iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Results 1 to 8 of 8

Thread: Macbook early 2008 white throttle

  1. #1
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Aug 2011
    Age
    45
    Posts
    331
    Thanks
    25
    Thanked 55 Times in 40 Posts

    Default Macbook early 2008 white throttle

    Pozz ljudi. Imam jedan lep Macbook 2008 white. Resio sam da ga pocupam malo. Ima 4Gb rama i novi SSD od 128Gb. Bateriju nema, damas sam narucio novu zamensku. Posto mu je zadnji OsX Lion, na kome vise nista ne radi (Chrome, Skype, Viber...) instalirao sam Win 7 clean, ne preko boot campa. Sve lepo radi, ima full podrsku sada za sve, ali vidim u CPu-Z i Coretemp da je multiplier na x6 i cpu radi na 1.18Ghz. Probao sam da pustim prime95, i nije podigao takt.Ne radi se o heat throttle jer kad pustim prime Cpu je na 30c, i polako se penje na 40+ ali ne dize takt ni kad je skroz ladan. Imate li neku ideju o cemu se radi i kako moze da se resi, ako moze? U device maanger nema ? Sve je instalirano...


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

  2. #2
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member mikenzi's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Belgrade, Serbia
    Age
    40
    Posts
    4,298
    Thanks
    799
    Thanked 3,952 Times in 2,130 Posts

    Default Odg: Macbook early 2008 white throttle

    Imaš računar star 12 godina. On 'radi' ali je njegova funkcionalnost upitna jer ga je 'pregazilo' vreme i nove tehnologije.
    Taj računar najbolje radi sa Snow Leopard sistemom. Koristan je za učenje za rad, možda malo office i to je to. Windows 7 samo će ga usporiti plus Apple računari nikada ne rade 100% kako treba ako izbrišeš Mac particiju i samo staviš Windows.

  3. #3
    iSrbijaLegend lowzyyy's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Smederevo
    Age
    27
    Posts
    3,823
    Thanks
    2,991
    Thanked 1,667 Times in 1,058 Posts

    Default Macbook early 2008 white throttle

    Jesi li proverio power menagment u control panelu? Da ti nije power stavljen na power saver?
    Jesi li gledao po biosu ima li nacina da ga overclockom vratis na stari clock?

    Za temperature sam ja koristio hardware info 64 jer mi coretemp(ako je on bio, a mislim da jeste) prikazivao 30 stepeni na procesoru iako je nabijao 50...
    iPhone 6s plus jailbroken 14.6 checkra1n, iPad Pro 10.5 jailbroken 12.1.1 unc0ver

  4. #4
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Aug 2011
    Age
    45
    Posts
    331
    Thanks
    25
    Thanked 55 Times in 40 Posts

    Default Macbook early 2008 white throttle

    Resio sam da proradi speed step novom baterijom. Nisam imao bateriju i zbog toga nije hteo da radi. Cim sam ubacio bateriju proradio je speedstep. Samo me zajebava sleep. Nece da izadje iz sleep ili lad izasje odmah se zamrzne, tako da je to kod laptopa veliki problem
    Win 7 sa SSD i 4Gb radi odlicno, i vratio sam ga u zivot skroz. Mac os ke na njemu beskoristan. Ne radi Viber, Skype, Chrome memaodavno podrsku, MSN, i jos X stvari. Dok je na Win 7 sve up to date... Malo nelogicno ali svaka cast Microsoft


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
    Last edited by iwcham1979; 15-03-2020 at 13:42.

  5. #5
    iSrbijaLegend lowzyyy's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Smederevo
    Age
    27
    Posts
    3,823
    Thanks
    2,991
    Thanked 1,667 Times in 1,058 Posts

    Default Odg: Macbook early 2008 white throttle

    To je iz razloga sto noviji windowsi otprilike imaju kompatibilnost sve do xp-a, za nize nisam testirao.
    Filozofija microsofta nije ista kao applova i gledajuci koliko microsoft hardvera pokriva, mozemo reci da sistemi lepo rade...
    iPhone 6s plus jailbroken 14.6 checkra1n, iPad Pro 10.5 jailbroken 12.1.1 unc0ver

  6. #6
    iSrbijaLegend
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    3,791
    Thanks
    830
    Thanked 1,525 Times in 1,081 Posts

    Default Re: Macbook early 2008 white throttle

    Cek podrsku za sta? win xp je bukvalno neupotrebljiv :-D a ako mislis HW iz ere XP ima podrsku i dan danas ni to nema veze sa zivotom :-D

  7. #7
    iSrbijaLegend lowzyyy's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Smederevo
    Age
    27
    Posts
    3,823
    Thanks
    2,991
    Thanked 1,667 Times in 1,058 Posts

    Default Odg: Macbook early 2008 white throttle

    Pisao sam nevezano za post kada malo bolje procitam, mislim na to da sw iz ere xpa radi na win 10, bar one stvari koje sam ja testirao
    iPhone 6s plus jailbroken 14.6 checkra1n, iPad Pro 10.5 jailbroken 12.1.1 unc0ver

  8. #8
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Aug 2011
    Age
    45
    Posts
    331
    Thanks
    25
    Thanked 55 Times in 40 Posts

    Default Re: Macbook early 2008 white throttle

    Pa pricao sam o Win 7 koji radi extra ma Macbook na koji zadnji os Lion. E taj Lion ke skroz neipoyrebljiv, dol je Windows 7 skroz upotrebljiv. Ima majnoviju verziju Chrome, Viber, Msn, Skype, Gdrive i jos x stvari koje na Lion odavno uopste ne rade..


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •