iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 61

Thread: ReProvision - automatsko potpisivanje JB alata sa vaseg uredjaja

  1. #1
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member Goxy86's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Beograd
    Age
    37
    Posts
    1,452
    Thanks
    345
    Thanked 783 Times in 442 Posts

    Default ReProvision - automatsko potpisivanje JB alata sa vaseg uredjaja

    Sta je ReProvision?
    -ReProvision je naslednik nekadasnjeg cydia ext3ndera, sa modernijim izgledom i podrskom za novije verzije ios-a (ios11-12.4). Sluzi kao alternativa za potpisivanje IPA aplikacija pa samim tim i JB alata bez upotrebe racunara i cydia impactora. Sa non developer account-om sertifikat preko cydia impactora traje 7 dana. Sa ReProvision-om se sertifikat potpisuje pre nego sto istekne 7 dana tako da konstantno imamo funkcionalan JB alat.
    Takodje ne treba se vise oslanjati na signing servise kao sto su tweakbox, ignition itd jer se njihovi sertifikati ukidaju (nekad svaki drugi dan) od strane appla pa se moraju cekati novi da bi se instaliralo nesto i tako u nedogled.

    Svi zelimo da nam JB ikonica uvek bude spremna za re-jailbreak usled reboota ili slicnog.

    Svako ko uradi jailbreak jedna od prvih stvari koje treba uraditi je instalirati ReProvision odavde: https://repo.incendo.ws/
    Trenutna verzija je 0.4.3

    Pokrenuti ReProvision i ulogovati se sa svojim apple ID (ili napravite novi napog samo za ove potrebe kako vam volja).
    Ukoliko imate 2 factor authentication ukljucen za vas apple ID, otidjite na apple site: https://appleid.apple.com/#!&page=signin
    Pod stavkom security ima opcija app specific password - generate password
    Dobijeni password koristite da se ulogujete u ReProvision

    Sa homescreen-a izbrisite ikonicu JB alata sa kojim ste jailbreak-ovali uredjaj (Chimera ili Unc0ver)

    U safariju idete na adresu JB alata
    - Unc0ver: https://github.com/pwn20wndstuff/Undecimus
    - Chimera: https://chimera.sh/

    Skinete IPA i pojavice vam se prozor da otvorite aplikaciju u ReProvision-u



    Zavrsite instalaciju pritiskom na install



    To je to. U ReProvision-u imate podatke koliko ima do isteka sertifikata, kada da se automatski potpise sertifikat i ostala podesavanja.



    Dobijemo i obavestenje kad je sertifikat obnovljen



    Sada imamo uvek potpisan JB alat spreman za koriscenje, ali sta kad izadje nova verzija JB alata a mi uvek potpisujemo staru? Da li uvek moramo da skidamo novu verziju?

    Tu stupa na snagu shortcuts app (skinuti sa appstore ako nije vec na vasem uredjaju).
    Shortcut ce vam omoguciti da skinete poslednju verziju JB alata i provucete kroz ReProvision uz minimalan trud i bez koriscenja racunara, impactora, tweakboxa i slicno. Pozeljno je prvo izbrisati staru jb ikonicu sa ekrana.

    Skinite shortcut za alat koji koristite i ubacite u shortcuts aplikaciju.

    Shortcuts za Unc0ver:
    https://www.icloud.com/shortcuts/941...782ebc0eec1145

    Shortcuts za Chimera:
    https://www.icloud.com/shortcuts/173...bddc5df33ac52d

    Aktivirajte shortcut widget za laksu upotrebu



    Uzivajte u vasem jailbreak-u
    Last edited by Goxy86; 27-08-2019 at 20:13.

  2. The Following 7 Users Say Thank You to Goxy86 For This Useful Post:

    bbrks (29-08-2019),bubac (29-08-2019),dirtyprogg (28-08-2019),marco (29-08-2019),shiza (27-08-2019),zabrljanje (27-08-2019)

  3. #2
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member Goxy86's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Beograd
    Age
    37
    Posts
    1,452
    Thanks
    345
    Thanked 783 Times in 442 Posts

    Default Odg: ReProvision - automatsko potpisivanje JB alata sa vaseg uredjaja

    Nadolazece verzije Unc0ver-a ce biti dostupne na https://www.unc0ver.dev/ pa cu editovati prvi post kad sve to bude aktivno.

  4. #3
    Administrator zabrljanje's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Beograd
    Posts
    20,586
    Thanks
    1,024
    Thanked 9,596 Times in 6,435 Posts

    Default Re: ReProvision - automatsko potpisivanje JB alata sa vaseg uredjaja

    Odlican i uobicajeno praktican tutorijal

    Tema je stavljena pod sticky a link ka ovom tutorijalu je postavljen u prvi post teme o jailbreak-u radi lakseg snalazenja

    unc0ver jailbreak za iOS 12.0-12.1.2

  5. #4
    iSrbijaLegend zikicz's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    4,881
    Thanks
    2,331
    Thanked 2,155 Times in 1,226 Posts

    Default Re: ReProvision - automatsko potpisivanje JB alata sa vaseg uredjaja

    Bravo @Goxy86.
    Ovo treba da procitaju svi koji rade JB prvi put,jer zaista lakse od ovog,ne moze.
    Potpuno pojednostavljeno i kad asve skockate,nema vise razmisljanja o JB,samo rokanje tvikova,tema i svega ostalog.
    Last edited by zikicz; 27-08-2019 at 21:13.

  6. #5
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    233
    Thanks
    4
    Thanked 12 Times in 10 Posts

    Default Re: ReProvision - automatsko potpisivanje JB alata sa vaseg uredjaja

    Pozdrav, napokon sam uradila JB imam i7 i na njemu ios 12.4 , procitala sam temu, i zanima me ako uradim ovo sto je napisano da li to znaci da necu uskoro izgubiti JB vec da ce trajati u narednih nekoliko meseci, bar? Malo sam izasla iz sveta JB pa sam sada i zaboravila koje sam sve Tweakove imala ali polako cu pokusati da se setim... Da li mi neko moze reci da li postoji neka altrnativa za LocationHandle? Bilo sta slicno jer nju sada ne mogu da skinem

  7. #6
    iSrbijaLegend zikicz's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    4,881
    Thanks
    2,331
    Thanked 2,155 Times in 1,226 Posts

    Default ReProvision - automatsko potpisivanje JB alata sa vaseg uredjaja

    Trajace onoliko dugo,koliko budeš htela,ali pod uslovom da pazis šta instaliran od tvikova. Tu prvenstveno mislim na tvkove koji su sa proverenih repoa. Znaci,ništa divljaci,a ako treba (a treba),platiš.
    Ukoliko i dodjes u situaciju da ti telefon “upadne” u safe mode,onda prvo ides sistemom eliminacije i kreces da deinstaliras zadnje tvikove koje si ubacila u fon,da vidiš koji pravi problem.
    Treba paziti da ne inst i dva tvika koji imaju isti funkciju,jer i to može ponekad da napravi problem.
    Ovo radiš i ako primetiš da ti bat iznenada traje kraće.
    Ako to se desi da se tel ugasi,tada će JB morati ponovo da se uradi.
    Obično,tel može da se ugasi ako se isprazni bat ili ako neki tvik napravi problem. Ali ako pazis šta instaliran,kako sam već napisao,onda nema bojazni .
    Ukoliko se bat isprazni,samo uradiš ponovo re-JB i teras dalje.
    Čemu služi taj tvik koji ti treba,da vidimo da li ima neka alternativa ?
    Last edited by zikicz; 29-08-2019 at 12:19.

  8. #7
    iSrbijaLegend zikicz's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    4,881
    Thanks
    2,331
    Thanked 2,155 Times in 1,226 Posts

    Default ReProvision - automatsko potpisivanje JB alata sa vaseg uredjaja

    Sad vidim da taj tweak ima ulogu fake location.
    Imaš relocate sa napeta repo. Free.

  9. #8
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    233
    Thanks
    4
    Thanked 12 Times in 10 Posts

    Default Re: ReProvision - automatsko potpisivanje JB alata sa vaseg uredjaja

    Instalirala sam ReProvision i kad sam pokusala da se ulogujem sa mojim apple nalogom obavestava me da nije ispravan, ja koristim yahoo mail za apple vidim da je tamo na logovanju [email protected] u cemu je problem? Kako da dobijem @icloud adresu?

  10. #9
    iSrbijaLegend zikicz's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    4,881
    Thanks
    2,331
    Thanked 2,155 Times in 1,226 Posts

    Default ReProvision - automatsko potpisivanje JB alata sa vaseg uredjaja

    Neka me ispravi neko ako grešim,ali nema veze koji je mail u pitanju.
    Kada sam instalirao uncover preko pc sa svojim regularnim apple id i kada sam skinuo ReProvision,on je automatski ubacio moj apple id u RePro.
    Apple id mi je na gmail.

  11. #10
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    233
    Thanks
    4
    Thanked 12 Times in 10 Posts

    Default Re: ReProvision - automatsko potpisivanje JB alata sa vaseg uredjaja

    Evo kako to izgleda, mail i sifru sam dobro ukucala da ne bude zabune 3FAEADB5-D249-430E-8FEE-C136715EF8B3.jpg

  12. #11
    iSrbijaLegend zikicz's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    4,881
    Thanks
    2,331
    Thanked 2,155 Times in 1,226 Posts

    Default Re: ReProvision - automatsko potpisivanje JB alata sa vaseg uredjaja

    Jel si instalirala preko impactor na PC ili online?
    Ako je online,onda ti RePro nece raditi.

  13. #12
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    233
    Thanks
    4
    Thanked 12 Times in 10 Posts

    Default Re: ReProvision - automatsko potpisivanje JB alata sa vaseg uredjaja

    Instalirala sam online, po tutorijalu nekom, i vidim tamo da je neko isto posle toga instalirao Repro... sve na mob nije koristio komp...
    https://youtu.be/wASd73gSS5c e sa ovoga tutorijala sam uradila JB
    Last edited by ivanica28; 02-09-2019 at 12:45.

  14. #13
    iSrbijaLegend zikicz's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    4,881
    Thanks
    2,331
    Thanked 2,155 Times in 1,226 Posts

    Default Re: ReProvision - automatsko potpisivanje JB alata sa vaseg uredjaja

    Ja sam probao odavno da sa RePro potpisem app sa tweakbox i ignition,ali nije moglo.
    Kada instaliras uncover online,nigde ti ne trazi apple id,dok je preko impactor druga prica,jer moras da ukucas apple id (svoj ili neki samo za tu svrhu),te ce ti i RePro prihvatiti isti taj nalog i automatski ti potpisivati JB alat.

  15. #14
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    233
    Thanks
    4
    Thanked 12 Times in 10 Posts

    Default Re: ReProvision - automatsko potpisivanje JB alata sa vaseg uredjaja

    Ok, trudicu se da ne skidam mnogo nepotrebnih Tweak-ova i da mi se ne ugasi mob da ne bih imala problema sa ponovnim JB telefona, ker sam shvatila negde da bez RePro to je neminovno...

  16. #15
    iSrbijaLegend zikicz's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    4,881
    Thanks
    2,331
    Thanked 2,155 Times in 1,226 Posts

    Default ReProvision - automatsko potpisivanje JB alata sa vaseg uredjaja

    Ali ako si instalirala online,pre ili kasnije će se desti da im ugase sertifikate. Ako ti se desi neki neplanirani reboot,ćao JB. Onda opet tražiš po netu i tako u krug.
    Ako imaš problem sa impactorom,probaj da ukloniš apple id ili revoke,pa onda probaj opet.
    Imaš u temi uncover pisanije u vezi problema sa impactor.

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •