iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Results 1 to 4 of 4

Thread: Isključivanje iPhone-a sa PC-a ukoliko nije baterija puna

  1. #1
    iSrbijaHero edward's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    Zagreb
    Posts
    616
    Thanks
    74
    Thanked 269 Times in 175 Posts

    Default Isključivanje iPhone-a sa PC-a ukoliko nije baterija puna

    Pozdrav,

    ima li netko sličan problem kod spajanja iPhone sa PC-em preko USB kabla. Ukoliko baterija na iPhoneu nije puna (tj. barem 80%) - iPhone se stalno isključuje sa PC-a. U dvije minute se tako može 500x uključiti i isključiti i tako u nedogled.. za to vrijeme na iPhoneu se javlja ova poruka koja iskače 500x, sa svakim uključenjem/isključenjem nova na koju ne možeš ni pritisnuti "Vjeruj" jer on se u tih djelić sekunde već isključi i makne se jedna i dođe druga ista poruka.



    Sa druge strane na PC-u se otvori iTunes i na njemu se pojavljuje ova greška koja se jednakom brzinom samo umnožava. Također ne možeš toliko brzo klikati "OK" kolikom se on brzinom uključuje i isključuje i svaki put izbaci nova (ista) greška:



    Mobitel je iPhone Xs na zadnjem iOS-u, na PC-u su Win7.

    Što sam probao već da otklonim ovo? Ne znam ni ja što sve nisam. Problem je već godinama poznat, internet je prepun raznih savjeta no meni osobno ništa nije pomoglo:

    - promjena usb porta
    - promjena kabla (svi su originali)
    - pomicanje kabla
    - Settings > General > Reset > Reset Location & Privacy (na iPhoneu)
    - Power Options - Change Plan Settings - USB selective suspend settings prebacio na Disabled
    - brisanje iTunes backup-a, popratnih foldera koji bi eventualno mogli raditi problem itd

    Sve u svemu ne znam više što sve nisam radio. Na 79% problemi, na 80%+ sve radi normalno, barem neko vrijeme. Zna doduše za cca sat vremena opet izbaciti obavijest na iPhoneu da li vjerujem ovom računalu no onda mogu uredno kliknuti na YES, i dalje opet onda uredno radi neko duže vrijeme. No ako je ispod 80% ne ide nikako.

    Ima li tko sličan problem i kako ga je riješio?

  2. #2
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member mikenzi's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Belgrade, Serbia
    Age
    40
    Posts
    4,298
    Thanks
    800
    Thanked 3,952 Times in 2,130 Posts

    Default Isključivanje iPhone-a sa PC-a ukoliko nije baterija puna

    Mi smo dva puta imali sličan problem između Macbook Air-a i iPhone-a i oba puta kabl je bio problem. Takođe smo radili sistem eliminacije i takođe kabl radi na svim drugim uređajima i na svim drugim telefonima i na tom računaru sa tim istim kablom radi bilo koji drugi telefon.
    Međutim, kod tebe je problem na neki način povezan sa kapacitetom baterije pa su moguće dve stvari:

    1. Baterija je loša
    2. Računar ne daje dovoljno struje u tom specifičnom opsegu od 80-100-% kada se prelazi na tzv 'trickle charge'.

    https://www.apple.com/batteries/why-lithium-ion/

    Last edited by mikenzi; 07-12-2019 at 15:50.

  3. #3
    iSrbijaHero edward's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    Zagreb
    Posts
    616
    Thanks
    74
    Thanked 269 Times in 175 Posts

    Default Odg: Isključivanje iPhone-a sa PC-a ukoliko nije baterija puna

    Ne znam koliko ima smisla ponovno kupovati novi kabli, već ih imam toliko doma i na svima se javlja isti problem. Također svi su originalni Apple-ovi. Inače, na mom Macbook Pro.u se također ovo znalo dešavati i promjena kabla je bila rješenje, sa PC-om očito ne.


    Quote Originally Posted by mikenzi View Post

    1. Baterija je loša
    Baterija nije savršena no nije ni tako loša, uređaj je godinu dana star i trenutni kapacitet baterije je 93%. Treba napomenuti da se ovo dešava otkako imam Xs (dešavalo se i na starijim iPhone uređajima), pa i onda kada je uređaj bio potpuno novi i baterija na 100%.


    Quote Originally Posted by mikenzi View Post
    2. Računar ne daje dovoljno struje u tom specifičnom opsegu od 80-100-% kada se prelazi na tzv 'trickle charge'.
    Ali onda bi se problem dešavao kada je baterija iznad 80%, kod mene je obratno. Kad je baterija ispod 80% - iPhone se ne može spojiti na PC, kad je 80% i više onda uredno radi.

  4. #4
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member mikenzi's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Belgrade, Serbia
    Age
    40
    Posts
    4,298
    Thanks
    800
    Thanked 3,952 Times in 2,130 Posts

    Default Isključivanje iPhone-a sa PC-a ukoliko nije baterija puna

    Onda samo obrni. Može da puni od 80-100 kada iPhone zahteva slabiju struju u dužem periodu, a ne može da puni od 0-80 kada traži telefon jaču struju.

    Probaj da napuniš telefon na nekom drugom pc-u i ako se napuni znači da imaš problem sa računarom.

    Ako se takođe je puni onda je problem telefon. Možda konektor za punjenje ali opet sam bliži bateriji jer se problem dešava od 80% kapaciteta.

    U svakom slučaju zanimljiv problem.

  5. The Following User Says Thank You to mikenzi For This Useful Post:

    edward (07-12-2019)

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •