Pozdrav svima,

Imam problem sa SE-om 32gb, starim tačno godinu dana. Telefon sam do sada punio noću, uveče pred spavanje ga priključim, ujutru oko 08h skinem sa punjača, tako je od prvog dana. Telefon koristim umereno, izuzetne su situacije kada sam na kraju dana (22-23h) imao manje od 30-40% posto baterije. Baterija je sada, nakon godinu dana korišćenja, na 94% kapaciteta, tako kaže IOS.

Pre nedelju dana mi se prvi put desilo da je telefon, sa oko 52% napunjenosti, na spoljnoj temperaturi od -1 stepen, kada sam pokušao da pustim youtube, imao unexpected shutdown. Kada sam ga uneo unutra i uključio na punjač, procenti baterije su se jako brzo podigli na 40-50%. Sve je bilo u redu do juče, kada sam, sa nekih 40-45% uključio google maps jer mi je trebala navigacija, bila je uključena jedno 15-20 minuta, baterija se trošila uobičajeno, međutim onda je od jednom krenula da pada za po 1% po minutu sve do 10%, kada sam isključio navigaciju i uključio low power mod.

Nisam update-ovao na iOS 12.1.2 još uvek.

Da li neko može da mi pomogne, u čemu je stvar? Baterija sigurno nema mnogo ciklusa, kapacitet je 94%, što je zadovoljavajuće, i nije mi nikako jasno šta je problem.

Hvala unapred i sve najbolje,
Miloš