iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 1 of 13 12311 ... LastLast
Results 1 to 15 of 192

Thread: Revolut - Beyond Banking

  1. #1
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member Sandi's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Imam svoj mali svet i oko njega kineski zid
    Posts
    3,361
    Thanks
    373
    Thanked 730 Times in 579 Posts

    Default Revolut - Beyond Banking

    Neka modovi prebace onih nekoliko postova iz teme o monese app ovde. Da se ne bude zabune. Ostali takodje ste dobrodosli da podelite utiske i znanje za gore pomenutu app.
    MacBook Air 11"

  2. #2
    iSrbijaHero Cuksi's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Beograd
    Posts
    1,475
    Thanks
    2,264
    Thanked 725 Times in 396 Posts

    Default Odg: Revolut - Beyond Banking

    Jel ovde isto imao kao kod Monese da mozes da biras kad ces free acount a kad da placas ?

  3. The Following User Says Thank You to Cuksi For This Useful Post:

    cvrcak91 (15-10-2020)

  4. #3
    iSrbijaHero technobuba's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Age
    41
    Posts
    1,419
    Thanks
    670
    Thanked 358 Times in 230 Posts

    Default Odg: Revolut - Beyond Banking

    Neko probao da mu dodje u BiH, Srbiju, Cg a da stavi Hr kao drzavu? Da li je to moguce?
    The positive the negative, the child the moon... This is only a test

  5. #4
    iSrbijaHero edward's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    Zagreb
    Posts
    616
    Thanks
    74
    Thanked 269 Times in 175 Posts

    Default Odg: Revolut - Beyond Banking

    Ako ima koji forumaš iz HR - od danas nakon dugog čekanja, Revolut je napokon uveo podršku za top-up u kunama! Ono što je još zanimljivije je da je top-up u kunama moguć i preko ApplePay-a



    Last edited by edward; 21-05-2019 at 21:16.

  6. The Following User Says Thank You to edward For This Useful Post:

    dodo (23-05-2019)

  7. #5
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member Sandi's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Imam svoj mali svet i oko njega kineski zid
    Posts
    3,361
    Thanks
    373
    Thanked 730 Times in 579 Posts

    Default Odg: Revolut - Beyond Banking

    Od juce otkljucane crypto valute, radi exchange btc i ltc u bilo koji fiat i obrnuto.

    Ovo za zamenu zemlje pri registraciji nije moguce sigurno. Potrebno je slikati iz app dokument sa podacima, adresom itd plus napraviti selfi. Sumnjam da moze nesto da se izmuva. Ja sam sa nemackim papirima imao cimanje dva dana dok nisu ferifikovali nalog.
    MacBook Air 11"

  8. #6
    iSrbijaLegend wifininja's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    3,602
    Thanks
    533
    Thanked 2,361 Times in 1,267 Posts

    Default Revolut - Beyond Banking

    Last edited by wifininja; 29-05-2019 at 15:33.

  9. The Following User Says Thank You to wifininja For This Useful Post:

    Sandi (29-05-2019)

  10. #7
    iSrbijaHero edward's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    Zagreb
    Posts
    616
    Thanks
    74
    Thanked 269 Times in 175 Posts

    Default Odg: Revolut - Beyond Banking

    I tako... nakon što je Revolut doveo do sveopćeg delirija zbog ApplePay starta, danas oko podne hladni tuš - svima koji nisu u podržanim ApplePay zemljama a uspjeli su dodati svoju staru UK BIN karticu - Revolut je ukinuo ApplePay. Trenutno vlada rat na twitteru i njihovom forumu nezadovoljnih korisnika diljem Europe ali marljivo oni sve to brišu

    I ja sam dobio "čestitku" oko podneva i moja Revolut Visa je uklonjena iz ApplePay-a nakon nekoliko uspješnih transakcija. Bilo je lijepo dok je trajalo.

    Revolut kartice na ApplePay-u su nudile ono što nitko do sada nije imao:

    - besplatni račun
    - besplatni instant top-up i to izravno u kunama preko svih vrsta kartica (kreditna ili debitna)
    - plaćanje u kunama bez ikakvih provizija i konverzija

    Koliko staviš na račun, toliko imaš, toliko trošiš.

    Uglavnom, nadam se da će ApplePay preko Revoluta zaživjeti uskoro u svim EEA zemljama jer niti lokalna banka ti takvo što neće moći ponuditi što oni nude. Gotovo sve banke imaju neku proviziju za održavanje računa i naknade za internet bankarstvo, da ne govorim da ne podržavaju instant top-up preko kartica već samo banktransfer ili izravnu uplatu u banci. Preko Revoluta bi stvarno imao sve što ti treba za ApplePay.





  11. #8
    iSrbijaLegend wifininja's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    3,602
    Thanks
    533
    Thanked 2,361 Times in 1,267 Posts

    Default Re: Revolut - Beyond Banking

    Može li takav scenarijo da se desi Monese korisnicima u Srbiji?

  12. #9
    iSrbijaHero
    Join Date
    Oct 2016
    Location
    Belgrade
    Posts
    860
    Thanks
    1,721
    Thanked 252 Times in 167 Posts

    Default Revolut - Beyond Banking

    Ja sad razmisljam da li da koristim Revolut ili Monese za Apple Pay, cuo sam da kod Revoluta mozes dobiti i Maestro. Nisam gledao da li je besplatan maestro. Monese cu svakako da uplatim pare da bih dobio bonus.
    Samo sto sam dosta losih reviewa citao u App Store za Revolut

  13. #10
    iSrbijaHero edward's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    Zagreb
    Posts
    616
    Thanks
    74
    Thanked 269 Times in 175 Posts

    Default

    Ne vjerujem da će Monese ovo raditi što radi Revolut. Monese je puno manji servis od Revoluta, ima ApplePay dosta dugo i nije tolika “prijetnja” Apple-u kao Revolut. Iz ovog razloga popularnosti i sveprisutnosti Revoluta po Europi - Revolut je i čekao toliko dugo ApplePay, do 2019. kad su krenuli sa izdavanjem lokalnih kartica a ne svima iste kao Monese. Moneseu je danas praktički nemoguće ograničit ApplePay tek tako jer oni dijele sve kartice sa UK i FR BIN-om (UK za UK accounti FR za EURO account) dok Revolut od početka 2019. za svaku zemlju daje pravu lokalnu karticu. Hrvatski korisnici imaju HR BIN kartice, belgijski kartice sa belgijskim BIN-om i sl. Sa druge strane - Moneseu je najveća zaštita lokacija koju im napišeš u aplikaciji što možeš promijeniti kad poželiš, na Revolutu je to ipak malo drugačije. Revolut danas muče stari korisnici koji imaju UK bin kartice a ne lokalne a tih korisnika još uvijek dosta. Ja na Revolutu imam dvije hrvatske Mastercard kartice (nove) i jednu UK Visu. UK Visu ja danas bi opet mogao dodati na ApplePay da promijenim adresu u aplikaciji na UK, sa druge strane hrvatske MC kartice ne mogu nikako dok službeno oni ne uvedu ApplePay u HR.

    Quote Originally Posted by SG999 View Post
    Samo sto sam dosta losih reviewa citao u App Store za Revolut
    Ima na Revolut forumu tema o “ratu spamera i konkurenata” koji su posvuda po internetu krenuli sa negativnim komentarima o servisu. Pogledaj sa druge strane i N26 koliko ima negativnih komentara, a to su trenutno dva najjača servisa te vrste u Europi. Ima tu puno gluposti i mutnih priča koje treba jednostavno ignorirati i pravu sliku o Revolutu tražiti među “real world” a ne na sajtovima o recenzijama. Koliko god su i mene danas razočarali što su mi ukinuli ApplePay i što bi sad mogao ljutito otići im klikati minuse po AppStoreu i sl. - ruku na srce oni su još uvijek najjači ovakav servis na prostoru Europe.

  14. #11
    iSrbijaLegend wifininja's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    3,602
    Thanks
    533
    Thanked 2,361 Times in 1,267 Posts

    Default Revolut - Beyond Banking



    @edward Funkcioniše li u CRO. Da li se može napraviti neka gimnastika kao sa Monese pa da kartica preko CRO dođe u SRB i da naravno radi uz muljanje sa regionima?
    Last edited by wifininja; 11-06-2019 at 16:47.

  15. #12
    iSrbijaHero edward's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    Zagreb
    Posts
    616
    Thanks
    74
    Thanked 269 Times in 175 Posts

    Default Odg: Revolut - Beyond Banking

    Ne radi u HR, mislim legalno. Radilo bi da se ode u Revolut app i promijeni adresa iz HR u neku od gore spomenutih zemalja (dakle isto kao kod Monesea što se radi), ali pošto je Revolut objavio već da će pozatvarati sve račune koji to naprave (a nisu zaista promijenili mjesto prebivališta, tj. ne mogu to dokazat) osobno se bojim to raditi. Bilo bi mi veći gubitak da ostanem bez Revoluta nego da dobijem ApplePay. Ali bilo je i za očekivati da neće raditi u HR (mislim službeno) jer Revolut na niti jednom tržištu nije prvi sa ApplePay-om, Apple bi im skupo naplatio tu ekskluzivnost.

    Što se tiče dolaska kartica u SR preko HR - ne znam, no možda bi čak i radilo.
    Last edited by edward; 11-06-2019 at 17:44.

  16. #13
    iSrbijaLegend wifininja's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    3,602
    Thanks
    533
    Thanked 2,361 Times in 1,267 Posts

    Default Re: Revolut - Beyond Banking

    Samo da Monese nepozatvara sve račune u SRB

    Sorry za off

  17. #14
    iSrbijaLegend wifininja's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    3,602
    Thanks
    533
    Thanked 2,361 Times in 1,267 Posts

    Default Revolut - Beyond Banking

    Da li bi mi stigla kartica ako bih uradio isto kao sa Monese? Dakle da kucam SRB adresu a da za zemlju stavim CRO...da li je neko pokušavao i da li bi radilo kao što Monese radi bez problema u Srbiji.

    https://youtu.be/laDDN-yQfFo

    https://youtu.be/PeP8XoRHdNo
    Last edited by wifininja; 26-06-2019 at 19:32.

  18. #15
    iSrbijaHero edward's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    Zagreb
    Posts
    616
    Thanks
    74
    Thanked 269 Times in 175 Posts

    Default Odg: Revolut - Beyond Banking

    Meni se Revolutova verifikacija računa uvijek činila “lakša” (banalnija) nego Moneseova. Samo moraš poslikati osobnu i napraviti svoj selfi i to je to. Pod registraciju broja podržavaju sve svjetske brojeve pa tako i srpske. Trebalo bi probat. Samo tko se odluči neka pazi da si prvo nađe dobar referral (ne stariji od 7 dana) koji daje besplatan shipping, ima ih na twitteru, po HR forumima .. itd. jer u suprotnome plaćate shipping kartice 5 eura! Dobra stvar je što sa Revolutom odmah dobivate i virtualnu karticu pa ne morate čekati da fizička dođe doma, samo prebacite regiju telefona na HR i klikni na dodaj u Wallet i to je to! ApplePay aktivan za minut! Verifikacija računa traje cca 20tak minuta, i manje.

    p.s. Kad se registrirate pravac na njihov forum i davite ih da uvedu račune u dinarima pošto nude račune (valute) i izvan EEA regije no dinara nema. Imaju veliki forum i često uvađaju stvari koje ljudi traže no ne vidim baš da ima korisnika iz Srbije tamo i tema o dinarima.
    Last edited by edward; 26-06-2019 at 19:58.

Page 1 of 13 12311 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •