iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Results 1 to 15 of 143

Thread: Koristite Apple Pay sa ruskom Yandex Money Mastercard-om

Threaded View

  1. #1
    iPhoneBigFan igoce's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Novi Sad
    Age
    44
    Posts
    343
    Thanks
    63
    Thanked 230 Times in 188 Posts

    Default Koristite Apple Pay sa ruskom Yandex Money Mastercard-om

    E, ovako, sticajem okolnosti bio sam dve nedelje u Moskvi i koristio sam razne Yandex online servise, inace ako neko ne zna Yandex je pandan americkom Googlu i ima najveci ruski platni servis, znaci nisu banka, vec samo platni servis.

    Baziracu se samo na Yandex Money servisu, jer nam je on zanimljiv izmedju ostalog i zbog Apple Pay-a sa kojim muku mucimo i dovijamo se na razne nacine.

    Ono sto je najblje je da dozvoljavaju i strancima da LEGALNO otvaraju racune kod Yandex Money servisa i samim tim koriscenje usluge Apple Pay, uplacivanje na ruski iTunes i jos mnogo toga.

    Pokusacu da objasnim gimnastiku kako doci do ruske Yandex mastercard kartice i naravno Apple Pay-a, koji provereno radi u srbiji, bez bojazni da ce nas ugasiti, jer nista od podataka necemo lagati i ne krsimo nikakva pravila, jer mi legalno koristimo rusku karticu izdatu na nase ime, verifikovanu sa nasim pasosem, nasom adresom i nasim brojem telefona.

    Bitne stvari:

    Registrovati se na https://money.yandex.ru/reg?_opensta...nnew3;reg;main i dobijate besplatan racun.

    Vezite srpsku karticu na Yandex i porucite Yandex mastercard, jer cete morati da uplatite 300rub (4.25e) za izradu Yandex mastercard kartice, slanje za srbiju je besplatno i kartica stize na vasu adresu u srbiji u roku od 7 dana.

    Verifikujte nalog (opisano dole).

    Mozete u medjuvremenu napraviti i besplatnu virtuelnu mastercard karticu, ali vam nece biti od neke koristi ako nemate verifikovan nalog, isto vazi i za plasticnu mastercard, necete moci nista da placate van rusije, ali cete moci da podizete kes na bankomatu, ali ima mali limit.

    Kada verifikujete nalog, imate velike limite za dizanje/slanje/trosenje.

    Prebacite na ruski region telefon da bi vam se pojavio Apple wallet i da bi mogli da povezete Yandex mastercard sa Apple pay i to je to.

    Provizije su:

    1% za popunjavanje Yandex walleta (sa srpske kartice).
    3% za dizanje kesa na bankomatu + 3% za konverziju iz rubji u dinare.
    3% u slucaju placanja sa Apple Pay ili mastercard karticom, tu se placa samo tih 3% za konverziju rublja-dinar.
    Imaju i placeni racun, koji kosta 90rub mesecno (1.3e) i onda dobijate visevalutni racun, sa evrima, dolarima … dinara nema na zalost, sa tim nalogom ne placate konverziju ako imate evre na racunu i dizete kes negde u EU sa bankomata ili placate u prodavnici sa karticom ili sa Apple Pay.

    Jedan primer moje kupovine:
    Sipao sam gorivo na pumpi za 1500din, platio posle borbe sa radnikom sa Apple Pay i sve je proslo kao da se placa karticom, sa racuna mi je skinuto 1541din, znaci 3% vise zbog konverzije.

    Najveci problem oko cele ove stvari je verifikacija, koja za strance moze da se obavi samo na dva nacina, prvi je LICNO sa pasosem ako ste u rusiji i zavrsi se sve za 5-10min i drugi nacin je POSTOM (staromodan nacin, rusi su nepopravljive birokrate) , tu vreme zavisi od poste, jer kada stigne pismo u Yandex oni ce ga verifikovati u roku od 7 dana, ceo moj proces od slanja pisma kod nas u posti, pa do verifikacije je trajao 21dan, od kojih je pismo putovalo 15 dana.

    Ono sto je NAJVAZNIJE oko verifikacije je da vas pasos i popunjenu i potpisanu aplikaciju MORATE odneti prvo kod notara, da ga kopira i overi (360din-720din), zatim to odnesete kod sudskog tumaca za ruski, da on to sve prevede (1300-1500din), zaveze kanapom i zapecati i tek tada ubacite u pismo sve te dokumente i posaljete (460din), pismo pratite putem tracking broja i znate u svakom trenutku da li se negde zaglavilo pismo ili je preuzeo Yandex, ako preskocite neki korak samo cete potrositi pare i opet cete morati da prodjete opisanu proceduru na pravi nacin.

    Pokusao sam sto krace da napisem, ali ne vredi, sve mi se veze jedno za drugo, ako ima nekih pitanja, a ja znam odgovor odgovoricu …
    Last edited by igoce; 24-07-2019 at 23:36.

  2. The Following 6 Users Say Thank You to igoce For This Useful Post:

    DSA (25-07-2019),aw_snap (24-07-2019),ecanikajo (25-07-2019),edward (25-07-2019),wifininja (08-08-2019)

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •