iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 1 of 34 12311 ... LastLast
Results 1 to 15 of 496

Thread: Monese App i Apple Pay

  1. #1
    iSrbijaLegend wifininja's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    3,604
    Thanks
    533
    Thanked 2,366 Times in 1,268 Posts

    Default Monese App i Apple Pay



    Monese - Current Account by Monese LTD

    https://itunes.apple.com/us/app/mone...102793407?mt=8


    Možete koristiti bilo čiji refferal code. Imate ih dosta u okviru ove teme pa birajte sami.

    Ako koristite code PERK2019 inicijalni 15€ dobijate samo vi.

    Novina je da se sada slanje kartice više nenaplaćuje i da se dobija 15€ umesto 10€ kao što je ranije bilo.

    Bonus od 15€ će biti na vašem računu čim se transakcija “verifikuje” (mora da prodje taj “pending”)...
    Prvo morate uplatiti min 10€ i napraviti jednu transakciju..kada se transakcija verifikuju ( do 2 dana) dobijate 15€.

    Novina je i da je sada fee za dopunjavanje sa druge debit kartice 0€. Da li će tako ostati trajno ili je to samo promocija videćemo.



    Funkcioniše iz Srbije. Prilikom registracije izaberete zemlju Hrvatska ali stavite vašu kućnu adresu u Srbiji. Kartica Vam stiže 10-15 dana.

    Za aktiviranje, Apple Pay, dodavanje kartice na Apple Watch, dopunjavanje Monese acc i ostala podešavanja pogledajte temu jer je sve objašnjeno.

    Dokumenta koja skenirajte i šaljete prilikom registracije : pasoš, vozačka ili lična karta. Nekada traže 2 dokumenta.

    Ja savetujem korišćenje SRB vozačke dozvole. Imaćete opciju da to izaberete.

    Nekada traže i online video call gde se snimate i čitate neke brojeve koje vam app traži ili vam traži da se slikate sa dokumentom. Sve zavisi od slučaja do slučaja. Nema pravila.


    Prepiska sa članom @edward

    Koji su troškovi otvaranja i korišćena Monese acc. Mesečno održavanje, fee za uplatu na Monese acc, provizija prilikom plaćanja.. ?
    Otvaranje, korištenje, mjesečno održavanje je besplatno, ako izabereš osnovni besplatni account ("Starter"). To imam i ja. Na tom besplatnom računu plaćaš jedino shipping kartice 5 eura no ako uzmeš u obzir da dobiješ prvih 10 eura besplatno ako koristiš refferal code onda ti je i taj shipping zapravo besplatan.

    Fee za uplatu 0.35% za EEA kartice ili 2.5% za izvan EEA.

    Plaćaš još i fee za svako plaćanje u stranim valutama (dakle sve van eura i funte) i to je 2% po transakciji. Npr na 100 din fee je 2 din.

    To je dakle za ovaj besplatni "Starter" račun koji imam, ako odabereš neki koji se plaća onda su i cijene po transakciji niže.

    Refferal CODE tražite od nekoga ko već ima Monese acc..ima ih ovde dosta pa sami birajte...


    Prepiska sa članom @edward

    Ako se koristi refferal code, tek nakon što osoba koja otvara account napravi svoju prvu uplatu (min 10 eura) - Monese dodijeli gratis 10 eura njoj i 10 eura osobi koja čiji je refferal code.

    Dakle, tvoj račun će biti 10 eura tvojih koje si morao uplatiti da se račun aktivira + 10 eura gratis koji si dobio od Monesea = 20 eura, minus shipping kartice 4.95e = 15.05 eura.

    Vlasnik refferal koda dobiva svojih 10 eura.

    Pošto kartica putuje preko Hrvatske i ne znaš hoće li zapravo i doći do tebe - dobra stvar je što ne moraš napraviti odmah uplatu. Napraviš narudžbu kartice i odabereš da ti je pošalju, račun će ti otići u minus -4.95 eura i tek kada kartica stigne tebi doma možeš je aktivirati i napraviti svoju prvu uplatu. Monese će onda dodijeliti 10 eura tebi i 10 eura meni (ako koristiš moj kod). Stanje tvog računa će tada biti 15.05e jer će ti oduzeti onih 4.95 što si bio u minusu.



    Kad vam stigne kartica:

    1. Aktiviraj je po uputsvima koje dobiješ u Monese pismu sa karticom
    2. Idi zatim na Settings > General > Language & Region > stavi Irska
    3. Otvori Monese app > Account > Personal details > Personal address > Country or State (optional) > ukucati Ireland > Country sa CRO promeniti u Ireland
    4. Ugasi u potpunosti Monese app, upali ga ponovo, ispod kartice će ti se pojaviti polje "Add to Apple Wallet", klikni na njega i sledi uputstvo. Bitno je da iz Monese app-a dodaješ karticu u Wallet jer ako ideš direktno iz Walleta na "+" polje ukoliko ti lični podatci nisu dobro podešeni Wallet ih neće povući iz Monese app-a (neće povući Irsku kao zemlju i sl.) i izbacivat će ti grešku.

    5. NOVO...Apple Pay je od sada službeno dostupan u CRO tako da prilikom aktivacije možete ostaviti Country u Monese App CRO a region tel stavite CRO.

    Naravno radi i varijanta sa Ireland pa vi sami odlučite.

    Nakon toga region telefona možete vratiti na SRB a u Monese App Country na CRO a Country or State optional polje ostaviti prazno.

    Neko ostavi da mu sve ostana na Ireland.





    Zahvaljujem se članu @edward na uputstvu.

    Evo primer za adresu :

    Dakle pišete Vašu Srbijansku adresu a kao zemlju birate Hrvatsku.



    Neko savetuje da možda i nije pametno pisati Belgrade - Republic of Serbia nego umesto toga samo Beograd ili Beograd Srbija..
    U svakom slučaju sve tri varijante prolaze...

    U slučaju da promenite telefon:

    Download the Monese app to your new phone, open it and tap "Log in" and then enter the email address registered with your Monese account (do not start a new signup with Facebook or Email - that will end up as a duplicate account and will be closed). We will then send the device authorisation request to your email and once you have tapped or clicked on the "Approve phone" link in the email then you are good to go and can access your Monese account from your new device.

    Evo još par korisnih info:



















    Kako da aktivirate Monese na Apple Watch-u:

    On Apple Watch, open the Watch app on your iPhone and select ‘Wallet & Apple Pay’, then ‘Add Credit or Debit Card’.

    Bitno je da region i na iPhone-u i na Watch-u bude Ireland.



    NOVO !!!

    Od 1.7.19 važe novi paketi, novi obračun, nove kartice...

    https://monese.com/blog/2019/07/intr...w-monese-plans



    Last edited by wifininja; 01-07-2019 at 13:21.

  2. #2
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Jan 2013
    Age
    39
    Posts
    106
    Thanks
    48
    Thanked 42 Times in 27 Posts

    Default Re: Monese App i Apple Pay

    Ja sam juce uz pomoc prijatelja sa foruma i cekam sad karticu da stigne da aktiviram sve vec smo pisali u temi koja se bavi boon paymentom

  3. #3
    iSrbijaLegend wifininja's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    3,604
    Thanks
    533
    Thanked 2,366 Times in 1,268 Posts

    Default Re: Monese App i Apple Pay

    Pa to i jeste poenta..da pišemo u posebnoj temi a ne u temi koja se bavi boonpayment-om.
    Piši kada ti stigne kartica.

  4. #4
    iSrbijaHero
    Join Date
    Dec 2014
    Age
    33
    Posts
    630
    Thanks
    27
    Thanked 158 Times in 108 Posts

    Default Re: Monese App i Apple Pay

    Evo ja upravo završio proces registracije, ako nekome treba preporuka (referral) javljajte jer dobijete €5 koje taman potrosite na to da vam pošalju karticu na kućnu adresu (€4.95)
    iPhone 12 Pro, MacBook Pro M1, Apple Watch Series 6

  5. #5
    iSrbijaLegend wifininja's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    3,604
    Thanks
    533
    Thanked 2,366 Times in 1,268 Posts

    Default Monese App i Apple Pay

    Pa daj napiši šta kako...koju adresu stavljaš, šalju li karticu u Srbiju ili mora preko CRO, traže li neke lične dokumente kao dokaz identiteta...kako dopunjuješ kredit na monese...prolaze li uplate sa debit kartica naših banaka? Da bi radio Apple Pay sa Monese karticom koji region mora biti na telefonu?
    Last edited by wifininja; 31-03-2019 at 15:33.

  6. #6
    iSrbijaHero
    Join Date
    Dec 2014
    Age
    33
    Posts
    630
    Thanks
    27
    Thanked 158 Times in 108 Posts

    Default Re: Monese App i Apple Pay

    Ja sam iz BiH, izabrao Hrvatsku kao zemlju ali naveo svoju adresu. Slikao svoje dokumente i to je to. Može debitna viša ili maestro
    iPhone 12 Pro, MacBook Pro M1, Apple Watch Series 6

  7. #7
    iSrbijaLegend wifininja's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    3,604
    Thanks
    533
    Thanked 2,366 Times in 1,268 Posts

    Default Re: Monese App i Apple Pay

    Znači nema niko iz SRB...

  8. #8
    iSrbijaHero
    Join Date
    Oct 2016
    Location
    Belgrade
    Posts
    860
    Thanks
    1,721
    Thanked 252 Times in 167 Posts

    Default Re: Monese App i Apple Pay

    Xerosoft je iz srbije cini mi se.

  9. #9
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Jan 2013
    Age
    39
    Posts
    106
    Thanks
    48
    Thanked 42 Times in 27 Posts

    Default Re: Monese App i Apple Pay

    Da iz srbije sam i cekam na karticu posto sam pre dva dana tek odradio registraciju

  10. #10
    iSrbijaLegend wifininja's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    3,604
    Thanks
    533
    Thanked 2,366 Times in 1,268 Posts

    Default Re: Monese App i Apple Pay

    @xerosoft karticu koje banke planiraš sa koristiš za dopunjavanje Monese account-a?
    Koji region mora biti na telefonu da bi radio Apple Pay?

  11. #11
    iSrbijaHero
    Join Date
    Dec 2014
    Age
    33
    Posts
    630
    Thanks
    27
    Thanked 158 Times in 108 Posts

    Default Re: Monese App i Apple Pay

    Nije bitna banka nego mora biti master ili visa kartica ako sam ja dobro shvatio
    iPhone 12 Pro, MacBook Pro M1, Apple Watch Series 6

  12. #12
    iSrbijaLegend wifininja's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    3,604
    Thanks
    533
    Thanked 2,366 Times in 1,268 Posts

    Default Re: Monese App i Apple Pay

    A region telefona za Apple Pay?

  13. #13
    iSrbijaHero
    Join Date
    Dec 2014
    Age
    33
    Posts
    630
    Thanks
    27
    Thanked 158 Times in 108 Posts

    Default Re: Monese App i Apple Pay

    meni stoji BiH
    iPhone 12 Pro, MacBook Pro M1, Apple Watch Series 6

  14. #14
    iSrbijaLegend wifininja's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    3,604
    Thanks
    533
    Thanked 2,366 Times in 1,268 Posts

    Default Re: Monese App i Apple Pay

    Možeš li da koristiš Apple Pay odmah ili moraš sačekati da ti fizički stigne kartica?

  15. #15
    iSrbijaHero
    Join Date
    Oct 2016
    Location
    Belgrade
    Posts
    860
    Thanks
    1,721
    Thanked 252 Times in 167 Posts

    Default Re: Monese App i Apple Pay

    Cisto sumnjam da moze da se aktivira Apple Pay sa regionom BiH. Citao sam da mora da ti stigne kartica da bi ubacio za Apple Pay i da mora da ti bude region na Apple Pay zemlji za aktiviranje.

Page 1 of 34 12311 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •