iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17

Thread: Baterija i ekran

  1. #1
    iDrugČlan
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    33
    Thanks
    1
    Thanked 4 Times in 4 Posts

    Default Baterija i ekran

    Možda ima slična tema ali ja je nisam našao.
    Devojka je kupila SE u iStyle-u, ima još 7 meseci garancije.
    Baterija brlja, gasi se na 20-30%, nemoguće ga je uključiti bez punjača. Sinoć se ugasio na 18%, uključen preko punjača i pokazivao je 13%.
    I drugo što smo primetili je da se ekran odlepio u gornjem delu.
    Telefon nije ispadao, od početka u hard case/u sa zaštitnim staklom. Vizuelno stanje je - novo.
    Plan je odneti ga u iStyle posle praznika, e sad, nas zanima jel imao neko sličnog iskustva, i kakav ishod da očekujemo?

  2. The Following User Says Thank You to IPhone_BGD For This Useful Post:

    izo (06-01-2019)

  3. #2
    iPhoneBigFan AlexPa's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Pančevo
    Age
    49
    Posts
    390
    Thanks
    48
    Thanked 103 Times in 95 Posts

    Default Baterija i ekran

    Obično se ekran odlepi kada se naduva baterija, tako da je verovatno baterija otišla.

  4. #3
    iEntuzijasta Bata1313's Avatar
    Join Date
    Dec 2018
    Age
    30
    Posts
    71
    Thanks
    4
    Thanked 11 Times in 8 Posts

    Default Re: Baterija i ekran

    Baterija je crkla.. Sto pre odnesi u servis

  5. #4
    iDrugČlan
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    33
    Thanks
    1
    Thanked 4 Times in 4 Posts

    Default Re: Baterija i ekran

    Hvala.
    Kakav ishod možemo očekivati u iStyle-u?
    Pošto je još u garanciji, jel oni to popravljaju, daju novi, ili nešto treće?

  6. #5
    iEntuzijasta Bata1313's Avatar
    Join Date
    Dec 2018
    Age
    30
    Posts
    71
    Thanks
    4
    Thanked 11 Times in 8 Posts

    Default Re: Baterija i ekran

    Pa pazi, trebali bi da ustanove sta je problem, ako je baterija trebali bi da zamene bateriju, ako je nesto drugo onda to da poprave, sve u svemu oni popravljaju i krpe dok mogu, a ako ne moze onda dobijas nov mob.. Mada cuo sam da tamo u servisu i nisu nesto ljubazni pa samo gledaju kako da zeznu korisnika tj izbegavaju na sve nacine da dobijes nov mob ili cak traze i izgovore da ne poprave

  7. #6
    Administrator zabrljanje's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Beograd
    Posts
    20,586
    Thanks
    1,024
    Thanked 9,596 Times in 6,435 Posts

    Default Re: Baterija i ekran

    Toliko su "neljubazni" da imas covek na forumu koji je glavni za servis i koji besomucno odgovara na sva moguca pitanja i zahteve clanova, pocev od regulranih do onih koji prevazilaze njegov obim posla.
    Logika da neko, u privatnoj firmi, izbegava da menja deo koji mu direktno donosi profit je sumanuta. Takodje su im vazne i ankete koje vam Apple cesto ponudi da popunite posle servisiranja Apple uredjaja. One im, u odredjenom smislu, odredjuju poziciju, a unjima se, pored ostalog, pominje i ljubaznost, strucnost u objasnjavanju kvara na uredjaju koji donosi korisnik.

    Cuo sam i slicne for, koje voli nas narod, ne treba tek tako primenjivati. Prelistaj malo dve teme za servis i zvanicne servisne procedure i videces o cemu pricam.


    @IPhone_BGD

    Baterije menjaju od SE ka novijim modelima. Za sve ostalo sto nema rezervni deo koji se menja u ovlascenom servisu, a predstavlja kvar u okviru garancije, menja se telefon.
    Uvek prvo ide, kao i u Apple Store-u, koji uvek ima mnogo veca ovlascenja od autorizovanih servisa, dijagnostika iUredjaja i nakon toga te obavestavaju koja se procedura primenjuje.

  8. The Following 2 Users Say Thank You to zabrljanje For This Useful Post:

    nenad87 (08-01-2019),technobuba (07-01-2019)

  9. #7
    iEntuzijasta Bata1313's Avatar
    Join Date
    Dec 2018
    Age
    30
    Posts
    71
    Thanks
    4
    Thanked 11 Times in 8 Posts

    Default Re: Baterija i ekran

    Svako neka pise kako misli i kako zna. Imam prijatelja kojem su pravili problem bas ti ljudi u servisu, kupio je u Uscu nov telefon i posle 2 nedelje mu je crko, naravno zahtevao je nov uredjaj, a oni su hteli da poprave sto nikako ne bi smeli ni da pomisle i cak su mu neko vreme pravili problem i ubedjivali ga da mogu da poprave, ali on je bio uporan u tome da dobije nov uredjaj i posle pretnji da ce da zove zastitu pottisaca oni naravno pristaju da daju nov uredjaj.. Ne kazem da su svi takvi, ali kazem da neki znaju malo da budu neljubazni.. A ti idi na Istyle fejsbuk profil i vidi da ima jos ljudi koji su imali problem, a naravno vise je onih koji su zadovoljni.

  10. #8
    Administrator zabrljanje's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Beograd
    Posts
    20,586
    Thanks
    1,024
    Thanked 9,596 Times in 6,435 Posts

    Default Re: Baterija i ekran

    Na svu srecu, nemam FB i slicne, da ne kazem sta, ne volim da ga posecujem cak ni iz informativnog karaktera.
    Svako ko radi sa ljudima zna da ce uvek bti nezadovoljnih. Danasnji nacin komunikacije omogucava da svako pise sta god pozeli, nevezano za to da li je u pravu ili nije.
    Bez neke zelje da tvrdim da je tvoj drug, ili neko iz servisa, u pravi i suprotno, to nije razlog da se covek ne uputi da odnese telefon u ovlasceni servis, pogotovo sto je u garanciji.
    Da ne kazem da je cak i ovde direktno mogao da se obrati coveku koji je zaduzen za servis i redovno pomaze svim clanovima ovog foruma.
    Mislim da to mnogo vise znaci nekom ko pita za savet za njegov telefon.

    iPhone Autorizovani Servis

  11. #9
    iEntuzijasta Bata1313's Avatar
    Join Date
    Dec 2018
    Age
    30
    Posts
    71
    Thanks
    4
    Thanked 11 Times in 8 Posts

    Default Re: Baterija i ekran

    Pogresno si me razumeo, ja sam i rekao da se telefon sto pre odnese u servis i naravno mislio sam u istyle servis jer je telefonpod garancijom i da nije preporucio bih tamo da nosi, ali sam samo napisao da moze ( a i ne mora) da ocekuje da ce da ga smaraju kako je on kriv i ostali izgovori pa kao popravka ne ulazi u garanciju, ali naravno to je malo verovatno i nadam se da mu nece praviti problem.. Samo sam ga upozorio da ne naseda da te price ako slucajno budu pravili problem, vec da bude uporan sve dok mu ne priznaju garanciju na koju on ima puno pravo.

  12. #10
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Jun 2015
    Age
    33
    Posts
    148
    Thanks
    116
    Thanked 141 Times in 64 Posts

    Default Re: Baterija i ekran

    Quote Originally Posted by zabrljanje View Post
    Svako ko radi sa ljudima zna da ce uvek bti nezadovoljnih. Danasnji nacin komunikacije omogucava da svako pise sta god pozeli, nevezano za to da li je u pravu ili nije.
    Ovo potpisujem pa puta 1000. 2 i po godine sam radio customer service za internacionalnu kompaniju i čega sam se sve nagledao, mogao bih 10 strana ovde na forumu da napišem.

    Quote Originally Posted by Bata1313 View Post
    Svako neka pise kako misli i kako zna. Imam prijatelja kojem su pravili problem bas ti ljudi u servisu, kupio je u Uscu nov telefon i posle 2 nedelje mu je crko, naravno zahtevao je nov uredjaj, a oni su hteli da poprave sto nikako ne bi smeli ni da pomisle i cak su mu neko vreme pravili problem i ubedjivali ga da mogu da poprave, ali on je bio uporan u tome da dobije nov uredjaj i posle pretnji da ce da zove zastitu pottisaca oni naravno pristaju da daju nov uredjaj..
    Imaj na umu da uvek možeš da kontaktiraš Apple direktno i da njima prijaviš ceo slučaj ako iz bilo kog razloga nisi zadovoljan uslugom kod autorizovanog resellera. Znam par ljudi koji su imali probleme tog tipa u okolnim zemljama i uvek je sve bilo rešavano u ekspresnom roku nakon prijave problema. Ipak Apple jako puno polaže na korisničko iskustvo i koliko sam imao prilike da čujem, izuzetno su rigorozni oko brljotina bilo kog tipa. Imaš temu na forumu kako iskontaktirati Apple ako do toga dođe.

    Sve ostalo se svodi na rekla - kazala priče i time ne bismo trebali da se bavimo.

  13. #11
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member mikenzi's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Belgrade, Serbia
    Age
    40
    Posts
    4,298
    Thanks
    800
    Thanked 3,952 Times in 2,130 Posts

    Default Re: Baterija i ekran

    Quote Originally Posted by Bata1313 View Post
    Pa pazi, trebali bi da ustanove sta je problem, ako je baterija trebali bi da zamene bateriju, ako je nesto drugo onda to da poprave, sve u svemu oni popravljaju i krpe dok mogu, a ako ne moze onda dobijas nov mob.. Mada cuo sam da tamo u servisu i nisu nesto ljubazni pa samo gledaju kako da zeznu korisnika tj izbegavaju na sve nacine da dobijes nov mob ili cak traze i izgovore da ne poprave


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ovo mi više zvuči kao neki utisci servisa operatera nego iStyle-a jer sve što si napisao ne odgovara istini. Ti kaži drugaru da zakaže Termin ili donese telefon u Ušće pa se vrati sa utiscima.

  14. #12
    iEntuzijasta Bata1313's Avatar
    Join Date
    Dec 2018
    Age
    30
    Posts
    71
    Thanks
    4
    Thanked 11 Times in 8 Posts

    Default Re: Baterija i ekran

    Uvek ce biti zadovoljnih ljudi i onih koji nisu zadovoljno, a mi smo previse skrenuli sa teme, za druga garantujem da je isao u istyle, ali to sad nije toliko bitno vec nosi ti sutra lepo telefon u Usce i to je to, dalja rasorava je totalno gubljenje vremena.

  15. #13
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member mmilos82's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Serbia
    Posts
    1,346
    Thanks
    574
    Thanked 569 Times in 335 Posts

    Default Re: Baterija i ekran

    Moji utisci sa celim sitestemom Apple customer service-a u koji spadaju i ovlasceni servisi u nasoj zemlji su sasvim drugaciji. Mislim da je to jedan od razloga moje privrzenosti Apple-u.

    Korisnik sam Apple uredjaja evo vec 10 godina. Do sada nikad nisam imao problema sa customer service u Srbiji (kod ovlašćenih servisa) niti u inostranstvu. Pre par dana sam promenio bateriju na iPhone 6s u iStyle-u, i veoma sam zadovoljan uslugom. Ljudi su uradili posao veoma profesionalno, a osoblje servisa je bilo i preljubazno za srpske standarde ljubaznosti . Odmah sam popunio anketu u kojoj sam pohvalio iStyle. Apple servis u Portlandu (Amerika) mi je cak zamenio ekran Macbook Pro racunaru besplatno iako je racunar bio van garancije. Jednostavno serviseri su ustanovili da je Apple odgovoran za ostecenje na ekranu (staklu ekrana).

    Postoje Apple servisne procedure u kojima se detaljno možete informisati o kvarovima koji servisi otklanjaju, ali i o problemima koji se ne servisom ne mogu otkloniti, zbog čega stičete pravo da dobijete zamenski uredjaj. Ljudi imaju naviku da kritikuju, što je u redu, medjutim imam utisak da je princip "rekla - kazala" dominantan u Srbiji.

    Neka se iPhone_BGD javi servisu i prepusti posao profesionalcima.
    MacBook Pro 13" Retina; iPhone 8+; iPad 2018; iWatch series 4, Apple TV 3

  16. #14
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Feb 2018
    Location
    BG
    Age
    39
    Posts
    161
    Thanks
    46
    Thanked 24 Times in 18 Posts

    Default Re: Baterija i ekran

    ...i da javi posle ovde svoje utiske

    Batin ortak je verovatno odneo telefon sa kvarom koji se lako popravlja i zahtevao nov telefon - otud nezadovoljstvo.

    Ti @IPhone_BGD očekuj ishod da ćeš dobiti potpuno ispravan telefon. E sad, da li će menjati komponente koje su vrisnule ili ti dati nov telefon, zavisi id težine kvara...
    iPhone 7/iOS 10.1.1/yalu , iPad 2017/iOS 10.3.2

  17. #15
    iDrugČlan
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    33
    Thanks
    1
    Thanked 4 Times in 4 Posts

    Default Re: Baterija i ekran

    Sutra u 12:45h imamo zakazan termin na Terazijama.
    Ja imam baš dobra iskustva sa njima, odneo sam iPh8 na reklamaciju mesec dana pre isteka apple care-a (uzet u mts-u), fabrički mu je otišao ekran iznutra, dobio sam nov tel.
    Ovo je ipak drugačiji kvar, pa se zato pitam kakav bi mogao biti ishod.
    U svakom slučaju javljam šta smo uradili čim stignu prve informacije.

  18. The Following User Says Thank You to IPhone_BGD For This Useful Post:

    camopejb (09-01-2019)

Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •