iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Results 1 to 11 of 11

Thread: MacBook 12" late 2016

  1. #1
    iSrbijaHero matrix's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Berlin
    Posts
    979
    Thanks
    148
    Thanked 978 Times in 360 Posts

    Default MacBook 12" late 2016

    Pozdrav svima,

    samo bih zeleo ovu priliku da iskoristim i ispoljim svoj bez i nezadovoljstvo novijim Apple Hardware-om i da vidim da li se i ovde na forumu ,ovo sto i meni, desilo ostalim clanovima-->kako bih mogao lepo posle da napisem jedan Email Apple-u.

    Imam gore pomenuti uredjaj koji mi iskljucivo sluzi za gledanje filmova i surf po webu, kad kad i neki office opalim i malo SAP ali to bi bilo to posto mi je tercijarni kompjuter koji koristim. Cuvam ga uvek tasni i punim uvek iskljucivo na original punjacu koji sam dobio uz njega.

    Pre 3 meseca je poceo ekran da flickeruje po malo pa sve vise sve do pre koji dan kad nije hteo da se upali. Uz par reboot-a i dodje nekako k sebi ali dok se ne upali prodje dobroh 10min. Posle radi sve ok i bez greske.

    Odneo ga ovde u ovlasceni service i kad sam dobio predracun od 500€ stvarno mi nije bilo svejedno.
    Prvo: Izasao je iz garancije tacno kad je pocelo to da se desava. Drugo: Da li je moguce da mora ceo Display Assembley da se menja, a ne npr flex kabel ili slicno?!

    Stvarno mislim da nije uredju da se kompjuteri kvare tacno pri izlasku iz garancije (mom drugaru se isto tako desilo (ali sa maticnom plocom). Nisam uzeo apple Care + jer zaista nisam bio upoznat da su ovako losi uredjaji i moje dosadasnje iskustvo je bilo i vise nego odlicno.

    Kakva su vasa iskustva i kakvo je vase misljenje u vezi generalne price da Apple pocinje da pravi uredjaje koji lsluze samo par godina (rumers in internet).

    Sve najbolje.
    Last edited by matrix; 07-05-2019 at 14:37.
    iPhone 13 mini /iPad Air2/ TV 4K/Mac Mini/ Watch 5/MacBookAir/AirPods Pro

  2. #2
    iSrbijaHero p.pera's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    43.85861
    Posts
    1,244
    Thanks
    667
    Thanked 2,488 Times in 818 Posts

    Default Re: MacBook 12" late 2016

    Poslednji hardverski problem koji sam ja imao je proximity sensor na petici.Sve ostalo posle toga je bilo savrseno, a imao sam i 4, 4s,5s, Se, 6s, 7, 8, X.Trenutno, MacBook pro 2015, Ipad 2018 i Xr, apsolutno nikakvih problema nemam.
    Last edited by p.pera; 05-05-2019 at 18:17.

  3. #3
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member igne's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Subotica
    Age
    43
    Posts
    4,493
    Thanks
    446
    Thanked 1,266 Times in 694 Posts

    Default Re: MacBook 12" late 2016

    Problem je sto Apple generalno nece da radi servis-popravke odredjenih komponenti, nego tu odmah ide zamena cele komponente koja nekad ukljucuje besmisleno vise stvari. Tako recimo npr nema zamene baterije na MacBook racunarima nego mozes zameniti samo citav topcase, sto je zaista besmisleno, nije istina da se baterija ne moze resiti na svim racunarima kao na MacBook Air recimo od 2012-2017 koje drzi par sarafa nego moras papreno da platis i tastaturu i ceo aluminijumski deo... Sa druge strane, Apple je jedan od retkih proizvodjaca koji prihvata moguce greske u proizvodnji i nakon isteka garancije bez nadoknade menja odredjene delove. Kao npr displeje na MacBook racunarima kojima iz nekog razloga pocne da se guli antirefleksni sloj, tu Apple i van garancije menja besplatno kompletan displej do odredjenog godista racunara. Svojevremeno su besplatno menjali kompletne ploce na MacBook Pro 15" iz 2011 zbog problema sa grafickim karticama barem sam ja sa tim stvarima imao iskustva. Sad koliko znam menjaju i tastaturu na prvoj generaciji MacBook 12-inch i MacBook Pro 2016 zbog odredjenih problema sa resenjem te tastature. Tebe je zahvatio problem koji ocigledno Apple nije prihvatio kao problem njihove krivice u proizvodnji i to je to... Mozda da probas da se obratis nekom servisu koji ima iskustva sa resenjem takvog problema, nazalost, nema ih mnogo pouzdanih...

  4. #4
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member noname's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    2,421
    Thanks
    250
    Thanked 813 Times in 651 Posts

    Default Re: MacBook 12" late 2016

    Quote Originally Posted by matrix View Post
    Kakva su vasa iskustva i kakvo je vase misljenje u vezi generalne price da Apple pocinje da pravi uredjaje koji lsluze samo par godina (rumers in internet).

    Sve najbolje.


    https://appleissues.net/issues/flexgate/

    Nisu glasine, nego surova realnost, nažalost.

  5. #5
    iSrbijaHero matrix's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Berlin
    Posts
    979
    Thanks
    148
    Thanked 978 Times in 360 Posts

    Default Re: MacBook 12" late 2016

    Evo je peticija, pa ko ima slican problem nek potpise i nek deli dalje. Jedini nacin da se borimo protiv giganta koga uopste nije briga za korisnike.

    https://appleissues.net/issues/flexgate/
    iPhone 13 mini /iPad Air2/ TV 4K/Mac Mini/ Watch 5/MacBookAir/AirPods Pro

  6. #6
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member mikenzi's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Belgrade, Serbia
    Age
    40
    Posts
    4,298
    Thanks
    800
    Thanked 3,952 Times in 2,130 Posts

    Default Re: MacBook 12" late 2016

    Ako pogledaš na ovoj stranici videćeš veliki broj aktivnih besplatnih programa zamene određenih komponenti ili uređaja i to 4 do 5 godina od datuma kupovine, a postoji i par programa zamene koji nema rok trajanja.

    https://www.apple.com/support/exchange_repair/

    Kako se inače aktivira program zamene:

    1. Pojavljuje se veći broj reklamacija korisnika u servisima.
    2. Apple analizira sve te podatke, prikuplja neispravne komponente, vrši testiranje.
    Za besplatni program zamene baterije u 6s telefonima čak smo i mi nekoliko meseci ranije slali jedan 6s u Apple istraživački centar u Londonu.
    3. Utvrđuje se koja fabrika, koji pogon, koja mašina/osoba je napravila grešku u proizvodnji.
    4. Greška se otklanja
    5. Svi novi delovi koji izađu sa te proizvodne trake obeležavaju se posebno da bi se potvrdilo da nema većeg broja kvarova od očekivanog
    6. Objavljuje se program zamene na Apple sajtu

    Sve ovo kao što vidiš traje duži vremenski period, i po nekoliko godina.

    Što se tiče ovog kvara do sada smo imali jedan ili dva komada samo. I drugi servisi naši u 15ak zemalja nisu imali veće probleme jer se uvek konsultujemo kada i sami uočimo veći obim identičnih kvarova. Apple inače detektuje čak i kada se pojavi 1% više od očekivanog.

    Bilo bi super naravno da Apple objavi program zamene ali je za sada mala šansa za to.

  7. #7
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member mikenzi's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Belgrade, Serbia
    Age
    40
    Posts
    4,298
    Thanks
    800
    Thanked 3,952 Times in 2,130 Posts

    Default Odg: MacBook 12" late 2016

    Da demantujem sebe, ali samo za ova dva modela:

    MacBook Pro (13-*inch, 2016, Four Thunderbolt 3 Ports)
    MacBook Pro (13-*inch, 2016, Two Thunderbolt 3 Ports)

    https://www.apple.com/support/13-inc...light-service/

  8. #8
    iSrbijaHero matrix's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Berlin
    Posts
    979
    Thanks
    148
    Thanked 978 Times in 360 Posts

    Default Re: MacBook 12" late 2016

    Prodah moj MacBook za 300€ i uzeh ovo
    iPhone 13 mini /iPad Air2/ TV 4K/Mac Mini/ Watch 5/MacBookAir/AirPods Pro

  9. The Following User Says Thank You to matrix For This Useful Post:

    Zivansi (25-05-2019)

  10. #9
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member noname's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    2,421
    Thanks
    250
    Thanked 813 Times in 651 Posts

    Default Odg: MacBook 12" late 2016

    ^Odlična gerila taktika borbe protiv giganta!

  11. The Following User Says Thank You to noname For This Useful Post:

    lowzyyy (27-05-2019)

  12. #10
    iSrbijaHero matrix's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Berlin
    Posts
    979
    Thanks
    148
    Thanked 978 Times in 360 Posts

    Default Re: MacBook 12" late 2016

    nema sta, sad sam ih naterao da dobro porazmisle sta ce dalje da rade Sta cu kad sam u Apple eco-systemu ..koji drugi laptop da uzmem...?
    iPhone 13 mini /iPad Air2/ TV 4K/Mac Mini/ Watch 5/MacBookAir/AirPods Pro

  13. The Following User Says Thank You to matrix For This Useful Post:

    noname (26-05-2019)

  14. #11
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member noname's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    2,421
    Thanks
    250
    Thanked 813 Times in 651 Posts

    Default Odg: MacBook 12" late 2016

    Hahah Šalim se, naravno. Čestitke.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •