iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 1 of 16 12311 ... LastLast
Results 1 to 15 of 233

Thread: Apple TV 4/4k puna funkcionalnost, Kodi, PopcornTime, Browser

  1. #1
    iModerator kylle's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Krusevac
    Posts
    3,334
    Thanks
    1,646
    Thanked 1,623 Times in 1,003 Posts

    Default Apple TV 4/4k puna funkcionalnost, Kodi, PopcornTime, Browser

    S obzirom da svi znamo na "uskracenu" funkcionalnost Apple TV uredjaja kako zbog same Apple politike, tako i zbog regiona gde zivimo, cilj ove teme je da vam pomogne da iskoristite punu funkcionalnost Apple TV-a 4/4K. Postoje razni nacini, ovaj je definitivno najlaksi i na duge staze najbolji takodje i najisplativiji. Ovo je moja verzija kako je meni bilo najlakse odraditi, mozda nadjete slican tutorijal negde na netu ne i isti, nadam se da ce vam samo biti od koristi.




    Pitate se sta dobijate ovim? To znaci da cete biti u mogucnosti instalirati Kodi, PopcornTime, Broweser, aplikacije koje nije moguce instalirati iz samog tvOS app store-a zbog ogranicenja, a ako na samom uredjaju imate softver za koji postoji Jailbreak onda sa istim alatom mozete i to.
    Vezano za JB pisite u komentarima pa cemo i o tome diskutovati.


    Ovo nije Jailbreak, vec sideload apps, iltii nacin instaliranja 3rd part aplikacija koje ne postoje na zvanicnom tvOS app store-u.

    Ovo je slucaj sa Apple TV 4/4K, neke stvari se razlikuju samo zbog povezivanja ali je u sustini isti uredjaj.

    Ako na srecu imate Deloper account 99$/year sve ovo mozete i preko xCode-a pa ispratite ovaj tutorijal. Ako imte free account isto mozete odraditi po ovom tutorijalu ali ce vam sve raditi celih sedam dana.
    https://www.redmondpie.com/sideload-...eak-heres-how/

    Ako ste za opciju koja kosta 13.99$ onda ispratite dalja uputstva i imacete sve namesteno na goduna dana bez muke i glavobolje i zavolecete vas Apple TV.




    1. Prvi korak je registracija UDID-a iliti registrovanje jedinstvenog broja vaseg uredjaja ali pre svega treba naci taj broj.

    Apple TV 4 je prostiji sto se tice povezivanja. Povezite putem USB-C kabla vas racunar sa Apple TV-om, otvorite iTunes, kliknite na ikonicu Apple TV-a i u Summary opciji kliknete na serial number, gde ce se isti promeniti na UDID, a nakon toga iskopirajte taj broj.


    Apple TV 4K

    Cela procedura se radi putem wifi-a (bez povezivanja kablom jer Apple TV 4k na sadrzi USB port)
    znaci vas kompjuter treba biti povezan na isti wifi kao i Apple tv.

    Otvorite xCode>Window>Devices and Simulators>Identifier je broj koji vam treba iliti UDID. Iskopirajte isti.
    Ako do sada niste uparili vas uredjaj prvo uparite, prinesite ga fizicki sto blize Apple TV-u pa cete nakon toga biti u mogucnosti da ga povezete.





    Sada znate vas UDID broj, sledeci korak je registracija istog i obavezno izaberite GOLD paket ako zelite da budete mirni na godinu dana, znaci aktivacija vazi od trenutka kada platite u narednih godinu dana.

    Ni jedan drugi paket nece raditi, malo je kompleksno opisivati zasto jer bi svaku stvaku morao objasnjavati pojedinacno a to je i te kako dugacka tema, ako vas zanima, pisite u komentarima pa cemo razjasniti.


    Ako zelite preko samog zvanicnog sajta appdo mozete i kod njih kupiti pretplatu koja je 20$ godisnje imate tu opciju i ovu ispod.
    https://appdb.to?ref_code=573e5f7c3d...c52235dfcf030d


    https://www.udidregistrations.com/buy#registration

    2. Nakon registracije treba doci do ove stranice i tu se zadrzite.

    Kliknite u sekciji Certificate & Provisioning Files na link these instructions to sign and install apps.
    Takodje na plavu sekciju Certificate & Provisioning Files

    https://www.udidregistrations.com/sign-apps

    3. Dolazite do ove stranice gde je bukvalno sve do detalja objasnjeno najprostijim putem, te vas molim da pre nego sto prijavite neki problem, ispratite i detaljno pazljivo procitate uputstvo da li ste sve odradili kako treba. Ako negde koci pisite u komentarima pa cemo naci resenje.


    Kao sto i samo uputsvo nalaze da odemo na preporuceni sajt prvo treba povezati/link vas uredjaj iPhone/iPad/Mac.
    https://appdb.to/link.php

    Nakon toga ponovite isto samo za instalaciju na apple tv-u a evo i kako.
    Ovo je moj kod ali vi cete dobiti drugi koji unosite u nastavku linka na vas apple TV.



    Kada sve zavrsite dolazite do ove stranice gde u gornjem levom uglu treba biti selektovan Apple TV kao sto je na slici a sa desne strane imate sve o vasem uredjaju i sekcija Configure Features for these device gde idete da odradite sva podesavanja iz stavke broj 3. Jos jednom ispratite detaljno uputstvo sve je detaljno objasnjeno ako idete korak po korak nemate gde pogresiti.
    Budite sigurni da u gornjem levom uglu stoji vas Apple TV uredjaj. Nemojte pocinjati dok to ne namestite.



    Kada ispratite sve promene za podesavanja na ovoj stranici u donjem levom uglu kliknite na save i nakon toga nam ostaje samo instalacija aplikacija.



    4. U ovom koraku dolazimo do same instalacije aplikacija na Apple TV i dela gde se sve radi na sajtu appdo gde otvorite home page, jos jednom proverite da je selektovan vas Apple TV, nakon toga u istom redu u search sekciji izaberite Apple tv i kliknete search.
    Dobicete listu svih Apple TV aplikacija koje ovaj sajt nudi.

    Izaberite npr. Popcorn Time aplikaciju gde stranica izgleda ovako.

    U desnom uglu idete Install>Verifying>Requesting Kliknete OK i na Apple TV-u pojavice se Install. Kliknete tu i dalje ce sajt odraditi sve sam. Kada se sve zavrsi, videcete aplikaciju instaliranu na vasem Apple TV-u kao na slici uspod, a istom procedurom instalirajte bilo koju zelite sa ovog sajta.

    Ovako izgleda moj home page na Apple TV-u i sta ja koristim a vama zelim laganu istalaciju i punu funckionalnost koriscenja Apple TV-a.





    Zakljucak:

    - Ovo uputstvo ce vam olaksati da koristite Apple TV, gledate filmove besplatno sa prevodima, koristitee Kodi i gledate Live TV, Broweser, igrate igrice i jos puno stvari sve je na vama koliko zelite vremena provesti
    - Postoje razne registracije UDID sajtove ali meni je ovaj bio najlaksi i par godina sam ga koristio pa mi je olaksalo sve
    - Ovo je objasnjnje za koriscenje Mac-a, nisam probao na PC-u ali predpostavljam da je ista procedura.
    - Ako zelite preko samog zvanicnog sajta appdo mozete i kod njih kupiti pretplatu koja je 20$ godisnje
    https://appdb.to?ref_code=573e5f7c3d...c52235dfcf030d
    - Sam proces je detaljno objasnjen ali cela procedura je mnogo laksa nego sto mislite i za sve ovo vam je potrebno maximalno 20-30min.
    - Moguce je da se desi da neka od aplikacija ne moze da se otvori. Sve sto je potrebno otvoriti sajt i instalirati je ponovo, ceo posao manje od 1min.-a a Kodi ce sacuvati sve vase add-ons ove koji su instalirani.
    - Generalno pitacete se da li se isplati dati 13.99$. Svakako da i to je i te kako malo za ono sta dobijate od jednog fenomenalnog uredjaja sa ovakvom funkcionalnoscu. Toliko biste platili jedan obican film da kupite u prodavnici.
    - Pored ove opcije, ako pomenemo Netflix, Hulu, HBO, Plex Servere i ostale servise na Apple tv-u, ako sve iste koristite ili neke od nih vas uredjaj ce biti i te kako funkcionalan i koristan bilo gde u svetu.

    Za sve poteskoce, savete, predloge i zakljucke pisite, nadam se da je tutrijal bio od koristi i da ce svima lepo sluziti.



    Dodatak Tutorial-u kako instalirati Custom Apps koje nisu listi gore navedenog sajta, koje god vi zelite a da su namenjene za platformu tvOS.

    Otvorite pocetnu stranicu sajta appdb.to

    Zatim kliknete na ime svog uredjaja u gorenjem levom uglu, u mom slucaju to je Apple TV 4K gde dolazite do ove stranice



    Zatim je potrebno kliknuti na MyAppStore - Install custom application u desnom delu ekrana gde dolazite do ovog dela stranice



    Ovo je poslednji korak gde je potrebno skinutu aplikaciju uploadovati u delu Choose Files, a kada se ista pojavi u listi aplikacija ispod, Install i to je sve.
    Last edited by kylle; 23-12-2019 at 09:26.

  2. The Following 16 Users Say Thank You to kylle For This Useful Post:

    Babakaj (13-10-2018),Banets (18-11-2019),Darko_BG (21-10-2018),Everytime (13-10-2018),Rookie (14-10-2018),bbrks (14-10-2018),bobanbg9 (13-10-2018),giannsi (16-10-2018),markop151 (29-04-2020),mikenzi (13-10-2018),ptomic (08-10-2019),rikee (13-10-2018),sekularac (17-10-2018),smera (14-10-2018),traviata (02-01-2020),zabrljanje (13-10-2018)

  3. #2
    iSrbijaHero
    Join Date
    Dec 2014
    Age
    33
    Posts
    630
    Thanks
    27
    Thanked 158 Times in 108 Posts

    Default Re: Apple TV 4/4k puna funkcionalnost, Kodi, PopcornTime, Broweser

    Zaključak: u ponedeljak naručujem Apple TV 4K i pratim ovo. Prelomio si me da ga uzmem
    iPhone 12 Pro, MacBook Pro M1, Apple Watch Series 6

  4. The Following User Says Thank You to Everytime For This Useful Post:

    kylle (13-10-2018)

  5. #3
    iModerator kylle's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Krusevac
    Posts
    3,334
    Thanks
    1,646
    Thanked 1,623 Times in 1,003 Posts

    Default Re: Apple TV 4/4k puna funkcionalnost, Kodi, PopcornTime, Broweser

    Haha drago mi je da jesam. Hajde javljaj kad uzmes.

  6. #4
    iSrbijaHero Rookie's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Podgorica
    Age
    40
    Posts
    751
    Thanks
    355
    Thanked 158 Times in 96 Posts

    Default Re: Apple TV 4/4k puna funkcionalnost, Kodi, PopcornTime, Broweser

    I ja isto brat3.
    Storms come and go, the big fish eat the little fish and I keep on paddling.

  7. #5
    iNovajlija
    Join Date
    Aug 2011
    Age
    58
    Posts
    29
    Thanks
    2
    Thanked 10 Times in 6 Posts

    Default Re: Apple TV 4/4k puna funkcionalnost, Kodi, PopcornTime, Broweser

    Ja koristim UDID registrations već skoro godinu dana na ATV 4 i mogu reći da je to najbolja stvar koja se može uraditi sa apple tv, sve funkcioniše besprekorno, nagledao sam se bezbroj filmova i serija. Samo jednom mi se desilo da me je Apple blokirao ali sam već u toku dana dobio nove parametre. Inače instalirao sam preko PC, nisam neki stručnjak i delovalo mi je komplikovano, međutim nije i vrlo je jednostavno, kylle je to odlično objasnio.

  8. #6
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Sep 2014
    Age
    38
    Posts
    176
    Thanks
    35
    Thanked 41 Times in 28 Posts

    Default Re: Apple TV 4/4k puna funkcionalnost, Kodi, PopcornTime, Broweser

    Moze li se EON aplikacija ubaciti preko ovoga?

  9. #7
    iModerator kylle's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Krusevac
    Posts
    3,334
    Thanks
    1,646
    Thanked 1,623 Times in 1,003 Posts

    Default Re: Apple TV 4/4k puna funkcionalnost, Kodi, PopcornTime, Broweser

    Mogla bi kada bi postojala za tvOS ali nije napravljena za Apple TV platformu.
    Ako naprave probacemo odmah medjutim nema je. Posao je to veliki.

  10. #8
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Nov 2014
    Age
    44
    Posts
    249
    Thanks
    92
    Thanked 41 Times in 30 Posts

    Default Re: Apple TV 4/4k puna funkcionalnost, Kodi, PopcornTime, Broweser

    pisam sam i ovima na sbb forum, ali uopste nisu zainteresovani da uradi aplikaciju za apptv

  11. #9
    iModerator kylle's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Krusevac
    Posts
    3,334
    Thanks
    1,646
    Thanked 1,623 Times in 1,003 Posts

    Default Re: Apple TV 4/4k puna funkcionalnost, Kodi, PopcornTime, Broweser

    Pisao sam i ja, dzaba, mnogo je mali broj nas koji bi to koristilo na zalost. Sve ostale platforme su popularne, ne i tvOS na zalost.

  12. The Following User Says Thank You to kylle For This Useful Post:

    mmilos82 (28-10-2018)

  13. #10
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Sep 2014
    Age
    38
    Posts
    176
    Thanks
    35
    Thanked 41 Times in 28 Posts

    Default Re: Apple TV 4/4k puna funkcionalnost, Kodi, PopcornTime, Broweser

    iMac i apple tv 4k su mi na istom wifi,kad otvorim xcode i odem u Otvorite xCode>Window>Devices and Simulators>, nista ne izbacujem,brobao sam i mali onaj plusic dole,kaze povezite usb kablom uredjaj,nikako nevidi apple tv 4k??

    Sredio sve,malo je bilo mucenja oko linkovanja ,ali sam se snasao i instalirao vec kodi i popcorn na apple tv 4k.

    Hvala
    Last edited by R10; 21-11-2018 at 21:23.

  14. #11
    iSrbijaHero kicba's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    NBG
    Posts
    558
    Thanks
    109
    Thanked 22 Times in 17 Posts

    Default Re: Apple TV 4/4k puna funkcionalnost, Kodi, PopcornTime, Broweser

    Pozdrav svima,

    Do sutra u 8h ujutru moram da odlucim da li da uzmem aple tv 4k.

    Koristio bih ga uglavnom za kodi i za neke aplikacije igrice, kao i za prebacivanje slike sa iPada na tv, itd...

    1. Interesuje me jel i dalje moze da se jailbreakuje apple tv 4k kako bih mogao Kodi da instaliram?

    2. Imam Note 9 telefon, mogu li sa njega prebacivati sliku na tv... preko apple tv-a?

    Unapred hvala

  15. #12
    iModerator kylle's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Krusevac
    Posts
    3,334
    Thanks
    1,646
    Thanked 1,623 Times in 1,003 Posts

    Default Re: Apple TV 4/4k puna funkcionalnost, Kodi, PopcornTime, Broweser

    Savet pazari Apple TV pa ces lako dalje, ima mnogo vise mogucnosti od te dve koje si naveo.

    Prva stvar JB zavisi od softvera sa kojim ti bude dosao Apple TV, ako je nov dok ne kupis neces znati koji je u njemu instaliran. Ako nije nov, javi koji tvOS ima pa cemo ti reci moze li Jb ili ne.

    Svakako ovaj moj tutorial ti i ne zahteva da bi instalirao Kodi i ostale Aplikacije, vec mozes i bez toga odraditi sve, samo procitaj uputstvo lepo.

    Sto se tice Note-a potrazi opciju/aplikaciju AirPlay-a ako postoji slicna aplikacija (siguran sam da ima) onda ces moci da stream-ujes sliku sa telefona na TV, ne i da prebacujes to funkcionise na drugi nacin.

  16. The Following User Says Thank You to kylle For This Useful Post:

    kicba (27-03-2019)

  17. #13
    iSrbijaHero kicba's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    NBG
    Posts
    558
    Thanks
    109
    Thanked 22 Times in 17 Posts

    Default Re: Apple TV 4/4k puna funkcionalnost, Kodi, PopcornTime, Broweser

    Uzeo sam 4K verziju.

    Krenuo sam da skinem XCode preko app stora ali kaze mi da mi OS stari i da moram da imam noviji. A ne mogu zvanicno instalirati Mojave, a nezvanicno ne zelim.

    Mogu li skinuti negde stariju verziju? Ili sta da radim?
    Last edited by kicba; 27-03-2019 at 19:57.

  18. #14
    iModerator kylle's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Krusevac
    Posts
    3,334
    Thanks
    1,646
    Thanked 1,623 Times in 1,003 Posts

    Default Re: Apple TV 4/4k puna funkcionalnost, Kodi, PopcornTime, Broweser

    Pokusaj sa ove stranice, ako ne, onda ces morati ili da pozajmis Mac od nekog da bi odradio sve ili Win.

    http://osxdaily.com/2018/08/11/downl...xip-dmg-files/

  19. #15
    iSrbijaHero kicba's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    NBG
    Posts
    558
    Thanks
    109
    Thanked 22 Times in 17 Posts

    Default Re: Apple TV 4/4k puna funkcionalnost, Kodi, PopcornTime, Broweser

    Pozdrav,

    Da li negde gresim ili su promenili nesto u medjuvremenu?
    Attached Images Attached Images

Page 1 of 16 12311 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •