iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 35 of 35

Thread: Kako wireless strimovati sadrzaj sa pc-a/laptopa na TV?

  1. #31
    iModerator kylle's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Krusevac
    Posts
    3,334
    Thanks
    1,646
    Thanked 1,623 Times in 1,003 Posts

    Default Odg: Kako wireless strimovati sadrzaj sa pc-a/laptopa na TV?

    Sa tom brzinom i tim uredjajem svakako shvati da ce ti slika seckati i nikad nece raditi perfektno a pogotovu ne 4K filmovi ili neki full HD i sl. kao i neuporedivo je povezivanje kablom ili stream-om poput Airplay-a.

    Jednostavno koliko para toliko muzike.

  2. #32
    iSrbijaLegend lowzyyy's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Smederevo
    Age
    27
    Posts
    3,823
    Thanks
    2,991
    Thanked 1,667 Times in 1,058 Posts

    Default Kako wireless strimovati sadrzaj sa pc-a/laptopa na TV?

    Ne razumem, sa brzinom cega? U pitanju je max full hd kao sto sam naznacio, a 4k mi nije ni na kraj pameti jer takvav tv nemam. Ruter bi trebalo da moze da isporuci toliko podataka

    Sto se tice chromecasta 3. Generacije pozdrzava do 1080p 60fps, a internet za to imam, posto bi trebalo da on bude taj koji strimuje online sadrzaj, ako ga budem koristio
    iPhone 6s plus jailbroken 14.6 checkra1n, iPad Pro 10.5 jailbroken 12.1.1 unc0ver

  3. #33
    iSrbijaHero mospre's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    510
    Thanks
    922
    Thanked 324 Times in 229 Posts

    Default Odg: Kako wireless strimovati sadrzaj sa pc-a/laptopa na TV?

    Ovo sto je miodrage rekao nije u pravu. Kao sto sam ti rekao, svi ti uredjaji rade na relaciji pc - ruter - chromecast (ili neki drugi cast), ne treba im internet konekcija za kastovanje.

    Razmisli lowzy o android boxu, za €50-60 mozes odlicnu kutiju da uzmes sa s912 procesorom. On podrzava par tih cast fazona a i mozes na njemu direktno streming da radis. Ima ih sa gigabit ethernet portovima tako da ti to nije bottleneck. Ja koristim jedan sa 2gb rama i s912 procesorom za 4k strimovanje i 1080p strimovanje filmova putem torenta.
    Nije bitno koje je marke dok je s912 proc i nije "mini" jer se ti mali brzo ugriju pa trotluju..

    Sent from my MI 9 using Tapatalk
    bljakPhone 5

  4. #34
    iModerator kylle's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Krusevac
    Posts
    3,334
    Thanks
    1,646
    Thanked 1,623 Times in 1,003 Posts

    Default Odg: Kako wireless strimovati sadrzaj sa pc-a/laptopa na TV?

    Quote Originally Posted by lowzyyy View Post
    Ne razumem, sa brzinom cega? U pitanju je max full hd kao sto sam naznacio, a 4k mi nije ni na kraj pameti jer takvav tv nemam. Ruter bi trebalo da moze da isporuci toliko podataka

    Sto se tice chromecasta 3. Generacije pozdrzava do 1080p 60fps, a internet za to imam, posto bi trebalo da on bude taj koji strimuje online sadrzaj, ako ga budem koristio
    Kad budes uzeo u praksi videces da nije bas toliko idealno koliko u teoriji bar ne u mom slucaju. Ali sa srecom da sve radi kako treba.

  5. #35
    iSrbijaHero Cuksi's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Beograd
    Posts
    1,475
    Thanks
    2,264
    Thanked 725 Times in 396 Posts

    Default Odg: Kako wireless strimovati sadrzaj sa pc-a/laptopa na TV?

    @lowzyyy originalni Goole Chrome Cast ne trazi internet da bi imao stream u lokalnoj mrezi (probali i gledali tako kad smo bili preko, sa tableta stream na tv). Imas njihov chrome cast za full HD i 4k. Tvoja odluka sta hoces i sta ti treba, moj predlog 4k nije velika razlika u ceni. Pricam za originalan google proizvod.
    Uzmi 5ghz bilo koji ruteri i napravi wifi 5ghz mrezu i sve ce raditi kako treba, ne trebaju ti dva rutera. Kuci sa Asusovim ruterom od 3500rsd imam 2,4ghz i 5ghz mreze. Na 5 ghz mi je uvek ulogovan Appl tv 4k i stream uvek na full hd, na ddrugoj mrezi su mi 2-3 telefona a nekad i na ovoj od 5ghz bude po koji telefon i sve radi. Nema pada rezolucije u prenosu, nema kocenja na ostalim uredjajima. Cak ovaj ruter ima OpenVPN ali sa ExpressVPN-om ne radi dobro posto su brzine pre spore kad se koristi direktno na ruteru (ako ti je to potrebno da znas).
    Sto vise rutera stavis samo ces imati vise bespotrebnog posla i problema. Ako ti nije daleko komp uvek ti ostaje najlaksi nacin preko kabla

  6. The Following User Says Thank You to Cuksi For This Useful Post:

    lowzyyy (09-12-2019)

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •