iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 3 of 19 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 31 to 45 of 281

Thread: 11,11pro,11pro max u Srbiji?

  1. #31
    iEntuzijasta Bata1313's Avatar
    Join Date
    Dec 2018
    Age
    30
    Posts
    71
    Thanks
    4
    Thanked 11 Times in 8 Posts

    Default Re: 11,11pro,11pro max u Srbiji?

    To sve objasnjava


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  2. #32
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Oct 2011
    Age
    32
    Posts
    287
    Thanks
    96
    Thanked 41 Times in 29 Posts

    Default Odg: 11,11pro,11pro max u Srbiji?

    Quote Originally Posted by bobanbg9 View Post
    I garancija moze da vazi od datuma kupovine a ne datuma aktivacije pa bez racuna nema ni dana garancije a ne godinu dana
    čitam sada malo ovu temu i zbilja mi nije jasno ovo... sve iPhone uređaje koje sam kupio bili su iz oglasa, novi vakumirani, prodavani od strane ljudi koji su ga dobili/uzeli uz neku pretplatu pa im telefon ne treba... provjerio sam IMEI prije primopredaje, piše da iPhone nije aktiviran što mi je uvijek bio signal da je riječ o originalnom proizvodu i da je istinski nov...

    i kada sam ga otvorio i aktivirao krenula je teći garancija... ne kužim sada ili sam ja u dubokoj zabludi ali sam gotovo siguran da trenutni iPhone koji imam je garancija krenula teći NAKON aktivacije...

    Nadalje, kolega koji radi u srpskom iStylu je gore napisao da garancija za uređaje koji nisu kupljeni kod njih vrijedi i u istylu ali samo u slučaju da se poklapa datum na računu i aktivacija uređaja - da li je kod vas drugačije zbog toga što niste u EU ne znam (gotovo sam siguran da to nema veze jer je isti dučan u pitanju) ali ja sam nekoliko puta nosio svoj iPhone u istyle dućan u Zagrebu, NITKO NIKADA nije pitao za račun. Čak NITKO nije tražio ni garanciju, sve su sredili preko IMEI-a. Dakle, 2 puta sam im nosio dva različita iPhonea kupljena preko oglasa koji sa iStyle-om nemaju nikakve veze i oba puta su mi bez problema zaprimili uređaj, napravili dijagnostiku i u prvom slučaju čak dali "novi" (pretpostalvjam obnovljeni) iPhone nakon što se ispostavilo da home tipka ne radi.

    Meni je čovjek u iStylu rekao da oni kao premium resseleri MORAJU po pravilima Apple-a zaprimiti svaki uređaj na servis koji je u garantnom roku. Na to ih obvezuju ti certifikati koji im je apple dao/priznao. Jako puno ljudi koji kupe iPhone u npr tele2/tcom/vip-u u Hrvatskoj uopće ne zna da ne mora čekati po mjesec dana na dijagnostiku u nekim žnj servisima... dovoljno je otići u iStore servis ili iStyle servis... meni je dijagnostika bila gotova za 2 dana - da sam išao u servis koji je partner VIP-u (Mobis/Agramservis) čekao bi 2-3 tjedna...

    ukratko... u potpunosti je neisplativo kupovati kod, neka se nitko ne uvrijedi jer ovo ne ide nikoga osobno, legalnih lopova tipa istyle jer cijene koji oni drže za Apple uređaje su sramotno velike i definitivno se više isplati kupiti preko oglasa nov, vakumiran uređaj jer je razlika u cijeni 250 eura u startu kasnije i 300 jer u dućanu cijena ne pada kao na oglasu... govorimo o novim uređajima naravno.
    Ja osobno sam zadnji iPhone platio 330 eura MANJE jer sam ga uzeo od čovjeka koji mi ga je predao direktno iz Tcoma na produljenje pretplate... razlika u cijeni je drastična i nikako se ne slažem da se zaista minimalni rizik u ovoj situaciji ne isplati.
    Uostalom, čak i da ga ne žele primiti u iStyle - imam pravo na gore navedene servise koji su partneri teleoperaterima i oni ga moraju zaprimiti. Ne mogu ja ili bilo koja druga osoba izgubiti pravo na garanciju i servis samo zato što mi je uređaj preprodala neka druga osoba.

    Pa nije valjda iStyle jedini ovlašteni servis Apple uređaja u Srbiji
    Last edited by Crobex; 27-09-2019 at 02:01.

  3. #33
    iPhoneBigFan dachakragujevac's Avatar
    Join Date
    May 2016
    Location
    Kragujevac
    Age
    43
    Posts
    444
    Thanks
    287
    Thanked 241 Times in 129 Posts

    Default Re: Odg: 11,11pro,11pro max u Srbiji?

    Quote Originally Posted by Crobex View Post
    1. u potpunosti je neisplativo kupovati kod, neka se nitko ne uvrijedi jer ovo ne ide nikoga osobno, legalnih lopova tipa istyle jer cijene koji oni drže za Apple uređaje su sramotno velike i definitivno se više isplati kupiti preko oglasa nov, vakumiran uređaj jer je razlika u cijeni 250 eura u startu kasnije i 300 jer u dućanu cijena ne pada kao na oglasu...
    2. Pa nije valjda iStyle jedini ovlašteni servis Apple uređaja u Srbiji
    1. Pa ako imaš keš da,mada na samom početku i nije neka razlika u cenama,ali retko ko od nas ima 1000 evra da da odjednom,tako da bukvalno moramo na rate da kupujemo.
    2. Ima - "Macola"

    Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka

  4. #34
    iSrbijaHero aw_snap's Avatar
    Join Date
    Jul 2018
    Location
    Novi Sad
    Age
    34
    Posts
    699
    Thanks
    1,730
    Thanked 509 Times in 293 Posts

    Default 11,11pro,11pro max u Srbiji?

    Quote Originally Posted by Crobex View Post
    čitam sada malo ovu temu i zbilja mi nije jasno ovo... sve iPhone uređaje koje sam kupio bili su iz oglasa, novi vakumirani, prodavani od strane ljudi koji su ga dobili/uzeli uz neku pretplatu pa im telefon ne treba... provjerio sam IMEI prije primopredaje, piše da iPhone nije aktiviran što mi je uvijek bio signal da je riječ o originalnom proizvodu i da je istinski nov...

    i kada sam ga otvorio i aktivirao krenula je teći garancija... ne kužim sada ili sam ja u dubokoj zabludi ali sam gotovo siguran da trenutni iPhone koji imam je garancija krenula teći NAKON aktivacije...

    Nadalje, kolega koji radi u srpskom iStylu je gore napisao da garancija za uređaje koji nisu kupljeni kod njih vrijedi i u istylu ali samo u slučaju da se poklapa datum na računu i aktivacija uređaja - da li je kod vas drugačije zbog toga što niste u EU ne znam (gotovo sam siguran da to nema veze jer je isti dučan u pitanju) ali ja sam nekoliko puta nosio svoj iPhone u istyle dućan u Zagrebu, NITKO NIKADA nije pitao za račun. Čak NITKO nije tražio ni garanciju, sve su sredili preko IMEI-a. Dakle, 2 puta sam im nosio dva različita iPhonea kupljena preko oglasa koji sa iStyle-om nemaju nikakve veze i oba puta su mi bez problema zaprimili uređaj, napravili dijagnostiku i u prvom slučaju čak dali "novi" (pretpostalvjam obnovljeni) iPhone nakon što se ispostavilo da home tipka ne radi.

    Meni je čovjek u iStylu rekao da oni kao premium resseleri MORAJU po pravilima Apple-a zaprimiti svaki uređaj na servis koji je u garantnom roku. Na to ih obvezuju ti certifikati koji im je apple dao/priznao. Jako puno ljudi koji kupe iPhone u npr tele2/tcom/vip-u u Hrvatskoj uopće ne zna da ne mora čekati po mjesec dana na dijagnostiku u nekim žnj servisima... dovoljno je otići u iStore servis ili iStyle servis... meni je dijagnostika bila gotova za 2 dana - da sam išao u servis koji je partner VIP-u (Mobis/Agramservis) čekao bi 2-3 tjedna...

    ukratko... u potpunosti je neisplativo kupovati kod, neka se nitko ne uvrijedi jer ovo ne ide nikoga osobno, legalnih lopova tipa istyle jer cijene koji oni drže za Apple uređaje su sramotno velike i definitivno se više isplati kupiti preko oglasa nov, vakumiran uređaj jer je razlika u cijeni 250 eura u startu kasnije i 300 jer u dućanu cijena ne pada kao na oglasu... govorimo o novim uređajima naravno.
    Ja osobno sam zadnji iPhone platio 330 eura MANJE jer sam ga uzeo od čovjeka koji mi ga je predao direktno iz Tcoma na produljenje pretplate... razlika u cijeni je drastična i nikako se ne slažem da se zaista minimalni rizik u ovoj situaciji ne isplati.
    Uostalom, čak i da ga ne žele primiti u iStyle - imam pravo na gore navedene servise koji su partneri teleoperaterima i oni ga moraju zaprimiti. Ne mogu ja ili bilo koja druga osoba izgubiti pravo na garanciju i servis samo zato što mi je uređaj preprodala neka druga osoba.

    Pa nije valjda iStyle jedini ovlašteni servis Apple uređaja u Srbiji
    Mikenzi, je napisao onako kako je Apple zvanično to naveo, da garancija važi od datuma kupovine.
    Ja sam recimo imao slučaj da mi je 25. oktobra poslat iz VIP-a, a da sam ga dobio i aktivirao 26; što je dan kasnije.
    Meni garancija traje od 25. (datuma izdavanja računa, ne od 26; kada sam aktivirao uređaj.)
    U praksi se dešava često da garancija važi od datuma aktivacije uređaja, međutim to niko ne može sa 100% sigurnošću da ti garantuje.
    Isto tako, dešava se da u u bazi podataka uopšte nema podatka o garanciji, te je onda jedini dokaz račun.
    Treba takođe imati u vidu da na sajtu gde svi gledamo trajanje jednogodišnje garancije stoji okviran datum kupovine, odnosno trajanja garancije.
    Zato, u skučaju kada postoji problem, potrebno je dostaviti račun kao dokaz.
    Izvinjavam se za offtopic.
    Last edited by aw_snap; 27-09-2019 at 10:55.

  5. #35
    iPhoneBigFan stipp's Avatar
    Join Date
    May 2016
    Location
    Subotica
    Age
    28
    Posts
    302
    Thanks
    209
    Thanked 442 Times in 207 Posts

    Default Re: 11,11pro,11pro max u Srbiji?

    Ja sam proveravao na svoja 3-4 do sad nova sto sam kupovao, svaki put je bilo od datuma aktivacije.
    Verovatno sam samo imao srece.

  6. #36
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member mikenzi's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Belgrade, Serbia
    Age
    40
    Posts
    4,298
    Thanks
    799
    Thanked 3,952 Times in 2,130 Posts

    Default 11,11pro,11pro max u Srbiji?

    Quote Originally Posted by Crobex View Post

    ukratko... u potpunosti je neisplativo kupovati kod, neka se nitko ne uvrijedi jer ovo ne ide nikoga osobno, legalnih lopova tipa istyle jer cijene koji oni drže za Apple uređaje su sramotno velike
    Ja se vredjam jer sam već 9 godina u iStyle-u i nisam čuo da je neki iStyle u bilo kojoj zemlji ukrao bilo šta od bilo koga da bi nas nazivali lopovima.

    I da ponovim po milioniti put: ISTYLE niti bilo koji drugi partner u bilo kojoj zemlji na svetu ne određuje cene Apple proizvoda već ih određuje kompanija Apple zajedno sa distributerom uzimajući u obzir mnogo faktora. Distributer takođe nije iStyle već kompanija Apcom za celu istočnu Evropu i Bliski istok. Avad je u Severnoj Evropi i nordijskim zemljama. Asbis je u Rusiji...
    Pa tako u Srbiji na nabavnu cenu mora da se doda zaštitni kurs da se cena ne bi menjala non stop, 5% carine, trošak druge godine garancije, transport i dodatni troškovi jer smo van EU, PDV i naravno marža prodavca.
    iStyle i svi Autorizovani prodavci imaju istu cenu koju definiše , DA PONOVIM JOŠ JEDNOM, Apple i distributer.
    Last edited by mikenzi; 27-09-2019 at 13:19.

  7. #37
    iDrugČlan Banets's Avatar
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Belgrade
    Posts
    38
    Thanks
    128
    Thanked 336 Times in 131 Posts

    Default Re: 11,11pro,11pro max u Srbiji?

    Aj da se vratim na temu iz naslova... 11ce stižu u VIP 15 oktobra i trebalo bi 99% da oko 20tog krene ponuda istog..

  8. The Following User Says Thank You to Banets For This Useful Post:

    dachakragujevac (27-09-2019)

  9. #38
    iEntuzijasta Bata1313's Avatar
    Join Date
    Dec 2018
    Age
    30
    Posts
    71
    Thanks
    4
    Thanked 11 Times in 8 Posts

    Default Re: 11,11pro,11pro max u Srbiji?

    Ko ce da doceka kraj oktobra


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  10. #39
    iPhoneBigFan dachakragujevac's Avatar
    Join Date
    May 2016
    Location
    Kragujevac
    Age
    43
    Posts
    444
    Thanks
    287
    Thanked 241 Times in 129 Posts

    Default Re: 11,11pro,11pro max u Srbiji?

    Quote Originally Posted by Banets View Post
    Aj da se vratim na temu iz naslova... 11ce stižu u VIP 15 oktobra i trebalo bi 99% da oko 20tog krene ponuda istog..
    Ja sam nesto racunao,da ako bude kao sa XS-om,onda to bude 19. i 26.10.,ali jos bolje ako je kao sto ti kazes!
    I da stvarno,ko ce da doceka prvo narudzbinu,pa tek onda kupovinu i to ako stignu svima do tog datuma.

    Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka

  11. #40
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Oct 2011
    Age
    32
    Posts
    287
    Thanks
    96
    Thanked 41 Times in 29 Posts

    Default Odg: 11,11pro,11pro max u Srbiji?

    Quote Originally Posted by mikenzi View Post
    Ja se vredjam jer sam već 9 godina u iStyle-u i nisam čuo da je neki iStyle u bilo kojoj zemlji ukrao bilo šta od bilo koga da bi nas nazivali lopovima.

    I da ponovim po milioniti put: ISTYLE niti bilo koji drugi partner u bilo kojoj zemlji na svetu ne određuje cene Apple proizvoda već ih određuje kompanija Apple zajedno sa distributerom uzimajući u obzir mnogo faktora. Distributer takođe nije iStyle već kompanija Apcom za celu istočnu Evropu i Bliski istok. Avad je u Severnoj Evropi i nordijskim zemljama. Asbis je u Rusiji...
    Pa tako u Srbiji na nabavnu cenu mora da se doda zaštitni kurs da se cena ne bi menjala non stop, 5% carine, trošak druge godine garancije, transport i dodatni troškovi jer smo van EU, PDV i naravno marža prodavca.
    iStyle i svi Autorizovani prodavci imaju istu cenu koju definiše , DA PONOVIM JOŠ JEDNOM, Apple i distributer.
    Ne, ja tebe (pa čak ni kompaniju iStyle) nisam nazvao "lopovima" već "legalnim lopovima" - samo sam htio dati do znanja da nas gule ko ovce - nemaš nikakvog povoda biti uvrijeđen jer mi to ne samo nije bila namjera već moj post nije išao uopće u tom smjeru, kada se pogleda njegov cijeli kontekst.

    Nadalje, nema potrebe objašnjavati tvoju računicu sa carinom, prijeđenim putem, PDV-om i sl. jer to iskreno ne drži vodu.
    Hrvatska je u EU - cijene apple uređaja u istylu su i dalje veće nego npr. u slovenskom istylu. Ja osobno ne vjerujem da je Apcom/Apple "naredio" premium reselerima da imaju takve i takve cijene već se radi o tome da ti dućani iskorištavaju činjenicu da se nalaze na siromašnom balkanu di ionako nema nikakve konkurencije i onda mogu raditi što ih je volja. Meni nikada neće biti prihvatljivo i normalno da iPad/macbook u Mediamarktu/Saturnu košta 200-300 eura manje nego u iStylu-u i to nema nikakve veze sa time što si ti zaposlenik te firme... jednostavno smatram da su bezobrazno preskupi i da ta razlika u cijeni NIJE opravdana.

    Ali imam jedno pitanje za koje zbilja ne želim otvarati novu temu, ti si kompetentan po tom pitanju i htio bi konkretno znati:
    ako je ovo boldano točno što si napisao - zašto istyle i iStore (dva premium resellera u Hrvatskoj) imaju različite cijene nekih apple uređaja. Vodeći se ovim boldanim - cijene bi trebale biti iste u eurocent/dinar/kunu

  12. The Following User Says Thank You to Crobex For This Useful Post:

    technobuba (27-09-2019)

  13. #41
    iSrbijaHero mospre's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    510
    Thanks
    922
    Thanked 324 Times in 229 Posts

    Default Odg: 11,11pro,11pro max u Srbiji?

    PDV je zajebana stvar, malo je veci u hr i zbog toga vece cijene nego u slo

    Stvarno mi niste jasni sto ulazite u raspravu sa covjekom koji je uvijek rekako kako jeste a i informacije o tome kako se formira cijena su dostupne i na internetu, uz malo truda mozes i sam da nadjes informaciju

    Sent from my MI 9 using Tapatalk
    bljakPhone 5

  14. #42
    iEntuzijasta Bata1313's Avatar
    Join Date
    Dec 2018
    Age
    30
    Posts
    71
    Thanks
    4
    Thanked 11 Times in 8 Posts

    Default Re: 11,11pro,11pro max u Srbiji?

    Nema poente raspravljati se kad i malo dete zna da je ajfon kod nas preskup, ali tako je kako je, moze im se, uvek ce biti ljudi koji ce da kupuju pa makar i 2000e da kosta. Sve u svemu podrzavam sve koji kazu da je ajfon kod nas preskup, jer i jeste, sa strane to sto kod nas u Srbiji moraju da se stavljaju svi dodarni troskovi, ali jedno je sigurno, ajfon je prekup kod nas, a jos uzimajuci u obzir da je kod nas plata 400e ajfon 1000, a u Svajcarskoj plata 4000, a ajfon 700


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  15. #43
    iPhoneBigFan djole1989's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Trstenik
    Posts
    133
    Thanks
    184
    Thanked 335 Times in 104 Posts

    Default Odg: 11,11pro,11pro max u Srbiji?

    A kad se kupi telefon kod svercera sa kp i kad se garancija ostvaruje u istyle onda je istyle dobar, pa mora i oni ljudi da zive od neceg...a svi znamo kako nasa drzava cepa carinu+pdv (30+%)....
    iPhone 15 Pro | iPad Air 3

  16. #44
    iEntuzijasta Bata1313's Avatar
    Join Date
    Dec 2018
    Age
    30
    Posts
    71
    Thanks
    4
    Thanked 11 Times in 8 Posts

    Default Re: 11,11pro,11pro max u Srbiji?

    To je veoma glupo poredjenje, moraju da budu visoke cene da bi ljudi u istyle-u ziveli od necega Pa sta sad po tome ljudi u maxiju moraju da povecaju cenu cipsa na 200 din da bi ziveli od necega Ja znam da ima dosta troskova sa strane i da cena mora da bude toliko viskoka, ali kazem ono sto jeste, cena je VEOMA visoka za nas standard i o tome zaista niko ne moze da prica kako nije. Ja licno ajfon koristim jos od trojke, nikad ne bih presao na android, ajfon obozavam i uzecu sad 11, ali opet kazem da su cene ajfona kod nas previsoke.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  17. #45
    iSrbijaLegend zikicz's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    4,881
    Thanks
    2,331
    Thanked 2,155 Times in 1,226 Posts

    Default Re: 11,11pro,11pro max u Srbiji?

    Aj bre manite se istyle i mikenzija,kao da je on odredjivao pravila i istyle je njegov.
    Ubija se ovde da nam pomogne,a realno nema potrebe. Sigurno ima preča posla ili da provodi vreme sa familijom.

  18. The Following 3 Users Say Thank You to zikicz For This Useful Post:

    mmilos82 (04-10-2019),sergius (27-09-2019),technobuba (27-09-2019)

Page 3 of 19 FirstFirst 1234513 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •