iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 7 of 10 FirstFirst ... 56789 ... LastLast
Results 91 to 105 of 143

Thread: Koristite Apple Pay sa ruskom Yandex Money Mastercard-om

  1. #91
    iPhoneBigFan igoce's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Novi Sad
    Age
    44
    Posts
    342
    Thanks
    63
    Thanked 230 Times in 188 Posts

    Default Re: Koristite Apple Pay sa ruskom Yandex Money Mastercard-om

    I meni su uvek bili obicno brzi na odgovorima, mada ja (moja zena) pisem na ruskom, pa mozda zato, mozda imaju vise operatera koji pricaju ruski ....
    Meni sa cryptom prolazi u sekundi top-up.
    A, koliko vidim za gift card ima samo za nekoliko stvari, Appstore, Music i neke razne poklon kartice koje nama ne rade posao, jer ni jedna nije za top-up kesa, vec za kupovinu usluga i robe koji kasnije mogu da se poklone...

  2. #92
    iSrbijaHero edward's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    Zagreb
    Posts
    616
    Thanks
    74
    Thanked 269 Times in 175 Posts

    Default Odg: Koristite Apple Pay sa ruskom Yandex Money Mastercard-om

    Skroz su izignorirali pitanje kako to nema pola zemalja više na popisu za nadoplatu preko kartica.


  3. #93
    iSrbijaHero edward's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    Zagreb
    Posts
    616
    Thanks
    74
    Thanked 269 Times in 175 Posts

    Default Odg: Koristite Apple Pay sa ruskom Yandex Money Mastercard-om

    Idem im sad upravo poslati screenshotove greške koja se izbacuje, kad ono Revolut HR kartica ponovno radi za top-up. Stvarno više ne znam, to valjda kod njih radi ovisno o raspoloženju sustava

    Linkanje novih kartica i dalje ne radi, opet izbacuje grešku da lokacija kartice nije podržana (probao HR, UK i DE karticu). Sve sam im poslikao i poslao.

    Inače još jedna čudna stvar koju sam sad tek skužio - kad nadoplaćuješ preko mobitela onda nema provizije, kad nadoplaćuješ preko weba onda je provzija 1%.

    Dakle evo primjera, nadoplata sa razlikom od 4 minute - prva je preko weba, na 100 rublja je uzeo 1 rublju sebi (ukupno naplatio 101 RUB). Druga je preko mobitela, na 100 rublja Yandex nije ništa uzeo sebi.




    Sve u svemu neke stvari su im vrlo vrlo čudne i bugovite.

  4. #94
    iSrbijaHero edward's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    Zagreb
    Posts
    616
    Thanks
    74
    Thanked 269 Times in 175 Posts

    Default Odg: Koristite Apple Pay sa ruskom Yandex Money Mastercard-om

    Kako su ovi mutavi ja ne vjerujem. Jedno 500x im kažem da mi kartice nisu sa njihovog novog popisa zemalja, totalno izignoriraju to i kao sve je u redu pošalji screenshot da vidimo, onda im sve detaljno predočim kroz screenshote da bi mi poslali “vaše kartice nisu sa popisa zemalja”, mislim wtf jel ti nisam to odmah na početku rekao?

    Isto i za ApplePay, napišem da imam Mastercard kartice da bi mi vratili “ApplePay nadoplata je moguća samo preko Mastercard kartica”. Imam osjećaj da oni ili ne znaju engleski ili čitaju te mailove polovično, ono svaku treću moju rečenicu.

    Ali kako god bilo imamo sad službenu listu zemalja, iako moja hrvatska Revolut kartica je uredno dodana i trenutno radi nadopata. Još jedan wtf moment Yandexa ali okej..



  5. #95
    iPhoneBigFan igoce's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Novi Sad
    Age
    44
    Posts
    342
    Thanks
    63
    Thanked 230 Times in 188 Posts

    Default Re: Koristite Apple Pay sa ruskom Yandex Money Mastercard-om

    Stvarno ne znam gde je zapelo, moguce i da nisu sa engleskim najbolji, ali u svakom slucaju ni vi, a ni mi nismo vise na listi podrzanih zemalja za top-up preko master/visa kartica, ali ne znam kako meni radi kartica jedne srpske banke koja je dodata u maju, a druga je prestala da radi, a i tebi radi revolut ...

  6. #96
    iPhoneBigFan igoce's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Novi Sad
    Age
    44
    Posts
    342
    Thanks
    63
    Thanked 230 Times in 188 Posts

    Default Re: Koristite Apple Pay sa ruskom Yandex Money Mastercard-om

    Kolega ja sam danas probao i onu drugu srpsku mastercard onu koju nije hteo da prihvati, a radila je i sada je normalno dodao pare sa nje na yandex, ispada kao da njihov sistem nije bas savrseno naselovan, znaci sa obe moje mastercard od razlicitih banaka sam danas dodao pare na yandex.

  7. #97
    iSrbijaHero edward's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    Zagreb
    Posts
    616
    Thanks
    74
    Thanked 269 Times in 175 Posts

    Default Odg: Koristite Apple Pay sa ruskom Yandex Money Mastercard-om

    Čudno to sve radi kod njih, malo prihvaćaju kartice malo ne. Meni Revolut HR kartica i dalje radi, žao mi je samo što ne prolazi direktna nadoplata preko ApplePay-a ali što je tu je...

  8. #98
    iSrbijaHero edward's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    Zagreb
    Posts
    616
    Thanks
    74
    Thanked 269 Times in 175 Posts

    Default Odg: Koristite Apple Pay sa ruskom Yandex Money Mastercard-om

    Danas sam uspio dodati Yandex Mastercard na PayPal, prije mi to nije htio. Zanimljivo da PayPal prepoznaje karticu kao kreditnu, što i binlist.net izbacuje ali pod Brand ipak stoji "debit". Monese sa druge strane ne dopušta top-up preko kreditnih kartica no top-up preko Yandexa uredno prolazi. Čudno. Ovi zapadnjački sistemi nisu baš sinkronizirani sa ruskim karticama, hehe. Inače Mastercard za svaku regiju ima svoje brandove kartica, Rusija kao ogromna zemlja ima svoje brandove specifične samo za nju, HR i SR spadaju pod europsku Mastercard regiju.


    Last edited by edward; 09-10-2019 at 20:57.

  9. The Following User Says Thank You to edward For This Useful Post:

    igoce (10-10-2019)

  10. #99
    iSrbijaHero edward's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    Zagreb
    Posts
    616
    Thanks
    74
    Thanked 269 Times in 175 Posts

    Default Odg: Koristite Apple Pay sa ruskom Yandex Money Mastercard-om

    Yandex kartice na akciji, samo 1 rublju!

    Ne znam jel vrijedi to i za postojeće korisnike pošto vidim da jedan korisnik može imati više računa?




  11. #100
    iSrbijaLegend wifininja's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    3,602
    Thanks
    533
    Thanked 2,361 Times in 1,267 Posts

    Default Re: Koristite Apple Pay sa ruskom Yandex Money Mastercard-om

    Yandex Money menja ime i brending. Posle 15 decembra zvaće se YuMoney.

  12. #101
    iSrbijaHero edward's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    Zagreb
    Posts
    616
    Thanks
    74
    Thanked 269 Times in 175 Posts

    Default Re: Koristite Apple Pay sa ruskom Yandex Money Mastercard-om

    Ko zna što će sa ovim biti ako uvedu sankcije Rusiji .. meni su poslali danas mail da verificiram osobne dokumente, zanimljivo da ih svuda najviše zanima državljanstvo i da potvrdim da sam EU resident ..

    (još uvijek sve radi)

  13. #102
    iSrbijaHero
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    769
    Thanks
    171
    Thanked 504 Times in 266 Posts

    Default Re: Koristite Apple Pay sa ruskom Yandex Money Mastercard-om

    Teško da će ići toliko daleko sa sankcijama, ionako mogu samo sebi da naprave štetu pošto Rusija ima svoj interni platni sistem već godinama unazad, bukvalno ne bi ni primetili da se bilo šta desilo po tom pitanju. Eventualno u najgorem slučaju neće moći više da koriste Apple Pay, jaka stvar.

  14. #103
    iSrbijaHero edward's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    Zagreb
    Posts
    616
    Thanks
    74
    Thanked 269 Times in 175 Posts

    Default Re: Koristite Apple Pay sa ruskom Yandex Money Mastercard-om

    Ma briga mene za Ruse, oni će se snaći nekako, ja govorim što će biti sa našim računima. Dovoljno da EU recimo ograniči/zabrani uplatu novca na ruske račune ili račune ruskih firmi i već smo u problemu svi van Rusije kako nadoplatiti račun. Već i ranije su neke banke odbijale uplate na ruske račune stavljajući redflag kao rizična uplata, sad bi tek mogli posve zavrnuti pipu. Na kraju krajeva tako i funkcioniraju sankcije prema Iranu, Iraku, Afganistanu, svaka ta uplata se gleda kao da sponzoriraš terorizam.
    Last edited by edward; 22-02-2022 at 15:11.

  15. #104
    iSrbijaHero
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    769
    Thanks
    171
    Thanked 504 Times in 266 Posts

    Default Re: Koristite Apple Pay sa ruskom Yandex Money Mastercard-om

    Da sam na tvom mestu, povukao bih sve te pare na neki EU račun, za svaki slučaj :-) Poslušaj me, ja imam i previše iskustva sa sankcijama svakog tipa, a verujem da isto važi za većinu ljudi sa foruma :-(

  16. The Following 2 Users Say Thank You to petarpetrovic For This Useful Post:

    drjackyll (23-02-2022),edward (22-02-2022)

  17. #105
    iSrbijaHero edward's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    Zagreb
    Posts
    616
    Thanks
    74
    Thanked 269 Times in 175 Posts

    Default Re: Koristite Apple Pay sa ruskom Yandex Money Mastercard-om

    Da, prebacio sam već sve na sigurno, ostavio sam na Yandexu nekih 1000 rublji (12 eura) čisto iz fore da vidim kako će funkcionirati dalje

    Nego mi o vuku a vuk već u dvorištu, Index upravo objavio veliki tekst da će prve na udaru biti sve ruske banke i kompanije za internacionalna plaćanja kojima će skroz onemogučit poslovanje u USA i EU, pa čak idu toliko daleko da će ih (možda) izbaciti iz SWIFT-a ... što drugim riječima znači više neće postojati način kako nadoplatiti Yandex račun.

    Izbacivanje iz SWIFT-a

    Jedna od najstrožih mjera bila bi izbacivanje Rusije iz SWIFT-a, međunarodnog sustava za financijske transfere koji koristi više od 11 tisuća financijskih ustanova u gotovo svim zemljama.


    Iz SWIFT-a su 2012., u sklopu međunarodnih sankcija, isključene iranske banke zbog nuklearnog programa.


    Iran je time izgubio pola prihoda od izvoza nafte te 30 posto prihoda od međunarodne trgovine, procjenjuje moskovska podružnica think-tanka Carnegie.
    Last edited by edward; 22-02-2022 at 18:15.

Page 7 of 10 FirstFirst ... 56789 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •