iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Results 1 to 8 of 8

Thread: Stream sa PC na Apple TV 4k

  1. #1
    iSrbijaHero Cuksi's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Beograd
    Posts
    1,475
    Thanks
    2,264
    Thanked 725 Times in 396 Posts

    Question Stream sa PC na Apple TV 4k

    Naime pre sam moga da gledam filmove sa kompa na tv-u preko HDMI kabla (to trenutno nije moguce iz drugih razloga) ali sad hocu da nadjem resenje da to isto radim preko Apple tv 4k. Dakle PC i apple tv su na istoj mrezi i hteo bih da mogu da vucem sav sadrzaj iz nekog foldera i gledam nesmetano na tv-u koristeci Apple tv.
    E sad probao sam plex i vlc ali nisam uspeo to da podesim Vlc mi je radio jedno vreme i sad vise nece Ne znam da li sam ja nesto pogresno podesio u VLC-u ali jednostavno nece da vidi podeljeni folder na pc-u.
    Da li neko zna neku app ili neki nacin da mogu da vucem sa PC win 10 na apple tv 4k video fajlove (po mogucstvu da se zadrzi originalni kvalitet slike ).
    Taman i morao da platim za app. Ne kupuje mi se ponovo HDMI kabal od 3-4 metra.
    Dakle od opreme na raspolaganju su pc win 10, apple tv 4k i lg c9 tv. Svaka ideja je dobro dosla

  2. #2
    iModerator rikee's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Subotica
    Age
    47
    Posts
    4,600
    Thanks
    991
    Thanked 1,839 Times in 1,374 Posts

    Default Re: Stream sa PC na Apple TV 4k

    Sta je plexom problem?

  3. #3
    iSrbijaHero Cuksi's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Beograd
    Posts
    1,475
    Thanks
    2,264
    Thanked 725 Times in 396 Posts

    Default Re: Stream sa PC na Apple TV 4k

    Preko plexa kad napravim server napravi mi haos od fajlova koji se dele. Slozi ih i imam problem da nadjem sta mi treba. Nije po folderima nego ih on razvrstava pa napravi haos. A zadnji put sam imao problem sa onim njihovim serverom nesto nije hteo kako treba da radi.
    Juce sam dva sata pokusavao i nista nisam napravio. Samo sam se iznervirao. Danas kad dodjem sa posla moram da probam ponovo da podesim vlc mozda sam nasao resenje ali ne mogu da probam dok ne dodjem kuci :/

  4. #4
    iModerator kylle's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Krusevac
    Posts
    3,334
    Thanks
    1,646
    Thanked 1,623 Times in 1,003 Posts

    Default Re: Stream sa PC na Apple TV 4k

    Ako ti Plex ne vidi sadrzaj, pokusaj da das autorizaciju kao Admin, ja sam imao taj problem, nakon toga sve radi kako treba.

    VLC je jos bolji na Apple TV-u, meni bar cita sve i nalazi prevode prelepo, cak i kada ubodem samo USB u ruter, bez problema sve vidi.

    Procitaj i ovde moze biti od koristi.

    https://www.cultofmac.com/406734/how...o-on-apple-tv/

  5. #5
    iDrugČlan
    Join Date
    Sep 2011
    Age
    43
    Posts
    43
    Thanks
    46
    Thanked 46 Times in 21 Posts

    Default Stream sa PC na Apple TV 4k

    Na Mac-u za pustanje filmova na Apple TV koristim AirFlow. Odlicna palikacija, godinama je koristim. Ne znam kako radi na Windows-u. Pokusaj https://airflow.app
    Last edited by JohnSmith; 03-04-2020 at 12:14.

  6. The Following User Says Thank You to JohnSmith For This Useful Post:

    Cuksi (03-04-2020)

  7. #6
    iModerator kylle's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Krusevac
    Posts
    3,334
    Thanks
    1,646
    Thanked 1,623 Times in 1,003 Posts

    Default Re: Stream sa PC na Apple TV 4k

    Za sredjivanje Filmova na Plex Serveru to je makar prosto.

    https://support.plex.tv/articles/201...x-match-match/

    Otvoris i jedan tab sa sajtom moviesdatabase i gledas da search na ovom Fix Match i navedenom sajtu se poklapaju, Plex ga nadje i slozi kako treba.

  8. The Following User Says Thank You to kylle For This Useful Post:

    Cuksi (03-04-2020)

  9. #7
    iSrbijaHero nikolastojanovi20's Avatar
    Join Date
    Oct 2016
    Age
    36
    Posts
    609
    Thanks
    213
    Thanked 170 Times in 132 Posts

    Default Re: Stream sa PC na Apple TV 4k

    Quote Originally Posted by JohnSmith View Post
    Na Mac-u za pustanje filmova na Apple TV koristim AirFlow. Odlicna palikacija, godinama je koristim. Ne znam kako radi na Windows-u. Pokusaj https://airflow.app
    Ako nisi probao, probaj elmedia player. Strimuje 4k bez problema sa MAC-a, iznenadio sam se koliko je program dobar. Kosta 9$ - https://apps.apple.com/hr/app/elmedi...37759555?mt=12


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  10. The Following 2 Users Say Thank You to nikolastojanovi20 For This Useful Post:

    Cuksi (03-04-2020),JohnSmith (03-04-2020)

  11. #8
    iSrbijaHero Cuksi's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Beograd
    Posts
    1,475
    Thanks
    2,264
    Thanked 725 Times in 396 Posts

    Default Re: Stream sa PC na Apple TV 4k

    Drugari hvala svima puno na pomoci !

    Da javim da sam uspeo, sta se sinoc desilo kad posle dva sata nisam uspeo nista ni meni trenutno nije jasno.

    Ovako Plex sam uspeo da organizujem sad je sve kako treba. Promenio sam folder koji se deli i ubacio samo filmove. Na apple tv namestio da prikaz bude folderski a ne da izlistava sadrzaj pa onda nastaje haos.

    Drugo uspeo sam i VLC danas nasao sam malu pomoc na netu, koju sinoc nisam uspeo Elem problem je bio kod logovanja tj username i password. Username sam resio na sledeci nacin:
    1) pokrenuo sam comand prompt (win key + r i onda se unese cmd za one kojima je ovo nepoznato )
    2) ukucao sledecu komandu: echo %username% dobije se username i kuca se bez %%
    3)
    to se unese posle u vlc u delu Local Network/Connect to Server Generic/smb (port ne mora ali ip adresa od racunara mora)

    Pre nego sto se izabere Connect to Server Generic meni stoji PC SMB ali kad udjem tu uvek moram da kucam iznova username i pass. Iako uvek stisnem save ali nece da prihvati ne znam iz kog razlog. A u Connect to Server Generic moze da se sacuvaju podaci da se ne kucaju stalno pa je lakse. Ovo je verovatno do bug-a unutar samog vlc-a.

    Nasao sam jos jedan nacin u okviru VLC-a za stream ali nije bas preporucljiv za video koji je velik. Posto se ceo video upload-uje na apple tv u cache. Ovo je moguce preko opcije Remote playback unutar VLC-a:
    1) ip adresa koja je prikazana unutar VLC-a kada se izabere Remote playback se ukuca u browser na pc/mac racunaru
    2) kad se otvori strana video se samo prevuce unutar browser-a i pojavice se animacija za ucitavanje videa. Video moze da se pusti pre nego sto se do kraja ucita ali je bolje sacekati.

    Jedino jos nisam uspeo da namestim pretragu prevod unutar VLC-a to cu probati ovih dana.
    Sta se desilo juce pa ovo nije radilo nije mi jasno uglavnom uspeo sam nekako

    Hvala svima jos jednom na pomoci.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •