdavanje kartice pre roka (zbog gubitka postojeće npr.) to se naplaćivalo od uvek i koliko mi je poznato to rade skoro sve druge banke. Mobi banka bi mi naplatila 500 RSD (!!!) da mi izda krndavu Dinu sa čipom, a to nisam hteo da platim iz principa. Sačekaću da postojeća ipak istekne regularno pa da novu dobijem besplatno, pod uslovom da banka preživi do tada.
    Nešto si zabrljao. Svi (pa i ja) su dobili taj Cashback. Doduše, ja sam za plaćanje koristio Kombank Android NFC aplikaciju...
    Za Intezu mogu da potvrdim da kad je meni kartica pravljena prvi put, naplatili su mi 200 dinara na šalteru preuzimanje kartice.
    Proveri ti novi Intezin tarifnik. Možda se iznenadiš...
    iPhone 7/iOS 10.1.1/yalu , iPad 2017/iOS 10.3.2

  2. #1532
    iSrbijaHero
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    769
    Thanks
    171
    Thanked 504 Times in 266 Posts

    Default Re: Banke u Srbiji - poređenja

    Nema šta da se iznenađujem, otvarao sam račun u Intezi u julu ove godine kad je novi tarifnik uveliko bio na snazi i osim 246 RSD koje su naplatili za troškove provere u Kreditnom birou apsolutno ništa drugo naplatili nisu, a izdali su mi Dinu, Visa Inspire debitnu, MasterCard Gold kreditnu i AMEX Blue kreditnu, cenim da bih za tolike kartice primetio da je nekakvo uručenje ili izdavanje naplaćeno :-)))

  3. #1533
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Feb 2018
    Location
    BG
    Age
    39
    Posts
    161
    Thanks
    46
    Thanked 24 Times in 18 Posts

    Default Re: Banke u Srbiji - poređenja

    Pošto si ti lenj našao sam ti ja tarifnik:

    Screenshot_1780.png

    To što tebi nije naplaćeno jer imaš fancy paket gde je ta cifra uračunata u mesečnu naknadu ne znači da nikome ne naplaćuju izdavanje i reizdavanje kartice.
    Nisu svi spremni da plaćaju 500+ dinara mesečno "održavanje računa".
    Last edited by camopejb; 18-12-2021 at 15:47.
    iPhone 7/iOS 10.1.1/yalu , iPad 2017/iOS 10.3.2

  4. The Following User Says Thank You to camopejb For This Useful Post:

    s a l e (18-12-2021)

  5. #1534
    iSrbijaHero
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    769
    Thanks
    171
    Thanked 504 Times in 266 Posts

    Default Re: Banke u Srbiji - poređenja

    Šta bre 500+ dinara?! Plaćam 700+ RSD mesečno, nemoj da se vređamo.

    Inače lepo piše u fusnoti da se izdavanje ili reizdavanje ne naplaćuje za debitne kartice izdate u okviru paketa koje nudi banka (Hit, Hit Plus i Magnifica).

    Moguće da se naplaćuje izdavanje ako se otvara onaj osnovni račun ili kako god da se zove, ali taj ko u Intezi otvori takav račun i zaslužuje da bude odran za svaku sitnicu ako se mene pita. Inače na slici sa Twittera ne stoji usluga izdavanja već uručenja a toga koliko vidim nema u tarifniku nigde a koliko vidim i Efektiva ih je pritisnula da objasne šta to tačno znači, što podržavam u svakom slučaju

  6. #1535
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Feb 2018
    Location
    BG
    Age
    39
    Posts
    161
    Thanks
    46
    Thanked 24 Times in 18 Posts

    Default Re: Banke u Srbiji - poređenja

    Quote Originally Posted by petarpetrovic View Post
    Šta bre 500+ dinara?! Plaćam 700+ RSD mesečno, nemoj da se vređamo.

    Inače lepo piše u fusnoti da se izdavanje ili reizdavanje ne naplaćuje za debitne kartice izdate u okviru paketa koje nudi banka (Hit, Hit Plus i Magnifica).

    Moguće da se naplaćuje izdavanje ako se otvara onaj osnovni račun ili kako god da se zove, ali taj ko u Intezi otvori takav račun i zaslužuje da bude odran za svaku sitnicu ako se mene pita. Inače na slici sa Twittera ne stoji usluga izdavanja već uručenja a toga koliko vidim nema u tarifniku nigde a koliko vidim i Efektiva ih je pritisnula da objasne šta to tačno znači, što podržavam u svakom slučaju
    Ne pitaš se realno. Pogotovo sa takvim stavom.
    Imam samo devizni račun kod njih jer prilikom tranzicije im se sistem toliko raspadao da nisu bili u stanju da mi otvore dinarski račun. Pritom su stari zbog promene statusa zatvorili bez problema i upozorenja.
    Ja se naravno snašao i sada imam besplatan dinarski račun u RF sa svim uslugama koje su mi potrebne.
    U Intezi plaćam devizni račun 120 dinara i to samo ukoliko imam stredstava na njemu. Meni je to sasvim OK uz uslugu virtuelnih kartica koju pružaju.
    Da platim i tih 200 dinara nije mi strašno ali taj pilićarski odnos mi smeta.
    Ne naplaćuju izdavanje kartice nego uručenje kartice i to ti ne skinu novac sa računa nego naplate kroz nalog.
    Znači, svesni su da rade nešto protiv ustaljenih pravila i zaobilaze zakon. Verovatno nemaju zakonko pravo da naplate izdavanje kartica koje je naznačeno u tarifniku pa naplaćuju "uručenje".
    Ukoliko odbiješ da preuzmeš karticu na šalteru (što je takodje legitimna opcija) ne naplate ti 200 dinara.

    Uglavnom, koliko sam upoznat, nijedna druga normalna banka to ne radi koja god da je vrsta računa u pitanju.

    Konkretno RF mi ne samo da nije naplatio izdavanje kartica, vać mi je iste poslao poštom dok Inteza te cima da ideš do poslovnice...
    Last edited by camopejb; 19-12-2021 at 00:16.
    iPhone 7/iOS 10.1.1/yalu , iPad 2017/iOS 10.3.2

  7. The Following 2 Users Say Thank You to camopejb For This Useful Post:

    drjackyll (20-12-2021),s a l e (19-12-2021)

  8. #1536
    iSrbijaHero
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    769
    Thanks
    171
    Thanked 504 Times in 266 Posts

    Default Re: Banke u Srbiji - poređenja

    Ne vidim nigde u tarifniku stavku "uručenja" kartice tako da ne znam po kom osnovu mogu to da naplaćuju. Da na nalogu piše (re)izdavanje to bi barem imalo nekog smisla. U svakom slučaju, podržavam Efektivu da se okomi na njih i istera to na čistac jer je u pitanju tipično bankarsko pilićarenje na koje nije imuna nijedna banka. Ono što je bitno da se apsolvira je da se (re)izdavanje ne naplaćuje ako se uzme neki od paketa usluga banke, a što mogu da potvrdim i na ličnom primeru da mi apsolutno nikakvo izdavanje ili uručenje kartice nije naplaćeno.

    Što se tiče mojih potreba, ovo što u Intezi dobijem za 799 RSD mesečno bi me kod Raiffeisen-a koštalo 30 - 50% više na mesečnom nivou, OTP bi bio tu negde ali me njihova nesposobnost odbija do maksimuma (a i još uvek nisam zaboravio situaciju od pre par godina gde im je online sistem bio potpuno nedostupan danima) i jedino je Sberbanka imala donekle uporedivu ponudu za slične pare, ali se prodaše AIK-u pa čekam da vidim na šta će da liči integracija pre nego što krenem da razmišljam o prelasku.

  9. #1537
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    121
    Thanks
    17
    Thanked 57 Times in 39 Posts

    Default Re: Banke u Srbiji - poređenja

    Meni trenutno RF + OTP završavaju sve.

    Ima raznih kombinacija sa raznim cenama, za svačiji ukus, potrebe i džep.

    Lično sam na RF Premium + Praktik Paket u OTP.

    RF: Visa Gold Debit, Apple Pay, premium status, nema provizije za domaći platni promet - 390 dinara mesečno

    OTP: MasterCard Gold debitna, Apple Pay, devizni račun vezan za karticu, solidan kurs u aplikaciji (117,00/118,00), nema provizije na ino plaćanja, besplatan dodatni devizni za čuvanje eura, voljnost da se pregovara o kursu za veće količine deviza (što RF neće ni da čuje) - 395 dinara mesečno, pola od toga ili besplatno, u zavisnosti od mesečne potrošnje karticom

    Realno mi ponekad zafali uplata dinara i eura na OTP bankomatima (naročito eura, dinare mogu da uplatim na RF bankomatima i prebacim elektronski u OTP) , što još uvek nije omogućeno, sve ostalo je tu,

    Uz razne popuste koje tu i tamo omogućavaju Visa Gold i MasterCard Gold, otprilike godišnje barem potrem održavanja. A može i jeftinije da se prođe. Recimo, Visa Gold kreditna dolazi besplatno u RF premium paketu, pa je moguće uopšte ne uzeti debitnu onome ko sve plaća kreditnom i izmiruje redovno, čime održavanje postaje 0 (uz prihode od 100K+ mesečno).

    Druga opcija je Prestiž paket u OTP (595 mesečno, pola ili besplatno u zavisnosti od potrošnje) uz primanja od preko 140K mesečno. U tom slučaju se dobija Privilege status i mogućnost kupoprodaje do 2500 eura mesečno po srednjem kursu. Mislim da se i tu dobija savetnik i još neke privilegije, al nisam siguran koliko je kvalitetna usluga u ondosu na RF Premium.

    Naravno, najbolja opcija su i RF premium i OTP Privilege zajedno, al za to treba primati 240K mesečno...

  10. The Following 2 Users Say Thank You to polifonico For This Useful Post:

    drjackyll (20-12-2021),petarpetrovic (19-12-2021)

  11. #1538
    iSrbijaHero
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    BG
    Posts
    503
    Thanks
    403
    Thanked 162 Times in 112 Posts

    Default Re: Banke u Srbiji - poređenja

    OTP kurs vidim 117.3 / 118

    Za prestige paket ti ne treba neka plata.

    Kako dogovaras bolji kurs?

  12. #1539
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    121
    Thanks
    17
    Thanked 57 Times in 39 Posts

    Default Re: Banke u Srbiji - poređenja

    Quote Originally Posted by s a l e View Post
    OTP kurs vidim 117.3 / 118
    Da, u pravu si. 0,4 u odnosu na srednji.

    Quote Originally Posted by s a l e View Post
    Kako dogovaras bolji kurs?
    Ja sam konkretno po starinski, sa šefovima poslovnica.

    Quote Originally Posted by s a l e View Post
    Za prestige paket ti ne treba neka plata.
    Za sam paket ne, ali sa Privilege status da.

    https://www.otpbanka.rs/stanovnistvo...vilege-status/

  13. The Following User Says Thank You to polifonico For This Useful Post:

    s a l e (14-08-2022)

  14. #1540
    Administrator zabrljanje's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Beograd
    Posts
    20,586
    Thanks
    1,024
    Thanked 9,596 Times in 6,435 Posts

    Default Re: Banke u Srbiji - poređenja

    Quote Originally Posted by polifonico View Post
    Realno mi ponekad zafali uplata dinara i eura na OTP bankomatima (naročito eura, dinare mogu da uplatim na RF bankomatima i prebacim elektronski u OTP) , što još uvek nije omogućeno, sve ostalo je tu,

    Dinari mogu da se uplate na bankomatu.

    Quote Originally Posted by s a l e View Post
    OTP kurs vidim 117.3 / 118

    Za prestige paket ti ne treba neka plata.

    Kako dogovaras bolji kurs?

    Tako sto doneses potvrdu o tromesecnim primanjima izna 140000 i das licnom bankaru i on dalje kontaktira centralu da te prebace na srednji kurs za prodaju i kupovinu deviza.

  15. The Following User Says Thank You to zabrljanje For This Useful Post:

    s a l e (14-08-2022)

  16. #1541
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    121
    Thanks
    17
    Thanked 57 Times in 39 Posts

    Default Re: Banke u Srbiji - poređenja

    Quote Originally Posted by zabrljanje View Post
    Tako sto doneses potvrdu o tromesecnim primanjima izna 140000 i das licnom bankaru i on dalje kontaktira centralu da te prebace na srednji kurs za prodaju i kupovinu deviza.
    А шта ако себи исплаћујеш са пословног рачуна (у другој банци) по шифри 241?
    Last edited by polifonico; 20-12-2021 at 17:44.

  17. #1542
    iSrbijaHero
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    769
    Thanks
    171
    Thanked 504 Times in 266 Posts

    Default Re: Banke u Srbiji - poređenja

    Pa valjda je ista procedura, samo što ne nosiš papir u HR da ti popuni nego popuniš sam za sebe i potpišeš (nekad se i pečatiralo)? Ja sam tako sebi isplaćivao pod 241 iz Intese u Mobi banku i nije bilo problema.

  18. The Following User Says Thank You to petarpetrovic For This Useful Post:

    polifonico (20-12-2021)

  19. #1543
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    121
    Thanks
    17
    Thanked 57 Times in 39 Posts

    Default Re: Banke u Srbiji - poređenja

    Quote Originally Posted by petarpetrovic View Post
    Pa valjda je ista procedura, samo što ne nosiš papir u HR da ti popuni nego popuniš sam za sebe i potpišeš (nekad se i pečatiralo)? Ja sam tako sebi isplaćivao pod 241 iz Intese u Mobi banku i nije bilo problema.
    Naravno, to je normalna logika, al svačega sam se naslušao kad su u pitanju banke, pa je bolje proveriti.

  20. The Following User Says Thank You to polifonico For This Useful Post:

    petarpetrovic (20-12-2021)

  21. #1544
    iSrbijaHero
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    769
    Thanks
    171
    Thanked 504 Times in 266 Posts

    Default Re: Banke u Srbiji - poređenja

    To je doduše sasvim tačno :-)

    Znam za pojedine slučajeve da su neke banke (Raiffeisen i Unicredit npr.) uz papir o proseku primanja tražile i potvrdu iz Poreske Uprave da ne postoje dugovanja po bilo kom osnovu pre nego što se odobre benefiti uz 241 šifru, ali nisam čuo ništa strašnije od toga, a nije da nema prostora za izvoljevanje :-)

  22. #1545
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    170
    Thanks
    175
    Thanked 46 Times in 24 Posts

    Default Re: Banke u Srbiji - poređenja

    Raiffaizen carevi naplacuju promenu PIN-a na bankomatu, nisam siguran al mislim da je 250 din! Kombank je car za to, mozes da menjas kolko oces i jos preko m-banking aplikacije!


    Sent from my iPhone using Tapatalk

Page 103 of 125 FirstFirst ... 35393101102103104105113 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •