iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 61

Thread: Curve Apple Pay

  1. #16
    iSrbijaHero Cuksi's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Beograd
    Posts
    1,475
    Thanks
    2,264
    Thanked 725 Times in 396 Posts

    Default Odg: Curve Apple Pay

    Znaci mogu da se dodaju debitne kartice iz Srbije ?

  2. #17
    iPhoneBigFan igoce's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Novi Sad
    Age
    44
    Posts
    342
    Thanks
    63
    Thanked 230 Times in 188 Posts

    Default Re: Curve Apple Pay

    Predpostavljam da kolega ima i hrvatsku karticu, jer spominje kune, i sa kojom je aktivirao Curve, pa posle toga je dodao Telenor.

  3. #18
    iSrbijaLegend zikicz's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    4,881
    Thanks
    2,331
    Thanked 2,155 Times in 1,226 Posts

    Default Re: Curve Apple Pay

    Iz Srbije se ne moze aktivirati curve.
    Iz Hrvatske moze. Nema veze kartica.



    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

  4. #19
    iPhoneBigFan igoce's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Novi Sad
    Age
    44
    Posts
    342
    Thanks
    63
    Thanked 230 Times in 188 Posts

    Default Re: Curve Apple Pay

    Pa, sa hrvatskom karticom je aktivirao Curve redovno i samo je dodao srpsku, predpostavljam da je tako, ja imam curve karticu i pise mi u aplikaciji da bih aktivirao Curve moram da imam bilo koju karticu izdatu u EU. Pa zato predpostavljam da je kolega prvo aktivirao Curve sa tom karticom, pa dodao nasu.

  5. #20
    iSrbijaLegend wifininja's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    3,602
    Thanks
    533
    Thanked 2,361 Times in 1,267 Posts

    Default Re: Curve Apple Pay

    Može li se otvoriti Curve acc iz Srbije sa SRB dokumentima? Mislim da ne.

  6. #21
    iSrbijaLegend zikicz's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    4,881
    Thanks
    2,331
    Thanked 2,155 Times in 1,226 Posts

    Default Re: Curve Apple Pay

    O tome pricam sto kaze @wifininja.Ne moze da se aktivira app iz Srbije.

  7. #22
    iEntuzijasta antun's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    91
    Thanks
    17
    Thanked 25 Times in 13 Posts

    Default Odg: Curve Apple Pay

    Ja sam aktivirao sa Hr dokumentima i karticom i dodao Telenor..ne može drugačije.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  8. #23
    iSrbijaLegend wifininja's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    3,602
    Thanks
    533
    Thanked 2,361 Times in 1,267 Posts

    Default Re: Curve Apple Pay

    Pa da..samo EU zemlje i EU dokumenta.

  9. #24
    iSrbijaLegend zikicz's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    4,881
    Thanks
    2,331
    Thanked 2,155 Times in 1,226 Posts

    Default Re: Curve Apple Pay

    Moze i non EU. Norveska npr.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

  10. #25
    iSrbijaHero edward's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    Zagreb
    Posts
    616
    Thanks
    74
    Thanked 269 Times in 175 Posts

    Default Odg: Curve Apple Pay

    Quote Originally Posted by Cuksi View Post
    @edward nisam te bas razumeo kako koristis Curve. Tebi je tvoja debitna kartica povezana na PayPal pa tek onda na Curve?
    Znači imam Curve Mastercard karticu.
    Razne kredite/debitne, hrvatske/strane koje koristim dodao sam u Curve aplikaciju.
    Klikom na neku od njih u Curve aplikaciji - Curve Mastercard postaje ta kartica koju si odabrao. Kad plaćaš Curve Mastercardom - automatski se tereti ta koju si odabrao u aplikaciji. Sam Curve nema svoj račun, Mastercard kartica se uvijek oslanja tj. "glumi" neku drugu karticu koju si odabrao.

    Kad dodaš taj Curve na PayPal - PayPal najnormalnije tereti tu karticu. Prije plaćanja PayPal-om ti u Curve-u uvijek možeš promijeniti karticu koju želiš da ti tereti, ako ne promijeniš tereti se ona sa kojom si zadnje plaćao.

    Ista situacija sa ApplePay-om - ApplePay tereti Curve Mastercard karticu. Curve kao i PayPal nema svoj račun (u biti PayPal ima onaj balance koji je sporedan) već se tereti kartica koju si odabrao.

    Curve se zapravo može nalakše dočarati preko PayPal-a. I na PayPal-u dodaješ svoje kartice i onda preko e-maila plaćaš preko njega tako što najprije odabereš koju želiš karticu da ti tereti. Slično je i sa Curvom samo što preko Curva imaš pravu pravcatu fizičku karticu sa kojom možeš plaćati u dućanima, ali i koristiti na internetu. Za razliku od PayPal-a gdje stranica za plaćanje mora podržavati PayPal plaćanje, za Curve stranica na kojoj kupuješ ili pravi dućan van online svijeta - mora samo podržavati Mastercard karticu.

    Inače u ovih 10tak dana otkako je uveden ApplePay na Curve-u stvarno sam se preporodio. Nema više razmišljanja imam li dovoljno para na računu da platim ovom ili onom karticom na ApplePay-u - Curve sam linkao na svoju kreditnu (koja sama ne podržava ApplePay) i mozak na pašu - peglaj! Svaka transakcija napravljena preko ApplePay-a se naravno u cijelosti uredno vidi u Walletu, u Curve aplikaciji i u aplikaciji banke čiju kreditnu koristim (i koja se tereti na kraju). Kad poželim digunuti novce sa svog tekućeg računa, u Cuve klik na karticu svog tekućeg računa - i diži novce preko ApplePay-a. Bez kartica, bez ičega. Ovo je stvarno milina
    Last edited by edward; 29-01-2020 at 18:25.

  11. The Following User Says Thank You to edward For This Useful Post:

    Cuksi (30-01-2020)

  12. #26
    iSrbijaHero edward's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    Zagreb
    Posts
    616
    Thanks
    74
    Thanked 269 Times in 175 Posts

    Default Odg: Re: Curve Apple Pay

    Quote Originally Posted by spo View Post
    Pomenuo sam proviziju jer ne znam bolju rijec.
    Naime platio sam preko kurve 20l dizela
    zatim sam platio visa karticom 20l dizela i primjetio da je preko kurve skinuto nesto malo vise 1-1,5% (ako se dobro sjecam procenta.)
    Inace sipao sam gorivo u Bosni i Hercegovini a visa kartica je sa Svedskog akonta.
    Takodje kurve je povezana sa tom istom karticom.



    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Kod tebe je jedino moglo doći do provizije od strane tvoje banke koja je konverziju iz konvertibilne marke u švedske krune skupo naplatila. Curve ne podržava konvertibilne marke kao valutu i negdje se ta konverzija morala napraviti, no nikakvu proviziju ti tu nije naplatio Curve.

    Inače Curve ima odličan tečaj za valute unutar EU i ja sve što kupujem u eurima a želim da mi se tereti moja domaća kartica u HRK radim preko Curva jer znam da ću sigurno 2-3 eura ušparati na većem iznosu. Banke obično svuda imaju bezobrazno loše tečajeve i kad one rade konverziju to debelo i naplate.
    Last edited by edward; 29-01-2020 at 18:24.

  13. #27
    iPhoneBigFan
    Join Date
    May 2010
    Location
    Sweden
    Age
    52
    Posts
    298
    Thanks
    190
    Thanked 51 Times in 37 Posts

    Default Re: Curve Apple Pay

    Radi testa suma za placanje bjese ista i placena samo koji minut kasnije
    Ako Curve ne naplacuju proviziju onda jedino mi pada na pamet da se desila promjena kursa za par minuta kolko je proslo izmedju dvije transakcije.





    Sent from my iPhone using Tapatalk

  14. #28
    iSrbijaHero Cuksi's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Beograd
    Posts
    1,475
    Thanks
    2,264
    Thanked 725 Times in 396 Posts

    Default Odg: Curve Apple Pay

    @edward hvala skapirao sam kako radi nego sam te razumeo u prethodnom postu da si povezao karticu na paypal pa tek onda na curve
    Za EU dokumenta za aktivaciju to mi je jasno, samo nisam znao da treba i EU platna kartica za aktivaciju. Sad ostaje pitanje da li moze pomocu Revolut da se aktivira

  15. #29
    iSrbijaHero edward's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    Zagreb
    Posts
    616
    Thanks
    74
    Thanked 269 Times in 175 Posts

    Default Odg: Curve Apple Pay

    Ja mislim da je moja prva kartica na Curvu bila upravo Revolut. Ne vidim razlog zašto ne bi funkcionirala aktivacija preko nje. Ja imam gore i Revolut i Monese, i sve te fintech servise. U Walletu možeš dodat samo 12 kartica na ApplePay i uvijek vodim rat koju da izbrišem, preko Curva imaš limit 99 kartica pa tako mogu sve raditi na ApplePay-u ..

    Inače Curve je bila moja prva (i jedina) kartica koju sam naručivao preko druge države. Tada, prije cca godinu i pol - dvije, Curve nije bio dostupan u Hrvatskoj ali je bio dostupan u Sloveniji i naručio sam je preko "Zagreb, Slovenia" adrese i zaista je stigla doma. No na kraju je nisam mogao aktivirati jer su me tražili osobne dokumente. Srećom svega cca 2-3 tjedna kasnije Curve je stigao u Hrvatsku tako da sam se ispočetka opet registrirao i naručio novu karticu Jedini problem što mi je glavna mail adresa ostala na onom slovenskom accountu i nikako ne mogu napraviti promjenu ali što je tu je, bitno da sam uspio broj telefona prebaciti.

  16. The Following 2 Users Say Thank You to edward For This Useful Post:

    Cuksi (30-01-2020)

  17. #30
    iSrbijaLegend zikicz's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    4,881
    Thanks
    2,331
    Thanked 2,155 Times in 1,226 Posts

    Default Curve Apple Pay

    Taman sam se na pocetku posta ponadao da cu moci i ja tako da se reg,ali nista od toga.
    Sad su mi poslali mail da mogu da koristim AP preko Curve. Kazem im da je to super,ali da sam iz Srbije.
    Nek uziva u AP ko moze.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
    Last edited by zikicz; 30-01-2020 at 16:41.

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •