iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 4 of 43 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast
Results 46 to 60 of 644

Thread: Kako kupiti AppleCare+?

  1. #46
    iSrbijaLegend LDV20's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Belgrade
    Age
    35
    Posts
    2,109
    Thanks
    745
    Thanked 1,245 Times in 675 Posts

    Default Kako kupiti AppleCare+?

    Ne možeš platiti apple care kreditom sa itunes naloga.

    Edit: to pitanje sam i ja imao pre mesec dana. Mora karticom koja je izdata u zemlji za koju ti je vezan i AppleID


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by LDV20; 14-11-2019 at 09:53.

  2. #47
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    172
    Thanks
    86
    Thanked 85 Times in 41 Posts

    Default Re: Kako kupiti AppleCare+?

    Prihvatio je (Kod unosa je sve prošlo ok )karticu ( Komercijalne banke) ali ne skidaju pare.

  3. #48
    iSrbijaHero bobanbg9's Avatar
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    944
    Thanks
    920
    Thanked 613 Times in 366 Posts

    Default Odg: Kako kupiti AppleCare+?

    Da li vazi i kod nas ovo za kradju ili gubitak telefona? @mikenzi mozda zna?

  4. #49
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member mikenzi's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Belgrade, Serbia
    Age
    40
    Posts
    4,298
    Thanks
    799
    Thanked 3,952 Times in 2,130 Posts

    Default Odg: Kako kupiti AppleCare+?

    Samo USA i Japan!

  5. The Following 2 Users Say Thank You to mikenzi For This Useful Post:

    bobanbg9 (14-11-2019),presretach (14-11-2019)

  6. #50
    iNovajlija
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    6
    Thanks
    2
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Kako kupiti AppleCare+?

    Da iznesem svoj primer, jer sam nedavno baš dobio novi fon na osnovu AppleCare+.
    Ja sam na CRO storu i plaćam na rate, a prilikom kupovine sam stavio neku US adresu. Jedino što ne može da se poveže taj AppleCare plan sa Apple ID, jer se ne poklapaju države, ali to nije uslov da se uvaži garancija, što moj primer potvrđuje. Imao sam oštećenje od vode (Xs Max nije vodootporan, kao što znamo) i dobio novi poslat iz SAD. Što je najzanimljivije, nisam platio ni onih $99 učešća, jer to naplaćuju u Apple Storu, a iStyle iz nekog razloga to ne može da naplati pa nikom ništa.
    Međutim, moguće da im je ta moja zamena uređaja tamo upalila neku lampicu, jer sada me pojačano cimaju za “billing problem”, tj. imam notifikaciju u settings i nisu mi još naplatili ratu za ovaj mesec sa kartice sa koje inače skidaju, a produžena mi je garancija do decembra (i za fon i za iPad isto). Verovatno će mi naplatiti odakle god budu i produžiti, ne vidim šta drugo.
    Kad promenim na US store ne rešavam problem, jer traže da registrujem karticu sa US adresom. Verovatno bi skidali sa fundsa, ali i dalje ne bi bili povezani AppleCare i moj Apple ID.
    Inače, kad bi bilo sve regularno, moglo bi se u setings pa pod apple id i “subscriptions” videti i upravljati AppleCare-om, kad je mesečna varijanta.
    Last edited by shpritzer; 26-11-2019 at 22:08.

  7. #51
    iEntuzijasta
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    96
    Thanks
    89
    Thanked 145 Times in 55 Posts

    Default Re: Kako kupiti AppleCare+?

    Ja sam isto uradio kao i ti, kupio na rate, apple id je CRO a naravno apple care kupljen na USA.

    Ista priča je bila sa nemogućnošću linkovanja mog apple id naloga sa kupljenim apple care-om.

    Takođe nisam imao problem pri ostavrivanju prava kroz apple care program, problem se pojavio kada mi je kartica istekla, tada sam krenuo konstatno da dobijam “billing problem” obaveštenja.

    E sad, kupio sam opet apple care + na rate za 11 pro, ali ovoga puta, znajući za problem, napravio sam poseban USA nalog sa kojim je kupljen apple care. Iako su nalog i apple care paket identični sa podacima, i dalje ne mogu da linkujem ta dva. Sve je inače urađeno sa američke IP adrese, imam drugara koji tamo živi, tako da je moja mastercard kartica Komercijalne banke prošla bez problema.
    Ono što nisam uradio jeste da nisam dodao moju karticu na taj Usa nalog, kao validno sredstvo plaćanja, kapiram da je to napravilo problem pri linkovanju apple id sa apple care.

    Sad ne znam dal smem da čačkam mečku, pa da opet taj drugar iz Usa proba da doda moju karticu na usa nalog. Plašim se ako je odbiju, da je ne odbiju i za mesečno plaćanje apple care-a, to bi onda stvarno bio problem.

    Svaki savet ili predlog je dobrodošao...


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

  8. The Following User Says Thank You to Dejan81 For This Useful Post:

    shpritzer (27-11-2019)

  9. #52
    iNovajlija
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    6
    Thanks
    2
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Kako kupiti AppleCare+?

    Vidiš i meni je ustvari istekla ta kartica koja je prvobitno navedena za plaćanje, tj. morao sam da zamenim plastiku pa je i drugi br. kartice. Verovatno je od tada taj billing problem. A jel su nastavili da ti skidaju sa neke druge kartice rate, a samo ti stoji obaveštenje, ili ti otkazali AppleCare?

    Inače, jedini način da se propisno to poveže je da zaista imaš karticu sa US adresom, jer plaćanje AppleCarea na rate je moguće (zvanično) samo Amerima.
    Last edited by shpritzer; 27-11-2019 at 14:45.

  10. #53
    Administrator zabrljanje's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Beograd
    Posts
    20,586
    Thanks
    1,024
    Thanked 9,596 Times in 6,435 Posts

    Default Re: Kako kupiti AppleCare+?

    Da li je neko od vas pokusao da kupi gift card i doda sredstva na Apple ID i vidi da li ce da odatle da povuku pare?
    Mozete detaljnije da pisete

  11. #54
    iEntuzijasta
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    96
    Thanks
    89
    Thanked 145 Times in 55 Posts

    Default Re: Kako kupiti AppleCare+?

    Quote Originally Posted by shpritzer View Post
    Vidiš i meni je ustvari istekla ta kartica koja je prvobitno navedena za plaćanje, tj. morao sam da zamenim plastiku pa je i drugi br. kartice. Verovatno je od tada taj billing problem. A jel su nastavili da ti skidaju sa neke druge kartice rate, a samo ti stoji obaveštenje, ili ti otkazali AppleCare?

    Inače, jedini način da se propisno to poveže je da zaista imaš karticu sa US adresom, jer plaćanje AppleCarea na rate je moguće (zvanično) samo Amerima.
    Nisu uspeli ni sa jedne druge kartice, pošto je samo ta kartica bila za Apple care. Apple care je mesec dana po dobijanju obaveštenja o billnig problemu otkazan.
    Ono što je zanimljivo je da je nova reizdata kartica imala identičan broj, drugi je bio cvc kod, kao i datum važnosti. S obzirom da nisam bio u mogućnosti da za sam apple care izmenim podatke, novu karticu sam uneo kao sredstvo plaćanja na Cro nalog ali taj Apple Id nije linkovan sa apple care-om, pa ga apple ne vidi kao račun odakle bi mogao da se naplati...

    E sad, ono što je meni zanimljivo, mastercard je internacionalno sredstvo plaćanja. Mislim da se jedino po Ip adresi vidi da je u pitanju Srb kartica. Kako bi drugačije prošlo plaćanje na rate u mom slučaju ( svi podaci za moju karticu su uneti sa USA ip adrese ) ako je to samo rezervisano za kartice sa Usa adresom, što moja 1000% nije.

    Po toj logici, trebalo bi da mogu da dodam tu karticu na Usa apple nalog, sa Usa ip adrese...


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

  12. The Following User Says Thank You to Dejan81 For This Useful Post:

    shpritzer (27-11-2019)

  13. #55
    iNovajlija
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    6
    Thanks
    2
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Kako kupiti AppleCare+?

    E pa vidiš, to mi je dosta korisna informacija. Moram da ih zovem onda pre nego što me otkažu.
    To sa adresom na kartici je definitvno rupa neka, što uopšte prolazi sa neameričkim adresama. Meni se već isplatilo svakako, a javiću šta je ispalo do kraja.

    Edit:
    Nakon sat vremena na telefonu sa raznim botovima, prekinula nam se veza.
    Došli smo do toga da bi mogli da mi povežu apple id i AppleCare (pa da skidaju sa fundsa), ako se prebacim na US store... međutim, sad mi to ne uspeva, jer nemam opciju bez kartice...
    Onda nađem na telefonu jedino da mi nudi opciju “none” ali je ne prihvata i ne mogu da se prebacim na US... pakao
    Last edited by shpritzer; 27-11-2019 at 19:40.

  14. #56
    iEntuzijasta
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    96
    Thanks
    89
    Thanked 145 Times in 55 Posts

    Default Re: Kako kupiti AppleCare+?

    Quote Originally Posted by zabrljanje View Post
    Da li je neko od vas pokusao da kupi gift card i doda sredstva na Apple ID i vidi da li ce da odatle da povuku pare?
    Mozete detaljnije da pisete
    Ovo što si napisao, zdravom logikom bi trebalo da funkcioniše, pod uslovom da je apple care povezan sa apple nalogom, drugačije mislim da neće da radi...

    Da li iko zna, koliko je manja komplikacija ili možda i nije, plaćanje apple care plana odjednom u celosti? Tu mislim da nije potrebno nikakvo vezivanje za apple nalog...


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

  15. #57
    Administrator zabrljanje's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Beograd
    Posts
    20,586
    Thanks
    1,024
    Thanked 9,596 Times in 6,435 Posts

    Default Odg: Kako kupiti AppleCare+?

    Logicno je da se prvo logujes na tvoj Apple ID, bar je meni to trazio za Mac, tako da mi nista nije jasno sta pisete vezano za drugi Apple ID, jer je svaki Apple uredjaj vezan za neki nalog

  16. #58
    iNovajlija
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    6
    Thanks
    2
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Kako kupiti AppleCare+?

    Ne radi se o uređaju nego “Protection plan”-u, tj. povezivanju applecarea za određeni uređaj i apple IDa.
    Ukratko, ako ti je apple ID sa američkom adresom još i može da se poveže (i bez kartice).
    Ako je srpska adresa, ne može nikako.
    Pri tom, nije to povezivanje ni neophodno ukoliko od početka do kraja plaćaš istom karticom koju si naveo prilikom kupovine.
    I to sve pričamo o ratama. Ako se iskešira AppleCare, tu nema brige.
    Takođe, ako se započelo na rate, ne može da se iskešira ostatak. Makar kažu tako botovi iz podrške.

    Nego, ja sad nikako ne mogu da se prebačim na US Country/region. Nekada sam mogao da šetam, sećam se... ne da mi sa “none” da bude payment method, a druge nema...

    Edit:
    Nisam mogao da promenim zemlju zbog family sharinga... isključio pa sam uspeo. Uplatio funds na nalog i povezao AppleCare+ konačno. Sad stoji u settings/appleid/subscriptions kako treba.
    Last edited by shpritzer; 28-11-2019 at 00:22.

  17. #59
    iNovajlija
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    6
    Thanks
    2
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Re: Kako kupiti AppleCare+?

    Quote Originally Posted by Dejan81 View Post
    Nisu uspeli ni sa jedne druge kartice, pošto je samo ta kartica bila za Apple care. Apple care je mesec dana po dobijanju obaveštenja o billnig problemu otkazan.
    Ono što je zanimljivo je da je nova reizdata kartica imala identičan broj, drugi je bio cvc kod, kao i datum važnosti. S obzirom da nisam bio u mogućnosti da za sam apple care izmenim podatke, novu karticu sam uneo kao sredstvo plaćanja na Cro nalog ali taj Apple Id nije linkovan sa apple care-om, pa ga apple ne vidi kao račun odakle bi mogao da se naplati...

    E sad, ono što je meni zanimljivo, mastercard je internacionalno sredstvo plaćanja. Mislim da se jedino po Ip adresi vidi da je u pitanju Srb kartica. Kako bi drugačije prošlo plaćanje na rate u mom slučaju ( svi podaci za moju karticu su uneti sa USA ip adrese ) ako je to samo rezervisano za kartice sa Usa adresom, što moja 1000% nije.

    Po toj logici, trebalo bi da mogu da dodam tu karticu na Usa apple nalog, sa Usa ip adrese...


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
    IP adrese ne igraju nikakvu ulogu, nego je kartica u banci registrovana na osobu sa njenim ličnim podacima, pored ostalog i adresom.

  18. #60
    Administrator zabrljanje's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Beograd
    Posts
    20,586
    Thanks
    1,024
    Thanked 9,596 Times in 6,435 Posts

    Default Re: Kako kupiti AppleCare+?

    Meni je Apple ID, logicno i jedino moguce, sa americkom adresom i sve prolazi dok se ne ubaci nasa kartica kao metod da se plati, i to ne na rate vec ceo iznos. Ponavljam da ja pricam za Mac a prethodno su drugi mogli regularno da plate za iUredjaje.

Page 4 of 43 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •