iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Results 1 to 6 of 6

Thread: iPhone XS Max Esim Facetime Problem

  1. #1
    iSrbijaHero
    Join Date
    Oct 2016
    Location
    Belgrade
    Posts
    860
    Thanks
    1,721
    Thanked 252 Times in 167 Posts

    Default iPhone XS Max Esim Facetime Problem

    Glavna kartica mi je esim i pojavio mi se problem kad sam stavio VIP Prepaid Karticu da mi se promenio broj od facetimea na vipov broj i sad ne mogu nikako da vratim na glavni broj. Kako sam ugasio vipov broj nestao je i taj broj i sad nemam nijedan broj za facetime. Probam da aktiviram sa glavnim brojem samo upaljenog i nece. Nekad dobijam gresku a nekad posle restarta ceka na aktivaciju koja ne prolazi nikako. Jel zna neko resenje problema? Vadjenje VIP Kartice? Ali to je onda glupost.
    Kako sam upalio vipov broj opet u podesavanja i probam onda da upalim facetime dobijem ono obavestenje da moze da kosta ali opet zabode na aktivaciji...



    Edit: Izvadio sam sim karticu, pokusao ponovo i opet stoji na aktivaciji... Videcu posle 24sata.
    Last edited by SG999; 19-12-2018 at 00:40.

  2. #2
    iSrbijaHero
    Join Date
    Oct 2016
    Location
    Belgrade
    Posts
    860
    Thanks
    1,721
    Thanked 252 Times in 167 Posts

    Default Re: iPhone XS Max Esim Facetime Problem

    Resio problem. Zvao Apple Support i probao sa njima pa stisnuo da koristim sa Apple ID. Onda je izasao drugi Apple ID koji sam koristio za nesto drugo. Promenio na normalni Apple ID i video se srpski broj koji se vrteo i nije hteo da se skloni. Nemacki broj se uopste nije video. Pa dodali broj u icloud. Na kraju nije nista htelo. Na kraju upalio iMessage i tu pisao Nemacki broj ali na Facetime jos uvek Srpski. Onda sam uradio Hard Reset i onda se pojavio Nemacki broj i sad radi bez Apple ID. Cudno je i sto je Nemacki Broj pisao duplo pod onim gde mozes biti kontaktiran, jednom kao broj za imessage i facetime i jednom samo ovako. Sad je to nestalo i pise samo email pod kontaktiranje ali facetime radi konacno. Imao sam callback za sutra ali sam stornirao zato sto je proradilo. Mislim da ima neki Bug u iOS ili njihovom sistemu sto ne radi bas dobro sa Dual SIM.

  3. #3
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member skiper's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    4,606
    Thanks
    1,262
    Thanked 2,447 Times in 1,596 Posts

    Default Re: iPhone XS Max Esim Facetime Problem

    Ovaj novi update je bas za to, da li si uradio update?

  4. #4
    iSrbijaHero
    Join Date
    Oct 2016
    Location
    Belgrade
    Posts
    860
    Thanks
    1,721
    Thanked 252 Times in 167 Posts

    Default iPhone XS Max Esim Facetime Problem

    Jesam uradio update kad je izasao, ali se ovo desilo pre ovog novog update-a. Bas me interesuje sledeci put da li ce isto da se desi. Za sad sam izvadio srpsku karticu.
    Edit: Sad vidim da mi se ime od uredjaja promenilo na iPhone Ko zna sta ovi mogu da rade sve na daljinu.
    Last edited by SG999; 20-12-2018 at 22:54.

  5. #5
    iNovajlija Piky1231's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7
    Thanks
    0
    Thanked 1 Time in 1 Post

    Default Re: iPhone XS Max Esim Facetime Problem

    Provjeri Apple IDs moraju ti odgovarati

  6. #6
    iSrbijaHero
    Join Date
    Oct 2016
    Location
    Belgrade
    Posts
    860
    Thanks
    1,721
    Thanked 252 Times in 167 Posts

    Default Re: iPhone XS Max Esim Facetime Problem

    Taj drugi id znam zato sto sam ga koristio za irski boon na starom telefonu, ali nisam na ovom. Ne znam kako je dosao na ovaj. Nema veze sad radi.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •