iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 31

Thread: Kvar iphona 6s - Telenor

  1. #16
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member mikenzi's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Belgrade, Serbia
    Age
    40
    Posts
    4,298
    Thanks
    800
    Thanked 3,952 Times in 2,130 Posts

    Default Kvar iphona 6s - Telenor

    Ima tu mnogo stvari jer ovaj njegov kvar je zaista redak. Menja se kartica. Pa se resetuju mrežna podešavanja, pa reinstalira telefon.
    Više puta sam pisao da bez obzira što kartica možda radi u drugom telefonu ne mora da znači da radi u iPhone-u i ovo sam naučio iz iskustva. MTS kartice su neverovatan pokazatelj šta sve može da je radi kako treba. Telenor retko

  2. #17
    Administrator zabrljanje's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Beograd
    Posts
    20,586
    Thanks
    1,024
    Thanked 9,596 Times in 6,435 Posts

    Default Re: Kvar iphona 6s - Telenor

    Upravo tako

    Najcesce su MTS kartice te koje moraju da se menjaju, ima ovde nekoliko tema. Nelogicno mi je da nije pokusao i resetovanje mreznih podesavanja, pored zamene kartice, i restore.

    Od MTS poslovnice i zaposlenih stvarno ne ocekujem da bilo sta znaju vezano za telefon i podesavanja.

  3. #18
    iNovajlija markoni981's Avatar
    Join Date
    Oct 2012
    Age
    43
    Posts
    26
    Thanks
    8
    Thanked 6 Times in 1 Post

    Default

    Uradio sam dan pre nego sto sam otisao Reset network settings i nista.To je sve sto sam uradio i vadio sam karticu pa vracao.Reko da se kartica nije zatupela nesto,pomeriila...Sve isto.Onda sam sutradan otisao.Menjale su karticu novu i devojka je uradila resetovanje mreznih podesavanja i nista.Onda je moju karticu ubacila u drugi telefon i pozovi i poruke su radile normalno.

    Dali su mi zamenski Iphone 5c dok je moj na servisu.Radi telefon normalno.Sve funkcionise sa mojom karticom.

    Meni je ovo 4ti Iphone za 7-8 godina unazad.Sa jednim je bio problem 4S.Crko mu je wfi nakon 7-8 meseci.Kupio sam ga u Pragu.Zamenili su mi za novi.Kad se potvrdilo je crko wfi na koji sam se zalio.Rekli su mi da oni to ne popravljaju.

  4. #19
    iNovajlija markoni981's Avatar
    Join Date
    Oct 2012
    Age
    43
    Posts
    26
    Thanks
    8
    Thanked 6 Times in 1 Post

    Default Re: Kvar iphona 6s - Telenor

    Cisto da podelim novosti.Pozvali su me danas da podignem telefon.
    Servis je napisao da je aparat pregledan,testiran,i da je nedostatak uocen.Zamenjen je touchscreen,upisan novi softver,kompletno formatiran i podesen.Aparat testiran,test ok.Preporuka izvrsiti zamenu sim kartice.
    Zena u poslovnici ubacila novu karticu u moj telefon i i on nije prepoznao karticu,pisalo no service.Nakon par minuta i drugog oof-on diobo je signal.Kada me pozvala ja opet nedostupan.i odma opet ispao iz mreze.
    Napisala je servisu da je korisink vrlo nezadovoljan jer je teleofon star 3 meseca i da ocekujem da se uradi zamena uredjaja a ne bilo kakva popravka.I sad cu videti sta ce biti.
    Kartica mi radi i dalje normalno u iphone 5c sto su mi dali kao zamenski.
    A radi kartica i u bratovom iphonu 6s koji je star 2 ipo godine i uzet isto u Telenoru.

  5. #20
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member mikenzi's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Belgrade, Serbia
    Age
    40
    Posts
    4,298
    Thanks
    800
    Thanked 3,952 Times in 2,130 Posts

    Default Re: Kvar iphona 6s - Telenor

    Zamenjen je ekran?

  6. #21
    iSrbijaHero bobanbg9's Avatar
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    944
    Thanks
    920
    Thanked 613 Times in 366 Posts

    Default Re: Kvar iphona 6s - Telenor

    Poguraj @mikenzi zbog ovoga sto rade da izgube licencu ( ako je imaju u opste) moolim te

  7. #22
    iSrbijaHero technobuba's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Age
    41
    Posts
    1,419
    Thanks
    670
    Thanked 358 Times in 230 Posts

    Default Re: Kvar iphona 6s - Telenor

    E cuj mjenjali touchscreen... trazi novi! Uzas je taj Telenor...
    The positive the negative, the child the moon... This is only a test

  8. #23
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member mikenzi's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Belgrade, Serbia
    Age
    40
    Posts
    4,298
    Thanks
    800
    Thanked 3,952 Times in 2,130 Posts

    Default Kvar iphona 6s - Telenor

    Quote Originally Posted by bobanbg9 View Post
    Poguraj @mikenzi zbog ovoga sto rade da izgube licencu ( ako je imaju u opste) moolim te
    Imaju naravno licencu i naravno da neću pogurati ništa. I vi kada dolazite u iStyle Servis ja uvek pitam da li je bilo sve ok i da li ste zadovoljni i ako je nešto bilo kako ne treba ja moram da znam za to kako bih ispravio. Ne postaje se dobar servis preko noći, a za operatere to je izuzetno teško jer im servis nije core biznis, što ih naravno ne opravdava već samo objašnjava neke stvari.

    @markoni981 Poslao sam poruku kolegama iz Telenora pa će mi javiti šta se dešava. Malo se još strpi i bez obzira na ishod, zameni sim karticu ako već nisi.

  9. The Following User Says Thank You to mikenzi For This Useful Post:

    markoni981 (26-02-2019)

  10. #24
    iSrbijaHero bobanbg9's Avatar
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    944
    Thanks
    920
    Thanked 613 Times in 366 Posts

    Default Re: Kvar iphona 6s - Telenor

    Znam da se ne postaje dobar servis preko noci ali poenta servisa sa licencom jeste da radi po proceduri appl-a a ne kako oni hoce. Koliko se secam ovde se decko zalio da mu je servis “macola” menjao bateriju i ostetio display i takav mu vratio uz obrazlozenje da je to tako bilo a na drugom primeru su “zamenili” display i ako u tom trenutku niko u Srbiji nije mogao da menja display od ovlascenih servisa.

  11. #25
    iNovajlija markoni981's Avatar
    Join Date
    Oct 2012
    Age
    43
    Posts
    26
    Thanks
    8
    Thanked 6 Times in 1 Post

    Default Re: Kvar iphona 6s - Telenor

    Sim kartica je menjana 2 puta.I na licu mesta u Teleonr prodavnici u Zemunu smo probali i ja sam nedostupan i ispadam iz mreze.Ne znam zasto su menjali ekran kada se na ekran nisam zalio.I ne znam kakve veze ima ekran sa tim sto sam nedostupan,sto ne radi Telenor internet i sms poruke sto ne mogu da saljem.Toliko se bas ne razumem.Ne bavim se tom vrstom posla.Telefon je ostao kod njih i ovaj drugi momak sto radi u poslovnici mi je rekao da bi sada trebalo da mi daju nov uredjaj.
    I karticu sam probao kao sto rekoh u bratovom telefonu 6s i radi i sada imam kod sebe 5c sto su mi oni dali i radi mi sve normalno u tom tlefonu takodje.

  12. #26
    iNovajlija markoni981's Avatar
    Join Date
    Oct 2012
    Age
    43
    Posts
    26
    Thanks
    8
    Thanked 6 Times in 1 Post

    Default Re: Kvar iphona 6s - Telenor

    Korisink sam Telenora jos od 2001 godine.Kao i cela moja porodica.Nisam do sada imao nikakav problem.A to je zaista dugi niz godina.

  13. #27
    iNovajlija markoni981's Avatar
    Join Date
    Oct 2012
    Age
    43
    Posts
    26
    Thanks
    8
    Thanked 6 Times in 1 Post

    Default Re: Kvar iphona 6s - Telenor

    Danas sam nakon 2 nedelje dobio novi telefon u Telenoru.Ali ne u originalnoj kutiji u celofanu-vakum sa punjačem,slusalicama ... nego kao to je nov zamenski telefon koji Aplle daje.Tako mi reče.U nekoj beloj kutiji.
    Da li neko zna jel to neki polovnjak ili zaista nov-nov telefon?I imam garanciju na njega opet 2 godine.

  14. #28
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member mikenzi's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Belgrade, Serbia
    Age
    40
    Posts
    4,298
    Thanks
    800
    Thanked 3,952 Times in 2,130 Posts

    Default Re: Kvar iphona 6s - Telenor

    Tako telefoni stižu svima. Može biti refurbished, a može biti i nov. Ne možeš znati jer razlike nema. Na internetu, a i na forumu, možeš naći nepotvrđeni dokument koji objašnjava kako na osnovu serijskog broja da razlikuješ da li je u pitanju jedan ili drugi.

  15. The Following User Says Thank You to mikenzi For This Useful Post:

    markoni981 (05-03-2019)

  16. #29
    iNovajlija markoni981's Avatar
    Join Date
    Oct 2012
    Age
    43
    Posts
    26
    Thanks
    8
    Thanked 6 Times in 1 Post

    Default Re: Kvar iphona 6s - Telenor

    Ok,hvala ti.Znaci to je praksa.Ništa neuobičajeno.
    Ovaj za sada radi kako treba.

  17. #30
    iNovajlija
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    25
    Thanks
    20
    Thanked 43 Times in 14 Posts

    Default Re: Kvar iphona 6s - Telenor

    Takav zamenski sam i ja dobio u Telenoru, nema brige.

  18. The Following User Says Thank You to acckobg For This Useful Post:

    markoni981 (12-03-2019)

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •