iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 5 of 43 FirstFirst ... 3456715 ... LastLast
Results 61 to 75 of 644

Thread: Kako kupiti AppleCare+?

  1. #61
    iPhoneBigFan vdunic's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Žagubica
    Age
    44
    Posts
    234
    Thanks
    35
    Thanked 43 Times in 30 Posts

    Default Re: Kako kupiti AppleCare+?

    Quote Originally Posted by shpritzer View Post
    Edit:
    Nisam mogao da promenim zemlju zbog family sharinga... isključio pa sam uspeo. Uplatio funds na nalog i povezao AppleCare+ konačno. Sad stoji u settings/appleid/subscriptions kako treba.
    Sta se desi kad iskljucis familiy sharing? Brat mi ima podatke i slike dosta, jel ce to da se obrise?



    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

  2. #62
    iNovajlija
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    6
    Thanks
    2
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Kako kupiti AppleCare+?

    Moraju biti na istu zemlju prijavljeni svi koji koriste family sharing. Ja sam odjavio pa promenio zemlju i sebi i ženi pa opet sve povezao. Nisam siguran šta bude ako te neko otkači sa clouda (ili prestaneš da plaćaš), ali sigurno imaš neki rok da nekako rešiš. Da li da platiš sam, ili da poskidaš sve sa clouda pre nego što ti obrišu, u nekom razumnom roku. Samo što ne bi više ništa mogao da dižeš i ne bi sinhronizovao više nikakve podatke, dok ne bude slobodnog mesta.
    Ovo je žena dobila kad sam je isključio:

    Last edited by shpritzer; 14-12-2019 at 17:55.

  3. #63
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member mikenzi's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Belgrade, Serbia
    Age
    40
    Posts
    4,298
    Thanks
    800
    Thanked 3,952 Times in 2,130 Posts

    Default Kako kupiti AppleCare+?

    30 ili 90 dana je rok da skineš sve sa Cloud-a nakon prestanka plaćanja mislim ali ne mogu da nadjem taj podatak sada. Našao sam recimo da 180 dana ostaje iCloud backup dostupan od trenutka prestanka plaćanja.
    Last edited by mikenzi; 14-12-2019 at 17:28.

  4. #64
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Beograd
    Posts
    347
    Thanks
    47
    Thanked 64 Times in 43 Posts

    Default Odg: Kako kupiti AppleCare+?

    Samo i ja da javim da nisam uspeo da platim AppleCare+ u celosti (iPhone XS), iako sam zeleo (jer je jeftinije). Nije mi dao da platim sa srpskom karticom, jer nije srpska adresa (probao sa 3 razlicite kartice). Imam US Apple ID.

    Mesecno placanje ($9.99) je proslo iz prve. Ne znam gde je tu logika, ali eto - mozda nekom bude od koristi

    ---

    Pretpostavljam da je i kod nas moguce iskoristiti AppleCare+ (u iStyle?) - da li se znaju cene (na Apple pise $29 za ekran i $99 za bilo sta drugo)?

    Takodje - sta se desava ako ti je savrseno funkcionalan telefon a zelis da ga zamenis (zbog ogrebotina ili sta vec)? Cuo sam price da mora "slucajno" da ti ispadne, pa tek onda da ides da trazis zamenu (sto nema nikakvog smisla).

    Mozda @mikenzi ima nesto vise informacija o svemu ovome? Hvala!

  5. #65
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member mikenzi's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Belgrade, Serbia
    Age
    40
    Posts
    4,298
    Thanks
    800
    Thanked 3,952 Times in 2,130 Posts

    Default Odg: Kako kupiti AppleCare+?

    Quote Originally Posted by max_serbia View Post
    Pretpostavljam da je i kod nas moguce iskoristiti AppleCare+ (u iStyle?) - da li se znaju cene (na Apple pise $29 za ekran i $99 za bilo sta drugo)?
    Ne naplaćuje se ništa.

    Quote Originally Posted by max_serbia View Post
    Takodje - sta se desava ako ti je savrseno funkcionalan telefon a zelis da ga zamenis (zbog ogrebotina ili sta vec)? Cuo sam price da mora "slucajno" da ti ispadne, pa tek onda da ides da trazis zamenu (sto nema nikakvog smisla).

    Mozda @mikenzi ima nesto vise informacija o svemu ovome? Hvala!
    Nemam komentar na ovo. Ako je savršeno funkcionalan ne vidim razlog da rizikuješ da dobiješ refurbished telefon.

  6. #66
    iSrbijaHero kursula82's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Nis
    Posts
    869
    Thanks
    487
    Thanked 426 Times in 263 Posts

    Default Odg: Kako kupiti AppleCare+?

    Uzeh i ja care+, e sad jutros mi stigo racun i dole kaze da linkujem sa apple id sto naravno nece da prodje bez dodate kartice na nalog. Koliko sam razumeo ovo linkovanje ne utice na care+ tj. ne bi trebalo da je uslov za ostvarivanje istog? Posto sam uzeo mesecni plan ostaje samo da vidim dal ce automatski da mi skidaju sa kartice kojom sam platio prvi mesec.

    Pitanje za komsije iz HR da li oni mogu regularno da kupe applecare+ posto imaju svoj store?

  7. #67
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member mikenzi's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Belgrade, Serbia
    Age
    40
    Posts
    4,298
    Thanks
    800
    Thanked 3,952 Times in 2,130 Posts

    Default Odg: Kako kupiti AppleCare+?

    Ne mogu. U HR takođe ne može da se kupi Apple Care.

  8. The Following User Says Thank You to mikenzi For This Useful Post:

    kursula82 (16-01-2020)

  9. #68
    iSrbijaHero kursula82's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Nis
    Posts
    869
    Thanks
    487
    Thanked 426 Times in 263 Posts

    Default Odg: Kako kupiti AppleCare+?

    Jos jedno pitanje posto placamo mesecno a ne mozemo da linkujemo id kako da otkazemo pretplatu ako hocemo? Izgleda da to nije moguce bez linkovanja. Ono glavno sto me zanima sad je dal ce da nastavi da mi skida i posle dve godine ili tu prestaje?

    Edit: da odgovorim sam

    Does coverage continue beyond 24 or 36 months if I signed up to pay monthly?

    Yes, if you signed up to pay monthly, plan coverage may continue beyond 24 months, on a monthly basis, until canceled.

    When my 24 or 36 months of coverage ends, how do I renew coverage on a monthly basis?

    Renew your coverage at mysupport.apple.com. You can renew your coverage within 60 days of the end date of your original coverage.

    Izvor: https://support.apple.com/en-us/HT210580



    Dakle posto smo na iphone mogli da izaberemo samo 24 meseci po ovome posle toga automatski prestaje naplata. Bar bi trebalo da je tako posto nista ovde nije 100%
    Last edited by kursula82; 16-01-2020 at 12:07.

  10. #69
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member mikenzi's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Belgrade, Serbia
    Age
    40
    Posts
    4,298
    Thanks
    800
    Thanked 3,952 Times in 2,130 Posts

    Default Kako kupiti AppleCare+?

    Saznaćeš za dve godine jer je ova opcija na rate tek krenula. Neko je negde našao da ako se skida rata i nakon isteka inicijalnog dvogodišnjeg perioda Apple Care će i dalje raditi ali nisam našao taj zvaničan podatak.
    Za sada ne postoji osoba koja može da kaže šta se u praksi dešava jer ova opcija ne postoji dve godine već par meseci.
    Last edited by mikenzi; 16-01-2020 at 12:12.

  11. #70
    iSrbijaHero kursula82's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Nis
    Posts
    869
    Thanks
    487
    Thanked 426 Times in 263 Posts

    Default Odg: Kako kupiti AppleCare+?

    Ja se nadam da bar preko nekog supporta mozemo da otkazemo ako slucajno nastavi.

  12. #71
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member mikenzi's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Belgrade, Serbia
    Age
    40
    Posts
    4,298
    Thanks
    800
    Thanked 3,952 Times in 2,130 Posts

    Default Kako kupiti AppleCare+?

    Našao sam ovo:


    Coverage begins on your AppleCare+ purchase date. If your AppleCare+ coverage is renewed beyond 24 months, any unused incidents will expire and you will get two more incidents to use within the next 24 months of continued coverage.

    https://www.apple.com/support/products/iphone/

    Izgleda može da se radi 2+2.

  13. #72
    iSrbijaHero kursula82's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Nis
    Posts
    869
    Thanks
    487
    Thanked 426 Times in 263 Posts

    Default Odg: Kako kupiti AppleCare+?

    Po svakoj logici bi posle 24 meseci trebalo da prestane i da te pita da li zelis da nastavis da placas. Posto prilikom kupovine biras meseceno 9.99-ukupno 240$ ili da platis odma 200$.

  14. #73
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member mikenzi's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Belgrade, Serbia
    Age
    40
    Posts
    4,298
    Thanks
    800
    Thanked 3,952 Times in 2,130 Posts

    Default Kako kupiti AppleCare+?

    Saznaćemo. Čak i ako skine 10$ nakon 24 meseca zaštićen si što se tiče servisa i eventualnih kvarova i imaš mesec dana da kontaktiraš Apple i otkažeš.
    Last edited by mikenzi; 17-01-2020 at 09:50.

  15. #74
    iSrbijaHero kursula82's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Nis
    Posts
    869
    Thanks
    487
    Thanked 426 Times in 263 Posts

    Default Odg: Kako kupiti AppleCare+?

    Uspeo sam izgleda da linkujem id sa applecare+, sada na Apple ID pod subscriptions pored Apple TV+ imam i AppleCare+ i kada kliknem na njega imam uredno opciju da otkazem ako zelim. Uglavnom proces je bio sledeci:

    ulogovao sam se na mysupport.apple.com/products i tu izbaci uredjaje na koje ste ulogovani i ako imaju care pise ispod serijskog.

    Klikne se na uredjaj koji nam treba i otvorice se stranica i prva stavka je "Covered by AppleCare+" na kraju pasusa su kod mene bila dva linka donji koji kaze"View Proof Coverage" i bio je link iznad koji je bio nesto "finish setup with itunes" ili tako nesto slicno nemam ga vise pa ne mogu da kazem kako glasi tacno. Uglavnom klikom na taj link se otvara alikacija itunes store (pretpostavljam da mora da se ima instalirana).

    E sad tu se otvori stranica koja ovako ne postoji u aplikaciji i ima dole veliko plavo dugme na kome je pisalo nesto oko vezivanja/placanja care-a. Uglavnom na to sam kliknuo i tu je ocitao face id i zaglavio se dobrih 3-4min dok nije izbacio da ukucam sifru i dugme "Buy". Kliknuh na "Buy" i prvi put mi nije proslo. Imao sam oko 7$ kredita. Dodam jos 10$, probam opet i prodje, izbaci mi stranicu sa subscriptions gde se vide Apple TV+ i AppleCare+. Sada kada udjem stoji me regularano care i pise kad ide sledeca rata itd.

    Interesantno na racunu kada udjem u app store kredit stoji 0$ a kad kliknem gore na id stoji Apple ID Balance 16.97 cela suma koju sam imao. To mi nije jasno ali videcemo.

    Sad cekam slececu naplatu da vidim odakle i da li ce da povuce pare, pretpostavljam da ce sa ID Balance ali videcemo.

    Eto bilo kasno sinoc pa ne zapamtih tacno sve detalje al mislim da nekome mozda moze da pomogne i ovaj ne bas precizan opis.

  16. #75
    iEntuzijasta
    Join Date
    Jun 2017
    Age
    31
    Posts
    68
    Thanks
    94
    Thanked 36 Times in 22 Posts

    Default Re: Kako kupiti AppleCare+?

    Na kojem regionu ti je Apple ID? US?

    Da li mozes sada da menjas karticu sa koje se vrsi mesecna naplata?


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Page 5 of 43 FirstFirst ... 3456715 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •