iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 3 of 10 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 143

Thread: Koristite Apple Pay sa ruskom Yandex Money Mastercard-om

  1. #31
    iPhoneBigFan igoce's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Novi Sad
    Age
    44
    Posts
    342
    Thanks
    63
    Thanked 230 Times in 188 Posts

    Default Re: Koristite Apple Pay sa ruskom Yandex Money Mastercard-om

    E, svasta, nije mi jasno kako je onda prvi put prosla uplata, mozda imaju neki limit da se samo jednom moze uplatiti zbog tih 300rub i onda blokiraju dalje uplate, mada ja sam imao oko 8000rub nesto sam stavljao sam sa karticama MTS i Telenor banke, a nesto mi je zena poslala sa njene ruske master kartice kartice i prebacivala mi je sa njenon Yandex naloga na moj Yandex nalog i sve je stiglo na moj racun.

  2. #32
    iSrbijaHero edward's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    Zagreb
    Posts
    616
    Thanks
    74
    Thanked 269 Times in 175 Posts

    Default Odg: Re: Koristite Apple Pay sa ruskom Yandex Money Mastercard-om

    Ne znam više ni ja. Na onaj mail sam im poslao cijeli popis kartica koje sam koristio da pokušam top-up pa su odustali od priče da je problem do mojih kartica. Sad preporučuju banktransfer. Banktransfer bi bio super da je Rusija unutar EEA i koristi IBAN, tad bi besplatno mogao prenijeti novac sa Revolut-a ili svog bankovnog računa, no pošto nije treba ići posebno u banku da bi se to moglo napraviti i vidim da moja banka za takav transfer traži 17 eura + 5% od iznosa koji uplaćujem. Znači jbena metoda, kao da na Mjesec šaljem novac.
    Last edited by edward; 09-08-2019 at 16:17.

  3. #33
    iSrbijaLegend wifininja's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    3,602
    Thanks
    533
    Thanked 2,361 Times in 1,267 Posts

    Default Re: Koristite Apple Pay sa ruskom Yandex Money Mastercard-om

    To je glavni problem kod ovih servisa...podrška...dok se ti sa njima izobjašnjavaš izgubiš volju za životom

  4. The Following User Says Thank You to wifininja For This Useful Post:

    technobuba (09-08-2019)

  5. #34
    iSrbijaHero edward's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    Zagreb
    Posts
    616
    Thanks
    74
    Thanked 269 Times in 175 Posts

    Default Odg: Re: Koristite Apple Pay sa ruskom Yandex Money Mastercard-om

    Kako bi se osobna iskaznica prevela na ruski (na njihovoj ćilirici), zna li netko? Ne sa google translate, to znam i ja. Tražim na internetu kako oni to zovu i vidim da uopće nemaju osobne iskaznice već neke interne putovnice

    https://en.m.wikipedia.org/wiki/Inte...port_of_Russia

    Ne znam što da napišem na tip dokumenta..

  6. #35
    iPhoneBigFan igoce's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Novi Sad
    Age
    44
    Posts
    342
    Thanks
    63
    Thanked 230 Times in 188 Posts

    Default Re: Koristite Apple Pay sa ruskom Yandex Money Mastercard-om

    Da, rusi imaju svoje interne pasose za po rusiji, nemaju licne karte ili osobne iskaznice kao mi, kaze mi zena da nemaju ni rec koja se koristi za to, jer nemaju takav dokument kod njih, kaze da probas sa ovim "удостоверение личности (идентификационная карта = IDENTITY CARD)". U svakom slucaju im pre slanja pisma posalji slike od svega sto bi im poslao, da mogu da ti potvrde da su razumeli sve i da je to sto im saljes ispravno.


    EDIT: Mozda prvo da im posaljes popunjenu Aplikaciju na engleskom jeziku, kao ja? Pa, ako se bune, onda da ides na rusku verziju ...
    Last edited by igoce; 11-08-2019 at 18:30.

  7. The Following User Says Thank You to igoce For This Useful Post:

    edward (17-08-2019)

  8. #36
    iSrbijaHero edward's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    Zagreb
    Posts
    616
    Thanks
    74
    Thanked 269 Times in 175 Posts

    Default Odg: Re: Koristite Apple Pay sa ruskom Yandex Money Mastercard-om

    U pravu si @igoce, osobna iskaznica je “удостоверение личности”, tako piše na službenom prijevodu na ruski koji sam dobio.

    Nego, skupa je ovo igra. Ja sam se malo zeznuo da ne treba dodatna ovjera kod bilježnika tj. da se to dobiva odmah sa ovjerenim prijevodom no ne, mora se i kod bilježnika baš kao što je @igoce i napisao. Dakle sve zajedno to ispada:

    - ovjera osobne kod javnog bilježnika 50 KN
    - prijevod osobne na ruski + ovjera tog prijevoda - 150 KN
    - prijevod ovjere od javnog bilježnika na ruski + ovjera tog prijevoda - 150 KN
    - preporučeno slanje dokumenata za Rusiju - 70kn
    - Yandex.Money Mastercard kartica - 300 RUB
    - ——————-
    - UKUPNO = 450 KN (63 eura)

    I ovo je sve rađeno u tkzv. “malim uredima” koji su u HR zakonski oslobođeni plaćanja PDV-a, namjerno sam ciljao na njih da mi ispadne što jefitinije, da sam išao kod prvog prevoditelja na kojeg sam naišao platio bi porez na sve to još 25%, dakle sve bi ispalo sigurno 90 eura na kraju. Previše za najobičniju verifikaciju računa.

    Sad čekam da to sve stigne i aktivira se. Ne znam samo jel šalju još šta na kućnu adresu osim kartice, kakvu potvrdu da su verificirali račun?

    Inače, u vezi mog problema sa nadoplatom računa - čačkao sam nešto po Revolut aplikaciji i našao sam da oni čak nude slanje novca van EEA zemalja preko SWIFT-a i to posve besplatno. Nisam mogao vjerovat kad sam vidio jer SWIFT transfer ne nudi niti jedan drugi fintech a posebno ne besplatno, takav način slanja je uvijek i svuda skup (moja banka me tražila 17 eura + 5% na iznos uplate). Sumnjičavo sam poslao 10 eura na svoj Yandex account sa podatcima ruske banke, gotovo sam bio siguran da će se novac vratiti natrag, kad ono nakon 2 dana eto ti Yandex notifikacije stigla moja uplata na račun, nisam mogao vjerovat. Još jedan dokaz da je Revolut “beyond banking” i bilo kojeg drugog sličnog servisa. Ovakav transfer ne ide niti preko Transferwise, Monese, N26, bunq ili bilo kojeg drugog sličnog servisa ili banke, a posebno ne besplatno.

    I da, odmah nakon što mi je sjela ova uplata sa Revoluta - Yandex mi je odblokirao Revolut karticu za uplatu i sad mogu direktno uplaćivati preko kartice. Dobra je stvar što na Revolutu možeš otvoriti račun u ruskim rubljama i napraviti prijenos novca na Yandex račun RUB - RUB bez ikakve provizije.



    Revolut je poznat da ima odličan tečaj tako da napravim top-up u kunama sa svoje domaće kartice i onda prebacim to u RUB i čak si na dobiti nešto sitno na toj konverziji. Sve u svemu ovaj Revolut me uvijek ugodno iznenadi koliko toga nudi i koliko je ispred doslovno svega što se trenutno može pronaći ne samo na domaćem nego na EU tržištu

    Nadam se da ću biti zadovoljan i sa Yandexom jednom kad sve stigne i verificira se. Biti će zanimljivo testirati prihvaćenost te kartice po domaćim dućanima i stranim servisima

  9. #37
    iSrbijaHero mospre's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    510
    Thanks
    922
    Thanked 324 Times in 229 Posts

    Default Odg: Koristite Apple Pay sa ruskom Yandex Money Mastercard-om

    Sorry za off, kako mislis na domacem trzistu kad samo EEA moze otvoriti revolut?
    bljakPhone 5

  10. #38
    iSrbijaHero edward's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    Zagreb
    Posts
    616
    Thanks
    74
    Thanked 269 Times in 175 Posts

    Default Odg: Koristite Apple Pay sa ruskom Yandex Money Mastercard-om

    Ja sam iz HR...

  11. #39
    iPhoneBigFan igoce's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Novi Sad
    Age
    44
    Posts
    342
    Thanks
    63
    Thanked 230 Times in 188 Posts

    Default Re: Koristite Apple Pay sa ruskom Yandex Money Mastercard-om

    Uh, kod vas u EU su mnogo vece cene za usluge, mene je sve izaslo oko 23 evra kao sto sam i napisao u prvom postu, sa sve mastercardom na mojoj adresi. A, kako si poslao Swift-om na Yandex Money? Gde si nasao podatke za uplatu, ja sam trazio, ali nisam pronasao ...

    Inace ne salju nista vise na adresu kao verifikaciju, dobije se samo master card i kada oni dobiju pismo i provere da je sve ok posalju ti notifikaciju na aplikaciju i na mail da proveris da li su tacno uneti tvoji podaci i tu kliknes i to je to sto se tice verifikacije, a kartica ce ti stici sigurno pre nego sto ti verifikuju nalog, ali ce imati ogranicenja, moci ces da podisez pare na bankomatu (ograniceno mislim na 5000rub) i da placas u ruskim prodavnicama, van rusije neces moci da placas, ali kartica stigne za 7 dana od kada je posalju i ako ti bude sve ok sa pismom za nekih dve nedelje od tada ces imati i verifikovan nalog ...
    Last edited by igoce; 17-08-2019 at 12:43.

  12. #40
    iSrbijaHero edward's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    Zagreb
    Posts
    616
    Thanks
    74
    Thanked 269 Times in 175 Posts

    Default Odg: Re: Koristite Apple Pay sa ruskom Yandex Money Mastercard-om

    Evo ovdje imaš podatke za SWIFT transfer. Na who's making transfer odaberi Individual i onda izaberi eure, dolare itd..

  13. The Following User Says Thank You to edward For This Useful Post:

    igoce (17-08-2019)

  14. #41
    iSrbijaHero edward's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    Zagreb
    Posts
    616
    Thanks
    74
    Thanked 269 Times in 175 Posts

    Default Odg: Re: Koristite Apple Pay sa ruskom Yandex Money Mastercard-om

    Nakon 5 dana smucanja po Rusiji, tracking number kaže da je kartica jutros napokon izašla iz Rusije

  15. #42
    iPhoneBigFan igoce's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Novi Sad
    Age
    44
    Posts
    342
    Thanks
    63
    Thanked 230 Times in 188 Posts

    Default Re: Koristite Apple Pay sa ruskom Yandex Money Mastercard-om

    Meni je odmah sutradan izasla iz rusije i pet dana mi je zadrzala nasa posta, ali i kolega jedan je dobio karticu u roku od 7 dana ...

  16. #43
    iSrbijaHero edward's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    Zagreb
    Posts
    616
    Thanks
    74
    Thanked 269 Times in 175 Posts

    Default Odg: Koristite Apple Pay sa ruskom Yandex Money Mastercard-om

    Meni su napisali 2 tjedna da obično traje dostava (kad su postali tracking number).

    Ovo za 7 dana sam shvatio da je samo za Ruse.

    Inače uzeo sam dostavu od 300 RUB, ne onu skuplju za 600.

  17. #44
    iSrbijaHero edward's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    Zagreb
    Posts
    616
    Thanks
    74
    Thanked 269 Times in 175 Posts

    Default Odg: Koristite Apple Pay sa ruskom Yandex Money Mastercard-om

    Evo upravo mi ovo poslali


  18. #45
    iPhoneBigFan igoce's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Novi Sad
    Age
    44
    Posts
    342
    Thanks
    63
    Thanked 230 Times in 188 Posts

    Default Re: Koristite Apple Pay sa ruskom Yandex Money Mastercard-om

    Pa zavisi sad od vase poste, ako su azurni mozda i isporuce za dva dana, jer je pismo u pitanju, pa nema carinjenja, a sto se tice 300rub ili 600rub, ova skuplja opcija se odnosi na dostavu kuiririma u rusiji, donese kurir licno karticu do adrese i proveri podatke iz pasosa da li se poklapaju sa podacima koje si uneo na sajtu.

Page 3 of 10 FirstFirst 12345 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •