iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 40 of 42 FirstFirst ... 303839404142 LastLast
Results 586 to 600 of 628

Thread: eSIM kod naših operatera

  1. #586
    iSrbijaHero Baraba's Avatar
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Beograd
    Posts
    784
    Thanks
    605
    Thanked 326 Times in 187 Posts

    Default Re: eSIM kod naših operatera

    Au, kakva pomama. E-sim druga dva operatera imaju duže vreme. I meni fali za Telenor, čak sam bio na jednoj kartici promenio mrežu zbog iPhone i dual Sim. Ali ispada ok, treba sve različite mreže, ako jedna zataji tu je druga. Istina, najviše sam trenutno zadovoljan Telenorom, najmanje gluposti. MTS drugo mesto (do skoro bio najgori) i treće VIP, VIP je dosta opao kvalitetom od kako su pustili neograničen Net, planiram da ih Menjam.

  2. #587
    iSrbijaHero tribalkg's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Kragujevac
    Posts
    533
    Thanks
    213
    Thanked 502 Times in 236 Posts

    Default Re: eSIM kod naših operatera

    Moj drugi pokušaj je bio još neuspešniji nego juče. U drugoj poslovnici (od dve koje postoje u Kgu) nisu ni dobili eSIM.

    Da podsetim, u prvoj nisu znali da mi izdaju karticu.



    Jedva sam dočekao da ne nosim dva telefona al’ ne vredi.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  3. #588
    iSrbijaHero
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    1,037
    Thanks
    437
    Thanked 451 Times in 235 Posts

    Default Re: eSIM kod naših operatera

    No pain, no gain.
    Last edited by Didule; 29-05-2021 at 07:23.

  4. #589
    iEntuzijasta mishika76's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Novi Sad
    Posts
    88
    Thanks
    17
    Thanked 27 Times in 21 Posts

    Default eSIM kod naših operatera

    Zamenio juče u NS, znaju i imaju…

  5. #590
    iSrbijaHero Cuksi's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Beograd
    Posts
    1,486
    Thanks
    2,276
    Thanked 726 Times in 397 Posts

    Question Re: eSIM kod naših operatera

    Kakvo je vase misljenje sto se tice e sim-a ? Mislim na to kao turisti sta je bolje, da li da od kuce uplati neki paket ili da ide kad dodje na lokaciju u poslovnicu i uzme klasican sim ?

    O ovome razmisljam od kako smo dobili mogucnost izbora. Ja sam do sad uglavnom koristio e sim kad putujem preko raznis servisa i operatera. Sad sam malo istrazivao jos uvek je mali broj zemalja koje dopustaju turistima da koriste ove usluge. Vecinom je vezano za postpaid.

    Ali opet komfor da cim se udje u neku zemlju imas odmah usluge je isto takodje neprocenjivo. Sto je moguce zahvaljujuci e sim opciji.

    Resenje moze da bude sa opcijom dva e sim-a ili jedan e sim i jedan sim u zavisnosti kako se koristi I sad pocinjem da uvidjam sve vise u onoj mudrosti da mu covek prst hoce celu ruku

  6. #591
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Subotica
    Posts
    332
    Thanks
    344
    Thanked 167 Times in 117 Posts

    Default Re: eSIM kod naših operatera

    Ja do sada nisam koristio esim, imam već godinama Tele2 (sada Telemach) i ok mi je bilo za roaming. Razmišljam da pređem na esim a ovde sam gledao ponudu i ima baš povoljnih.

    https://esimdb.com

  7. #592
    iSrbijaHero
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    769
    Thanks
    171
    Thanked 504 Times in 266 Posts

    Default Re: eSIM kod naših operatera

    Koristim eSIM za putovanja u inostranstvo još iz perioda kad se to zvalo Apple SIM na iPad-u i samo zbog toga sam prešao sa iPhone X na Xs Max svojevremeno, gura već treću godinu bez problema, a kako vidim guraće i četvrtu najopuštenije.

    Mogućnost da za par dolara pazarim data paket za zemlju u koju putujem za mene nema alternativu. Nema smaranja sa prodavcima po poslovnicama koji ponekad ne razumeju dobro engleski, nema gubljenja vremena po sletanju na aerodrom, prođem pasošku i pokupim prtljag i cepam odmah dalje svojim poslom jer sam data paket pazario i aktivirao još dok sam bio u Srbiji.

    Košta me za nijansu skuplje nego da jurim lokalne kartice ali za tu dozu komfora sam itekako spreman da doplatim jer uštedim brdo vremena i živaca kad putujem. Osim toga, eSIM je zgodan i za destinacije van EU gde takođe ponekad imam potrebu da idem, pošto su mi u tim slučajevima EU kartice beskorisne.

    Sve aplikacije i nalozi mi ostaju vezani za srpski broj, ne moram da menjam/reinstaliram bilo šta, sve radi kao da sam u lokalu.

    U tom smislu ne pada mi na pamet da menjam domaći SIM za eSIM, osim na iPad Pro mašini gde planiram baš to da uradim pošto mi svakako ništa ne znači fizički SIM u tabletu za koji ni ne znam koji mi je broj telefona, sa eSIMom u tabletu imam jednu brigu manje jer više ne moram da vodim računa o fizičkoj kartici.

  8. #593
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Subotica
    Posts
    332
    Thanks
    344
    Thanked 167 Times in 117 Posts

    Default Re: eSIM kod naših operatera

    Čiji e siim ti se po EU pokazao kao najbolji?

  9. #594
    iDrugČlan 1012bd's Avatar
    Join Date
    May 2015
    Posts
    49
    Thanks
    16
    Thanked 31 Times in 15 Posts

    Default Re: eSIM kod naših operatera

    Neka preporuka za esim treba mi za Grčku.

  10. #595
    iSrbijaHero
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    769
    Thanks
    171
    Thanked 504 Times in 266 Posts

    Default Re: eSIM kod naših operatera

    U poslednje vreme (tj. dok se putovalo jel’te) furam Airalo i nisam imao problema.

    Latencija ume da bude velika ponekad pošto se kompletan saobraćaj proxuje kroz neku drugu zemlju, ali to je problem koji imaš i sa EU karticama, mada se to generalno ne primećuje u svakodnevnom radu, čak i za aplikacije osetljive na latenciju (VoIP recimo).

    Imaju i lep cashback program od 5% na svaku transakciju čini mi se, ko putuje često, nakupi se. Ko bude koristio, ima promo kod PETAR428 za $3 bonus kredita prilikom registracije.

  11. #596
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Subotica
    Posts
    332
    Thanks
    344
    Thanked 167 Times in 117 Posts

    Default Re: eSIM kod naših operatera

    Ja se registrovao na tvoj referal.
    Evo moj ref pa ako neko hoće IVAN801

  12. The Following User Says Thank You to Joker For This Useful Post:

    petarpetrovic (01-06-2021)

  13. #597
    iSrbijaHero
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    769
    Thanks
    171
    Thanked 504 Times in 266 Posts

    Default Re: eSIM kod naših operatera

    Sad iskopah mejl od pre mesec dana - kad se registrujete kroz naše referal kodove, iskoristite promo kod SUMMER2021 za dodatnih 15% popusta na odabrani paket. Promo kod važi do 15. jula a može da se kupi data paket mesec dana unapred tako da pazarite na vreme ako planirate da putujete, datum važenja paketa kreće tek kad se telefon nakači na mrežu na odredištu.

    Eto, nadam se da sam vam barem malo uštedeo troškove u romingu

  14. The Following User Says Thank You to petarpetrovic For This Useful Post:

    Joker (01-06-2021)

  15. #598
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member skiper's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    4,606
    Thanks
    1,262
    Thanked 2,447 Times in 1,596 Posts

    Default Re: eSIM kod naših operatera

    Moze li da dva esim broja? Imam domace A1 i mts, jedan je vec esim i sada kad bih putovao u inostranstvo mogu jos jedan esim ili bih morao da obrisem prvo jedan?

  16. #599
    iSrbijaHero
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    769
    Thanks
    171
    Thanked 504 Times in 266 Posts

    Default Re: eSIM kod naših operatera

    Ne brišeš ništa, samo dodaš novi eSIM profil, deaktiviraš postojeći eSIM i aktiviraš novi. Ja na telefonu trenutno imam oko 10 eSIM profila i samo ih šaltam u zavisnosti od toga gde putujem

    Naravno, samo jedan eSIM broj može biti aktivan, a reset/restore telefona ne briše eSIM profile

  17. #600
    iNovajlija
    Join Date
    Mar 2012
    Age
    59
    Posts
    17
    Thanks
    3
    Thanked 9 Times in 4 Posts

    Default Re: eSIM kod naših operatera

    Quote Originally Posted by skiper View Post
    Moze li da dva esim broja? Imam domace A1 i mts, jedan je vec esim i sada kad bih putovao u inostranstvo mogu jos jedan esim ili bih morao da obrisem prvo jedan?
    Ja koristim 2 - bez problema. Sim kartica je Telenor (plaća firma), a od e-sima koristim Ubigi i Globaltel. Telefon je iPhone XR. Jedino mi se čini kad ih sve popalim brže curi baterija. Ubigi mi je bio jako dobar i za Nemačku, i za Italiju i za Grčku.

Page 40 of 42 FirstFirst ... 303839404142 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •