iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Results 1 to 15 of 48

Thread: Komp mi je hakovan. Šta sad?

Threaded View

  1. #1
    iSrbijaHero kristianmarkovic's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Niš
    Age
    37
    Posts
    578
    Thanks
    189
    Thanked 225 Times in 171 Posts

    Default Komp mi je hakovan. Šta sad?

    Pre par dana sam na svoju krivicu navukao viruse/malware. Komp je poludeo, otvarao raznorazne sajtove, chrome prestao da radi, instalirano mi bezbroj nekih programa. Preko safe moda sam pobrisao sve to i sve je radilo normalno. Istovremeno mi sada radi avg, antivirus od win 10 i malwarebytes. Sinoć mi medjutim amazon skine 60 evra sa kartice, nisam mogao da se logujem na amazon, sifra promenjena. Resetovao sam pasword uz velike poteskoce, jer su mi mejlovi za reset isli u trash na gmail i preko chata su mi stornirali to i rekli da ce za dva radna dana da mi vrate kintu. Preko iPhona sam promenio sifre za gmail i amazon i itunes, za sve ukljucio 2 factor authentication, nigde se ne logujem preko kompa da ne vidi to potencijalni haker preko nekog sakrivenog keyloggera. Posle sam video da je u gmailu namesten filter za amazon da sve salje u trash, sto ja sigurno nisam uradio, pa mogu da pretpostavim da su imali pristup mom mailu, tu na svu srecu nisu promenili sifru. Na kartici nemam puno novca, pa se ne brinem previse, samo je sad pitanje kako da ponovo uspostavim sigurnost na kompu. Planiram svakako da reinstaliram win čim ugrabim malo vremena, samo ne znam sta da radim sa drugom particijom, da li tu moze da ostane nesto sakriveno, sto bi ponovo preuzelo kontrolu nakon nove instalacije. Svaki savet je dobrodosao.
    Last edited by kristianmarkovic; 10-01-2019 at 14:27.
    iPhone XS

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •