iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 48

Thread: Koji Apple Watch kupiti?

  1. #1
    iSrbijaHero edward's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    Zagreb
    Posts
    616
    Thanks
    74
    Thanked 269 Times in 175 Posts

    Default Koji Apple Watch kupiti?

    Pozdrav,

    u zadnje vrijeme sve više razmišljam da uzmem jedan Apple Watch no buni me razlika između svih tih generacija. Našao sam na internetu neke okvirne razlike no to mi se onako na prvu čini kao nijanse (malo veći ekran, bolja baterija, izdržljiviji pod vodom i sl.), pa bi volio od nekog tko se malo bolje razumije u sve te generacije iz prve ruke čuti - koliko sva ta razlika u svakodnevnoj uporabi zaista igra ulogu. Osobito danas kad možeš po oglasima naći novi novcati (neotvoren) apple watch 2 ili 3 za 5x manju cijenu od četvorke. Mislim, sutra će izaći tako petica sa još pola milimetra većim ekranom, 2 milimetra tanja, 10 minuta izdržljivija pod vodom i sa 5mAh boljom baterijom - sve za ponovno 5x veću cijenu od četvorke - da li je to zaista jedina razlika između njih? Kakva je software-ska podrška?

    Ono za što bi meni najviše služio taj sat je slušanje muzike, notifikacija poruka i ApplePay i to je to. Za sada, možda samo nisam dobro upućen što sve nove generacije mogu a stare ne mogu pa se "navučem" ipak na te novije. Zato bi volio neki konkretan savjet iz prve ruke prije nego se zaletim i bude kasno

  2. #2
    iSrbijaLegend MajX's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Age
    39
    Posts
    1,922
    Thanks
    523
    Thanked 1,412 Times in 631 Posts

    Default Re: Koji Apple Watch kupiti?

    Ako imas mogucnosti uvjek zadnju generaciju,svaka radi dobro,ja imam 3 ali 4 je malo veci,bolje performance,ako ga nabavis npr iz USA dobije funkciju ekg sa njim i sl stvari,jos ako mozes da uzmes opciju GPS+e-sim(ovo ima i 3) to ti je najbolja opcija,npr izadjes negdje u setnju,trcanje,trening,ne moras tel da nosis nego samo sat,mozes se javiti,pricati i sve opcije kao na tel...

  3. #3
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member miodrage's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Subotica - Beograd, Serbia
    Age
    46
    Posts
    2,110
    Thanks
    144
    Thanked 759 Times in 495 Posts

    Default Re: Koji Apple Watch kupiti?

    MajX je zaboravio da napomene da se mozes javiti i sve SAMO ako ti mreza podrzava eSIM, a to kod nas nije slucaj, a kad ce biti, ne se znae
    Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

  4. #4
    iSrbijaLegend MajX's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Age
    39
    Posts
    1,922
    Thanks
    523
    Thanked 1,412 Times in 631 Posts

    Default Re: Koji Apple Watch kupiti?

    Pogesna drzava jbg,mada sad imas popvajdera kao npr gigsky i ubrzo ce svi poceti sve vise da uvode

  5. #5
    iSrbijaHero
    Join Date
    Dec 2014
    Age
    33
    Posts
    630
    Thanks
    27
    Thanked 158 Times in 108 Posts

    Default Re: Koji Apple Watch kupiti?

    E-sim u Apple Watch radi samo u državi u kojoj je kupljen. Npr moj je iz UK i kada bih pokušao u DE da aktiviram esim ne bih mogao. Ali sam u Bosni pa nemam tih problema ����������������� ��
    iPhone 12 Pro, MacBook Pro M1, Apple Watch Series 6

  6. #6
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member miodrage's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Subotica - Beograd, Serbia
    Age
    46
    Posts
    2,110
    Thanks
    144
    Thanked 759 Times in 495 Posts

    Default Re: Koji Apple Watch kupiti?

    Jeb... Koliko ogranicenja samo... pa kao da ce neka posast da se desi ako na drugom mestu aktiviras uredjaj i ono sto bi trebalo da radi u njemu. Uzas!
    Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

  7. #7
    iSrbijaLegend MajX's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Age
    39
    Posts
    1,922
    Thanks
    523
    Thanked 1,412 Times in 631 Posts

    Default Re: Koji Apple Watch kupiti?

    E ne znam,meni je ljetos brat bio sa I watch-om iz USA pa mu je radio e-sim preko gigSky,mada to zavisi valjda od zemlje do zemlje jbm li ga...

  8. #8
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member miodrage's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Subotica - Beograd, Serbia
    Age
    46
    Posts
    2,110
    Thanks
    144
    Thanked 759 Times in 495 Posts

    Default Re: Koji Apple Watch kupiti?

    Jel moze neko da mi taksativno nabroji znacajne prednosti Apple sata? Ne u odnosu na druge satove, nego da li ima nesto sto sa satom mogu a bez njega ne?
    Razmisljam se o satu, ali iskreno da mi bude skupa igracka mi je glupo. Da citam poruke i dr. notifikacije na njemu mi je isto tako bezveze. Nisam ni neki fitness freak pa da mi treba pedometar i sl. Jednostavno, ne nalazim mu upotrebu da opravdam izbijanje nekoliko stotina € iz dzepa.
    Pa bih zamolio nekoga da mi da neke smernice pro et contra.
    Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

  9. #9
    iSrbijaHero
    Join Date
    Jan 2010
    Age
    46
    Posts
    1,111
    Thanks
    494
    Thanked 150 Times in 106 Posts

    Default Re: Koji Apple Watch kupiti?

    sa istim ubedjenjem sam i ja ziveo 5-6 godina od kada su se pojavili ovi satovi.
    nisam uzeo samo iz razloga sto applepay nije dostupan cak ni ovde gde ja zivim(svedska) bar nije bio do skora, i sada je samo kod jedne banke.
    skoro sam presao na android, uzeo Samsug GS3Frontier, i da ti ne kazem koliko sam odusevljen.
    i ako sam imao Googlepay na telefonu, te nisam morao nositi platnu karticu sa sobom, sada na satu imam i Samsungpay, pa je placanje satom jos nekako i lakse.

    ono sto se meni najvise dopada i zasto mi je "musta have" je koriscenje u toku voznje.

    javis se bez da trazis telefon po dzepovima, takodje mozes i da pozoves a da su obe ruke na volanu.
    onda, tipa, tele na punjacu a ti u drugoj sobi, ili spavacoj, javaljanje pozivi, sve je nako tu, onako, bas bas pri(NA) ruci.

    moja preporuka, neces se pokajati, ja cekam samo da uspem da namestim notifikacije za Viber i Whatsupp pozive, i uzecu Galaxy model, smatram da je noviji i bolji bez i da sam ga probao.
    MacBookPro 13" 10.12.4 /iPad2 3G 9.3.5/iPadMini WiFi 8.1.2/iPhone7 10.3.1

  10. #10
    iSrbijaLegend MajX's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Age
    39
    Posts
    1,922
    Thanks
    523
    Thanked 1,412 Times in 631 Posts

    Default Re: Koji Apple Watch kupiti?

    Quote Originally Posted by miodrage View Post
    Jel moze neko da mi taksativno nabroji znacajne prednosti Apple sata? Ne u odnosu na druge satove, nego da li ima nesto sto sa satom mogu a bez njega ne?
    Razmisljam se o satu, ali iskreno da mi bude skupa igracka mi je glupo. Da citam poruke i dr. notifikacije na njemu mi je isto tako bezveze. Nisam ni neki fitness freak pa da mi treba pedometar i sl. Jednostavno, ne nalazim mu upotrebu da opravdam izbijanje nekoliko stotina € iz dzepa.
    Pa bih zamolio nekoga da mi da neke smernice pro et contra.
    Sa tim stavom npr ne treba ti ni Smartphone,i sa obicnog mozes da zoves i poruke da saljes,ista prica je npr sa rolexom,i sat od 5e pokazuje vrijeme...moras da probas da bi znao,vjeruj laksi mi je zivot uz njega,pogotovo za voznju,npr ako radis negdje gdje ne smijes koristiti tel a ocekujes vaznu poruku...

  11. #11
    iSrbijaHero edward's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    Zagreb
    Posts
    616
    Thanks
    74
    Thanked 269 Times in 175 Posts

    Default Re: Koji Apple Watch kupiti?

    Quote Originally Posted by MajX View Post
    E ne znam,meni je ljetos brat bio sa I watch-om iz USA pa mu je radio e-sim preko gigSky,mada to zavisi valjda od zemlje do zemlje jbm li ga...


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Hm, jesi li siguran da je bio baš gigSky u pitanju jer tog operatera nema na Apple popisu podržanih operatera za sat?
    https://www.apple.com/watch/cellular/

    U Hrvatskoj eSIM nudi Hrvatski Telekom i ja ga već koristim na iPhone XS i radi sve odlično, no nisam siguran da li bi radilo to preko sata pošto HT-a nema na popisu podržanih operatera za sat.

  12. #12
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member miodrage's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Subotica - Beograd, Serbia
    Age
    46
    Posts
    2,110
    Thanks
    144
    Thanked 759 Times in 495 Posts

    Default Re: Koji Apple Watch kupiti?

    Pa evo ovako: sto se voznje tice, imam handsfree u kolima, tako da mi je za to nepotreban. Citati bilo kakve notifikacije tokom voznje smatram pogubnim (eto pogledajte samo onog nesrecnog Babica).
    MajX: ne mogu bez smartfona na net i ostalo, a meni je to potrebno. Najmanje pisem poruke, zovem cesto, ali 85% vremena na telefonu ide na net. To na satu raditi je verujem prilicno mucenje.
    maximus: ovde taj pay nece uskoro, tako da mi i ne igra nikakvu ulogu. Sto se javljanja na telefon tice i sl. tu sam ekstreman slucaj, jer se od telefona ne odvajam nikad. Zesci slucaj OCD. Takodje, izuzetno retko (citaj kad jako moram) ga stavljam na punjenje da nije nocu. Navike su mi vrlo ustaljene, i ako nesto od toga poremetim uzasno se lose osecam (OCD, autizam, nazovi kako god)
    Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

  13. #13
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member mikenzi's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Belgrade, Serbia
    Age
    40
    Posts
    4,298
    Thanks
    799
    Thanked 3,952 Times in 2,130 Posts

    Default Re: Koji Apple Watch kupiti?

    To za Apple Pay da neće skoro nisam baš siguran.

  14. The Following User Says Thank You to mikenzi For This Useful Post:

    Joker (13-03-2019)

  15. #14
    iSrbijaHero Ninoslav's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Novi Sad
    Age
    40
    Posts
    726
    Thanks
    43
    Thanked 1,170 Times in 390 Posts

    Default Re: Koji Apple Watch kupiti?

    Quote Originally Posted by mikenzi View Post
    To za Apple Pay da neće skoro nisam baš siguran.
    U Srbiji?

    Znaš neke insajderske informacije koje mi ne znamo?
    iPhone 13 Pro Max Sierra & iPad Pro 11" 2018 & AppleTV 4K 32GB

  16. #15
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member mikenzi's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Belgrade, Serbia
    Age
    40
    Posts
    4,298
    Thanks
    799
    Thanked 3,952 Times in 2,130 Posts

    Default Re: Koji Apple Watch kupiti?

    Dovoljno sam već rekao.

  17. The Following 2 Users Say Thank You to mikenzi For This Useful Post:

    markoi92 (19-03-2019)

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •