iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 2 of 10 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 143

Thread: Koristite Apple Pay sa ruskom Yandex Money Mastercard-om

  1. #16
    iSrbijaLegend wifininja's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    3,602
    Thanks
    533
    Thanked 2,361 Times in 1,267 Posts

    Default Re: Koristite Apple Pay sa ruskom Yandex Money Mastercard-om

    Koristio sam boon pa onda Monese..ovo sa Yandex money mi je jako interesantno ali mnooooogo velika zezancija...jeste da nema muljanje sa adresama ali brate u startu sam odustao

  2. #17
    iPhoneBigFan igoce's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Novi Sad
    Age
    44
    Posts
    342
    Thanks
    63
    Thanked 230 Times in 188 Posts

    Default Re: Koristite Apple Pay sa ruskom Yandex Money Mastercard-om

    Ja sam sve obavio za sat vremena, sa sve odlaskom kod notara i prevodom sudskog tumaca, najvise vremena sam "izgubio" u trazenju parkinga ... inace tumac mi je preveo sve za nekih 10min, jer imaju vec sve pripremljeno za prevode pasosa i samo unesu podatke sa pasosa, samo prevod od notara koji je u dve recenice je trajao desetak minuta i to je to, u posti nije bilo guzve pa sam i tu dobro prosao ... predao pismo u posti i pratio tracking-om pismo i to je to.
    Last edited by igoce; 08-08-2019 at 13:02.

  3. #18
    iSrbijaHero edward's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    Zagreb
    Posts
    616
    Thanks
    74
    Thanked 269 Times in 175 Posts

    Default Odg: Koristite Apple Pay sa ruskom Yandex Money Mastercard-om

    Ja bi ovo čak i odradio čisto iz fore, iako ruku na srce po funkcijama koje nude teško da mogu stati uz bok nekim stranim fintech servisima po uslugama bankarstva. Za Ruse da, za njih je prije svega i namjenjem ovaj servis ali van nje teško, posebno onima unutar EEA gdje je platnim sistem dosta različit. No poslužit će opet...

    Nego, imam par pitanja.

    1. Otvorio sam account. Prvo sam za probu da vidim jel funkcionira dodao 50 RUB preko Revoluta i prošlo je. Onda kad sam vidio da kartica dođe 300 RUB išao staviti još toliko na račun i od tada me stalno odbija. I sa Revolutom i bilo kojom drugom karticom izbaci grešku <screenshot>. Probao sam također napraviti uplatu preko ApplePay-a - tu me opet odbija <screenshot>.U čemu je problem? Mogu li ja još uvijek kao Anonymous user napraviti te uplate?

    2. Ako uspijem nekako staviti tih 300RUB na račun, mogu li odmah kao korisnik koji nije dovršio verifikaciju napraviti narudžbu kartice? Vidim da imaju dvije vrste kartica, crne embossed (stare) i šarene sa podatcima na poleđini. Ako uzmem šarene hoće li u ApplePay biti kartica u toj boji ili je uvijek crna?

    3. Poslao sam im mail i kažu da ako ispunim pristupnicu na ruskom da mi ne treba prijevod i ovjera pristupnice kod javnog bilježnika (ili kako vi to zovete notara). To je super jer ovjere su poprilično skupe. Ima li nekoga ovdje tko zna ruski da mi pomogne to ispunit?

    Kažu također da prolazi i osobna iskaznica umjesto putovnice, pa za one koji nemaju putovnicu eto načina. Naravno dokument mora biti preveden na ruski i ovjeren. Rekli su mi čak da im mogu prvo sve dokumente poslat na mail da provjere jel sve dobro prije nego što pošaljem kako ne bi poslao nešto krivo.
    Last edited by edward; 08-08-2019 at 14:02.

  4. #19
    iPhoneBigFan igoce's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Novi Sad
    Age
    44
    Posts
    342
    Thanks
    63
    Thanked 230 Times in 188 Posts

    Default Re: Koristite Apple Pay sa ruskom Yandex Money Mastercard-om

    EEA je druga prica, ko zivi tamo Yandex mu i nije potreban jer imate mnogo naprednih servisa.

    1. Probaj kasnije opet, trebalo bi da prodje, ja do sada nisam imao problema sa Top up. Jesi li tu karticu sa koje radis Top up vezao za Yandex nalog?
    2. Karticu mozes poruciti cak i ako nisi verifikovao nalog, i meni i kolegi je stigla za 7 dana iz rusije u srbiju, ja imam crnu karticu i crna mi je i na Apple Pay-u, za sarene stvarno ne znam.
    3. Ako mislis na popunjavanje aplikacije kako je oni zovu na engleskom ja sam ispunio englesku verziju latinicnim pismom i cirilicnim pismom samo tamo gde to traze na cirilici (za ime i prezime gde se popunjava), to nisam prevodio kod sudskog tumaca, niti mi je notar overio, popunio sam tu aplikaciju na kompu i samo sam hemijskom potpisao i ubacio u kovertu sa overenim i prevedenim pasosem.

    I ja sam im prvo poslao na mail slikano sve sta imam od dokumenata da bi mi potvrdili da je to to sto im treba i rekli su salji ...

    Yandex.jpg

    Apple Pay.jpg


    Edit: Sada vidim da sam u prvom postu napisao da morate da overite i Aplikaciju, znaci ja je nisam overio kod notara i prihvatili su je samo popunjenu i potpisanu.
    Last edited by igoce; 08-08-2019 at 15:10.

  5. The Following User Says Thank You to igoce For This Useful Post:

    edward (08-08-2019)

  6. #20
    iSrbijaHero edward's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    Zagreb
    Posts
    616
    Thanks
    74
    Thanked 269 Times in 175 Posts

    Default Odg: Re: Koristite Apple Pay sa ruskom Yandex Money Mastercard-om

    1. Kako misliš vezao karticu? Jel ono kad uđeš u aplikaciju, pa odeš na svoju sliku gore lijevo, bank cards - link the card opcija? Pokušao sam i to no opet mi izbaci istu grešku. Stvarno više ne znam, ovo danas nije prvi već 3-4 dan otkako pokušavam dodati nešto novca na račun i stalno ista greška. Ne znam koliko kartica više nisam isprobao domaćih i stranih, debitnih, kreditnih itd.. i ništa. Prvi put je prošlo odmah i to preko Revolut-ovog Mastecrarda i više neće. Ono što me još više čudi da niti nadoplata preko ApplePay mi ne prolazi. Možda da se javim korisničkoj podršci, možda su mi privremeno blokirali account zbog nečega, hmm


    3. Zanimljivo da je tebi prošla aplikacija na engleskom bez prijevoda i ovjere. Na njihovoj službenoj stranici piše da se u tom slučaju mora prevoditi i ovjeriti, čak su mi danas na mail to opet rekli Onda kad sam ih pitao a što ako ispunim rusku aplikaciju na ruskom moram li onda ovjeravati pa su odgovorili da tada ne. Uglavnom, budem im probao ispuniti tu rusku aplikaciju, ispunit ću na kompjuteru, isprintat i ručno onda poitpisat.

    Super je to što daju da prvo provjere preko e-maila...

    Nego, još nešto - jesi ti uspio dodati virtualnu karticu u Wallet prije nego što si napravio verifikaciju? Meni stalno izbacuje da karticu nije moguće dodati. Regija je na Rusija.

  7. #21
    iSrbijaLegend wifininja's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    3,602
    Thanks
    533
    Thanked 2,361 Times in 1,267 Posts

    Default Koristite Apple Pay sa ruskom Yandex Money Mastercard-om

    @igoce nije mi samo jasno kad si već bio u Rusiji zašto nisi otišao direktno kod njih i sve u vezi verifikacije završio za 5 -10 min kao što si sam rekao u prvom postu?

  8. #22
    iPhoneBigFan igoce's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Novi Sad
    Age
    44
    Posts
    342
    Thanks
    63
    Thanked 230 Times in 188 Posts

    Default Re: Odg: Re: Koristite Apple Pay sa ruskom Yandex Money Mastercard-om

    Probaj onda da pitas tehnicku podrsku, moguce da se ukljucila neka automatska zastita i blokirala uplate, reci da ti provere nalog, jer pokusavas da uplatis 300rub za izradu kartice, ali iz nekog razloga ne prolazi uplata i reci da si probao sa vise kartica.

    Prosla mi je engleska Application of client, slika ispod.

    Ako mislis da li sam uspeo da dodam virtuelnu karticu na wallet od iphone-a i Apple Pay pre verifikacije to nisam mogao, kada su mi rekli da sam verifikovan prosle su i plasticna i virtuelna iz prvog puta.


    Application of client.jpg


    Odgovor za Wifininja ...

    Iskreno nisam se ni setio, non stop smo jurili po moskvi i S. Petersburgu i psihicki i fizicki smo bili premoreni, dodjemo samo uvece u stan polu mrtvi, tamo sam samo napravio online nalog i koristio druge Yandex aplikacije, ali sam skroz zaboravio da odem licno i da se verifikujem, to sam se setio drugi dan po povratku u srbiju, kada se mozak napokon odmorio od jurcanja ...
    Last edited by igoce; 08-08-2019 at 15:57.

  9. The Following User Says Thank You to igoce For This Useful Post:

    edward (08-08-2019)

  10. #23
    iSrbijaHero edward's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    Zagreb
    Posts
    616
    Thanks
    74
    Thanked 269 Times in 175 Posts

    Default Odg: Koristite Apple Pay sa ruskom Yandex Money Mastercard-om

    Evo poslao sam Yandexu mail oko problema sa top-up pa ću vidjeti što će mi reći.

    Nego, sad mi je zapelo za oči ovo što si napisao:

    Quote Originally Posted by igoce View Post
    Ono sto je NAJVAZNIJE oko verifikacije je da vas pasos i popunjenu i potpisanu aplikaciju MORATE odneti prvo kod notara, da ga kopira i overi (360din-720din), zatim to odnesete kod sudskog tumaca za ruski, da on to sve prevede (1300-1500din), zaveze kanapom i zapecati i tek tada ubacite u pismo sve te dokumente i posaljete (460din), pismo pratite putem tracking broja i znate u svakom trenutku da li se negde zaglavilo pismo ili je preuzeo Yandex, ako preskocite neki korak samo cete potrositi pare i opet cete morati da prodjete opisanu proceduru na pravi nacin.
    Ti si išao na dva mjesta to ovjeravat? Zar se ne radi to sve na jednom mjestu? Notar je javni bilježnik kod nas i vidim da oni nude uslugu prijevoda i ovjere službenih dokumenata na neki od jezika. Slao sam danas upite na par mjesta i uglavnom me traže 150 kuna za ovjeru osobne iskaznice na ruski. To je cca 20 eura,

  11. #24
    iSrbijaLegend wifininja's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    3,602
    Thanks
    533
    Thanked 2,361 Times in 1,267 Posts

    Default Re: Koristite Apple Pay sa ruskom Yandex Money Mastercard-om

    @igoce jel imaju oni (Yandex Money) svoj office u Moskvi ili se ide u neku banku?

  12. The Following User Says Thank You to wifininja For This Useful Post:

    mi-los (08-08-2019)

  13. #25
    iPhoneBigFan igoce's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Novi Sad
    Age
    44
    Posts
    342
    Thanks
    63
    Thanked 230 Times in 188 Posts

    Default Re: Koristite Apple Pay sa ruskom Yandex Money Mastercard-om

    Kod nas su odvojeni notari i sudski prevodioci, nisam video da se neki notar bavi i dodatnom delatnosti tj. prevodjenjem, jer notar je organ koji potvrdjuje tvoj identitet i da je taj dokument koji si im doneo na notarizaciju originalan i stvarno tvoj, a sudski tumac nema ovlascenje da potvrdjuje identitet osobe, mislim moze on prevesti pasos, ali ako nije notar predhodno potvrdio tvoj identitet prevod sudskog tumaca nije validan bez toga.
    I meni je bilo cudno zasto ne moze samo sudski prevodilac da prevede, jer je njega drzava ovlastila da on prevodi zvanicno dokumente, ali kako sam gore napisao, tako su mi rekli notari ko cemu sluzi i to mi je potvrdio i sudski prevodilac.

    A, sto se tice gde moze licno da se verifikuje u moskvi moze bilo gde u Svyaznoy i Euroset prodvnicama (300rub je usluga koliko vidim na sajtu), kojih ima na svakom cosku ...
    Ili direktno u Yandexu https://yandex.ru/support/money/iden...y.html?lang=en sa leve strane imate i ostale nacine da pogledate.

    Samo treba proveriti sa tehnickom podrskom da li treba notarizovati kopiju pasosa i prevesti ga kod sudskog tumaca pre dolaska u Yandex ili u neki od Svyaznoy i Euroset, da se pripremi to u srbiji/hrvatskoj ... pre licnog dolaska u moskvu.

  14. #26
    iSrbijaLegend wifininja's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    3,602
    Thanks
    533
    Thanked 2,361 Times in 1,267 Posts

    Default Re: Koristite Apple Pay sa ruskom Yandex Money Mastercard-om

    Planiram u novembru privatno da otputujem u Moskvu na nedelju dana pa možda tada odem do njih i završim to sa karticom. Meni fizički kartica nije potrebna, samo virtuelna za Apple Pay. Interesuje me da li tada kod njih mogu sve završiti ili prvo moram preko app ili Web aplicirati? Mislim da nije potrebno da region tel non stop bude RU kako bi Apple Pay funkcionisao. Kao i kod drugih sličnih servisa potrebno je prilikom aktivacije kartice da region bude odgovarajući a posle može bilo koji.

  15. #27
    iSrbijaHero edward's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    Zagreb
    Posts
    616
    Thanks
    74
    Thanked 269 Times in 175 Posts

    Default Odg: Koristite Apple Pay sa ruskom Yandex Money Mastercard-om

    Da, izgleda da se to onda razlikuje od zemlje do zemlje. Ovdje javni bilježnici (notari) sve to rade, a i preko e-maila su mi rekli ovo:

    You need to make a copy of your ID card, translate it in Russian and notarized it
    ”Notarized it” je potvrditi kod notara, koji će ga prije naravno prevesti.

    Uglavnom idem idući tjedan to obaviti, na par mjesta sam već pitao i svi me traže 150kn (20e) i kažu da im treba 2 dana da to odrade pa izgleda da je to neka standarna tarifa. Ako želiš da bude gotovo kroz sat/dva traže još $$ ali nema žurbe.

    20e je okej cifra, nadam se da osim poštarine za Rusiju neće biti još nekih dodatnih troškova.

  16. #28
    iPhoneBigFan igoce's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Novi Sad
    Age
    44
    Posts
    342
    Thanks
    63
    Thanked 230 Times in 188 Posts

    Default Re: Koristite Apple Pay sa ruskom Yandex Money Mastercard-om

    Quote Originally Posted by wifininja View Post
    Planiram u novembru privatno da otputujem u Moskvu na nedelju dana pa možda tada odem do njih i završim to sa karticom. Meni fizički kartica nije potrebna, samo virtuelna za Apple Pay. Interesuje me da li tada kod njih mogu sve završiti ili prvo moram preko app ili Web aplicirati? Mislim da nije potrebno da region tel non stop bude RU kako bi Apple Pay funkcionisao. Kao i kod drugih sličnih servisa potrebno je prilikom aktivacije kartice da region bude odgovarajući a posle može bilo koji.
    Ne znam da li moze od nule da se napravi nalog licno kod njih, mislim da moras prvo imati napravljen nalog sa popunjenim tvojim podacima (ime, prezime, adresa ...) i brojem telefona, jer ce ti i nalog biti vezan za [email protected], na nalog ce ti poslati zahtev da proveris svoje podatke i ako su ispravni da kliknes na dugme za verifikaciju.

    Mislim da je bolje da sve sto mozes obavis od kuce online, jer i inace ne moze da se zapocne online proces verifikacije, to je samo za gradjane rusije, nego mislim da bi ti bilo prakticnije, da se tamo sto manje cimas sa njima i da imas vec napravljen nalog i da ga tamo samo verifikujes.

    Vec sam ti odgovorio u privatnoj poruci da nisam probao placanje sa promenjenim regionom, ali da sam promenio region i kartice su i dalje ostale u walletu na telefonu i Apple Pay se aktivira pritiskom dva puta na home dugme (iPhone 7), pa mislim da bi i funkcionisao Apple Pay sa drugim regionom.

    Za Edwarda: Meni je notar + prevodilac + slanje pisma izaslo 2120din tj nekih 18e sve zajedno, vi ste Evropa, pa imate i evropske cene ne znam zbog cega im treba dva dana da prevedu pasos i dve recenice, posto mi je zena ruskinja i njoj je prevodio par puta neke dokumente i ako je to samo par recenica kaze da sacekamo i on prevede za 10-15min, jednom je bilo nekoliko A4 stranica i to smo mu odneli popodne i ujutru nas je zvao da je gotovo.

  17. The Following User Says Thank You to igoce For This Useful Post:

    wifininja (09-08-2019)

  18. #29
    iSrbijaLegend wifininja's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    3,602
    Thanks
    533
    Thanked 2,361 Times in 1,267 Posts

    Default Re: Koristite Apple Pay sa ruskom Yandex Money Mastercard-om

    Evo adresa ako neko ide u Rusiji.

    https://money.yandex.ru/contacts?city=msk

  19. #30
    iSrbijaHero edward's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    Zagreb
    Posts
    616
    Thanks
    74
    Thanked 269 Times in 175 Posts

    Default Odg: Re: Koristite Apple Pay sa ruskom Yandex Money Mastercard-om

    Nisu baš od pomoći ovi u podršci. Objasnio im da sam probao sa 10tak različitih kartica (od kojih je jedna prvi put čak i radila), sa ApplePay topup, sa slanjem payment linka samom sebi i da ništa nije funkcioniralo i onda oni meni nakon 24h pošalju ovakav copy-paste odgovor. Like wtf

    Hello.

    Unfortunately, the indicated wallet cannot be replenished with this card.
    This is a security limitation.
    We recommend using alternative methods of replenishing your wallet.

    ----------
    С уважением,
    Анна Голубева
    Департамент по претензионной работе
    Яндекс.Деньги

Page 2 of 10 FirstFirst 1234 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •