Pozdrav svima! Trenutno imam iPhone 6 Gold 32GB kojeg sam kupio u septembru 2018. godine, u Vip-u. Apple je objavio da iPhone 5S, 6 i 6 Plus vise nece biti podrzani od strane Apple-a odnosno nece vise dobijati softverska azuriranja. Meni moj iPhone sad radi dobro, ali me nervira npr. kad ulazim u Instagram pa cekam jedno 6-7 sekundi da mi otvori aplikaciju, dok kod drugarice koja ima iPhone 7 otvara bukvalno u sekundi, jer logicno, ima jaci hardver od moje sestice. E sad mene zanima jel se isplati kupiti iPhone 7 u 2020. godini. Da li ce me od tada pa do 2022. godine sluziti dobro, bojim se da ce usporiti kao ovaj moj pa da nece vise biti podrzan, ali opet, on ima dosta jaci hardver sto mu daje prednost da ne uspori toliko. Meni ugovor istice negde u junu 2020. godine, pa sam tada mislio i kupiti novi iPhone 7. Ne vredi mi vise koristiti sesticu kad nece biti podrzana, a samim tim kad bude dosao iOS 14, sigurno ce i aplikacije zahtevati da imam iPhone sa minimum iOS 13 verzijom. Dakle, da li se isplati kupiti iPhone 7 u 2020. godini? Hvala vam unapred.