Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 15 od 27

Tema: Koji Apple Watch kupiti?

iPhoneBigFan edward avatar
    Datum registracije
    16.01.2016
    Thanks
    11

Podrazumevano Koji Apple Watch kupiti?

Pozdrav,

u zadnje vrijeme sve više razmišljam da uzmem jedan Apple Watch no buni me razlika između svih tih generacija. Našao sam na internetu neke okvirne razlike no to mi se onako na prvu čini kao nijanse (malo veći ekran, bolja baterija, izdržljiviji pod vodom i sl.), pa bi volio od nekog tko se malo bolje razumije u sve te generacije iz prve ruke čuti - koliko sva ta razlika u svakodnevnoj uporabi zaista igra ulogu. Osobito danas kad možeš po oglasima naći novi novcati (neotvoren) apple watch 2 ili 3 za 5x manju cijenu od četvorke. Mislim, sutra će izaći tako petica sa još pola milimetra većim ekranom, 2 milimetra tanja, 10 minuta izdržljivija pod vodom i sa 5mAh boljom baterijom - sve za ponovno 5x veću cijenu od četvorke - da li je to zaista jedina razlika između njih? Kakva je software-ska podrška?

Ono za što bi meni najviše služio taj sat je slušanje muzike, notifikacija poruka i ApplePay i to je to. Za sada, možda samo nisam dobro upućen što sve nove generacije mogu a stare ne mogu pa se "navučem" ipak na te novije. Zato bi volio neki konkretan savjet iz prve ruke prije nego se zaletim i bude kasno

iSrbijaLegend MajX avatar
    Datum registracije
    12.12.2010
    Godina
    34
    Thanks
    454
    Thanked 1.123 Times in 498 Posts

Podrazumevano Re: Koji Apple Watch kupiti?

Ako imas mogucnosti uvjek zadnju generaciju,svaka radi dobro,ja imam 3 ali 4 je malo veci,bolje performance,ako ga nabavis npr iz USA dobije funkciju ekg sa njim i sl stvari,jos ako mozes da uzmes opciju GPS+e-sim(ovo ima i 3) to ti je najbolja opcija,npr izadjes negdje u setnju,trcanje,trening,ne moras tel da nosis nego samo sat,mozes se javiti,pricati i sve opcije kao na tel...

"The iSrbija Hall Of Fame" Member miodrage avatar
    Datum registracije
    06.01.2009
    Godina
    42
    Thanks
    77

MajX je zaboravio da napomene da se mozes javiti i sve SAMO ako ti mreza podrzava eSIM, a to kod nas nije slucaj, a kad ce biti, ne se znae
    Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Datum registracije
    12.12.2010
    Godina
    34
    Thanks
    454

Pogesna drzava jbg,mada sad imas popvajdera kao npr gigsky i ubrzo ce svi poceti sve vise da uvode

iPhoneBigFan
    Datum registracije
    01.12.2014
    Godina
    28
    Thanks
    21

E-sim u Apple Watch radi samo u državi u kojoj je kupljen. Npr moj je iz UK i kada bih pokušao u DE da aktiviram esim ne bih mogao. Ali sam u Bosni pa nemam tih problema ����������������
    iPhone 8, 64 GB, black. MacBook Air 2015, Apple Watch Series 3

Datum registracije
    06.01.2009
    Godina
    42
    Thanks
    77

Jeb... Koliko ogranicenja samo... pa kao da ce neka posast da se desi ako na drugom mestu aktiviras uredjaj i ono sto bi trebalo da radi u njemu. Uzas!

Datum registracije
    12.12.2010
    Godina
    34
    Thanks
    454

E ne znam,meni je ljetos brat bio sa I watch-om iz USA pa mu je radio e-sim preko gigSky,mada to zavisi valjda od zemlje do zemlje jbm li ga...

Datum registracije
    06.01.2009
    Godina
    42
    Thanks
    77

Jel moze neko da mi taksativno nabroji znacajne prednosti Apple sata? Ne u odnosu na druge satove, nego da li ima nesto sto sa satom mogu a bez njega ne?
    Razmisljam se o satu, ali iskreno da mi bude skupa igracka mi je glupo. Da citam poruke i dr. notifikacije na njemu mi je isto tako bezveze. Nisam ni neki fitness freak pa da mi treba pedometar i sl. Jednostavno, ne nalazim mu upotrebu da opravdam izbijanje nekoliko stotina € iz dzepa.
    Pa bih zamolio nekoga da mi da neke smernice pro et contra.

iSrbijaHero
    Datum registracije
    30.01.2010
    Godina
    42
    Thanks
    478

sa istim ubedjenjem sam i ja ziveo 5-6 godina od kada su se pojavili ovi satovi.
    nisam uzeo samo iz razloga sto applepay nije dostupan cak ni ovde gde ja zivim(svedska) bar nije bio do skora, i sada je samo kod jedne banke.
    skoro sam presao na android, uzeo Samsug GS3Frontier, i da ti ne kazem koliko sam odusevljen.
    i ako sam imao Googlepay na telefonu, te nisam morao nositi platnu karticu sa sobom, sada na satu imam i Samsungpay, pa je placanje satom jos nekako i lakse.

ono sto se meni najvise dopada i zasto mi je "musta have" je koriscenje u toku voznje.

javis se bez da trazis telefon po dzepovima, takodje mozes i da pozoves a da su obe ruke na volanu.
    onda, tipa, tele na punjacu a ti u drugoj sobi, ili spavacoj, javaljanje pozivi, sve je nako tu, onako, bas bas pri(NA) ruci.

moja preporuka, neces se pokajati, ja cekam samo da uspem da namestim notifikacije za Viber i Whatsupp pozive, i uzecu Galaxy model, smatram da je noviji i bolji bez i da sam ga probao.
    MacBookPro 13" 10.12.4 /iPad2 3G 9.3.5/iPadMini WiFi 8.1.2/iPhone7 10.3.1

Datum registracije
    12.12.2010
    Godina
    34
    Thanks
    454

Citirati Originalno postavljeno od miodrage Pogledati poruku
    Jel moze neko da mi taksativno nabroji znacajne prednosti Apple sata? Ne u odnosu na druge satove, nego da li ima nesto sto sa satom mogu a bez njega ne?
    Razmisljam se o satu, ali iskreno da mi bude skupa igracka mi je glupo. Da citam poruke i dr. notifikacije na njemu mi je isto tako bezveze. Nisam ni neki fitness freak pa da mi treba pedometar i sl. Jednostavno, ne nalazim mu upotrebu da opravdam izbijanje nekoliko stotina € iz dzepa.
    Pa bih zamolio nekoga da mi da neke smernice pro et contra.
    Sa tim stavom npr ne treba ti ni Smartphone,i sa obicnog mozes da zoves i poruke da saljes,ista prica je npr sa rolexom,i sat od 5e pokazuje vrijeme...moras da probas da bi znao,vjeruj laksi mi je zivot uz njega,pogotovo za voznju,npr ako radis negdje gdje ne smijes koristiti tel a ocekujes vaznu poruku...

iPhoneBigFan edward avatar
    Datum registracije
    16.01.2016
    Thanks
    11

Citirati Originalno postavljeno od MajX Pogledati poruku
    E ne znam,meni je ljetos brat bio sa I watch-om iz USA pa mu je radio e-sim preko gigSky,mada to zavisi valjda od zemlje do zemlje jbm li ga...

Sent from my iPhone using Tapatalk
    Hm, jesi li siguran da je bio baš gigSky u pitanju jer tog operatera nema na Apple popisu podržanih operatera za sat?
    https://www.apple.com/watch/cellular/

U Hrvatskoj eSIM nudi Hrvatski Telekom i ja ga već koristim na iPhone XS i radi sve odlično, no nisam siguran da li bi radilo to preko sata pošto HT-a nema na popisu podržanih operatera za sat.

Datum registracije
    06.01.2009
    Godina
    42
    Thanks
    77

Pa evo ovako: sto se voznje tice, imam handsfree u kolima, tako da mi je za to nepotreban. Citati bilo kakve notifikacije tokom voznje smatram pogubnim (eto pogledajte samo onog nesrecnog Babica).
    MajX: ne mogu bez smartfona na net i ostalo, a meni je to potrebno. Najmanje pisem poruke, zovem cesto, ali 85% vremena na telefonu ide na net. To na satu raditi je verujem prilicno mucenje.
    maximus: ovde taj pay nece uskoro, tako da mi i ne igra nikakvu ulogu. Sto se javljanja na telefon tice i sl. tu sam ekstreman slucaj, jer se od telefona ne odvajam nikad. Zesci slucaj OCD. Takodje, izuzetno retko (citaj kad jako moram) ga stavljam na punjenje da nije nocu. Navike su mi vrlo ustaljene, i ako nesto od toga poremetim uzasno se lose osecam (OCD, autizam, nazovi kako god)

"The iSrbija Hall Of Fame" Member mikenzi avatar
    Datum registracije
    23.03.2009
    Godina
    35
    Thanks
    520
    Thanked 2.535 Times in 1.384 Posts

To za Apple Pay da neće skoro nisam baš siguran.
    iStyle Service, Apple Authorized Service Provider m.petrovic@istyle.rs

14. The Following User Says Thank You to mikenzi For This Useful Post:

Joker (13.03.2019)

iSrbijaHero Ninoslav avatar
    Datum registracije
    22.09.2008
    Godina
    35
    Thanks
    39

Citirati Originalno postavljeno od mikenzi Pogledati poruku
    To za Apple Pay da neće skoro nisam baš siguran.
    U Srbiji?

Znaš neke insajderske informacije koje mi ne znamo?
    iPhone X 64 GB SG & iPad Air 2 SG 64GB & AppleTV 4K 32GB

"The iSrbija Hall Of Fame" Member mikenzi avatar
    Datum registracije
    23.03.2009
    Godina
    35
    Thanks
    520
    Thanked 2.535 Times in 1.384 Posts

Dovoljno sam već rekao.
    iStyle Service, Apple Authorized Service Provider m.petrovic@istyle.rs

17. The Following User Says Thank You to mikenzi For This Useful Post:

markoi92 (19.03.2019)

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

• Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •