iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 10 of 13 FirstFirst ... 89101112 ... LastLast
Results 136 to 150 of 184

Thread: EON Box - pitanja i odgovori

  1. #136
    iSrbijaLegend wifininja's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    3,602
    Thanks
    533
    Thanked 2,361 Times in 1,267 Posts

    Default Re: EON Box - pitanja i odgovori

    Meni se slično dešavalo da iPhone nije mogao da nađe 5ghz mrežu pa sam zvao podršku i menjali su kanale i onda je bilo sve ok. Najbolje ti je da pozoveš sbb podršku i sa njima sve to lepo završiš..

  2. The Following User Says Thank You to wifininja For This Useful Post:

    milosh1986 (22-12-2019)

  3. #137
    iEntuzijasta milosh1986's Avatar
    Join Date
    Feb 2012
    Age
    37
    Posts
    51
    Thanks
    118
    Thanked 45 Times in 22 Posts

    Default Re: EON Box - pitanja i odgovori

    Hvala na savetu, sad sam kod mojih, oni imaju ubee i na telefonu mi prikazuje i 2.4 i 5 znaci bolje da okrenem podrsku da vidim o cemu se radi


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  4. #138
    iSrbijaHero DSA's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Age
    47
    Posts
    548
    Thanks
    256
    Thanked 131 Times in 76 Posts

    Default Re: EON Box - pitanja i odgovori

    Samo stavi nizi kanal za 5 ghz, npr 36, 40, 44, 48

  5. #139
    iEntuzijasta milosh1986's Avatar
    Join Date
    Feb 2012
    Age
    37
    Posts
    51
    Thanks
    118
    Thanked 45 Times in 22 Posts

    Default Re: EON Box - pitanja i odgovori

    Oprosti, nemam iskustva, kako se to radi?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  6. #140
    iSrbijaLegend wifininja's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    3,602
    Thanks
    533
    Thanked 2,361 Times in 1,267 Posts

    Default Re: EON Box - pitanja i odgovori

    Samo nazovi podršku i oni će ti to završiti.

  7. The Following User Says Thank You to wifininja For This Useful Post:

    milosh1986 (22-12-2019)

  8. #141
    iEntuzijasta milosh1986's Avatar
    Join Date
    Feb 2012
    Age
    37
    Posts
    51
    Thanks
    118
    Thanked 45 Times in 22 Posts

    Default Re: EON Box - pitanja i odgovori

    Reseno!
    Zvao podrsku, dok sam menjao password neki parametri se promenili, sad je sve ok.
    Hvala na pomoci.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  9. #142
    iSrbijaLegend wifininja's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    3,602
    Thanks
    533
    Thanked 2,361 Times in 1,267 Posts

    Default EON Box - pitanja i odgovori

    Našao sam ovo uputstvo...nema za Technicolor CGA2121 ali slično je.


    https://sbb.rs/Binary/356/Kako-da-op...um-gateway.pdf

  10. The Following User Says Thank You to wifininja For This Useful Post:

    milosh1986 (22-12-2019)

  11. #143
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member miodrage's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Subotica - Beograd, Serbia
    Age
    46
    Posts
    2,110
    Thanks
    144
    Thanked 759 Times in 495 Posts

    Default Odg: EON Box - pitanja i odgovori

    Ljudi ako moze mala pomoc... Cale uzeo EON box. Internet koji ima je Telekom xDSL 4/50, jer je to jedini dostupan na lokaciji. Moram malo duzu pricu da vas uputim u sve. E sad, problem je sto je ruter na jednom kraju stana, a televizor na drugom (nije smart) a cale ne dozoljava nikakvo razvlacenje kablova.
    I sad, ja doneo uredjaj kod mene kuci, shvatio da ima WiFi, nakacio ga, on skinuo neki update i kraj. WiFi mrtav. Nekako ga prikljucim na Ethernet (nije mi bilo jednostavno zbog rasporeda) i odradim sve, udjem u meni ali je WiFi blokiran, nema mu pristupa. Da li postoji ikakav nacin da se ovo uradi ili ne?
    Ako ne, da li neko ima iskustva (mada cu svakako da probam), koja bi bila situacija da postavim jos jedan ruter kod caleta, 2 rutera povezem WiFi signalom, i onda sa ovog drugog stavim UTP kabl na glupi box?
    Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

  12. #144
    iModerator bbrks's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    11,851
    Thanks
    2,158
    Thanked 4,039 Times in 2,553 Posts

    Default Re: EON Box - pitanja i odgovori

    Ja koliko znam WIFI na EON boxu je po defaultu dezintegrisan. Sile nema da ga pokrenes. Samo kabl na zalost.

  13. #145
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member miodrage's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Subotica - Beograd, Serbia
    Age
    46
    Posts
    2,110
    Thanks
    144
    Thanked 759 Times in 495 Posts

    Default Odg: EON Box - pitanja i odgovori

    E vidis... Ja ga nakacio kuci na moj WiFi on pokrenuo update i gotovo. Zakucan. E sad, u meniju ga ja nadjem, ali je nedostupan... Pa posto je to sugavi drndroid, zanima me da li ima neka fora da se hakne i cao?
    Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

  14. #146
    iDrugČlan lukizr's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Location
    Zrenjanin
    Posts
    31
    Thanks
    13
    Thanked 5 Times in 5 Posts

    Default Re: EON Box - pitanja i odgovori

    Može da se upali wifi ima na drugom forumu uputstvo kako namestiti.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  15. #147
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member miodrage's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Subotica - Beograd, Serbia
    Age
    46
    Posts
    2,110
    Thanks
    144
    Thanked 759 Times in 495 Posts

    Default Odg: EON Box - pitanja i odgovori

    lukizr: da li bi ti bio problem da napises ovde uputstvo, ili makar link. Trazio sam i nigde ne nalazim
    Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

  16. #148
    iDrugČlan lukizr's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Location
    Zrenjanin
    Posts
    31
    Thanks
    13
    Thanked 5 Times in 5 Posts

    Default EON Box - pitanja i odgovori

    Ovo je moj model konkretno
    SBB EON SMART BOX OTT Van mreže.

    Uradite sledeće:

    1.Preuzmite Button Mapper na Vaš telefon/tablet ili apk na Box direktno. Ako ste preuzeli app na telefon/tablet pošaljite app sa Send Anywhere-om na Box (potrebno je unapred sideload-ovati apk Send Anywhere-a, kasnije je sve lakše a i sama aplikacija je brutalno korisna).

    2.Preuzmite Nova Launcher, pošaljite ga na Box i instalirajte. Ne otvarajte Nova Launcher!!! Ne verujem da se može desiti išta ozbiljno ali samo kliknite na "DONE" i zaboravite na Nova Launcher! Poznato je da Android TV mrzi 3rd party launcher-e.

    Otvorite Button Mapper (ovde počinje magija). Dozvoljavanje pristupa Button Mapper-u se radi na sledeći način: Settings>Device Preferences>Accessibility>Skrolujte dole do "Services">Omogućite Button Mapper.

    Otvorite Button Mapper i kliknite na "OK" a zatim na "Add Buttons". Ponovo kliknite na "+ Add Buttons" i onda izabrano dugme na EON daljincu. Ja sam izabrao PLAVO dugme na dnu.

    PRVO ĆEMO NAMESTITI SINGLE TAP. Kliknite na PROG_BLUE>Customize>Single tap i u padajućem meniju kliknite na "System" i na dnu kliknite na "Toggle WiFi". Zatim na EON daljincu kliknite na PLAVO dugme i na dnu ekrana će pisati "WiFi Enabled". Ali kako ćete se konektovati na WiFi?!

    SADA ĆEMO PODESITI DOUBLE TAP ZA PLAVO DUGME. Sada ponavljamo isto ali s' obzirom da već imamo mapirano PLAVO dugme samo treba uraditi sledeće: PROG_BLUE>Customize>Double tap i u padajućem meniju kliknite na "Shortcuts". Sad nam je Nova Launcher od pomoći jer ima fenomenalnu funkciju a to je "Activities". Kliknite na "Activities" i skrolujte do "Settings" i kliknite na ".connectivity.setup.WiFiSetupActivity". Izađite iz aplikacije najbolje!

    Za kraj ostaje da kliknete DVA PUTA na PLAVO dugme na EON daljinskom i Vaša WiFi konekcija će se pojaviti! OBAVEZNO otkačite LAN kabl inače ćete misliti da ste sve uzalud radili! Otkucajte lozinku i prebacite Box tamo gde Vam znači WiFi tj. nemate LAN kabl, KRAJ!

    - - - - -

    Druga stvar je MUTE opcija koju EON daljinski nema! Jednostavno se i ovo rešava. Odabrao sam CRVENO dugme na daljinskom. Da ponovimo, dugme se mapira ovako: Button Mapper>Add Buttons>+ Add Buttons>kliknite CRVENO dugme na daljincu>PROG_RED>Single tap>Media>Mute volume.

    Od sada na OTT Box-u imate WiFi a na svakom EON Box-u MUTE funkciju kao i dostupne sledeće tastere za BILO KOJU APLIKACIJU I PREČICU DO PODEŠAVANJA! Slobodni tasteri su: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 0, PROFIL (dugme pored HOME), TTX (samo OTT), RECORD, CRVENO, ZELENO, ŽUTO, PLAVO.

    PREPORUČUJEM da brojeve NE MAPIRATE AKO ih redovno koristite u EON TV aplikaciji jer kapirate šta ćete napraviti onda? Iz nekog razloga ne radi Long press već samo Single tap i Double tap tako da ukupno imate 34 dostupnih mapiranja (Single tap + Double tap) sa brojevima i 14 mapiranja bez brojeva.

    Uživajte!


    Ne igrajte se previše sa Nova Activities, ako Vam nije jasna neka prečica pitajte!

    - - - - -

    WiFi ON/OFF: U Button Mapper aplikaciji.

    MUTE: U Button Mapper aplikaciji.

    WiFi spisak dostupnih mreža/Unos lozinke/Forget: .connectivity.setup.WiFiSetupActivity

    Direktno do podešavanja: .MainSettings

    Direktno do podešavanja rezolucije/osvežavanja: .display.outputmode.ScreenResolutionActivity

    Direktno do spiska aplikacija: .device.apps.AppsActivity

    Direktno do podešavanja tastature ako koristite Null keyboard pa Vam je nekad potrebna virtuelna tastatura: .inputmethod.KeyboardActivity

    I još dosta toga...
    Last edited by lukizr; 15-02-2020 at 00:57.

  17. #149
    iNovajlija
    Join Date
    Dec 2011
    Age
    48
    Posts
    1
    Thanks
    0
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Re: EON Box - pitanja i odgovori

    Quote Originally Posted by bobanbg9 View Post
    Inace daljinski od Eon boxa se zove Notus UC i jako je na ceni u americi i svetu sto se tice kvaliteta. U podesavanjima eon boxa mozete videti i koliko jos imate i koliki Vam je procenat baterije.

    Idite na :
    Podesavanja

    Daljinski upravljaci - Notus UC i tu ce vam se pokazati da li je povezan i koliki mu je procenat baterije.
    Pozdrav, interesuje me da li postoji solucija i kako da povežem EON daljinski sa nekim ANDROID BOX-om? Zamolio bih za uputstvo ako je to izvodljivo.
    Unapred zahvalan.

  18. #150
    iSrbijaHero Cuksi's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Beograd
    Posts
    1,475
    Thanks
    2,264
    Thanked 725 Times in 396 Posts

    Default Re: EON Box - pitanja i odgovori

    Jel uspeo neko na ovaj eon box da instalra netflix i HBO go ? Glavni razlog sto sam ga uzeo da na stari tv namestim preko njega te dve app a da na glavni lepo prebacim apple tv ali prc

    EDIT:

    Moze da se namest netflix preko Kodija ovde imaju objasnjenja kako i link za skidanje potrebnih fajlova:

    https://www.youtube.com/watch?v=17tI1-eH9D0

    https://forum.kodi.tv/showthread.php?tid=329767
    Last edited by Cuksi; 23-05-2020 at 16:53.

Page 10 of 13 FirstFirst ... 89101112 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •