iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 19

Thread: Chimera jailbreak iOS 12-12.1.2 za sve iUredjaje

  1. #1
    Administrator zabrljanje's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Beograd
    Posts
    20,586
    Thanks
    1,024
    Thanked 9,596 Times in 6,435 Posts

    Default Chimera jailbreak iOS 12-12.1.2 za sve iUredjaje

    Tvorac Electra jailbreaka-a, CoolStar sa Electra Team-om je napravio Chimera jailbreak za iOS 12-12.1.2.



    Chimera je, prema recima autor, jailbreak koji sadrzi CoreTrust bypass, koji omogucava da "binaries" ne moraju da se ponovo potpisuju, vec i ima i punu podrsku za A12 iUredjaje, ukljucujuci iPhone Xs, iPhone Xr i najnoviji iPad.

    Jailbreak mozete da skinete sa glavnog sajta

    Chimera


    Kao i za svaki jailbreak, vazi uvek isto pravilo


    URADITE PRVO BACKUP IUREDJAJA.


    Chimera sadrzi i preinstaliran Sileo, koji predstavlja alternativni menadzer tweak-ova i zamsljen je, sto se tice njegovih autora, kao zamena za Cydia-u.

    U okviru Chimer-e se nalazi preinstaliran Substitute, kao zamna za Cydia Substrate za koji je Saurik rekao da ne zna kad ce da uradi, i da li ce ikad da uradi, update koji bi omogucio punu podrsku za sve A12 iUredaje.

    Kao i za svaki jailbreak, i ovde postoje neki pocetni problemi vezano za tweako-ve i funkcionisanje iUredjaja. Ovo su neki primeri.

    Cool, - can't respring with chimera or Sileo.
    - Substitute doesn't seem to load anything at all
    - sileo search is missing 90% of the tweaks in the database
    - Tweaks fail to download without error
    - breaks my root tool and has no docs on the matter
    https://twitter.com/CreatureSurvive/...83241701949440



    Savet je da obavezno dodate repo http://rpetri.ch/repo/ i instalirate PreferenceLoader i RocketBootstrap ako vam se ne vide tweak-ovi nakon sto odradite jailbreak.

    If you cannot see tweaks in your preferences on your A12 device, make sure you add http://rpetri.ch/repo/ to your sources, and update PreferenceLoader.
    https://twitter.com/SparkDev_/status...75354866921472

    Ako vam se javi greska 404, treba da uradite refresh stranice

    If you are getting an Error 404 installing the substitute update or any other updates, go to the Sources tab and make sure to pull down on the list to refresh it
    https://twitter.com/GetSileo/status/1123082809835380736


    U svakom slucaju je predlog i savet da sacekate da vidite kako se ponasa najnoviji jailbreak i komentara korisnika.

    Video uputsvo





    TEMA U IZRADI

  2. The Following 7 Users Say Thank You to zabrljanje For This Useful Post:

    Cuksi (30-04-2019),Daniel C (30-04-2019),Goxy86 (30-04-2019),Jole Petrović (30-04-2019),aw_snap (30-04-2019),mccf (30-04-2019)

  3. #2
    Administrator zabrljanje's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Beograd
    Posts
    20,586
    Thanks
    1,024
    Thanked 9,596 Times in 6,435 Posts

    Default Re: Chimera jailbreak iOS 12-12.1.2 za sve iUredjaje

    Video tutorijal je u prvom postu a ovde cemo da ponovimo proceduru za macOS i Windows.

    Jos jednom napominjem:

    - da je ovo semi-tethered jailbreak, tako da morate da pokrenete Chimera i kliknete na jailbreak posle svakog reboot-a iUredjaja

    - ako nemata developer account, morate da radite re-sideload Chimera aplikacije nakon sedam dana, u slucaju da vam se restartuje iUredjaj i morate da je pokrenete i ponovo odradite jailbreak

    - Sileo, koji dolazi preinstaliran sa Chimere jailbreak-om, koristi Substitute umesto Cydia Substrate.


    1. Uradite backup iUredjaja preko iCloud-a ili kao encrypted backup preko iTunes-a. Uputstvo za to iamte na linku sa foruma

    Kako da napravite Backup preko iTunes-a ili iCloud-a

    2. Skinite Chimera app sa sajta https://chimera.sh i skinite Cydia Impactor da bi odradili sideload aplikacije a zatim raspakujte zip arhivu

    3. Pokrenite Cydia Impactor (za Windows korisnike vazi da ga ne pokrecete kao administrator). Korisnici macOS-a trebaju da samo prevuku Cydia Impactor dmg fajl u Applications folder

    4. Povezite iUredjaj sa kompom i kliknite na Trust, ako vec nikad do sad niste povezivali taj iUredjaj sa ti kompom (ovo podrazumeva da pokrenete i iTunes koji ugasite odmah nakon toga)

    5. Prevucite Chimera ipa fajl, koji ste prethodno skinuli, u Cydia Impactor

    6. Logujte se sa vasim Apple ID nalogom i Cydia Impactor ce instalirati Chimera aplikaciju
    na iUredjaj

    7. Kad je zavrsena instalacija, idite na Settings/General/iPhone Storage i obavezno obrisite iOS OTA update fajl, ako je vec skinut na vas iUredjaj.
    Nakon toga idete na idite na Settings/General/Profiles & Device Management i na vas Apple ID a zatim kliknite na trust

    8. Podignite odozdo Control Center i ukljucite AirPlain mode

    9. Restartujte vas iUredjaj

    10. Nakon pokretanja sistema, proverite da je i dalje ukljucen Airplain mod i pokrenite Chimera aplikaciju






    11. Dobicete poruku da uradite reboot iUredjaja i to uradite








    12. Posle restartovanja iUredjaja, ponovo pokrenite Chimera aplikaciju i pritisnite jailbreak a nakon respringa ce vam se na Springboard-u pojaviti Sileo aplikacija.




    iClarified za macOS iClarified za Windows

  4. The Following User Says Thank You to zabrljanje For This Useful Post:

    aw_snap (30-04-2019)

  5. #3
    iNovajlija
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    16
    Thanks
    0
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Re: Chimera jailbreak iOS 12-12.1.2 za sve iUredjaje

    Meni se nakon pokretanja aplikacije sama ugasi... jednostavno pokaže nakratko crnu sliku i ugasi se. A uradio sam sve kako gore piše.

  6. #4
    Administrator zabrljanje's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Beograd
    Posts
    20,586
    Thanks
    1,024
    Thanked 9,596 Times in 6,435 Posts

    Default Re: Chimera jailbreak iOS 12-12.1.2 za sve iUredjaje

    Da li si proverio da li imas OTA update file i obrisao ga, da li si ga prebacio u Airplain mode, koji iOS imas i koji je iUredjaj na kome radis?

  7. #5
    iNovajlija
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    16
    Thanks
    0
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Re: Chimera jailbreak iOS 12-12.1.2 za sve iUredjaje

    Izvini ne znam šta znači ovo "da li imam OTA update file i da li sam ga obrisao", a telefon jeste u Airplain modu, ali nakon što sam nekoliko puta pokušavao bez da je bio u Airplain modu... to sam uradio tek sada kada sam pročitao ovde. Imam iOS 12.2, iPhone 7

  8. #6
    Administrator zabrljanje's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Beograd
    Posts
    20,586
    Thanks
    1,024
    Thanked 9,596 Times in 6,435 Posts

    Default Re: Chimera jailbreak iOS 12-12.1.2 za sve iUredjaje

    Za ovo prvo sto pitas, opisano je kako da proveris u okviru tutorijala u drugom postu teme. Pogledaj prvu recenicu u prvom psotu teme i videces da tvoj iOS nije podrzan i da niakako na mozes da na njemu odradis jailbreak. Moras da citas.

  9. #7
    iSrbijaHero edyman's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Subotica/Segedin
    Age
    36
    Posts
    873
    Thanks
    151
    Thanked 185 Times in 172 Posts

    Default Re: Chimera jailbreak iOS 12-12.1.2 za sve iUredjaje

    Kakvi su utisci posle JB? Da li sve radi kako treba? nesto slabo se pise o ovom JB na XS-u.
    iPhone 4 16GB SIMFREE

  10. #8
    iSrbijaLegend zikicz's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    4,881
    Thanks
    2,331
    Thanked 2,155 Times in 1,226 Posts

    Default Chimera jailbreak iOS 12-12.1.2 za sve iUredjaje

    Koliko sam citao na reddit,ljudi su zadovoljni. Kazu da je bat dobra. Jedino msm da nema cidije,ali tu je zamena u obliku sileo app,koja je zamena za cidiju. Kazu da sve radi ok. Tvikovi,teme...
    Cak je bila i tema gde je covek napisao da je presao sa uncover na chimeru i da je zadovoljan.
    Pogledaj tamo. Ima dosta o tome.
    Naravno pogledaj i YT.
    Vrv ce se javiti ljudi koji ga koriste,pa ce ti reci. Ja sam na A11 i trosim uncover.
    Last edited by zikicz; 14-05-2019 at 00:02.

  11. #9
    iModerator bbrks's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    11,851
    Thanks
    2,158
    Thanked 4,039 Times in 2,553 Posts

    Default Re: Chimera jailbreak iOS 12-12.1.2 za sve iUredjaje

    Jedini problem je ocigledno CoolStar koji je odradio ovu verziju.....dakle takvo napusavanje JB zajednice prema tom majstoru skoro nisam video

  12. #10
    iSrbijaLegend zikicz's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    4,881
    Thanks
    2,331
    Thanked 2,155 Times in 1,226 Posts

    Default Chimera jailbreak iOS 12-12.1.2 za sve iUredjaje

    Pa dobro,on je to napravio iz sebi znanih razloga. Mene u principu ne zanima nikakav sileo i chimera. Uncover je jedan od najboljih JB od kad koristim JB,a to je od iOS 7. Stabilan,nema negativnoh efekata,sto bi rekli. Samo se mora paziti sta se instalira. Nikakvi divljaci. Platis lepo i uzivas.
    Jbg,cydia je cydia. Jes’ da Saurika to vise ne zanima i nema vremena da se petlja sa tim,ali on je zakon za JB zajednicu i mogu samo da ga mrze.
    Steta je samo sto korisnici A12 uredjaja moraju da koriste to.
    Last edited by zikicz; 14-05-2019 at 00:05.

  13. #11
    iPhoneBigFan magistar0's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Age
    42
    Posts
    323
    Thanks
    54
    Thanked 30 Times in 30 Posts

    Default Chimera jailbreak iOS 12-12.1.2 za sve iUredjaje

    znaci ostao sam bez chimere nemam pojma ni sam kako,da li je bio reboot ,preko impactora nema sanse da ju instaliram zbog gresaka,napravio sam i novi apple id isao revokat i sta sve ne.Tweakbox,ignition ,appvalley nema sanse skinut od tamo.
    I sad,da li da cekam koji dan dok to ne povrate na servere ,a i to pitaj boga do kad fe trajat ili da jednostavno odem na ios 13 .Ali,ne bih,toliko mi je dobar jb i tweakovi da zelim chimeru.
    zna li netko mozda jos neki nacin kako bi ju kogao skinut od nekuda.vidio sam neke virtualne jb hexxa itd.ali oni traze donaciju da bi skinuo chimeru.Nije bed za donaciju,ali ne kuzim da li je to mozda neka prevara pa na kraju ni od tamo necu moci skinut.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  14. #12
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member Goxy86's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Beograd
    Age
    37
    Posts
    1,452
    Thanks
    345
    Thanked 783 Times in 442 Posts

    Default Odg: Chimera jailbreak iOS 12-12.1.2 za sve iUredjaje

    Samo mirno i bez panike
    Desilo se mnogima ova situacija ukljucujuci i mene. Treba samo biti strpljiv i sacekati da se osveze sertifikati na vec pomenutim sajtovima, probaj svaki dan dok ne prodje. Ja sam pre neki dan skinuo chimeru sa tutu slucajno i proslo ok pa sam se spasio cekanja i odmah provukao kroz reprovision. Kad sam ugledao stock ios umalo slog
    Sve u svemu ako su ti bitni tweakovi nemoj update.

  15. The Following User Says Thank You to Goxy86 For This Useful Post:

    magistar0 (18-11-2019)

  16. #13
    iPhoneBigFan magistar0's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Age
    42
    Posts
    323
    Thanks
    54
    Thanked 30 Times in 30 Posts

    Default Re: Chimera jailbreak iOS 12-12.1.2 za sve iUredjaje

    ok hvala na ohrabrenju i utjehi U svakom sluacju kremulo je neki dan s reprovisionom koji nije htio izbacit valjda taj novi produzetak certifikata i evo danas ode sve.Znas sve onda u biti i sam jel.I znas kako boli kad covhek ostane bez brejka Ono ,kao da mi fali neka moja srodna dusa,sve na telefonu nekako prazno,bez veze,svaki produzetak koji ti jb omoguci sada ne radi itd.Hahha mogao bih napisat beku poeziju o jb -u!



    Sent from my iPhone using Tapatalk

  17. The Following User Says Thank You to magistar0 For This Useful Post:

    Goxy86 (19-11-2019)

  18. #14
    iSrbijaLegend lowzyyy's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Smederevo
    Age
    27
    Posts
    3,823
    Thanks
    2,991
    Thanked 1,667 Times in 1,058 Posts

    Default Odg: Chimera jailbreak iOS 12-12.1.2 za sve iUredjaje

    Cekajte koji je sad bolji jb: ovaj ili unc0ver?
    Ja na ipadu 12.1.1 koristim unc0ver bez ikakvih problema, instaliran pre hrista i sve sljaka preko reprovision.
    iPhone 6s plus jailbroken 14.6 checkra1n, iPad Pro 10.5 jailbroken 12.1.1 unc0ver

  19. #15
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member Goxy86's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Beograd
    Age
    37
    Posts
    1,452
    Thanks
    345
    Thanked 783 Times in 442 Posts

    Default Odg: Chimera jailbreak iOS 12-12.1.2 za sve iUredjaje

    Potpuno te razumem, isto je i kod mene. Dosta vremena sam proveo da namestim sve kako mi odgovara, svaki produzetak funkcionalnosti i navika na taj komfor da ne zelim da menjam

    Inace ne znam koji uredjaj imas, ako je A11 i stariji onda nije problem, mozes i da odes na ios13, tu je Checkrain jb, malo drugaciji jb koji zahteva komp posle svakog reboota da se vrati u jb stanje ali odlicno radi posao, za sada samo na mac-u. Ako imas A12, kao sto je slucaj kod mene, onda ne mrdaj nigde

Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •