iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 4 of 13 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 46 to 60 of 192

Thread: Revolut - Beyond Banking

  1. #46
    iSrbijaHero edward's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    Zagreb
    Posts
    616
    Thanks
    74
    Thanked 269 Times in 175 Posts

    Default Odg: Revolut - Beyond Banking

    @Cuksi - hm, krivo si nešto vidio. Curve je potpuno drugačija usluga od Monesea i Revoluta. Ali potpuno...

  2. #47
    iPhoneBigFan
    Join Date
    May 2010
    Location
    Sweden
    Age
    53
    Posts
    298
    Thanks
    190
    Thanked 51 Times in 37 Posts

    Default Revolut - Beyond Banking

    Quote Originally Posted by edward View Post
    Ništa, Blue je free.

    Evo ti i moj referral za 5 funti gratis i free karticu. Ulaziš i u izvlačenje za iPhone Xs.

    D8X4BGYE
    unio sam referal i stigao do Check your statement.
    Da li trebam cekati da mi stigne kartica na kucnu adresu pa da ocitam broj koji cu unijeti u zadato polje?

    Dobio sam na racun u banci uplatu i isplatu od njih sa tim brojem koji sam unio u trazeno polje i sad cekam da mi stigne fizicki kartica na adresu.
    Last edited by spo; 03-07-2019 at 08:15.

  3. #48
    iSrbijaHero edward's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    Zagreb
    Posts
    616
    Thanks
    74
    Thanked 269 Times in 175 Posts

    Default Odg: Revolut - Beyond Banking

    Hm ne sjećam se koje je to polje točno ali da bi aktivirao sve mora ti doći kartica doma i upisati nekih četri-pet brojeva sa nje.

  4. #49
    iPhoneBigFan
    Join Date
    May 2010
    Location
    Sweden
    Age
    53
    Posts
    298
    Thanks
    190
    Thanked 51 Times in 37 Posts

    Default Re: Revolut - Beyond Banking

    Vjerovatno je to

  5. #50
    iSrbijaHero Cuksi's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Beograd
    Posts
    1,486
    Thanks
    2,277
    Thanked 726 Times in 397 Posts

    Default Odg: Revolut - Beyond Banking

    @edward da nisam video neki drugi Curve Ja sam citao i ctao dva tri puta ono tamo i skapirao da je princip koriscenja kao kod ostalih Ako te ne mrzi jel mozes u kratkim crtama prednosti da napises. A ja cu probati jos jednom da iscitam tamo, samo ja sve mislim da sam ja citao neki drugi servis istog imena

  6. #51
    iPhoneBigFan igoce's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Novi Sad
    Age
    44
    Posts
    342
    Thanks
    63
    Thanked 230 Times in 188 Posts

    Default Re: Revolut - Beyond Banking

    Ja sam probao da porucim Curve karticu iz srbije, ali nije nikad stigla, pise on the way ili tako nesto medjutim nista vec vise od mesec dana, posto u padajucem meniju nema da se izabere Srbija, ja sam izabrao drzava Hrvatska, ali, grad i sve ostalo je srpsko, pa sam mislio, ako dodje do hrvatske, da ce je oni automatski proslediti za srbiju kada vide postanski broj i grad, ali nista ...

  7. #52
    iSrbijaHero edward's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    Zagreb
    Posts
    616
    Thanks
    74
    Thanked 269 Times in 175 Posts

    Default Odg: Revolut - Beyond Banking

    Quote Originally Posted by Cuksi View Post
    @edward da nisam video neki drugi Curve Ja sam citao i ctao dva tri puta ono tamo i skapirao da je princip koriscenja kao kod ostalih Ako te ne mrzi jel mozes u kratkim crtama prednosti da napises. A ja cu probati jos jednom da iscitam tamo, samo ja sve mislim da sam ja citao neki drugi servis istog imena
    Znači servisi tipa Monese, Revolut, N26, bunq, Transferwise i sl. pružaju bankarske usluge. Otvoriš svoj račun, dobiješ svoj IBAN, postaviš nešto novca na taj račun i imaš Mastercard karticu sa kojom taj iznos trošiš. Možeš primati uplate na svoj račun, slati novac sa svog računa. Dakle sve kao da odeš u prvu lokalnu banku, otvoriš tamo račun i zatražiš internet bankarstvo da ti otvore. Samo što na ovakvim servisima je to besplatno a u banci bi to plaćao, i to neke stvari masno masno plaćao.

    Sa druge strane sa Curvom ne dobivaš novi bankovni račun, ne dobivaš IBAN, ne postoji usluga top-up računa kada račun ni nemaš nikakav otvoreni, ne možeš niti primati ili slati novac. Sa Curve dobivaš Mastercard karticu koja jednostavno SVE tvoje debitne, kreditne kartice, prepaid kartice "ugura" u jednu karticu - jednu Curve Mastercard karticu. Dakle dođeš u dućan - daš im Curve Mastercard a zapravo plaćaš svojom Visom banke Intesa. Odeš u drugi dućan, tu bi platio nešto Visom od Raiffeisen banke - nema problema, upališ aplikaciju na mobitelu, selektiraš tu drugu karticu u 2sec - ponovno daš Curve Mastercard karticu i platiš njome a zapravo plaćaš Visom od Raiffeisen banke. Trebaju ti pare, ne vidiš nigdje bankomat od svoje lokalne ERSTE banke, nema problema - selektiraš u aplikaciji svoju ERSTE karticu, odeš na bilo koji bankomat i digneš novce besplatno bez ikakve naknade (do 250 eura u lokalnoj valuti). Dakle funkcija Curve-a nije da dobiješ još jedan u nizu bankovni račun i hrpu funkcija koje idu uz njega, svrha Curve-a je da hrpetinu kartica ostaviš doma i koristiš samo jednu jedinu Curve Mastercard karticu sa kojom sve plaćaš a naplaćuje ti se sa kartica po tvom odabiru.

    Uz to Curve ti nudi i određene pogodnosti tipa 1% cashback ako plaćaš u dućanima tipa Lidl, DM, H&M, Ikea i sl. Nije puno, ali nakupi se.
    Last edited by edward; 02-07-2019 at 09:24.

  8. The Following 2 Users Say Thank You to edward For This Useful Post:

    Cuksi (03-07-2019),spo (02-07-2019)

  9. #53
    iSrbijaHero edward's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    Zagreb
    Posts
    616
    Thanks
    74
    Thanked 269 Times in 175 Posts

    Default Odg: Re: Revolut - Beyond Banking

    Quote Originally Posted by igoce View Post
    Ja sam probao da porucim Curve karticu iz srbije, ali nije nikad stigla, pise on the way ili tako nesto medjutim nista vec vise od mesec dana, posto u padajucem meniju nema da se izabere Srbija, ja sam izabrao drzava Hrvatska, ali, grad i sve ostalo je srpsko, pa sam mislio, ako dodje do hrvatske, da ce je oni automatski proslediti za srbiju kada vide postanski broj i grad, ali nista ...
    Davno prije kad je Curve bio dostupan u Sloveniji a u Hrvatskoj nije, ja sam uredno dobio njihovu karticu na adresu u Zagrebu preko Slovenije no načekao sam se sigurno mjesec dana. Tako da možda i ti trebaš malo duže čekati jer vidim da i danas kad je Curve dostupan u HR dosta dugo putuju te kartice (i po 3 tjedna). Sa druge strane Monese dođe za 3-4 dana. Jedni šalju brzom poštom drugi valjda brodom preko Japana, lol.

    Iako, u ovoj situaciji sa Srbijom ne znam kako će to funkcionirati jer na žalost srpskog dinara nema u podržanim valautama tako da čak i kad stigne ta kartica bojim se da bi mogle biti malo poveće naknade za korištenje takvih kartica. Inače Curve nema nikakve naknade ako se koristi sa EEA valutama. Treba pogledati dobro Uvjete korištenja i FAQ.
    Last edited by edward; 02-07-2019 at 09:15.

  10. The Following User Says Thank You to edward For This Useful Post:

    igoce (02-07-2019)

  11. #54
    iPhoneBigFan
    Join Date
    May 2010
    Location
    Sweden
    Age
    53
    Posts
    298
    Thanks
    190
    Thanked 51 Times in 37 Posts

    Default Revolut - Beyond Banking

    Za Curve, da li je neko probao sa karticom iz EEA da dize novac u bankomatima u BiH ili da placa u BiH? Mislim da li tad ima neka provizija?

    Pise na plavoj kartici da moze da se dize do 500£ u inostranstvu bez provizije. Nadam se da se to odnosi samo na bankomate a ne i na placanje preko kartice. Moslim da ne bude zbirno do 500£.
    Last edited by spo; 03-07-2019 at 17:57.

  12. #55
    iSrbijaHero Cuksi's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Beograd
    Posts
    1,486
    Thanks
    2,277
    Thanked 726 Times in 397 Posts

    Default Odg: Revolut - Beyond Banking

    @edward hvala ! mozda si me i ubedio da razmislim o toj kartici

  13. #56
    iSrbijaLegend wifininja's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    3,605
    Thanks
    533
    Thanked 2,370 Times in 1,269 Posts

    Default Revolut - Beyond Banking

    @edward Kakva je (i da li je u opšte ima) reakcija CRO banaka na zvanično funkcionisanje servisa Revolut i Monese u CRO? Sada bi svi slobodno mogli da primate plate npr na Revolut račun....
    Last edited by wifininja; 05-07-2019 at 18:12.

  14. #57
    iSrbijaHero edward's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    Zagreb
    Posts
    616
    Thanks
    74
    Thanked 269 Times in 175 Posts

    Default Odg: Revolut - Beyond Banking

    Reakcija je takva da se sprema zakon koji će to izričito zabranit, iako to nije u duhu EU zakona koji zabranjuju diskriminaciju IBAN-a no pošto se to naveliko već krši u EU Hrvatska neće biti jedina, banke svuda u EU imaju malo prevelik lobi...

  15. #58
    iSrbijaLegend wifininja's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    3,605
    Thanks
    533
    Thanked 2,370 Times in 1,269 Posts

    Default Revolut - Beyond Banking

    @edward Znači možemo očekivati da Monese i Revolut budu zabranjeni u CRO?

  16. #59
    iSrbijaHero edward's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    Zagreb
    Posts
    616
    Thanks
    74
    Thanked 269 Times in 175 Posts

    Default Odg: Revolut - Beyond Banking

    Ne, neće biti zabranjeni servisi već zabranjeno primanje plaće preko tih servisa. U novom zakonu će pisati da se plaća može isplačivati isključivo na HR IBAN i to od banke koja ima sjedište u Hrvatskoj. Iako je to protivno EU zakonu koji kaže da se unutar EU plaća može isplaćivati na bilo koji IBAN zemlje članice EU, no toga se nitko ne drži ne samo HR...

  17. #60
    iSrbijaHero Cuksi's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Beograd
    Posts
    1,486
    Thanks
    2,277
    Thanked 726 Times in 397 Posts

    Default Odg: Revolut - Beyond Banking

    Stigla kartica u Srbiju Poslata u 1 jula dosla 8 jula
    @edward jedno pitanje posto pise da prvu kupovinu treba obaviti sa pinom, verovatno da bi se aktivirala kartica. Jel to vazi samo za kupovinu ili moze i podizanje sa bankomata?

  18. The Following User Says Thank You to Cuksi For This Useful Post:

    kylle (10-06-2020)

Page 4 of 13 FirstFirst ... 23456 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •