iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 51

Thread: Wise

  1. #31
    iSrbijaHero edward's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    Zagreb
    Posts
    616
    Thanks
    74
    Thanked 269 Times in 175 Posts

    Default Re: TransferWise

    Paysend i Transferwise su dva različita servisa.

    Paysend je servis isključivo za slanje novca. Zgodan je što nema neke velike registracije na njemu i nije toliko geografski lokaliziran kao neki drugi servisi (tipa Transferwise). Dobar je i što je to slanje novca vrlo često besplatno jer malo-malo imaju neke akcije. Tako trenutno slanje novca recimo u njemačku na IBAN je potpuno besplatno, inače je 1,50 eura po transakciji. Paysend također nudi i jednu vrlo rijetku stvar a to je slanje novca direktno na karticu, što je dosta zgodna opcija u mnogim stvarima, na žalost još uvijek ne funkcionira baš najbolje pa neke kartičarske kuće to odbijaju.

    Transferwise sa druge strane nudi daleko više. Tu dobijete svoj bankovni račun, zapravo više bankovnih računa unutar jednog accounta (ovisno o valuti), dobijete karticu sa kojom možete plaćati u dućanima, dobijete ApplePay, GooglePay itd. Na žalost Transferwise još uvijek ima dosta veliki fee u usporedbi sa nekim sličnim servisima tipa Revolut koji su mu izravna konkurencija. Dok Revolut 90% toga radi potpuno besplatno - Transferwise naplaćuje. Osobno sam koristio dosta Transferwise davnih dana jer su prvi uveli hrvatsku kunu za valutu, daleko prije Revoluta, no danas kad i Revolut ima kunu - više ne vidim nikakvu njegovu prednost.

    Inače Paysend je nedavno lansirao i svoj servis nalik Transferwise-u - Global Account. Još uvijek je u test fazi. Nudi sve usluge kao Paysend no izbor valuta mu je "tanak" kao i neke dodatne funkcije. Dijele Mastercard kartice sa brazilskim BIN-om, fizička i virtualna, besplatno naravno.

  2. The Following 4 Users Say Thank You to edward For This Useful Post:

    iMorris (03-02-2021),kylle (15-04-2020),nenad87 (15-04-2020)

  3. #32
    iModerator kylle's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Krusevac
    Posts
    3,334
    Thanks
    1,646
    Thanked 1,623 Times in 1,003 Posts

    Default Re: TransferWise

    Hvala veliko na objasnjenju ovaj post i te kako ima koristi. Bas cu probati sve navedeno.

  4. #33
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Jan 2010
    Age
    44
    Posts
    259
    Thanks
    32
    Thanked 134 Times in 55 Posts

    Default Re: TransferWise

    Je li iko uspio dobiti karticu u BiH?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  5. #34
    iSrbijaHero DSA's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Age
    47
    Posts
    548
    Thanks
    256
    Thanked 131 Times in 76 Posts

    Default Re: TransferWise

    Ma kakva BiH mi smo najveca rupa od drzave na svijetu

  6. #35
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Jan 2010
    Age
    44
    Posts
    259
    Thanks
    32
    Thanked 134 Times in 55 Posts

    Default Re: TransferWise

    Tako je.ali sam na nekom forumu pročitao da moze iako znam da bi to ovde odmah bilo napisano.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  7. #36
    iPhoneBigFan mayche's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    200
    Thanks
    168
    Thanked 49 Times in 29 Posts

    Default Re: TransferWise

    Jel moze na kraju da se stavi neka EU adresa (porodica, prijatelji), pa da posalju karticu tamo?

  8. #37
    iSrbijaHero edward's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    Zagreb
    Posts
    616
    Thanks
    74
    Thanked 269 Times in 175 Posts

    Default Re: TransferWise

    TransfwerWise promijenio ime u "Wise", ima sigurno mjesec dana. Možda ne bi bilo loše promijeniti ime i staviti temu u odgovarajući podforum.




    Imaju dosta novosti u app-u, između ostalog sada možete dobiti i virtualnu karticu i to Visa (Transferwise, odnosno sada Wise je uvijek izdavao Mastercard) koja se odmah može dodati na ApplePay. Pa, pošto znam po prijašnjim komentarima ovdje da se iz Srbije može otvoriti account no ne može naručiti fizička kartica, probajte sada sa virtualnom. Virtualne Visa kartice nisu lokalizirane po državama kao Mastercard (ako otvaraš account u Hrvatskoj - Mastercard karticse su hrvatske, ako otvaraš u Njemačkoj - njemačke su, u Španjolskoj - španjolske itd) već svi trenutno dobivaju belgijske Visa kartice pošto je usluga još u beta fazi. Rekao bi da trenutno nema limita u broju virtualnih kartica, sve su besplatne.


  9. #38
    iPhoneBigFan jetblack's Avatar
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    409
    Thanks
    86
    Thanked 274 Times in 140 Posts

    Default Re: TransferWise

    @edward

    Nismo mi te srece

    U mom slucaju se nudi 0 kartica.
    MBP 13" M1 | iPhone 15 Pro | AW Ultra 2 | AirPods Pro 2 | AirPods Max

  10. The Following User Says Thank You to jetblack For This Useful Post:

    edward (21-03-2021)

  11. #39
    iSrbijaLegend wifininja's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    3,602
    Thanks
    533
    Thanked 2,361 Times in 1,267 Posts

    Default Re: Wise

    I dalje moraju neke akrobacije sa adresama itd itd..batalio sam to odavno.

  12. #40
    iPhoneBigFan mayche's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    200
    Thanks
    168
    Thanked 49 Times in 29 Posts

    Default Re: Wise

    Ja sam uspela da dobijem karticu, tako sto sam stavila adresu prijatelja u Madjarskoj. Kartica je stigla kod njih, a ja sam je ubacila na ApplePay, tako da mi ona fakticki i ne treba.

  13. #41
    iSrbijaLegend wifininja's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    3,602
    Thanks
    533
    Thanked 2,361 Times in 1,267 Posts

    Default Re: Wise

    @mayche nije bio problem što ta adresa u HU nije tvoja home adresa i to što se ti prijatelji verovatno prezivaju drugačije nego ti?

  14. #42
    iPhoneBigFan mayche's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    200
    Thanks
    168
    Thanked 49 Times in 29 Posts

    Default Re: Wise

    Nije. Za shipping adresu sam stavila moje ime + njihovu adresu. Stiglo je za manje od dve nedelje. Jedini korak u verifikaciji je bila LK/pasos i sve je okej proslo.

  15. #43
    iEntuzijasta
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    90
    Thanks
    1
    Thanked 14 Times in 12 Posts

    Default Re: Wise

    Quote Originally Posted by mayche View Post
    Nije. Za shipping adresu sam stavila moje ime + njihovu adresu. Stiglo je za manje od dve nedelje. Jedini korak u verifikaciji je bila LK/pasos i sve je okej proslo.
    a sta ako ti Wise bude trazio verifikaciju te madarske adrese? https://wise.com/help/articles/29321...rsonal-details Your address can usually be changed by following the steps below. Once you’ve changed your details there, we’ll be in touch if we need to reverify your address .

  16. #44
    iPhoneBigFan mayche's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    200
    Thanks
    168
    Thanked 49 Times in 29 Posts

    Default Re: Wise

    Razmisljala sam o tome od kako si napisao, i juce bas gledam i uspem na profilu da promenim adresu na Srb. Tako da tehnicki ako mi traze verifikaciju sad, madjarske adrese nema tamo vise.
    Ne znam ni ja, evo pokusavam sve ovo da vidim moze li.
    Stigla mi je prva veca uplata, bez da su trazili verifikaciju.

  17. #45
    iEntuzijasta
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    90
    Thanks
    1
    Thanked 14 Times in 12 Posts

    Default Re: Wise

    Quote Originally Posted by mayche View Post
    Razmisljala sam o tome od kako si napisao, i juce bas gledam i uspem na profilu da promenim adresu na Srb. Tako da tehnicki ako mi traze verifikaciju sad, madjarske adrese nema tamo vise.
    Ne znam ni ja, evo pokusavam sve ovo da vidim moze li.
    Stigla mi je prva veca uplata, bez da su trazili verifikaciju.
    pa ako promenis adresu nazad na Srbiju nema opcije za fizicku mastercard ili visa karticu. a za adresu nzm. nece traziti za male uplate verovatno ce za velike da. rizicno je malo lol

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •