iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 40

Thread: Dukascopy Apple Pay

  1. #1
    iSrbijaHero edward's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    Zagreb
    Posts
    616
    Thanks
    74
    Thanked 269 Times in 175 Posts

    Default Dukascopy Apple Pay

    Švicarska Dukascopy banka otvorila je novo mobilno bankarstvo i prima strance gotovo iz cijelog svijeta da otvore račun, jedna od stvari koje dobivaju je i ApplePay. Na žalost BiH je jedna od zemalja na “crnoj listi” i oni se ne mogu registrirati, ostale ex-Yu zemlje nisu. Nisam puno istraživao no vidim na drugom forumu da se stranci van EU uspješno registriraju, obavezan je video call nakon registracije, mobile account je free, kartica je 1chf/mj, dobije se visa kartica, podržavaju kriptovalute, imaju licencu švicarskog regulatora FINME tako da nisu scam..


    https://www.dukascopy.bank/swiss/





    Last edited by edward; 18-11-2019 at 11:38.

  2. The Following User Says Thank You to edward For This Useful Post:


  3. #2
    iSrbijaLegend wifininja's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    3,602
    Thanks
    533
    Thanked 2,361 Times in 1,267 Posts

    Default Apple Pay preko Boon Paymenta i virtual Master Card

    Dobija li se virtuelna visa ili mora da se čeka kartica da bi se dodala u Wallet?

  4. #3
    iSrbijaHero Cuksi's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Beograd
    Posts
    1,475
    Thanks
    2,264
    Thanked 725 Times in 396 Posts

    Default Odg: Apple Pay preko Boon Paymenta i virtual Master Card

    Sve to lepo samo mi se nesvidja mesecno odrzavanje Za sad koristim ove sto nemaju
    @wifininja ako je tacno ono sto pise na sajtu mozes posebno da trazis virtualnu karticu a posebno fizicku. Ali nazalost za svaku ima odrzavanje mesecno 1CHF.
    Jedino sto nisam razumeo je kolika je taksa kad uplacujemo novac na karticu a nismo u EU.

  5. #4
    iSrbijaHero edward's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    Zagreb
    Posts
    616
    Thanks
    74
    Thanked 269 Times in 175 Posts

    Default Odg: Apple Pay preko Boon Paymenta i virtual Master Card

    Da ali ovo je dobro za ljude izvan EU koji žele legalno ApplePay, a takvih ponuda je jako malo. Masa servisa koja posluje izvan EU naplaćuje sve živo i to masno (Payoneer i kompanija), tako da ovo čak i nije toliko puno.

    Sa pogleda EU servisa koji su gotovo svi free tu je i 5 centi previše, ali to je zakon tržišta i konkurencije... EU je doslovno krcata fintech servisima, nigdje ni vani (USA, Azija, Australija) nema toliko fintecha koliko se nudi korisnicima na prostoru EU. Sad još nakon novog EU zakona - RSD2 - koji je stupio na snagu prije mjesec dana i zakonski natjerao sve EU banke da otvore pristup svojim računima trećim stranama možemo očekivati još veći rast fintecha ..
    Last edited by edward; 18-11-2019 at 15:03.

  6. #5
    iSrbijaHero Cuksi's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Beograd
    Posts
    1,475
    Thanks
    2,264
    Thanked 725 Times in 396 Posts

    Default Odg: Apple Pay preko Boon Paymenta i virtual Master Card

    Ne kazem da je puno samo malo bezobrazno posto su ostali servisi besplatni. Ali upravu si za to sto kazes ovo daje ljudima van EU pristup Apple pay usluzi. Da se legalno prijave i koriste bez straha da ce ih mozda obrisati. Mozda kad se ostali servisi prosire van EU i budu besplatni i ovi to ukinu. Mada to su Svajcarci, njima licno je to smesna suma, tako reci simbolicna, a mi smo navikli da svuda trazimo free verijantu

  7. #6
    iSrbijaLegend wifininja's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    3,602
    Thanks
    533
    Thanked 2,361 Times in 1,267 Posts

    Default Apple Pay preko Boon Paymenta i virtual Master Card

    Pitanje je samo da li prolaze uplate sa debit kartica Srb banaka? I dalje mislim da treba otvoriti novu temu vezano za ovu banku Dukascopy.

  8. #7
    iPhoneBigFan markop151's Avatar
    Join Date
    May 2019
    Location
    Belgrade
    Age
    32
    Posts
    294
    Thanks
    797
    Thanked 376 Times in 172 Posts

    Default Re: Apple Pay preko Boon Paymenta i virtual Master Card

    Dukascopy - Otvorio nalog, posle 6h verifikovan. Otvorio € account, platio 5€ virtual Visa card. Dopunio sam je sa debitnom karticom iz Srbije.

    I to je praktično sve, sat vremena se razvlačim sa njihovim operaterom kako da dodam karticu u Apple Pay, očigledno da ne može...


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  9. #8
    iSrbijaLegend wifininja's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    3,602
    Thanks
    533
    Thanked 2,361 Times in 1,267 Posts

    Default Apple Pay preko Boon Paymenta i virtual Master Card

    Koji si region podesio na tel...verovatno mora Švajcarska

    Otvorena je nova tema pa pišite tamo


    Ducascopy Apple Pay
    https://r.tapatalk.com/shareLink/top...ink_source=app
    Last edited by wifininja; 19-11-2019 at 09:49.

  10. #9
    iSrbijaLegend wifininja's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    3,602
    Thanks
    533
    Thanked 2,361 Times in 1,267 Posts

    Default Dukascopy Apple Pay



    Zamoli bih nekoga od moderatora da iz teme boon payment u ovu novu temu prebaci sve postove vezane za Dukascopy..hvala
    Last edited by wifininja; 19-11-2019 at 19:54.

  11. #10
    iSrbijaHero edward's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    Zagreb
    Posts
    616
    Thanks
    74
    Thanked 269 Times in 175 Posts

    Default Odg: Ducascopy Apple Pay

    Vezano za problem od @markop151 - treba obavezno regija biti Švicarska i treba obavezno izabrati “mobile” account, ne onaj drugi (ne znam kako se zove). Lijepo stoji kvačica za ApplePay samo za mobile account. Nadam se da si sredio to...

  12. #11
    iPhoneBigFan markop151's Avatar
    Join Date
    May 2019
    Location
    Belgrade
    Age
    32
    Posts
    294
    Thanks
    797
    Thanked 376 Times in 172 Posts

    Default Ducascopy Apple Pay

    @edward hvala ti na savetu, uspeo sam. Na kraju sam ih morao pozvati kako bi se aktivrala kartica u ApplePay. S’ obzirom da je virtuelna, dodao sam je “ručno” i onda sam ih kontaktirao da izvrše verifikaciju. Radi sve ok, NAPOKON IMAM LEGALAN APPLE PAY!




    Sent from my iPhone using Tapatalk

  13. The Following User Says Thank You to markop151 For This Useful Post:

    edward (19-11-2019)

  14. #12
    iSrbijaLegend wifininja's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    3,602
    Thanks
    533
    Thanked 2,361 Times in 1,267 Posts

    Default Re: Ducascopy Apple Pay

    @markop151 ajde malo opširnije napiši šta u kako.

  15. The Following User Says Thank You to wifininja For This Useful Post:

    markop151 (19-11-2019)

  16. #13
    iSrbijaHero edward's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    Zagreb
    Posts
    616
    Thanks
    74
    Thanked 269 Times in 175 Posts

    Default Odg: Ducascopy Apple Pay

    Ajde super, baš mi je drago! Jako lijepo izgleda kartica.

    I da, vidim da i druge traži verifikaciju putem telefona kad se doda kartica na ApplePay. Takav način verifikacije koristi i hrvatski PBZ recimo.

  17. The Following User Says Thank You to edward For This Useful Post:

    markop151 (19-11-2019)

  18. #14
    iPhoneBigFan markop151's Avatar
    Join Date
    May 2019
    Location
    Belgrade
    Age
    32
    Posts
    294
    Thanks
    797
    Thanked 376 Times in 172 Posts

    Default Ducascopy Apple Pay

    UKRATKO O DUKASCOPY

    Pre svega želim da se zahvalim @edward i @wifininja na savetima u prethodnim postovima.

    Nakon što sam video post u drugoj temi, vezan za Dukascopy odlučio sam da probam sa otvaranjem naloga. Istina je da se ovim putem potpuno legalno, za razliku od Monese-a, otvara nalog u švajcarskoj banci sa srpskim dokumentom i adresom.

    Prvi korak je da se sa AppStore-a preuzmu dve aplikacije:
    1. https://apps.apple.com/hr/app/dukasc...k/id1414311580
    2. https://apps.apple.com/hr/app/dukasc...11/id830583192

    Iz mobile bank aplikacije pratite kratka uputstva za registraciju. Nakon što ostavite potrebne podatke i slikate pasoš, preko Dukascopy connect aplikacije ćete obaviti video poziv sa bankarskim službenikom.

    Nakon uspešne registracije, dobićete informaciju da je vaš nalog u procesu verifikacije i da proces može potrajati do 48h (max). U mom slučaju verifikacioni link sam dobio posle 6 sati. Preko tog linka se kreira password za pristup vašem eBanking nalogu.

    Interfejs aplikacije je prilično user friendly, par minuta je bilo potrebno da se otvori EUR account koji sam dopunio debitnom karticom koja je izdata u Srbiji i vezana za devizni račun.

    Kartica (VISA) može biti kreirana kao klasična “platic card” ili kao virtuelna. Cena za klasičnu plastičnu karticu koja se naravno bez problema isporučuje u Srbiju košta 16€, dok virtuelna košta 5€, u oba slučaja jednokratno.

    Nakon kreiranja virtuelne kartice na istu sam prebacio novac sa € računa i odabrao opciju “show card number” kako bih je dodao u ApplePay.
    Pre ručnog dodavanja kartice, region telefona prebacite na Švajcarsku.
    Ne postoji opcija da se kartica doda direktno iz aplikacije, već broj i ostale podatke kartice morate uneti ručno u Wallet app.

    Nakon uspešnog dodavanja, ApplePay će prikazati poruku da je potrebno da se kartica verifikuje pre upotrebe. Potrebno je da pozovete broj telefona koji će se pojaviti ispod kartice u Wallet app. (Za poziv sam koristio Skype, s’ obzirom da imam minute iz Micorsoft office 365 paketa)
    Verifikacija je trajala nekih 15ak minuta, operateri su prilično ljubazni. Pre poziva pripremite broj kartice.

    Naknade: za sad koliko vidim 1€ mesečno

    Limiti:



    Sve preporuke za Dukascopy sa moje strane.
    Prva legalna metoda za ApplePay za korisnike iz Srbije.

    Nadam se da nisam propustio previše stvari.



    Sent from my iPhone using Tapatalk

  19. The Following 7 Users Say Thank You to markop151 For This Useful Post:

    Cuksi (20-11-2019),Stevs (21-11-2019),edward (19-11-2019),sekularac (19-11-2019),tadic.d (19-11-2019),wifininja (19-11-2019)

  20. #15
    iSrbijaLegend zikicz's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    4,881
    Thanks
    2,331
    Thanked 2,155 Times in 1,226 Posts

    Default Re: Ducascopy Apple Pay

    Ne znam da li ovo ima veze sa ovim,ali nas zakon je striktan u vezi toga ko može da otvara račune u stranim bankama.
    Možda sam ja nešto ispustio i ima nekih promena,pa molim da me neko ispravi,ako grešim.
    Na ovom linku su nabrojani slučajevi u kojima gradjanin Srbije mogu imati račun u stranoj banci.

    http://www.konsalting.rs/da-li-fizic...-inostranstvu/

Page 1 of 3 123 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •