iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 35

Thread: Kako wireless strimovati sadrzaj sa pc-a/laptopa na TV?

  1. #16
    Administrator zabrljanje's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Beograd
    Posts
    20,586
    Thanks
    1,024
    Thanked 9,596 Times in 6,435 Posts

    Default Re: Kako wireless strimovati sadrzaj sa pc-a/laptopa na TV?

    Izgleda da ne kapiras da nevezano za to da li je neki uradjaj na kablu a drugi na istoj mrezi preko WiFi, ili su oba na WiFi mrezi na 2.4 i 5 GHz, ili identicnoj samo 2.4 GHz, ili identicnoj samo 5 GHz mrezi, oni dele uvek jednaku ukupnu kolicinu protoka koji je ogranicen od strane onog sto ti isporucuje provajder sa kojim imas ugovor.

  2. #17
    iSrbijaLegend lowzyyy's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Smederevo
    Age
    27
    Posts
    3,823
    Thanks
    2,991
    Thanked 1,667 Times in 1,058 Posts

    Default Odg: Kako wireless strimovati sadrzaj sa pc-a/laptopa na TV?

    I dalje neke stvari bas ne kapiram.
    Da li je moguce da dva uredjaja komuniciraju medjusobno preko rutera ukoliko nemam internet? Ja mislim da moze, pa sam zato pretpostavio da ako ruter zna da ima dva uredjaja u lokalu da za isti ne koristi internet provajdera vec nesto poput wifi direct-a
    Ali ne uspevam da nadjem nista o tome na internetu
    iPhone 6s plus jailbroken 14.6 checkra1n, iPad Pro 10.5 jailbroken 12.1.1 unc0ver

  3. #18
    Administrator zabrljanje's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Beograd
    Posts
    20,586
    Thanks
    1,024
    Thanked 9,596 Times in 6,435 Posts

    Default Re: Kako wireless strimovati sadrzaj sa pc-a/laptopa na TV?

    Mogu ako ih povezes kablom, kao sto na primer povezes HDMI kablom i pustas film na TV, ali ne mogu za ovo sto si ti zamislio i da ne zauzimaju deo protoka koji imas u toj mrezi.

  4. #19
    iModerator kylle's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Krusevac
    Posts
    3,334
    Thanks
    1,646
    Thanked 1,623 Times in 1,003 Posts

    Default Odg: Kako wireless strimovati sadrzaj sa pc-a/laptopa na TV?

    Hajde ovako jedan predlog.

    S obzirom da predpostavljam da planiras da koristis iskljucivo za pustanje filmova sa kompa, stream na TV,
    Zasto ne bi pazario Chromcast ili npr. Fire stick i sl. smart uredjaj, napravis Plex server na lap topu, zatim instaliras Plex app na smart koji ti je povezan sa TV-om i on ti povlaci sve sto je sa “lokalne” mreze (kompa) poput filmova i muzike i uzivas.

    Nemas direktan mirroring sa ekrana lap topa ali imas stream sadrzaja filmova i muzike bez mnogo komplikacija.

  5. #20
    iModerator rikee's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Subotica
    Age
    47
    Posts
    4,600
    Thanks
    991
    Thanked 1,839 Times in 1,374 Posts

    Default Odg: Kako wireless strimovati sadrzaj sa pc-a/laptopa na TV?

    Ljudi... Miracast. Bitno je da su uredjaji na istoj mrezi... sto je kvalitetniji WIFi i cast ce biti bolji... mogu da rade bez neta.

  6. #21
    Administrator zabrljanje's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Beograd
    Posts
    20,586
    Thanks
    1,024
    Thanked 9,596 Times in 6,435 Posts

    Default Re: Kako wireless strimovati sadrzaj sa pc-a/laptopa na TV?

    Ocigledno je da onda ja nisam ukapirao

  7. #22
    iSrbijaLegend lowzyyy's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Smederevo
    Age
    27
    Posts
    3,823
    Thanks
    2,991
    Thanked 1,667 Times in 1,058 Posts

    Default Kako wireless strimovati sadrzaj sa pc-a/laptopa na TV?

    Idemo redom:

    @zabrljanje Onda u tom slucaju mi google chromecast ne treba. Mislim koja je poenta da mi trosi protok kad imam upload bednih 3mb/s. Ostali zakaceni nece ni imati internet ako je to tako kao sto pise?

    @kylle nisam upoznat sa plexom ali za par minuta citanja koliko sam shvatio to predstavlja samo organizaciju fajlova koje zelis da strimujes, a oni se prenose preko chromecasta ili fire sticka?

    @rikee to je ta prica sa Wifi Directom. Izgleda da mi to i treba. Fire stick takodje ima miracast. Koji Miracast uredjaj preporucujes?

    Nakon citanja prednost daju chromecastu jer mozes slobodno da kastujes film i da radis na laptopu sta zelis, ali mi nije jasno koliko uploada trosi i zasto to nije naznaceno. Ne verujem da se 1080p 60fps mose strimovati preko 3mb/s




    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by lowzyyy; 08-12-2019 at 16:53.
    iPhone 6s plus jailbroken 14.6 checkra1n, iPad Pro 10.5 jailbroken 12.1.1 unc0ver

  8. #23
    iModerator kylle's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Krusevac
    Posts
    3,334
    Thanks
    1,646
    Thanked 1,623 Times in 1,003 Posts

    Default Odg: Kako wireless strimovati sadrzaj sa pc-a/laptopa na TV?

    S obzirom da si naveo full kvalitet na pocetku, omdah da znas 4K i slicno zaboravi bez neke investicije.

    NVidia Shield 4K ti resava to ili Apple TV 4K pa Airplay na njemu, znaci prosek 180-200€ za neki od ova dva uredjaja.

    Jeftinija varijanta ti je chromcast i fire stick, pricamo o investiciji do 50€ tako da sam znas sa koliko novca raspolazes i koliko si spreman da izdvojis. Za prosecan kvalitet manji iznos, za 4K treba platiti.


    Sto se tice Plexa prosto receno, Komp ti je “lokalni” hard disk, a Plex app koja povlaci sadrzaj sa tog hard diska i pusta na tv, eto.

  9. #24
    iSrbijaHero mospre's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    510
    Thanks
    922
    Thanked 324 Times in 229 Posts

    Default Odg: Kako wireless strimovati sadrzaj sa pc-a/laptopa na TV?

    Lowzy, pojasni mi neke stvari, citao sam temu ali je mogu sve da ukapiram, probacu da ti dam odgovor ako sam dobro razumio.

    Ti kada povezes laptop na wifi i drugi uredjaj na taj isti wifi (android box, chromecast itd) oni se ponasaju kao kablom da si ih povezao, ne izlaze na internet samom komunikacijom izmedju sebe. Znaci na ono pitanje sto si postavio, da kupis novi ruter i koristis ga samo za cast, dajem potvrdan odgovor. Ruter na osnovu svojih harverskih sposobnosti ima odredjenu kolicinu protoka koju moze pustiti u nekoj jedinici vremena, u tvoj slucaju bi ti koristio taj ruter samo za cast ili mirroring i imao bi sav taj protok rutera (ne interneta) za "sebe" tj svoj laptop. Ali u tom slucaju ne mozes na internet, osim ako iz rutera na kojem imas internet, ethernet kablom pustis internet u ruter koji ces samo koristiti na relaciji laptop - tv.
    Dalje dolazis do toga da imas dvije wifi mreze koje imaju izlaz na internet, jednu koristis samo za cast (koja ima sav protok rutera sto ti je bitno (ne interneta po ugovoru 3mbps)) za sebe, ali taj internet koji si platio se ne moze nikako preci 3mbps.

    Sent from my MI 9 using Tapatalk
    bljakPhone 5

  10. #25
    iSrbijaLegend lowzyyy's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Smederevo
    Age
    27
    Posts
    3,823
    Thanks
    2,991
    Thanked 1,667 Times in 1,058 Posts

    Default Odg: Kako wireless strimovati sadrzaj sa pc-a/laptopa na TV?

    @mospre
    Upravo tako kako si rekao, nakacim novi ruter na kabl od prvog rutera i imam internet na novom ruteru, a da komunikacija tv-laptop ide preko tog rutera ne koristeci internet vec propusnu moc rutera iako taj ruter ima internet.
    Izgleda da to nije moguce i izgleda da taj chromecast ipak koristi internet za kastovanje, mada i dalje je to jako mutno objasnjeno na internetu.
    S druge strane tehnologija koju spominjem je rikee izneo, a i ja usput pre njega. U pitanju je Wifi Direct, no chromecast izgleda ne koristi tu tehnologiju tako da ide verovatno preko interneta.
    Samo mi pojasni ovo na kraju nisam bas skapirao sta si napisao:
    Quote Originally Posted by mospre View Post
    Dalje dolazis do toga da imas dvije wifi mreze koje imaju izlaz na internet, jednu koristis samo za cast (koja ima sav protok rutera sto ti je bitno (ne interneta po ugovoru 3mbps)) za sebe, ali taj internet koji si platio se ne moze nikako preci 3mbps.
    iPhone 6s plus jailbroken 14.6 checkra1n, iPad Pro 10.5 jailbroken 12.1.1 unc0ver

  11. #26
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member miodrage's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Subotica - Beograd, Serbia
    Age
    46
    Posts
    2,110
    Thanks
    144
    Thanked 759 Times in 495 Posts

    Default Odg: Kako wireless strimovati sadrzaj sa pc-a/laptopa na TV?

    lowzyy: ovo sto si zamislio tako ne moze. Ono sto moze je da preko jednog rutera bezicno uz neki uredjaj koji je nakacen na TV bacas sliku sa kompa na isti. Na drugom ruteru ide net. Ako ih prepovezes, to nece da radi.
    Ono sto moze da se uradi je prilicno zapetljano, i ne znam kako bi radilo ali moze da se pokusa.
    Na novom ruteru napravis novu WiFi mrezu. Tu mrezu nakacis na postojecu, ali da su fizicki odvojene, i preko IP opsega i da imaju razlicita imena. Stavise preporucujem da jedna ima klasican opseg 192.168... a druga 10.10... E kada si to odradio, onda teoretski ovo moze da fercera. Dok ti ovo odradis, otelices se. Meni je trebalo nekih 3-4h uz gledanje tutorijala. S tim da meni TV ne ide preko neta, a imam Smart TV koji ima svoju konekciju koju ne koristim ni za sta. U pitanju je LG, koji ima svoju app (Smartshare) i sa njom mogu bezicno da se nakacim na svoj komp i odatle sve da pustam sta ja zelim, nezavisno od toga sta se na kompu radi.
    Najbolja stvar ali i najskuplja je da se otvoris za NAS, ubacis za pocetak 1 HDD, i tom uredjaju svi drugi na mrezi mogu da pristupaju. Mozes da ga otvoris i za net ako zelis... I tako dalje. Opcija je zilion, ogranicen si samo novcima
    Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

  12. The Following User Says Thank You to miodrage For This Useful Post:

    lowzyyy (09-12-2019)

  13. #27
    iModerator kylle's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Krusevac
    Posts
    3,334
    Thanks
    1,646
    Thanked 1,623 Times in 1,003 Posts

    Default Odg: Kako wireless strimovati sadrzaj sa pc-a/laptopa na TV?

    Ja sam upravo usao u NAS vode i mogu ti reci da se nisam uopste pokajao, prejaka stvar i vredi svaku paru.

    Ako krenemo o NAS tematici, otvoricemo novu temu jer je jako zanimljiva

    za sad lowzyyy mislim da imas i te kako opcija i objasnjenja, samo je na tebi da odaberes koji budzet si spreman da izvdvojis, a opcije su navedene.

  14. #28
    iSrbijaLegend lowzyyy's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Smederevo
    Age
    27
    Posts
    3,823
    Thanks
    2,991
    Thanked 1,667 Times in 1,058 Posts

    Default Odg: Kako wireless strimovati sadrzaj sa pc-a/laptopa na TV?

    Budzet je max 50e. Ne bih za ovakvu stvar vise dao
    iPhone 6s plus jailbroken 14.6 checkra1n, iPad Pro 10.5 jailbroken 12.1.1 unc0ver

  15. #29
    iModerator kylle's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Krusevac
    Posts
    3,334
    Thanks
    1,646
    Thanked 1,623 Times in 1,003 Posts

    Default Odg: Kako wireless strimovati sadrzaj sa pc-a/laptopa na TV?

    Suma sumaru, kabli HDMI iz kompa do TV-a najjeftinija opcija.

    S obzirom da hoces wireless onda Chromcast ili Amazon Fire stick, juri da nadjes i to je to, eventualno neke alternative sa ruterom koje su spominjane mada je malo mucenje ili predlog @rikee-a.

    Bitno da je nadjeno resenje.

  16. #30
    iSrbijaLegend lowzyyy's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Smederevo
    Age
    27
    Posts
    3,823
    Thanks
    2,991
    Thanked 1,667 Times in 1,058 Posts

    Default Kako wireless strimovati sadrzaj sa pc-a/laptopa na TV?

    Mislim da sam konacno dosao do informacije, a to je da chromecast ne koristi internet da kastuje u lokalu, sto je i bilo logicno!
    iPhone 6s plus jailbroken 14.6 checkra1n, iPad Pro 10.5 jailbroken 12.1.1 unc0ver

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •