iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 2 of 27 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 16 to 30 of 402

Thread: iPhone Xr utisci

  1. #16
    iSrbijaHero p.pera's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    43.85861
    Posts
    1,244
    Thanks
    667
    Thanked 2,488 Times in 818 Posts

    Default Re: Iphone Xr utisci

    Okaci neku fotku u istim uslovima sa X i Xr.(ako jos uvek imas x)

  2. #17
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member mikenzi's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Belgrade, Serbia
    Age
    40
    Posts
    4,298
    Thanks
    800
    Thanked 3,952 Times in 2,130 Posts

    Default Re: Iphone Xr utisci

    Ljudi, sada moram da pređem na Xs ili Xs Max da vidim razliku jer je Xr odličan telefon za ovaj dan i po koliko ga koristim.

  3. #18
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member skiper's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    4,606
    Thanks
    1,262
    Thanked 2,447 Times in 1,596 Posts

    Default Re: Iphone Xr utisci

    Muke tvoje niko ne zna, sta ti rade pa to je strasno.

  4. The Following 3 Users Say Thank You to skiper For This Useful Post:

    Banets (18-11-2018),Zivansi (10-11-2018),bobanbg9 (10-11-2018)

  5. #19
    iSrbijaHero p.pera's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    43.85861
    Posts
    1,244
    Thanks
    667
    Thanked 2,488 Times in 818 Posts

    Default Re: Iphone Xr utisci

    Kao dete u prodavnici igracaka

  6. #20
    iPhoneBigFan swimmer's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Beograd
    Age
    44
    Posts
    392
    Thanks
    127
    Thanked 760 Times in 262 Posts

    Default Re: Iphone Xr utisci

    @mikenzi koji telefon si koristio pre Xr?
    Po meni prelazak sa X na Xr ili XS je nepotreban, mislim da ne bih primetio neku razliku u brzini. To je jedini razlog sto sam jos na X.

  7. The Following User Says Thank You to swimmer For This Useful Post:

    bobanbg9 (11-11-2018)

  8. #21
    iSrbijaHero Zivansi's Avatar
    Join Date
    May 2016
    Location
    Loznica
    Age
    36
    Posts
    981
    Thanks
    2,826
    Thanked 1,774 Times in 636 Posts

    Default Iphone Xr utisci

    Koliko sam ja ispratio, koristio je iPhone X, uz njega je uzeo i crveni Apple case
    Space grey iPhone X tacnije

  9. The Following User Says Thank You to Zivansi For This Useful Post:

    mikenzi (10-11-2018)

  10. #22
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member mikenzi's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Belgrade, Serbia
    Age
    40
    Posts
    4,298
    Thanks
    800
    Thanked 3,952 Times in 2,130 Posts

    Default Re: Iphone Xr utisci

    Da X, crveni silicone Apple Case.

    Ako tako gledamo ne vredi naravno prelaziti sa generacije na generaciju. Ali ovo je dobar telefon.

    Ukratko:

    Ekran - u odnosu na X nema razlike. Razumem ja sve tehničke specifikacije, tehnologije i prednosti OLED ekrana ali dobar je ekran i ja vidim boja koliko vidim i za mene nema tu suštinski neke razlike.

    Ekran, barem onaj deo koji se koristi je kao na X-u, a onda na to ide crni ram, tj. Xr je taman toliko širi od X-a za debljinu crnog rama ekrana.

    Uzeo sam neku crnu maskicu koja mi se taman stopila sa ekranom.

    Zvuk - Primetno jači u odnosu na X. Nisam neki audiofil ali je jači.

    Kamera - Sada mi ova na X-u izgleda skoro pa loše. Ne znam kako to stalno uspevaju ali su slike odlične, mogu samo da zamislim kakve su slike onda na Xs i Xs Max. Prednja kamera zaista ‘pegla’ lice i boja kože je rozikasta kao što su što su svi review-i rekli, dakle lepši sam Senzor upija mnogo svetlosti u noćnim fotografijama. Dodaću link, okinuo sam jednu fotografiju na Obilićevom vencu, bez ikakvih podešavanja, i videćete kako ulično osvetljenje dolazi do izražaja.

    Face ID - Brži, takođe primetno. I prethodni mi je radio kako treba, a ovaj je još brži u tome 'kako treba'

    https://www.flickr.com/gp/78082054@N05/2epmNc
    Last edited by mikenzi; 10-11-2018 at 23:53.

  11. The Following 3 Users Say Thank You to mikenzi For This Useful Post:

    Banets (18-11-2018),perkele (11-11-2018),vlada11070 (11-11-2018)

  12. #23
    iSrbijaHero p.pera's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    43.85861
    Posts
    1,244
    Thanks
    667
    Thanked 2,488 Times in 818 Posts

    Default Re: Iphone Xr utisci

    Kad sam napisao to za ekran ispadoh blesav.I meni se cini da je kamera prilicno bolja na Xr od X.Po ovom portretu se vidi ali bi valjalo da budu u isto vreme sa oba.

  13. #24
    iSrbijaHero
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    1,037
    Thanks
    437
    Thanked 451 Times in 235 Posts

    Default Re: Iphone Xr utisci

    Ja sam se zalepio za XR i verovatno cu ga kupiti kada padnu jos malo cene, za nekoliko meseci. Gledao sam desetine youtube poredjenja i manje vise, ako izuzmemo ove kompleksase sto samo gledaju kako da nesto pljunu, svi se slazu da je ekran na XR odlican i da je najbolji lcd ekran koji je apple izbacio. E sada, ako znamo da je apple vec bio poznat kao najbolji u mobilnoj industriji za lcd ekrane, onda to ima jos vecu tezinu. Inace mislim da ljudi imaju malo pogresnu percepciju. Do pre godinu dana nije postojao X, nije postojao oled na ajfonu i svi ajfon modeli su bili lcd, premium i najbolji na trzistu. Sada imamo i dalje taj ekran, dodatno unapredjen, sa istim ppi i iz nekog razloga se o tom ekranu pise, kao da je u najmanju ruku neki ekran sa nokije 3310. Svi review-eri su potvrdili da je ekran vrhunski i dosta njih je pricalo ovo da kada se stave jedan pored drugog u odnosu na x, xs, xs max, im je cak bolji. Neki su pricali isto ovo kako je ekran vrhunski, ali nemaju oled da porede, da li je on jos bolji. Dakle ja mislis da tu pricu o ekranu treba totalno zanemariti, bar kada je ta prica u kontekstu toga, da li je ekran "dovoljno dobar". Koliko ja pratim celu situaciju, ekran nije "dovoljno dobar", nego je odlican. Naravno niko ne osporava da je u teoriji oled bolji. Ali opet kazem, svi mi smo korisnici i valjda je bitno sta mi vidimo i kako nama to izgleda, nego sta je u nekoj teoriji bolje. Opet cak i da jeste bolje, to bolje, ako pricamo i XS i XS Max, kosta mnogo vise. Pritom, vec sam negde pisao o tome, oled koliko ima prednosti, ima i neke mane. Pre svega mnogo je teze dobiti realne boje na oledu nego na lcd-u. Takodje oled ima tu tendenciju ka burn-in, sto se meni nikako ne svidja, sto lcd nema. I jos ono sto ljudi mozda ne znaju, a to je da oled za razliku od lcd-a vremenom gubi na prikazu boja. Ok, ovo poslednje se moze ispoljiti posle 2-3 godine, ali opet meni je nekako bezveze da kupujem telefon ako znam da taj ekran, koji mu je glavni adut moze da izgubi na prikazu boja posle nekog vremena.

    Takodje treba reci da su prednosti XR, posebno u odnosu na X, a donekle i na XS i XS MAX brojne. Konkretno u odnosu n X, XR ima znacajno brzi cpu i gpu, sto znaci da ce duze biti "dobar". Ne znaci naravno da je X los i spor, ili da nece jos par godina raditi vrhunski, ali ovaj je prosto brzi i jaci. Kada taj procesor uzmemo u kombinaciju sa mnogo manje piksela (manjoj rezolucijom) koju mora da "gura", dolazimo da on postaje jos mnogo jaci, nego sto je na papiru, jer prosto manji je "otpor" koji mora da gura. Ako uz to sagledamo da XR ima i 7nm cip, koji je energetski efikasniji, dolazimo do zakljucka da je ukupno trajanje baterije mnogo duze sto je takodje jedna od vecih prednosti XR. Isto se po internetu pojavljuju review-ovi koji govore kako je baterija na XR "neverovatna". Neverovatna je upravo zbog ovoga gore sto sam napisao.

    Pored svega toga, imamo znacajno bolju kameru (glavnu) u odnosu na X, sto su takodje svi potvrdili i neretko koristili izraz "znacajno". AI koji ce sve vise imati udela, cak i kod obicnog fotografisanja, jer ce prepoznavati scene, podesavati kameru prema tome je opet znacajno unapredjen na XR, a i ceo telefon je jaci pa je sve to daleko fludidnije i manje zahtevnije.

    I imamo tu velicinu XR, koja ne mora nuzno da bude prednost, ali meni licno jeste. Dakle velicina je izmedju X i XS MAX, sto je po meni taman da bude neki sweet spot.

    Znaci telefon je po meni znacajno bolji od X-a, a dise za vrat XS i XS max, od kojih je opet mnogo jeftiniji, pa samim tim i bolji. Inace i od XS i XS MAX je za mene licno bolji, jer opet oni imaju tu ludacku i po meni nepotrebnu rezoluciju ekrana koja dodatno opterecuje procesor i trosi brze i vise bateriju, tako da je i u odnosu na njih u prednosti, ako nista drugo, onda po duzini trajanja baterije i neke projekcije za buducnost, jer svakako ce XR lakse gurati neke naredne zahtevnije ios-e, nego sto ce to raditi XS i XS MAX koji ce sa istim procesorom to raditi ali morati da guraju mnogo vise piksela.

  14. The Following User Says Thank You to Didule For This Useful Post:

    ukce (17-11-2018)

  15. #25
    iSrbijaHero bobanbg9's Avatar
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    944
    Thanks
    920
    Thanked 613 Times in 366 Posts

    Default Re: Iphone Xr utisci

    Da ne znam koje se cene po ovom tvom postu bih mislio da je xr 1000 a xs 600e. Sve je to lepo sto si napisao ali je x deset puta lepsi i u ruci kad drzis jedan i drugi je razlika ogromna barem meni. A to sto ce da gura duze godinu dana cpu mi ama bas nista ne znaci a ni vecini korisnika jer se telefon promeni jednom u godinu, dve najvise tri godine.

  16. The Following User Says Thank You to bobanbg9 For This Useful Post:

    sone888 (11-11-2018)

  17. #26
    iSrbijaHero
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    1,037
    Thanks
    437
    Thanked 451 Times in 235 Posts

    Default Re: Iphone Xr utisci

    Tebi ne znaci. Nekome znaci i presudno mu je. Ja znam dosta ljudi koji i dalje koriste 5, 5S, 6S, cak znam jednog coveka koji koristi 4 i 4S. Nema mnogo ljudi, posebno u Srbiji, koji mogu da iskesiraju 1000 eur svake godine za telefon. Ljudi kada jednom iskesiraju pare, hoce da ih to sluzi narednih 10 godina. I procesor nije malo jaci, nego dosta jaci, kao i grafika, a jos u kombinaciji sa manjom rezolucijom to je vise nego osetna razlika, vec sada. A opet i ako ti ne znace performanse sada, onda ti mozda znaci to sto ima znacajno bolju kameru, veci ekran, bolji (brzi) face id, znacajno duze trajanje baterije i jos dosta drugih stvari. Sto se izgleda tice, to je individualno. Meni je recimo onaj metalni okvir na X-u mnogo ruzan i mnogo ruzniji od aluminijumskog na XR. Takodje ne bih voleo da imam oled, zbog toga sto ima taj burn in efekat, sto mu blede boje vremenom i sto koliko sam ispratio ti ekrani dosta vise crkavaju od lcd. Ja sam planirao da uzmem X, medjutim kada sam poceo da pratim desavanja oko XR, odlucio sam se za njega. Ti nesto deblji bezeli su nesto na sta ce se svaki korisnik navici verovatno posle poal sata koriscenja.

  18. The Following User Says Thank You to Didule For This Useful Post:

    Zuba1970 (11-11-2018)

  19. #27
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member mikenzi's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Belgrade, Serbia
    Age
    40
    Posts
    4,298
    Thanks
    800
    Thanked 3,952 Times in 2,130 Posts

    Default Iphone Xr utisci

    Quote Originally Posted by bobanbg9 View Post
    ali je x deset puta lepsi i u ruci kad drzis jedan i drugi je razlika ogromna barem meni.
    Što se tiče wow efekta to je definitivno X samo zato što je bio prvi model sa tim dizajnom. Xs i Xs Max već nemaju taj wow za one koji su imali X. Max možda zbog veličine ekrana.
    Xr sam morao da izvadim iz maskice da vidim kako izgleda. Sličan i8 modelu. Mada mi se ova crvena boja ne sviđa. Žuta je super ali to je već stvar utiska.
    Last edited by mikenzi; 11-11-2018 at 12:18.

  20. #28
    iSrbijaHero bobanbg9's Avatar
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    944
    Thanks
    920
    Thanked 613 Times in 366 Posts

    Default Re: Iphone Xr utisci

    Ti si rekao svoje misljenje, ja sam svoje izneo i to je to . Iphone 5s sasvim solidno radi da ne pricam o 7-ici sto ce reci da ce X za koju godinu raditi odlicno. Ne planiram da nosim telefon 10 godina, i 70% ovde na forumu gde trenutno raspravljamo menja telefone na 2-3 godine max. Imam i ja komsiju koj nosi iphone 3g ali imam i drugog koj mosi xs max, znaci ne pricam ko sta nosi po Srbiji nego ovde na forumu. Pricate o nekom burnu a evo pitaj mikenzija koliko je imao reklamaciju na isti za ovih godinu dana? Po meni prelazak na xs ko ima x je nepotreban, jer se ne dobija nista specijalno za 300-400e koliko moras da doplatis. Opet kazem to je moje misljenje i normalno je da drugi imaju svoje

  21. #29
    iPhoneBigFan Zuba1970's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Beograd
    Age
    54
    Posts
    312
    Thanks
    1,618
    Thanked 339 Times in 158 Posts

    Default Re: Iphone Xr utisci

    Neko menja telefone na godinu- dve a neko ih koristi 4+ godina kao ja na primer jer nisam neki zahtevan korisnik.

  22. #30
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member mikenzi's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Belgrade, Serbia
    Age
    40
    Posts
    4,298
    Thanks
    800
    Thanked 3,952 Times in 2,130 Posts

    Default Re: Iphone Xr utisci

    Kad spomenu 5s ja imam službeni 5s. Čist sistem, nema apsolutno ništa na njemu. Koristim ga samo za pozive i spor je. Moram SE da uzmem jer ne očekujem eSIM u ponudi operatera domaćih narednih nekoliko godina.

    Što se tiče OLED ekrana veći procenat kvarova je povezan sa ekranom. Što se tiče ghosting-a ili burn-in efekta takve žalbe nismo imali godinama. Mislim da je jedan telefon bio skoro i baš smo se iznenadili. Više pamtim računare sa tim, posebno prve Retina iz 2012. godine.
    Problemi sa ekranom su druge prirode i zato je Apple izbacio program zamene za X

    http://servis.istyle.rs/besplatni-pr...rana-iphone-x/

Page 2 of 27 FirstFirst 123412 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •