iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 34

Thread: EON aplikacija za Apple TV

  1. #1
    iDrugČlan
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    45
    Thanks
    2
    Thanked 2 Times in 2 Posts

    Default EON aplikacija za Apple TV

    drugari, otvorio sam ovaj tread, jer odavno pricamo i diskutujemo o tome. bilo je i dopisivanja sa UM i UG i SBB, i meni a vidim i drugima stizali negativni odgovori.
    danas citam ovo:

    https://rs.n1info.com/biznis/united-...ormu-u-grckoj/

    i nadam se da ce sad posto je i Grcka u ovom drustvu, nesto se pomeriti s mrtve tacke.
    dajte svoja misljenja i predloge.
    ja bih predlozio da se organizujemo i da krenemo da im pisemo mail-ove ali ne sporadicno, nego recimo krenemo od nekog datuma koji izaberemo i onda navalimo da im pisemo svi. racunam da ako u jednom kratkom roku odjednom dobiju dosta nasih pitanja i zahteva, da nece moci da nas ignorisu. cilj je da to nekako stigne do srednjeg ili viseg nivoa menadzmenta, da probijemo onu prvu liniju odbrane gde odgovaraju onim cirkularnim mail-ovim - "... hvala na predlozima i sugestijama... konstantno se radi na unapredjenju usluga...", koji ne propustaju informacije prema gore.
    takodje, posto se EON platforma koristi i u CG, BiH, HR, Slo, Bugarskoj, hajde da se povezemo sa vlasnicima Apple TV uredjaja iz tih zemalja - mislim da ih iskontaktiramo i da ih obavestimo o ovoj akciji pa da se i oni pridruze. tako da nas bude vise i tek onda nece moci da nas ignorisu.

  2. #2
    iSrbijaLegend zikicz's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    4,881
    Thanks
    2,331
    Thanked 2,155 Times in 1,226 Posts

    Default EON aplikacija za Apple TV

    Nista tu ne zavisi od nas,nasih pritisaka i bilo cega drugog.
    SBB pokusava da dobije licencu za 5G,a od drzave dobija odgovor da su tri operatera dovoljna,bez obzira sto asolutno nista ne preduzimaju u uvodjenju 5G. A osim toga,dogovaraju sve zajednicke poteze na trzistu.
    Mislim da svi znamo o cemu se tu zapravo radi,tako da,dzaba sve.

  3. #3
    iSrbijaHero tribalkg's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Kragujevac
    Posts
    533
    Thanks
    213
    Thanked 502 Times in 236 Posts

    Default Re: EON aplikacija za Apple TV

    Siroti SBB…


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  4. The Following User Says Thank You to tribalkg For This Useful Post:

    rmilanovic (22-10-2021)

  5. #4
    iSrbijaHero djoni1980's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    529
    Thanks
    1,858
    Thanked 308 Times in 179 Posts

    Default Re: EON aplikacija za Apple TV

    Računam da je korisnička baza za Apple TV mnogo manja od iPhonea i iPada (za koje aplikacije već postoje) da bi bili zainteresovani za razvoj ove aplikacije...

  6. #5
    iDrugČlan
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    45
    Thanks
    2
    Thanked 2 Times in 2 Posts

    Default Re: EON aplikacija za Apple TV

    tacno je da je korisnicka baza manja nego za iPhone i iPad, ali EON platforma je sad prisutna na trzistu od skoro 40 miliona ljudi, a na tom trzistu u apsolutnim brojevima nije zanemarljiv broj korisnika Apple-ovih tehnologija generalno.
    ja i dalje ne gubim nadu - ako ne trazis, nece ti ni dati.
    hajde malo manje defetizma. hajde da pokusamo.

  7. The Following User Says Thank You to Ender For This Useful Post:

    djoni1980 (22-10-2021)

  8. #6
    iSrbijaLegend LDV20's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Belgrade
    Age
    35
    Posts
    2,109
    Thanks
    745
    Thanked 1,245 Times in 675 Posts

    Default Re: EON aplikacija za Apple TV

    Mi kukamo za Eon aplikacijom, a u Irskoj jedan od provajdera kao tv boks daje apple tv sa preloadovanom njihovom aplikacijom.
    Eeeehhhh….


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  9. The Following User Says Thank You to LDV20 For This Useful Post:

    nenadjow (22-10-2021)

  10. #7
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    420
    Thanks
    554
    Thanked 101 Times in 59 Posts

    Default Re: EON aplikacija za Apple TV

    Ja sam svakako za svaku akciju. Ali kada smo pre par godina slali Mailove a i pričao sa jednim zaposlenim na višem nivou odgovor je bio: "Imamo tačnu informaciju koliko se koristi Apple tv kod nas, izrada aplikacije (cena) neopravdava tu investiciju i tu je kraj priče."

  11. #8
    iDrugČlan
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    45
    Thanks
    2
    Thanked 2 Times in 2 Posts

    Default Re: EON aplikacija za Apple TV

    dobro, to je bilo pre par godina, sad nas je malo vise, a i EON platforma je sad prisutnija na vise trzista.

  12. #9
    Administrator zabrljanje's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Beograd
    Posts
    20,586
    Thanks
    1,024
    Thanked 9,596 Times in 6,435 Posts

    Default Re: EON aplikacija za Apple TV

    Quote Originally Posted by nenadjow View Post
    pričao sa jednim zaposlenim na višem nivou odgovor je bio: "Imamo tačnu informaciju koliko se koristi Apple tv kod nas, izrada aplikacije (cena) neopravdava tu investiciju i tu je kraj priče."
    Svaka ozbiljna firma gleda uvek da im proizvod bude zaokruzen i da budu prisutni na svim platformama, pogotovo ako je medijski sadrzaj. Niko ne ocekuje da zarade na izradi platforme ali je za imidz firme, koja pretenduje da je velika i vazna na ovim prostorima. stvar prestiza da se nalaze i na platformi koja je svuda u svetu zastupljena, pogotovo ako zele da prodaju njihov sadrzaj nasim ljudima u inostranstvu.
    Ovo vise govore o njima i nasem generalnom mentalnom sklopu i nacinu razmisljanja.

  13. The Following 2 Users Say Thank You to zabrljanje For This Useful Post:

    Ender (23-10-2021),nenadjow (22-10-2021)

  14. #10
    iDrugČlan
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    45
    Thanks
    2
    Thanked 2 Times in 2 Posts

    Default Re: EON aplikacija za Apple TV

    Bas tako. Mada i neka okvirna gruba racunica ce pokazati da im se to ipak isplati.
    neka na tom sirem trzistu gde su prisutni - SR, CG, BiH, HR, GR, BG, nekih 1.000 korisnika Apple TV koristi njihovu aplikaciju, i bude njihov pretplatnik i da placa min. 750 din (prvih 10 mes, kasnije ide 1.500 - uz mogucnost instalacije na 5 uredjaja po jednom korisniku koji placa - ovo je sve sa SBB sajta) - znaci 1.000 x 7 eura x 12 meseci = 84.000 eura za godinu dana.
    pa neka mi neko kaze da im se investicija u izradu te aplikacije za Apple TV (koliko god bila) nece otplatiti.

  15. #11
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    420
    Thanks
    554
    Thanked 101 Times in 59 Posts

    Default Re: EON aplikacija za Apple TV

    @Ender zaboravljaš činjenicu da svaki noviji tv ima mogućnost EONa, kao i svi mi koji imamo Apple tv to nije jedini smart uređajaj koji imamo. Da imamo/koristimo samo Apple tv tvoja računica bi bila tačna.

  16. #12
    iModerator kylle's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Krusevac
    Posts
    3,334
    Thanks
    1,646
    Thanked 1,623 Times in 1,003 Posts

    Default EON aplikacija za Apple TV

    Realno gledano ja licno sam veliki ljubitelj apple TV-a narocito od kada je model HD izasao znaci model posle trojke i od tad do sad svaki posedovao.

    Taj model je izasao 2015 i od tad do sad znaci za 6 godina bukvalno mogu izbrojati ljude na prste koji ga poseduju, a mnogo mojih prijatelja koristi vecinu uredjaja Apple.

    Nisam samo ja merodavan i moje misljenje ali je cinjenica da se taj uredjaj jako jako malo koristi kod nas i ja da sam firma takvog tipa, osim gore navedenog prestiza ne vidim drugi neki razlog da se ista napravi (na zalost).
    Last edited by kylle; 23-10-2021 at 17:32.

  17. #13
    iSrbijaLegend LDV20's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Belgrade
    Age
    35
    Posts
    2,109
    Thanks
    745
    Thanked 1,245 Times in 675 Posts

    Default Re: EON aplikacija za Apple TV

    Quote Originally Posted by nenadjow View Post
    @Ender zaboravljaš činjenicu da svaki noviji tv ima mogućnost EONa, kao i svi mi koji imamo Apple tv to nije jedini smart uređajaj koji imamo. Da imamo/koristimo samo Apple tv tvoja računica bi bila tačna.
    I ne treba zaboraviti da ti svi novi uredjaji sada podržavaju i AirPlay 2 i imaju ATV+ aplikaciju u svojim prodavnicama.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  18. #14
    iDrugČlan
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    45
    Thanks
    2
    Thanked 2 Times in 2 Posts

    Default Re: EON aplikacija za Apple TV

    "Izdali ste Apple!" :-)

    Slazem se ljudi sa vama, ali ja bih ipak pouzdanost i eleganciju koriscenja Apple TV, tako da nemojte bas tako strogo.

  19. #15
    iSrbijaLegend LDV20's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Belgrade
    Age
    35
    Posts
    2,109
    Thanks
    745
    Thanked 1,245 Times in 675 Posts

    Default EON aplikacija za Apple TV

    Ako bude neka akcija/peticija ja ću sigurno da podržim.
    Danas sam morao da popunim SBB-ov online upitnik nakon sto sam produžio ugovor. Imao sam deo gde se traži kao da napišete predloge za unapredjenje usluga. Mada to verovatno niko ne čita, ali imaš pravo jednom da pogađaš šta sam predložio

    Ali sto kažu ljudi ja stvarno ne znam kolko je to danas kod nas rasprostranjen uređaj. @kylle kaže da na prste jedne ruke može da nabroji ljude za koje zna da ga imaju.
    Ja isto znam dosta ljudi koji su u ekosistemu, ali meni prsti ni ne trebaju pošto apsolutno niko nema ATV.

    Ne znam… Isto tako, pitanje je kako bi se taj uređaj računao. Kao jedan od 5 onih sto su dozvoljeni na kompovima, tabletima i telefonima ili kao onaj jedan mučeni sto ide za dodatni smart tv.

    Njihov izgovor će uvek biti “Pa imate AirPlay podršku unutar aplikacije. Koristite njega”


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by LDV20; 23-10-2021 at 23:22.

  20. The Following 2 Users Say Thank You to LDV20 For This Useful Post:

    Ender (24-10-2021),djoni1980 (24-10-2021)

Page 1 of 3 123 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •