iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 13 of 13 FirstFirst ... 3111213
Results 181 to 184 of 184

Thread: EON Box - pitanja i odgovori

  1. #181
    iSrbijaHero Cuksi's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Beograd
    Posts
    1,475
    Thanks
    2,264
    Thanked 725 Times in 396 Posts

    Default Re: EON Box - pitanja i odgovori

    Ja sam imao isti problem samo sam ja imao izmedju sbb-ovog rutera i racunara moj ruter ciji su portovi bili 100mb i nije moglo preko toga. A osim toga koliko ti je star komp preko kog proveravas ? U firmi ima lap top koji ima mreznu kartu 100mb max protok

  2. #182
    iSrbijaLegend LDV20's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Belgrade
    Age
    35
    Posts
    2,109
    Thanks
    745
    Thanked 1,245 Times in 675 Posts

    Default Re: EON Box - pitanja i odgovori

    Samo da javim epilog mojih postova 160 i 164.
    Dakle eon box hoće da prži sebe i tv (ne uvek i ne znam u kojim uslovima se to dešava) preko koaksijala. Tj, problematična struja/signal koji dolazi sa bandere hoće da napravi problem.

    Letos su mi iz SBB-a stavili na kraj kabla koji ulazi u kuću neku zaštitu. Izgleda kao razvodnik onaj njihov, ali nije.
    Elem, stavili su to i sve je bilo ok.

    E sad, posto sam u drugoj polovini leta i do kraja jeseni imao bas obimne radove u kući, stvar je zahtevala potpuno izmeštanje kabla sto ide sa bandere i sprovodjenje novih u kući.

    Posto oni stare instalacije ne diraju, samo je presečena stara žica koja dolazi spolja i to je bilo to.
    Sproveden je novi kabl direktno od bandere na tavan, pa kroz odzak koji više nije u funkciji direktno u podrum, gde mi je mrežni rek i ostala oprema.

    Ali ja dinja zaboravim na onu zaštitu sto su mi stavili letos.

    Povezu oni sve, radi sve, odu oni i posle 10 minuta TRAS ispade fid sklopka.
    Znaci šta sve nisam radio kako bih identifikovao problem. TV radi sam. Eon radi sam. Ugasim i jedno i drugo, iščupam kablove iz struje, povezem tv i eon, ustekao ih u struju, fid sklopka posle 2 minuta TRAS.

    I tako sam troubleshootovao, i u jednom trenutku dok je tv bio upaljen (eon ugašen na ono dugme pozadi, ali ustekan u struju u zidu) krenem ja da povezem hdmi iz eona u tv. Kako sam prišao sa hdmi konektorom portu na tv-u, tako je fid sklopka opet pala. Znaci nisam ni počeo da ga guram u tv, bukvalno sam ga samo dotakao!

    Uglavnom, dođje meni konačno iz dupeta u glavu šta bi moglo da bude, skidoh zaštitu sa starog kabla, prebacih je na novi i sve šljaka.

    Dakle, fidova sklopka me je spasila da ne spalim opet tv, a ovo je zaštita koja resava stvar.



    Ne kažem da su vam televizori u opasnosti, ali kao sto sam ranije pisao, u LG servisu su mi letos rekli da su imali već “incidente” sa EON box-evima. Tako da znate da ova situacija postoji.

    I da ponovim, ne znam i dalje šta se tu tačno dešava, ali svakako dolazi sa koaksijala.
    Možda neko zna nešto detaljnije pa može da podeli sa ostalima.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  3. The Following 3 Users Say Thank You to LDV20 For This Useful Post:

    Cuksi (02-03-2021),Dejan81 (03-03-2021),darkow (04-03-2021)

  4. #183
    iSrbijaLegend zikicz's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    4,881
    Thanks
    2,331
    Thanked 2,155 Times in 1,226 Posts

    Default Re: EON Box - pitanja i odgovori

    Zna li neko ko je proizvodjac EON box-a?
    Last edited by zikicz; 15-03-2021 at 13:38.

  5. #184
    iSrbijaLegend LDV20's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Belgrade
    Age
    35
    Posts
    2,109
    Thanks
    745
    Thanked 1,245 Times in 675 Posts

    Default EON Box - pitanja i odgovori

    Pogledaj ovo

    https://sites.google.com/view/droid-...ited-group-eon


    Sent from my iPad using Tapatalk

  6. The Following User Says Thank You to LDV20 For This Useful Post:


Page 13 of 13 FirstFirst ... 3111213

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •