iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 21

Thread: iPad - koji odabrati i zašto

Hybrid View

  1. #1
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Oct 2011
    Age
    32
    Posts
    287
    Thanks
    96
    Thanked 41 Times in 29 Posts

    Default iPad - koji odabrati i zašto

    Pozdrav ljudi,

    Ovako... sa izlaskom iPadOS-a povećao se i moj interes za iPad-om. MACmini/macbook mi je i dalje jednostavno preskupa igračka
    E sada... neću ovdje postaviti pitanje može li iPad zamijeniti laptop/macbook jer se i dalje ne slažem sa stotinama odgledanih recenzija koji redom tvrde da je to moguće - jednostavno na windows laptopu/macbook-u mogu se obavljati stvari koje iPad ne može, to je tako.
    Ali uzeo sam najozbiljnije u obzir iPad iz razloga što je 90 posto vremena moj boravak na laptopu vezan za surfanje, slanje emailova i gledanje YT-a.

    Pregledom sadašnjih modela (2019) u startu sam eliminirao iPad Pro i osnovni model iPad-a (sa A10 čipom) - prvi zbog cijene i drugi zbog slabijih performansi i činjenice da je to entry model koji za 2,3 godine neće moći odgovoriti zahtjevima. Kupujem nešto na dulje razdoblje, minimalno 4,5 godina.

    Imam buđet od šesto € i problem je što se za taj novac može birati između iPad-a Air-a (2019) WI-FI i iPad Mini (2019) WI-FI, LTE

    Pitanja:
    1) kako točno funkcionira taj LTE kod iPad-a - da li se samo stavi SIM kartica u iPad i onda mogu koristiti 4G. Znači, nema komplikacija, sve je isto kao kod mobitela ili ima nekih specifičnih "caka" da bi se LTE/4G mogao koristiti. Poušavam sebe uvjeriti da mi LTE ne treba ali nekako smatram da je ta funkcija, bez obzira na bitno veću cijenu, jako bitna i može zatrebati.

    2) Koja je NAJJEFTINIJA opcija za kupovinu novog iPada-a. Ima neko savjet kada kupiti, pričekati black friday, pričekati novu liniju pa da ova pojeftini. Kada se predstavljaju novi modeli iPada-a

    3) Da imate šesto eura, koji bi vi iPad kupili. Koji nudi najbolji omjer uloženog-dobivenog. U obzir ulaze i prošlogodišnji modeli Air-a i možda Pro-a (mada sumnjam da se može nabaviti u ovom cjenovnom rangu)

    Hvala za sada
    Last edited by Crobex; 07-10-2019 at 14:30.

  2. #2
    iSrbijaLegend lowzyyy's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Smederevo
    Age
    27
    Posts
    3,823
    Thanks
    2,991
    Thanked 1,667 Times in 1,058 Posts

    Default iPad - koji odabrati i zašto

    Ipad air je nadogradjeni pro 10.5inch iz 2017. po performansama jer ima malo jaci cpu (A12vsA10x mislim da je razlika nekih 20%).
    Nema 120hz ekran i mislim da nema 4 zvucnika kao sto to pro 10.5inch(2017) ima.
    Uglavnom mi se trenutan setup ipadova uopste ne dopada zbog cena.
    Kada je pro 10.5(2017) izasao kostao je oko 650e kod nas na oglasima, ovaj pro11inch(2018) je 100+e skuplji, a prakticno je on pravi naslednik ipad pro modela, sto znaci da je cena trebalo da bude ista!
    Oni su to iskoristili da uvale ovaj "air" koji je hibrid pro modela (malo jaci od proslog pro), ali zakinut za neke lepe dodatke kao sto su 120hz ekran i 4 zvucnika koji su f a n t a z i j a.

    Edit: da imam 600e i da moram da kupim ipad ja bih sacekao da ovo 11 inch pro padne cena ili bih ga ulovio polovnog za nizu cenu. Kazem ulovio jer se baaaas retko pojavljuju polovni (stari 2-3-4) meseca na oglasima jer su ljudi generalno prezadovoljni sa njima.
    Ovo je moj pogled jer vec 2 godine koristim pro 10.5 iz 2017. godine i ne bih zeleo da se spustam na ipad air koji nema neke stvari koji trenutni moj ipad ima.
    Naravno ni sa airom neces osetiti neke probleme, ali ako dajem velike pare na povecani iphone, onda bih da to bude full fulova
    Sa cellular verzijama nemam iskustva jer sam vecinom bio zakacen za moj hotspot
    Last edited by lowzyyy; 07-10-2019 at 15:03.
    iPhone 6s plus jailbroken 14.6 checkra1n, iPad Pro 10.5 jailbroken 12.1.1 unc0ver

  3. #3
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Oct 2011
    Age
    32
    Posts
    287
    Thanks
    96
    Thanked 41 Times in 29 Posts

    Default Odg: iPad - koji odabrati i zašto

    A čekaj... znači ovogodišnji modeli iPada još nisu izašli, znači ovi iPadi Air i iPad Pro su 2018. ili je samo iPad Pro iz 2018 a iPad Air iz 2019.

    Problem je što sigurno, i kada izađe nova verzija iPad Pro-a (2019), ovaj iz 2018. će biti i dalje preskup.
    Kupio bih isključivo novi iPad, u dućanu. E sad, ne znam zašto ali NIGDJE nisam vidio da još drže iPad Pro 2017 modele, valjda su ili povukli ili se rasprodalo.
    Da li se igdje može (i ako da po kojoj cijeni) kupiti iPad Pro (2017) :Baš me zanima kolika bi cijena novog danas bila

  4. #4
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    161
    Thanks
    7
    Thanked 38 Times in 32 Posts

    Default Re: iPad - koji odabrati i zašto

    Ako smem da pitam koji su to zahtevi kojima iPad neće moći da odgovori za 2-3 godine? Moj 5 godina stari iPad air 2 radi besprekorno za upravo to sto si naveo, email, YouTube i surf, plus poneka igrica, još uvek nisam naišao na situaciju da ne može da odgovori zahtevima.

  5. #5
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Oct 2011
    Age
    32
    Posts
    287
    Thanks
    96
    Thanked 41 Times in 29 Posts

    Default Odg: Re: iPad - koji odabrati i zašto

    Quote Originally Posted by aleks13 View Post
    Ako smem da pitam koji su to zahtevi kojima iPad neće moći da odgovori za 2-3 godine? Moj 5 godina stari iPad air 2 radi besprekorno za upravo to sto si naveo, email, YouTube i surf, plus poneka igrica, još uvek nisam naišao na situaciju da ne može da odgovori zahtevima.
    Da ali ovogodišnji osnovni model iPada (7. generacija ako se ne varam) ima A10 čip. Jednostavno će ga pregaziti vrijeme za 2,3 godine, neće sigurno moći raditi jednako dobro kao možda sada. Jednostavno... za nekoliko godina tek će se vidjeti razlika između Air-a i običnoga.

    Nisam zahtjevan korisnik ali s druge strane nisam ni baš ono... osvnovnjak Performanse mi jako puno znače, fluidnost i pouzdanost su nešto zbog čega koristim iPhone već 7 godina.
    Gledao sam jako puno tstova i razlika u performansama između iPada Air 3 i iPada 7.gen. je ogromna. Također razlika je i u kvaliteti ekrana...
    I napravili su to da praktički moraš uzeti 128 gb jer je osnovni model kod iPada 7. 32gb što je stvarno premalo. Onda bolje doplatiti (kada već buđet dozvoljava) za iPad Air i imati realno najbolje što tablet može ponuditi (izuzev Pro-a).
    Last edited by Crobex; 07-10-2019 at 16:14.

  6. #6
    Administrator Stevs's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Erdoglija, Kragujevac
    Posts
    144
    Thanks
    17
    Thanked 75 Times in 41 Posts

    Default Re: iPad - koji odabrati i zašto

    Za 650 do 700e možeš da nađeš polovni Macbook 12. Daleko bolje rešenje od tableta.

  7. #7
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Oct 2011
    Age
    32
    Posts
    287
    Thanks
    96
    Thanked 41 Times in 29 Posts

    Default Odg: iPad - koji odabrati i zašto

    @stevs - Možda, ali gledao sam cijene na oglasu... za tkve novce može se kupiti star macbook po 4,5 godina.
    Mislim, nije to jako staro, ali kupujem stvari na duži period. Teško je očekivati da će me poslužiti još narednih 4,5 god.
    Ne znam, u dilemi sam. Volio bi do kraja godine nešto nabaviti, budem razmislio.

    Svaki savjet je dobrodošao

  8. #8
    Administrator Stevs's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Erdoglija, Kragujevac
    Posts
    144
    Thanks
    17
    Thanked 75 Times in 41 Posts

    Default Odg: iPad - koji odabrati i zašto

    Quote Originally Posted by Crobex View Post
    @stevs - Možda, ali gledao sam cijene na oglasu... za tkve novce može se kupiti star macbook po 4,5 godina.
    Mislim, nije to jako staro, ali kupujem stvari na duži period. Teško je očekivati da će me poslužiti još narednih 4,5 god.
    Ne znam, u dilemi sam. Volio bi do kraja godine nešto nabaviti, budem razmislio.

    Svaki savjet je dobrodošao
    Od Macbook 12 modela imas modele 2015, 2016 i 2017. Moj savet je da preskočiš 2015 model i da ideš na jedan od preostala dva. 12tica ima 940g, najnoviji MacOS dakle sve što je potrebno da imaš dobar a prenosan računar. Ja se od jednog takvog ne odvajam

  9. #9
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Oct 2011
    Age
    32
    Posts
    287
    Thanks
    96
    Thanked 41 Times in 29 Posts

    Default Odg: iPad - koji odabrati i zašto

    Quote Originally Posted by Stevs View Post
    Od Macbook 12 modela imas modele 2015, 2016 i 2017. Moj savet je da preskočiš 2015 model i da ideš na jedan od preostala dva. 12tica ima 940g, najnoviji MacOS dakle sve što je potrebno da imaš dobar a prenosan računar. Ja se od jednog takvog ne odvajam
    Detaljno sam proučio što se nudi... ugl. novi iPad Air 3.gen (2019) može se dobiti za 520-550 €. Za slične novce(550 €) može se kupiti macbook 2015.
    A zašto preskočiti 2015. model. Favorit mi je ipak iPad ali čisto me zanima, još važem.

    @Cuksi - ako bi išao na opciju iPada svakako bi čekao Black friday, to je i neka zamisao. Sigurno ću ići u Graz (kao i svake godine), tamo je i Mediamarkt i Saturn.
    Da li netko zna kakav je običaj za BF po pitanju popusta na aktualne apple proizvode. Ja sam za BF prošlih godina u Grazu kupovao drugu tehniku pa se ne sjećam jel uopće bilo popusta.
    Amazon bi ušao u obzir ako bi bio super deal ali iz EU. Bez obzira na možebitnu nižu cijenu iz amerike, htio bi europski punjač a i nisam 100 posto siguran da Premium reselleri zaprimaju uređaje na servis koje nemaju EU garanciju (mislim da ne). Dakle, samo EU dućane bi uzeo u obzir po pitanju eventualne kupnje online". Ono što je još velika prednost što sam u EU - ni eura ne dam uhljebima u državnu kasu na račun poreza, prireza, taksa i ostalih nameta, to je dodatna satisfakcija
    Last edited by Crobex; 08-10-2019 at 12:48.

  10. #10
    iSrbijaHero technobuba's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Age
    41
    Posts
    1,419
    Thanks
    670
    Thanked 358 Times in 230 Posts

    Default Odg: iPad - koji odabrati i zašto

    Kako te nece Mac neki posluziti? To sigurno hoce... cak i 7,8 godina vjeruj! Za te novce Macbook Pro ili Air super da nadjes! Svakako bolje rijesenje po meni! Sretno
    The positive the negative, the child the moon... This is only a test

  11. The Following User Says Thank You to technobuba For This Useful Post:

    Crobex (07-10-2019)

  12. #11
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Oct 2011
    Age
    32
    Posts
    287
    Thanks
    96
    Thanked 41 Times in 29 Posts

    Default Odg: iPad - koji odabrati i zašto

    koji modeli macbooka su zadnji na koje se može staviti zadnja (aktualna) verzija MAC OS-a, koliko su stari.

    EDIT - našao.
    Last edited by Crobex; 07-10-2019 at 19:18.

  13. #12
    iPhoneBigFan AlexPa's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Pančevo
    Age
    49
    Posts
    390
    Thanks
    48
    Thanked 103 Times in 95 Posts

    Default Odg: iPad - koji odabrati i zašto

    Sačekaj da izađu novi modeli u toku oktobra.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

  14. #13
    iSrbijaLegend lowzyyy's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Smederevo
    Age
    27
    Posts
    3,823
    Thanks
    2,991
    Thanked 1,667 Times in 1,058 Posts

    Default iPad - koji odabrati i zašto

    Je l ste sigurni da izlazi novi ipad ?
    Po mom misljenju to nema smisla jer su trenutni ipadovi overkill overkilla
    Nekom logikom bi mozda trebalo tek sledece da osveze pro
    Last edited by lowzyyy; 07-10-2019 at 22:11.
    iPhone 6s plus jailbroken 14.6 checkra1n, iPad Pro 10.5 jailbroken 12.1.1 unc0ver

  15. #14
    iSrbijaHero Cuksi's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Beograd
    Posts
    1,475
    Thanks
    2,264
    Thanked 725 Times in 396 Posts

    Default Odg: iPad - koji odabrati i zašto

    Ako ti nije zurba sacekaj 29 novembar bice ti black Friday i popusta u radnjama sigurno pa vidi onda kakav ti je izbor. Bice ti preko amazon-a sigurno novi iPad uredjaji na popustu.

  16. The Following User Says Thank You to Cuksi For This Useful Post:

    Crobex (08-10-2019)

  17. #15
    iSrbijaHero Cuksi's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Beograd
    Posts
    1,475
    Thanks
    2,264
    Thanked 725 Times in 396 Posts

    Default Odg: iPad - koji odabrati i zašto

    Mislio sam na EU Amazon

Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •