iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 4 of 9 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 46 to 60 of 135

Thread: Macbook Pro 13 2017, pregrevanje

  1. #46
    iEntuzijasta
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    88
    Thanks
    4
    Thanked 20 Times in 12 Posts

    Default Re: Macbook Pro 13 2017, pregrevanje

    Nisam vracao backup. Jedino sto sam reinstalirao sistem da bi podelio ssd na dve particije kao sto sam navikao.

    Desava mi se da kresuju app kada hocu da sejvujem fajl. Jednostavno se frizuje save opcija, i nemogu da izdadjem iz programa osim sa force quit. Nakon toga bilo koji program da pokrenem nemogu da sejvujem ni jedan fajl, barem tako izgleda. On se sejvuje ali u finderu ga nema... Potom probam da restartujem lapop, ali bez ikakve reakcije, probam shot down, bez ikakvog pomaka. Nakon toga moram na dugme fizicki da ugasim laptop. Nakon paljenja neki fajlovi koj sam save se pojavljuju u fajnderu, neki ne. Oni koji se pojavljuju su u vecini slucajeva creshovani, i ukoliko probam da ih pokrenem dolazi maltene do zamrzavanja celog sistema.

    Jako cudne stvari. I na PC i na hackintoshu nikada nisam imao slicnih problema.


  2. #47
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member mikenzi's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Belgrade, Serbia
    Age
    40
    Posts
    4,303
    Thanks
    803
    Thanked 3,953 Times in 2,131 Posts

    Default Macbook Pro 13 2017, pregrevanje

    Te dve particije spoji u jednu. Apsolutno ništa ne dobijaš sa dve particije. I više mi deluje da postoji nekompatibilnost tog programa za crtanje sa računarom, tj. drajvera za olovku i crtanje.
    Taj problem da fajl neće da se sačuvao viđao sam i na wordu ali je vrlo moguće da zezneš 'disk permission' sa deljenjem diska na dva dela jer na Mojave particija je u nekom kontejneru i savetuje se pre da se pravi 'volume', a ne particija.
    Last edited by mikenzi; 21-02-2019 at 22:21.

  3. #48
    iSrbijaLegend lowzyyy's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Smederevo
    Age
    27
    Posts
    3,823
    Thanks
    2,991
    Thanked 1,667 Times in 1,058 Posts

    Default Re: Macbook Pro 13 2017, pregrevanje

    Zar ne dobija sa dve particije odvojenost sistema od podataka i npr. kada reinstlaira sistem samo brise sistemsku particiju?
    iPhone 6s plus jailbroken 14.6 checkra1n, iPad Pro 10.5 jailbroken 12.1.1 unc0ver

  4. #49
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member mikenzi's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Belgrade, Serbia
    Age
    40
    Posts
    4,303
    Thanks
    803
    Thanked 3,953 Times in 2,131 Posts

    Default Re: Macbook Pro 13 2017, pregrevanje

    To je sve fizički jedan disk tako da ništa ne dobija. Može on da reinstalira sistem i bez brisanja podataka.

  5. #50
    iEntuzijasta
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    88
    Thanks
    4
    Thanked 20 Times in 12 Posts

    Default Re: Macbook Pro 13 2017, pregrevanje

    Mikenzi, cisto sumnjam da wacom intuos nije srodan sa mac masinama Ceo svet koristi tu kombinaciju, wacom je no1 u digitalnom svetu crtanja bez sumnje.

    Ne znam sta da radim. Poprilicno sam sigurna da sa masinom nesto ne stima kako valja.

    - Krek za adobe koji sam koristo, koristi maltene pola sveta. Bez ikakvih problem.

    - Google mi ne pomaze preterano osim sto sam nasao dva klipa sa likovima koji imaju slican problem kao moj.
    https://youtu.be/XjLUN7DAhns
    https://youtu.be/WGtzqra3unQ

    - Temperature i dalje variraju u svim programima

    - Aplikacije kresuju prilikom save, ne bitno da li je na originalnom ptogramu ili krekovanom

    Ne znam... bas sam razocaran. Zao mi da ovako skupa masina stoji

  6. #51
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member mikenzi's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Belgrade, Serbia
    Age
    40
    Posts
    4,303
    Thanks
    803
    Thanked 3,953 Times in 2,131 Posts

    Default Re: Macbook Pro 13 2017, pregrevanje

    Pa sve ukazuje na to. Komp ti je radio normalno sve dok nisi počeo da koristiš tablu. To što pola sveta koristi istu ne znači da ta koju ti koristiš ne pravi neki problem sa računarom.

    Ja bih krenuo u tom pravcu. Navikao sam da korisnici za problem u radu okrivljuju najskuplji stvar.
    Ali ovde će pre biti Photoshop ili tabla.

    Programi pucaju kada postoji problem sa sistemom. A ti problemi su opet krenuli kada si krenuo da koristiš tablu i Photoshop.

  7. #52
    iEntuzijasta
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    88
    Thanks
    4
    Thanked 20 Times in 12 Posts

    Default Re: Macbook Pro 13 2017, pregrevanje

    Quote Originally Posted by mikenzi View Post
    Pa sve ukazuje na to. Komp ti je radio normalno sve dok nisi počeo da koristiš tablu. To što pola sveta koristi istu ne znači da ta koju ti koristiš ne pravi neki problem sa računarom.

    Ja bih krenuo u tom pravcu. Navikao sam da korisnici za problem u radu okrivljuju najskuplji stvar.
    Ali ovde će pre biti Photoshop ili tabla.

    Programi pucaju kada postoji problem sa sistemom. A ti problemi su opet krenuli kada si krenuo da koristiš tablu i Photoshop.
    Mikenzi, hvala na savetu ali mislim da nisi u pravu Tabla na windows racunaru radi perfetno kao i na hackinotshu. Koristim je 8 godina, i apsolutno nikada nisam imao ni najmanji problem sa njom. Imao sam to kao opciju, ali gospodin google kaze da apsolutno niko nema problem te vrste sa tablom. Takodje probao sam bez table, bez drajvera na svezem sistemu, da trakpadom zvrljam brzo i isto se desava da temp skacu sto bi reko Zoran Sumadinac u nedogled...U svim ostalim slucajevima temperature su OK. Samo kada se linije zvrljaju brzo (narocito kada radim color/bojim). Predpostavljam da procesor radi tada poprilicno... ALI. U monitoru kaze da procesor nije u upotrebi ni 60%.... Predpostavljam da gpu tada dize temp.... Tako moje neko nagadjanje je problem u GPU... e sada, lajicki nagadjaje nije bas nesto merodavno... Da imam vise vremena rado bih ceprkao i ispitivao... ali obaveze oko posla mi ne dozboljavaju bas da se posvetim ovom probemu

  8. #53
    iSrbijaLegend lowzyyy's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Smederevo
    Age
    27
    Posts
    3,823
    Thanks
    2,991
    Thanked 1,667 Times in 1,058 Posts

    Default Re: Macbook Pro 13 2017, pregrevanje

    Apple politika je, nije uredjaj los vec si ti los i ne koristis uredjaj kako treba
    iPhone 6s plus jailbroken 14.6 checkra1n, iPad Pro 10.5 jailbroken 12.1.1 unc0ver

  9. The Following User Says Thank You to lowzyyy For This Useful Post:

    markoi92 (28-02-2019)

  10. #54
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member mikenzi's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Belgrade, Serbia
    Age
    40
    Posts
    4,303
    Thanks
    803
    Thanked 3,953 Times in 2,131 Posts

    Default Re: Macbook Pro 13 2017, pregrevanje

    Ne pomažeš hejterskim komentarima.

    Quote Originally Posted by Zix_89 View Post
    Takodje probao sam bez table, bez drajvera na svezem sistemu, da trakpadom zvrljam brzo i isto se desava da temp skacu sto bi reko Zoran Sumadinac u nedogled...U svim ostalim slucajevima temperature su OK. Samo kada se linije zvrljaju brzo (narocito kada radim color/bojim). Predpostavljam da procesor radi tada poprilicno... ALI. U monitoru kaze da procesor nije u upotrebi ni 60%.... Predpostavljam da gpu tada dize temp.... Tako moje neko nagadjanje je problem u GPU... e sada, lajicki nagadjaje nije bas nesto merodavno... Da imam vise vremena rado bih ceprkao i ispitivao... ali obaveze oko posla mi ne dozboljavaju bas da se posvetim ovom probemu
    Ovaj deo mi nisi rekao. Crtanje preko Trackpad-a inače ili samo u Photoshop-u?

  11. #55
    iEntuzijasta
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    88
    Thanks
    4
    Thanked 20 Times in 12 Posts

    Default Macbook Pro 13 2017, pregrevanje

    U bilo kojoj aplikaciji za crtanje, sketchbook, photoshop, illustrator, krita...itd. Cak je Krita gora od photoshopa (mislim na temperature). Mogu da snimim video ukoliko bi pomoglo.

    A da... usporavanje laptopa je sve vidljivije postalo nakon sto se laptop poprilicno zagreje.
    Last edited by Zix_89; 22-02-2019 at 15:16.

  12. #56
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member mikenzi's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Belgrade, Serbia
    Age
    40
    Posts
    4,303
    Thanks
    803
    Thanked 3,953 Times in 2,131 Posts

    Default Re: Macbook Pro 13 2017, pregrevanje

    Vrati ga još jednom ako ti nije cimanje. Ako već radiš na drugom računaru.

  13. #57
    iEntuzijasta
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    88
    Thanks
    4
    Thanked 20 Times in 12 Posts

    Default Re: Macbook Pro 13 2017, pregrevanje

    Mislis da opet reinstaliram sistem?

  14. #58
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member mikenzi's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Belgrade, Serbia
    Age
    40
    Posts
    4,303
    Thanks
    803
    Thanked 3,953 Times in 2,131 Posts

    Default Re: Macbook Pro 13 2017, pregrevanje

    Ne, vrati ga u servis.

  15. #59
    iEntuzijasta
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    88
    Thanks
    4
    Thanked 20 Times in 12 Posts

    Default Re: Macbook Pro 13 2017, pregrevanje

    Ok, donosim ga sutra.

  16. #60
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member mikenzi's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Belgrade, Serbia
    Age
    40
    Posts
    4,303
    Thanks
    803
    Thanked 3,953 Times in 2,131 Posts

    Default Macbook Pro 13 2017, pregrevanje

    Pošalji broj reklamacije

    I ne može sutra. Ne radimo vikendom.

Page 4 of 9 FirstFirst ... 23456 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •