iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 3 of 9 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 135

Thread: Macbook Pro 13 2017, pregrevanje

  1. #31
    iSrbijaLegend lowzyyy's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Smederevo
    Age
    27
    Posts
    3,823
    Thanks
    2,991
    Thanked 1,667 Times in 1,058 Posts

    Default Re: Macbook Pro 13 2017, pregrevanje

    Ili probaj neku drugu krekovanu verziju nize ili drugi torent
    iPhone 6s plus jailbroken 14.6 checkra1n, iPad Pro 10.5 jailbroken 12.1.1 unc0ver

  2. #32
    iEntuzijasta
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    88
    Thanks
    4
    Thanked 20 Times in 12 Posts

    Default Re: Macbook Pro 13 2017, pregrevanje

    https://www.trendmicro.com/vinfo/us/...paign=0218_mac

    Wow...ovo definitivo nisam ocekivao ni pod razno. Ispostavilo se da ste bili u pravu. Hmm... sta mi je ciniti videcemo... Verovatno predjem na neku alternativu, ali posle 10 godina u photoshopu svakodnevno... nece biti bas zabavno prilagodjavati se na nove stvari, narocito kada svi znamo da je photoshop no1. A najgore od svega, photoshop je samo jedna u nizu app koju koristim svakodnevno od celog adobe paketa... $50 za mesec dana - pristup celom paketu.. Uh... mozda me na kraju i nateraju da uzmem. Sta cu.

  3. #33
    Administrator zabrljanje's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Beograd
    Posts
    20,586
    Thanks
    1,024
    Thanked 9,596 Times in 6,435 Posts

    Default Re: Macbook Pro 13 2017, pregrevanje

    Ima jedna starija i simpaticna tema u Mac delu foruma u kojoj je upravo opisano sve sto je vezano za tvoj racunar i o cryptominer malware programu

    Kako da uklonite cryptominer malware mshelper

    Njegova osnovna funkcija je da kopa kriptovalute preko vaseg racunara a to najcesce angazuje CPU u velikoj meri i mozete da primetite zagrevanje racunara i mnogo krace trajanje baterije.


    Toliko o koriscenju narodnih verzija.

    Imas solidne alternative za Photoshop na Mac App Store. Pogledaj malo i vidi da li ti odgovaraju za tvoj posao i rad.

  4. #34
    iEntuzijasta
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    88
    Thanks
    4
    Thanked 20 Times in 12 Posts

    Default Re: Macbook Pro 13 2017, pregrevanje

    o Boze.. skinuo sketcbook, besplatan je postao.. Radio 10 minuta... ponovo temp 90c.kada koristim stabilizaciju cetkice... Napominjem nemam apsolutno nista drugo instalirano na laptopu. Uhh bre... sve vise i vise se kajem zbog ove kupovine

    edit: proverio ovo gore upustvo, nema nikakvog majnera
    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Last edited by Zix_89; 17-02-2019 at 20:33.

  5. #35
    Administrator zabrljanje's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Beograd
    Posts
    20,586
    Thanks
    1,024
    Thanked 9,596 Times in 6,435 Posts

    Default Re: Macbook Pro 13 2017, pregrevanje

    Ako je reinstaliran sistem, kao sto i jeste, i nisi nista skidao van MacApp Store, sigurno i ne mozes da ga imas.

  6. #36
    iEntuzijasta
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    88
    Thanks
    4
    Thanked 20 Times in 12 Posts

    Default Re: Macbook Pro 13 2017, pregrevanje

    Quote Originally Posted by zabrljanje View Post
    Ako je reinstaliran sistem, kao sto i jeste, i nisi nista skidao van MacApp Store, sigurno i ne mozes da ga imas.
    Ma ovaj laptop je lud definitivno. Potrosih nedelju dana a nista nisam sredio. Sutra ide na oglas... Nemam ti zivaca da se mrcvarim oko ovoga.

  7. #37
    iPhoneBigFan bravo88's Avatar
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Beograd
    Age
    35
    Posts
    226
    Thanks
    128
    Thanked 100 Times in 49 Posts

    Default Re: Macbook Pro 13 2017, pregrevanje

    Ja isto imam Macbook Pro 13 2017, radim dosta u Photoshop-u, ali zaista nikada nisam imao neki problem sa pregrevanjem ili bagovanjem, a skinuo sam Adobe preko torrenta. Ponekad malo kuler jace radi na trenutke, ali kapiram da je to normalno, i nije mi uticalo na rad i neko jako zagrevanje.

    Sad me bas zanima sta bi mogao da bude prob kod tebe, s obzirom da je i testiran i reinstaliran...

  8. #38
    iEntuzijasta
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    88
    Thanks
    4
    Thanked 20 Times in 12 Posts

    Default Re: Macbook Pro 13 2017, pregrevanje

    Quote Originally Posted by bravo88 View Post
    Ja isto imam Macbook Pro 13 2017, radim dosta u Photoshop-u, ali zaista nikada nisam imao neki problem sa pregrevanjem ili bagovanjem, a skinuo sam Adobe preko torrenta. Ponekad malo kuler jace radi na trenutke, ali kapiram da je to normalno, i nije mi uticalo na rad i neko jako zagrevanje.

    Sad me bas zanima sta bi mogao da bude prob kod tebe, s obzirom da je i testiran i reinstaliran...
    Nakon gomilu I gomilu testiranja, ovako onako...pa malo tako... shvatio sam par stvari.

    Nikakav crack ne pravi problem, jednostavno ovaj laptop je namenjen za druge stvari... Ja sam ilustrator i 2D animator... koristim gracicku tablu wacom intuos... i ovaj procesor jednostavno ne moze da podnese moje zahteve. Otvaram photoshop normalno radi sve sa temp izmedju 50-65c. Kako pocnem da crtam olovkom i povlacim brze linije temperature odjednom skacu na 95c cak i do 99c ukoliko konstatnije crtam... Kako sklonim olovku sa table, temp padaju drasticno dole. Narocito je skakanje temperature izrazito kada koristim stabilizaciju linija. Dakle moj zakljucak je da je problem, ne dovoljna jacina procesora da u realtime renderuje osnovne linje...

    Jako... jako razocaran kupovinom, jer sam ocekivao da ovako skupa masina moze makar ove moje osnovne stvari da zavrsava... a ja bleso jos planirao da radim video explainere 2D animirane video sadrzaje na ovome...Hehehe grdno se zeznuh. Do duse kada je final renderovanje u pitanju dosta brze renderuje od mog i7 7700k procesora u proseku za 50%. (Prilikom rendera 1080p temp max to 85c)

    Ali renderovanje je samo 10% onoga sto meni treba

    PS: Off, Ako ima nekog zainteresovanog iz BG, da kupi laptopic za malo povoljniju cenu moze da mi se javi na pp. Mene ne zadovoljava i moracu da dodam jos malo novca i uzmem ipak 15" sa boljom grafickom kako bi mogao u potpunosti da uzivam u jabuci.

  9. #39
    iEntuzijasta
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    88
    Thanks
    4
    Thanked 20 Times in 12 Posts

    Default Re: Macbook Pro 13 2017, pregrevanje

    Quote Originally Posted by Zix_89 View Post
    Nakon gomilu I gomilu testiranja, ovako onako...pa malo tako... shvatio sam par stvari.

    Nikakav crack ne pravi problem, jednostavno ovaj laptop je namenjen za druge stvari... Ja sam ilustrator i 2D animator... koristim gracicku tablu wacom intuos... i ovaj procesor jednostavno ne moze da podnese moje zahteve. Otvaram photoshop normalno radi sve sa temp izmedju 50-65c. Kako pocnem da crtam olovkom i povlacim brze linije temperature odjednom skacu na 95c cak i do 99c ukoliko konstatnije crtam... Kako sklonim olovku sa table, temp padaju drasticno dole. Narocito je skakanje temperature izrazito kada koristim stabilizaciju linija. Dakle moj zakljucak je da je problem, ne dovoljna jacina procesora da u realtime renderuje osnovne linje...

    Jako... jako razocaran kupovinom, jer sam ocekivao da ovako skupa masina moze makar ove moje osnovne stvari da zavrsava... a ja bleso jos planirao da radim video explainere 2D animirane video sadrzaje na ovome...Hehehe grdno se zeznuh. Do duse kada je final renderovanje u pitanju dosta brze renderuje od mog i7 7700k procesora u proseku za 50%. (Prilikom rendera 1080p temp max to 85c)

    Ali renderovanje je samo 10% onoga sto meni treba

    PS: Off, Ako ima nekog zainteresovanog iz BG, da kupi laptopic za malo povoljniju cenu moze da mi se javi na pp. Mene ne zadovoljava i moracu da dodam jos malo novca i uzmem ipak 15" sa boljom grafickom kako bi mogao u potpunosti da uzivam u jabuci.

    VAZAN EDIT:

    Ih bre... postao sam i sam sebi dosadan, ali zelim da ostane tema update ukoliko neko ima slican "problem"

    Naime, krivac za moj problem je ipak APPLE, ali hvala Bogu, ja resih problem. Barem se nadam, za sada je sve super.

    VENTILATORI! Naime... par dana sam pokusavao sve i svasta, nista nije davalo rezultat koji sam ocekivao. Na kraju provalim da RPM ventilatora krece tek nakon sto se procesor zagreje oko 80c >. To mu jednostavno nije dovoljno bilo da odrzi neku umerenu temperaturu. Skinuo sam app kojom manuelno mogu da regulisem ventilatore. Podesio sam da se ventilatori pale od 38c a da max temp bude 75c. Sada je naprosto nebo i zemlja, jeste da baterija bude pojedena brze, ali vecinom sam kod kuce tako da je na punjacu. Laptop je hladan i dok radim zahtevnije stvari. Sada napokon mogu da kazem da sam zadovoljan. Moje pitanje je, da li konstantan rad ventilatora prilikom rada moze da naskodi nesto, osim sto ljusti bateriju brze?

  10. #40
    iPhoneBigFan bravo88's Avatar
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Beograd
    Age
    35
    Posts
    226
    Thanks
    128
    Thanked 100 Times in 49 Posts

    Default Re: Macbook Pro 13 2017, pregrevanje

    Ja mislim da ne bi trebalo da bude problema, eventualno mozes da iskljucis u opcijama te regulacije fan-a kad ti realno nije potrebno, ali dok radis, slobodno. Ili da eventualno prodas Mac kao sto si napomenuo ako vec ne prati tvoje zahteve.

    Ja do sad nisam imao potrebu za tom aplikacijom, po defaultu sve radi ok za sada, ali da sam na tvom mestu bih isto uradio.

  11. #41
    iEntuzijasta
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    88
    Thanks
    4
    Thanked 20 Times in 12 Posts

    Default Re: Macbook Pro 13 2017, pregrevanje

    Quote Originally Posted by bravo88 View Post
    Ja mislim da ne bi trebalo da bude problema, eventualno mozes da iskljucis u opcijama te regulacije fan-a kad ti realno nije potrebno, ali dok radis, slobodno. Ili da eventualno prodas Mac kao sto si napomenuo ako vec ne prati tvoje zahteve.

    Ja do sad nisam imao potrebu za tom aplikacijom, po defaultu sve radi ok za sada, ali da sam na tvom mestu bih isto uradio.
    Koje programe koristis? Sada je poceo novi bag. Kresuju mi aplikacije i brisu mi se fajlovi sa ssd-a :s

  12. #42
    iPhoneBigFan bravo88's Avatar
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Beograd
    Age
    35
    Posts
    226
    Thanks
    128
    Thanked 100 Times in 49 Posts

    Default Re: Macbook Pro 13 2017, pregrevanje

    Ako mislis na te regulacije fan-a, to jos nisam koristio, ali jesam na starom Mac-u. A ovako dosta Photoshop CC 2017, fino radi, a nisam imao problema ni sa Xcode-om. Mac bi sa ovim specifikacijama trebalo da moze da isprati takve programe, ovo su min req za Mac:

    Adobe Photoshop CS6 / CC 2015.5 / CC 2017 / CC 2018
    Multicore Intel processor
    Mac OS X 10.10 or higher
    4 GB of RAM (8 GB or higher recommended)
    300 MB of available hard-disk space for installation
    DVD-ROM drive (for DVD version)
    1024x768 display (1280x800 recommended)

    A sto se tice app crash-a i tog brisanja fajlova, nesto s tim Mac-om def nije u redu. Mozda ssd pravi problem, ne znam bas sam zaintrigiran..


  13. #43
    iEntuzijasta
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    88
    Thanks
    4
    Thanked 20 Times in 12 Posts

    Default Re: Macbook Pro 13 2017, pregrevanje

    Ne znam, na servisu kazu da je sve Ok. Sada Apple i nikada vise

  14. #44
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member mikenzi's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Belgrade, Serbia
    Age
    40
    Posts
    4,298
    Thanks
    799
    Thanked 3,952 Times in 2,130 Posts

    Default Re: Macbook Pro 13 2017, pregrevanje

    Jesi vraćao backup?

  15. #45
    iSrbijaHero technobuba's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Age
    41
    Posts
    1,419
    Thanks
    670
    Thanked 358 Times in 230 Posts

    Default Re: Macbook Pro 13 2017, pregrevanje

    Nesto tu ne stima... neke komponente mozda ne rade kako bibtrebalo!
    The positive the negative, the child the moon... This is only a test

Page 3 of 9 FirstFirst 12345 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •