iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 9 of 10 FirstFirst ... 78910 LastLast
Results 121 to 135 of 143

Thread: Koristite Apple Pay sa ruskom Yandex Money Mastercard-om

  1. #121
    iSrbijaHero edward's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    Zagreb
    Posts
    616
    Thanks
    74
    Thanked 269 Times in 175 Posts

    Default Re: Koristite Apple Pay sa ruskom Yandex Money Mastercard-om

    Quote Originally Posted by petarpetrovic View Post
    Ne vidim kako bi obični korisnici nastradali zbog izostanka Apple Pay - a. Mogu i dalje beskontaktno da plaćaju karticama, .
    Odi reci to Rusima na redditu i na macrummors koji hračkaju po Apple-u i Zapadu zbog ovoga, možda ljudi ne znaju da mogu plaćati karticama.

    Eno jučer su kukali ruski esc fanovi zbog izbacivanja sa Eurosonga, danas kukaju "nogometaši" zbog vjerojatnog izbacivanja ruske reprezentacije sa kvalifikacija za svjetsko.. itd Jesu li to životno presudne stvari? Pa naravno da nisu, jednako kao i ApplePay, no to su samo jedne u nizu malih stvari koje će itekako značiti malom Apple korisniku, eurosong fanu, navijaču itd..

    Da li sankcije mogu biti jače? Naravno da mogu, vjerojatno sa vremenom i hoće, ali ovakve male će kod običnog malog čovjeka brže napraviti reakciju i utjecati na njega nego nego veće koje tek trebaju djelovati.

    Btw. nejasna mi je ova tvoja rečenica da sa ApplePay-om sve plaćaš duplo skuplje?

  2. #122
    iSrbijaHero
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    769
    Thanks
    171
    Thanked 504 Times in 266 Posts

    Default Re: Koristite Apple Pay sa ruskom Yandex Money Mastercard-om

    OK, hajde onda da vidimo koliko će ljudi izaći na ulice da protestuju zbog toga što više ne mogu da koriste Apple Pay. Što se mene tiče, možemo i da se kladimo u pare, bar da zaradim nešto i ja :-))

    Niko nije ni tvrdio da Apple Pay nije komforan, ali nije ni tako savršen kao što neki pokušavaju da ga predstave, i to je prosto tako, ne zavisi ni od čijeg mišljenja. Činjenica je da od ovoga najveću štetu ima upravo Apple koji je u celoj priči kolateralna šteta, baš kao i običan narod u Ukrajini.

    Što se tiče piskaranja Apple fanova na Macrumorsu i kojekude što nemaju ovo i ono, to je smejurija živa dok ne izađu na ulice. Ima i kod nas u Srbiji i previše "demonstranata" koji pišu traktate po društvenim mrežama i sole pamet svima unaokolo i kad dođe momenat da se izađe na ulicu, nema nigde nikog.

    Ne plaćam duplo zbog Apple Pay-a već bih u drugoj banci plaćao duplo više za raznorazne usluge koje imam kod trenutne banke, s jedinom razlikom što bih u drugoj banci imao installment kreditnu karticu umesto revolving kartice koju imam u trenutnoj banci. Umesto toga, biram da plaćam manje za bankarske usluge a da nosim sa sobom kreditnu karticu i plaćam na rate bez Apple Pay-a, i takav aranžman mi odgovara u potpunosti, iako sam ja prvi očekivao da će biti smaranje. Lepo je imati komfor beskontaktnog plaćanja, ali je još lepše imati za nijansu više para na tekućem računu na kraju meseca, barem meni, pošto pare moram da zaradim, jbg.

  3. #123
    iSrbijaLegend wifininja's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    3,614
    Thanks
    533
    Thanked 2,374 Times in 1,273 Posts

    Default Re: Koristite Apple Pay sa ruskom Yandex Money Mastercard-om

    U svakom slučaju Apple gubi najviše...ogromno je to tržište...koliko je to telefona i satova i slično...gubitak Apple-a je nenadoknadiv. Naravno da običan narod u Rusiji sada o tome ne razmišlja ali da alternative ima mislim da ne.

  4. #124
    iSrbijaHero
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    769
    Thanks
    171
    Thanked 504 Times in 266 Posts

    Default Re: Koristite Apple Pay sa ruskom Yandex Money Mastercard-om

    Alternativa itekako postoji - zove se beskontaktna platna kartica i može i dalje da se koristim najnormalnije bilo gde u zemlji. Veći je problem što platne kartice više ne mogu da koriste po EU i kojekude, ali što se tiče domaćeg platnog prometa, jedva da će neko i da primeti da se nešto dešava. Imaju svoj nacionalni Mir sistem za domaći platni promet, imaju Yandex Money, imaju svašta nešto. Preživeće.

    Ovde samo Apple, Google i Samsung gube, a vidim i da Nemačka insistira da se uvedu "targetirane" sankcije kroz SWIFT sistem, jedva se suzdržavam da ne puknem od smeha kad čitam šta razmatraju. Malo pre dobih mail, Paysera javlja da transakcije ka Rusiji više ne funkcionišu, plus ne možeš više da kupuješ rusku rublju. Rasturiše ih od sankcija 'leba ti...

  5. #125
    iSrbijaLegend
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    4,897
    Thanks
    2,342
    Thanked 2,183 Times in 1,239 Posts

    Default Koristite Apple Pay sa ruskom Yandex Money Mastercard-om


  6. #126
    iModerator rikee's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Subotica
    Age
    48
    Posts
    4,609
    Thanks
    994
    Thanked 1,842 Times in 1,377 Posts

    Default Koristite Apple Pay sa ruskom Yandex Money Mastercard-om

    Kako ce da im placaju gas? Preko kineza?Jajare su i jedni i drugi, a o amerikancima i englezima ne treba trositi reci. Ne treba nam politika u zivotu… narod kao narod svaki je OK, ali politicari su ti koji truju na sve strane i prave sranja, sebi posao i imaju backdoor deal-ove… ne kaze se dzaba vrana vrani oci ne vadi

  7. The Following 3 Users Say Thank You to rikee For This Useful Post:

    Cuksi (28-02-2022),dervisbegovic_ (27-02-2022),petarpetrovic (27-02-2022)

  8. #127
    iSrbijaHero edward's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    Zagreb
    Posts
    616
    Thanks
    74
    Thanked 269 Times in 175 Posts

    Default Re: Koristite Apple Pay sa ruskom Yandex Money Mastercard-om

    Na ruskim online portalima tvrde da ruske Visa/Mastercard kartice i dalje moraju uredno raditi kod plaćanja u dućanima. Baš me zanima hoće li mi sutra proći kava u McDonaldsu (ApplePay/Yandex Visa)
    Last edited by edward; 27-02-2022 at 14:45.

  9. #128
    iSrbijaHero
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    769
    Thanks
    171
    Thanked 504 Times in 266 Posts

    Default Re: Koristite Apple Pay sa ruskom Yandex Money Mastercard-om

    Sve su šanse da neće jer Visa/Mc kartice izdate u Rusiji trenutno rade samo unutar zemlje, ali probaj ipak pa javi.

    Što se tiče sankcija u SWIFTu… LOL

  10. #129
    iSrbijaHero edward's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    Zagreb
    Posts
    616
    Thanks
    74
    Thanked 269 Times in 175 Posts

    Default Re: Koristite Apple Pay sa ruskom Yandex Money Mastercard-om

    Kupljena evo kavica u McDonaldsu za 88 rublja i sve normalno radi, zanimljivo

    Možda je do ApplePay-a, trebo bi probat sa pravom fizičkom karticom no nemam je sad uz sebe. Inače zanimljivo da ova virtualna koju imam na ApplePay-u (i preko koje cijelo vrijeme kupujem) po novom baca pod zemlju Gvatemala (prije je Rusija), dok prava fizička pokazuje i dalje Rusija… možda su počeli muljat sa country binom na karticama, ne bi bilo prvi put recimo Revolut, Wise i slični često promijene country bin kartice koji ti daju u onaj tvoje zemlje (zemlje dokumenata koje si dao kod registracije), dakle takvo što je lako promjenjivo

    Guatemala partners in crime, lol

    Virtualna (na ApplePay)


    Fizička

  11. The Following User Says Thank You to edward For This Useful Post:

    petarpetrovic (28-02-2022)

  12. #130
    iSrbijaHero
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    769
    Thanks
    171
    Thanked 504 Times in 266 Posts

    Default Re: Koristite Apple Pay sa ruskom Yandex Money Mastercard-om

    E, sad je već ozbiljno: Visa, Mastercard block Russian financial institutions after sanctions

    https://www.reuters.com/business/mas...rk-2022-03-01/

    Ovo, plus zamrzavanje deviznih rezervi centralne banke efektivno degradira Rusiju na nivo Jugoslavije 90ih. Zaebano

  13. #131
    iSrbijaHero edward's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    Zagreb
    Posts
    616
    Thanks
    74
    Thanked 269 Times in 175 Posts

    Default Re: Koristite Apple Pay sa ruskom Yandex Money Mastercard-om

    Da, to sam i ja jutros pročitao na ruskom mk.ru, zapravo članak je bio da je Mastercard blokirao a da će Visa uskoro isto to napraviti. I reko haj ona YooMoney kartica je baš Mastercard i ima ruski bin idem probat kupit nešto - i prošlo bez problema.

    Inače na dosta ruskih sajtova se prije navodilo da su blokirane samo kartice onih 5 ruskih banaka a da sve ostalo radi, ne znam da li je ovo danas nešto skroz novo da su proširili baš na sve. Također svuda se spominje i Yandex iliti YooMoney (to je zajedno sa SbernankOnline najpoznatija "mobile bank" usluga u Rusiji kako navode) i tu su pisali da SberbankOnline je blokiran no da YooMoney još radi jer nije pod sankcijama.

    Zanimljivo da je jutros prošla normalno i uplata sa Revoluta na YooMoney i da je unutar Revoluta odličan tečaj rublje u usporedbi sa tečajem koji se vidi na ruskim stranicama da je trenutno u Rusiji. Na Revolutu i dalje se rublja može pratiti u tečaju uživo pa tako u jedan tren trebaš 120 rublji za 1 euro, za sekundu/dvije trebaš 105 rublji za 1 euro.

  14. #132
    iSrbijaHero
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    769
    Thanks
    171
    Thanked 504 Times in 266 Posts

    Default Re: Koristite Apple Pay sa ruskom Yandex Money Mastercard-om

    Srpski dinar trenutno jači od rublje, nadrealno

  15. #133
    iSrbijaHero
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    769
    Thanks
    171
    Thanked 504 Times in 266 Posts

    Default Re: Koristite Apple Pay sa ruskom Yandex Money Mastercard-om

    Kreću efekti sankcija da se osećaju i na zapadu - Raiffeisen prvi na udaru: Raiffeisen Bank, Big in Russia, Scraps Dividend Due to Ukraine Conflict

    https://www.wsj.com/livecoverage/rus...QZENP1dsESLVi9

  16. #134
    iSrbijaHero edward's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    Zagreb
    Posts
    616
    Thanks
    74
    Thanked 269 Times in 175 Posts

    Default Re: Koristite Apple Pay sa ruskom Yandex Money Mastercard-om

    Jel ovo Srbija sama blokirala sve ruske Mastercard kartice? Čudan potez ako je Mastercard blokirao samo kartice 5 ruskih banaka, ostale rade...

    https://www.b92.net/biz/vesti/svet/o...ticama-2115376

  17. #135
    iSrbijaHero
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    769
    Thanks
    171
    Thanked 504 Times in 266 Posts

    Default Re: Koristite Apple Pay sa ruskom Yandex Money Mastercard-om

    Master Card i Visa jesu blokirali plaćanje u inostranstvu svim karticama izdatih od strane ruskih banaka, a Srbija jeste inostranstvo. Nema to veze sa nama i našim sankcijama

Page 9 of 10 FirstFirst ... 78910 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •