iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Results 1 to 15 of 16

Thread: Apple prebacuje razvoj modem čipa in-house

Threaded View

  1. #1
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member mikenzi's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Belgrade, Serbia
    Age
    40
    Posts
    4,298
    Thanks
    799
    Thanked 3,952 Times in 2,130 Posts

    Default Apple prebacuje razvoj modem čipa in-house

    Jedna od vesti koja nije medijski previše ispraćena, a ja mislim da je vrlo važna, jeste da je Apple prebacio razvoj čipa koji vrši ulogu modema u svoje interno odeljenje koje se takođe bavi razvojem A procesora za iOS.

    Kako je Rojters objavio u svom tekstu, osobe koje su bliske ovoj tranziciji izjavile su da je razvoj čipa prebačen sa 'nabavke' na in-house:

    https://www.reuters.com/article/appl...-idUSL1N20000M

    I dalje smatram da je Apple jedini proizvođač koji dizajnira, osmisli kompletan svoj proizvod, a sam čin proizvodnje u dovoljnim količinama poveri firmama koje mogu da u zadatom roku naprave dovoljan ili traženi broj komada. Samsung je tu najbliži jer ima svoj

    ekran i procesor.

    Modem bi trebalo da ima sjajne tehničke specifikacije, odličnu uštedu u potrošnji energije, a u prilogu tome govori i razvoj A procesora koji su nekoliko godina ispred konkurencije. AnandTech sajt, na osnovu svojih testiranja, više puta izjavio je da procesory

    kompanije Qualcom (Snapdragon) i Samsung (Exynos 9820) ne mogu još uvek da se porede ni sa A11, a da im A12 beži nekoliko godina. Imajući u vidu da Apple sigurno ima već razvijen A13 i A14 apsolutno su dominantni na polju mobilnih procesora.

    https://www.anandtech.com/show/13392...icon-secrets/2

    Činenica je da Qualcom gubi biznis (tj. već je izgubio) koji je imao sa Apple-om bez obzira na sudske sporove, a deluje da Apple nikada nije ni bio zadovoljan saradnjom sa Intelom i da je korišćenje njihovih procesora pre svega u računarima iznuđen potez kome

    polako ističe rok trajanja. Mislim da nismo daleko od trenutka kada će Apple ubaciti svoje procesore i u računare jer već sada mobilni procesori brži su od nekih desktop-class intel modela.

  2. The Following 2 Users Say Thank You to mikenzi For This Useful Post:

    nenad87 (10-02-2019),zabrljanje (09-02-2019)

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •