iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 8 of 42 FirstFirst ... 67891018 ... LastLast
Results 106 to 120 of 628

Thread: eSIM kod naših operatera

  1. #106
    iEntuzijasta predrag's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Age
    50
    Posts
    72
    Thanks
    49
    Thanked 39 Times in 29 Posts

    Default Odg: eSIM i dual SIM osnove

    Gde ima to?

  2. #107
    iModerator kylle's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Krusevac
    Posts
    3,334
    Thanks
    1,646
    Thanked 1,623 Times in 1,003 Posts

    Default Odg: eSIM i dual SIM osnove

    Za neko ko ode kad kad sa strane najbolja varijatna je lokalna sim kartica definitivno, a i Hrvatski operater (nisam siguran koji tacno) ima pristup Data internetu besplatno u svim Evropskim zemljama sto je cool, tako da prepaid kartica, dopuna i to je to.

    Za nekog ko putuje po svetu, ovo je najbolja investicija.

    Oko 150€ kosta ali definitivno ozbiljna stvar. Koga zanima neka procita malo po netu.
    https://www.mypokefi.com/products

    Postoji i FlexiRoam koji je “sticker” na vec postojecoj kartici i jako je dobra stvar.

  3. #108
    iSrbijaHero Cuksi's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Beograd
    Posts
    1,475
    Thanks
    2,264
    Thanked 725 Times in 396 Posts

    Default Odg: eSIM i dual SIM osnove

    Drugari jedno upozorenje prilikom koriscenja e-sim i data opcija.
    Aktivirao sam ubigi nalog (kao sto se vidi u prethodnim postovima) i dok sam bio u kuci ostavio ukljucen data roaming posto sam racunao trebace mi kad akitiviram ubigi nalog. I tu sam se zeznuo Posto sam imao presedanje u Dohi za 2 minuta mi je nakucao 3000 rsd racuna na Telenoru, srecom sam cuo telefon da stizu obavestenja dok sam izlazio iza aviona inace bi bilo jos. Jer brzi internet i ima i losu stranu, brzo se nakupi racun
    Naravucenije voditi racuna kad deaktivirate ubigi ili bilo koji drugi servis da ugasite i data roaming opciju. Ili da odmah podesite da primarni broj sluzi samo za zvanje a e-sim za data, jer onda nece napraviti racun posto nema uplacenog paketa

  4. The Following User Says Thank You to Cuksi For This Useful Post:

    djole1989 (26-08-2019)

  5. #109
    iSrbijaHero edward's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    Zagreb
    Posts
    616
    Thanks
    74
    Thanked 269 Times in 175 Posts

    Default Odg: Re: eSIM i dual SIM osnove

    Quote Originally Posted by milos.aralicak View Post
    ja za 19EUR nasao 14GB cela EU.
    U principu sad pošto ne postoji više onaj klasičan "skupi" roaming na prostoru EU može se i dosta lokalnih operatera vezanih za jednu zemlju iskoristiti za korišenje po cijeloj EU po istoj cijeni kao i ona kod kuće. Istina da neki operateri znaju ipak nešto smanjiti podatkovni promet (EU zakon im to dopušta, ima i formula po kojoj se može to izračunati koliko operateri maksimalno smiju smanjiti promet unutar EU) no to nije puno. Ja npr. kod Hrvatskog Telekoma imam 10gb tarifu kao standardnu unutar HR, unutar EU mi je smanjen taj iznos na 8gb. Dobra stvar je što jedno drugo ne pobija, pa npr. iako potrošim svih 10Gb u HR, odem do SLO granice i spojim se na njihovu mrežu i imam novih 8gb. Poizivi i SMS-ovi su neograničeni i unutar HR i unutar ostatak EU. Na žalost HT trenutno daje eSIM samo za pretplatnike no navodno da od desetog mj će biti dostupan i za bonaše. Pojedini operateri po EU već daju eSIM i na bonove.....

    Inače, kad koristite eSIM dobro prekontrolirajte da li ste uvijek dostupni na oba broja. Meni se zbog krivih postavki znalo desiti da mi je HT bio dostupan a klasičan sim (A1) nije. Nakon dobrih mjesec/dva natezanja sa službom za korisnike otkrio sam riješenje da jednostavno jednu mrežu držim na 4G a drugu na 3G, i od tada je sve ok.
    Last edited by edward; 26-08-2019 at 15:08.

  6. #110
    iSrbijaHero Cuksi's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Beograd
    Posts
    1,475
    Thanks
    2,264
    Thanked 725 Times in 396 Posts

    Default Odg: eSIM i dual SIM osnove

    @edward sad me malo zbunio tvoj post. Mozda posto ja koristim ubigi pa nemam tu opciju ali zar nije moguce samo primati pozive preko jedne kartice a preko druge data. Koliko sam shvatio ne moze jedna i druga da zvoni ili to nemam ponudjeno zbog ubigi e-sima?

  7. #111
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Subotica
    Posts
    332
    Thanks
    344
    Thanked 167 Times in 117 Posts

    Default Re: eSIM i dual SIM osnove

    Mislim da ubigi nudi samo data, ne?

  8. #112
    iSrbijaHero edward's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    Zagreb
    Posts
    616
    Thanks
    74
    Thanked 269 Times in 175 Posts

    Default Odg: eSIM i dual SIM osnove

    @Cuksi - da, dual sim na ajfonu (esim+klasican sim) funkcionira tako da su oba broja stalno aktivna i dostupna kod poziva i sms-a a kod data prometa (mobilnog interneta) biras koju ces mrezu ukljuciti tj. sa koje ce ti cuclat internet .. jer, logicno, sto ce ti dva aktivna interneta u isto vrijeme cak i da teoretski postoji to.

    ubigi cini mi se nudi samo mobilni internet tako da onda ne mozes ni isprobati tu dual sim funkciju u pravom smislu

  9. The Following User Says Thank You to edward For This Useful Post:

    Cuksi (28-08-2019)

  10. #113
    iSrbijaHero Cuksi's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Beograd
    Posts
    1,475
    Thanks
    2,264
    Thanked 725 Times in 396 Posts

    Default Odg: eSIM i dual SIM osnove

    @edward uu super to nisam znao, hvala za info Nista onda cekam HR e-sim za dopune i resavam EU net i pozive

  11. #114
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member miodrage's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Subotica - Beograd, Serbia
    Age
    46
    Posts
    2,110
    Thanks
    144
    Thanked 759 Times in 495 Posts

    Default Odg: eSIM i dual SIM osnove

    edward, da li znas gde se moze uzeti prepaid e-sim u kojim EU zemljama? U Madjarskoj znam da ne moze, u Nemackoj je isto izuzetno tesko zbog raznoraznih provera. Meni treba simple stvar da uzmem EU karticu na eSIM i da ne razmisljam. A naravno, da mogu da je trosim samo kada je meni potrebno, bez nekih mesecnih uplata i sl.
    Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

  12. #115
    iPhoneBigFan djole1989's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Trstenik
    Posts
    133
    Thanks
    184
    Thanked 335 Times in 104 Posts

    Default Odg: eSIM i dual SIM osnove


    Spreman za grcku krecem sledeci petak pa pisem kako radi....
    iPhone 15 Pro | iPad Air 3

  13. #116
    iSrbijaHero edward's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    Zagreb
    Posts
    616
    Thanks
    74
    Thanked 269 Times in 175 Posts

    Default Odg: eSIM i dual SIM osnove

    Quote Originally Posted by miodrage View Post
    edward, da li znas gde se moze uzeti prepaid e-sim u kojim EU zemljama? U Madjarskoj znam da ne moze, u Nemackoj je isto izuzetno tesko zbog raznoraznih provera. Meni treba simple stvar da uzmem EU karticu na eSIM i da ne razmisljam. A naravno, da mogu da je trosim samo kada je meni potrebno, bez nekih mesecnih uplata i sl.
    Ne znam, trebalo bi istražiti to. Ja sam gledao za Njemačku i njihovu o2 mrežu, vidim da imaju u ponudi prepaid broj ali nikako da nađem kako to naručiti. Ako sam dobro razumio po onome što sam našao na internetu moraš uzeti klasičan sim i onda unutar o2 aplikacije si sam "stvoriš" o2 esim, što bi bilo i logično jer esim je samo barkod koji skeniraš.. no trebalo bi to još malo pogledat. Možda ima koji forumaš iz Njemačke ovdje da nam kaže iz prve ruke...

  14. #117
    iSrbijaHero
    Join Date
    Oct 2016
    Location
    Belgrade
    Posts
    860
    Thanks
    1,721
    Thanked 252 Times in 167 Posts

    Default Re: eSIM i dual SIM osnove

    Kod o2 pise da ne moze prepaid kartica da se zameni za esim. Ima jos nekoliko provajdera koji spadaju pod telefonica/o2 gde mozda moze sada ali nije moglo pre. Jedino gde znam da moze je Telekom.
    I da kod o2 imas klasicnu sim karticu i promenis u app na esim i deaktivira se sim kartica. Kod Telekoma ne znam tacno kako funkcionise.

  15. The Following User Says Thank You to SG999 For This Useful Post:

    edward (29-08-2019)

  16. #118
    iPhoneBigFan djole1989's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Trstenik
    Posts
    133
    Thanks
    184
    Thanked 335 Times in 104 Posts

    Default Odg: eSIM i dual SIM osnove


    Ubigi esim sitonija grcka
    iPhone 15 Pro | iPad Air 3

  17. #119
    iSrbijaHero edward's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    Zagreb
    Posts
    616
    Thanks
    74
    Thanked 269 Times in 175 Posts

    Default Odg: Re: eSIM i dual SIM osnove

    Quote Originally Posted by SG999 View Post
    Kod Telekoma ne znam tacno kako funkcionise.
    Našao sam na internetu da Deutsche Telekom nudi prepaid eSIM i da se može zatražiti na njemačku adresu da ti ga pošalju, znaš li nešto više o tome?

  18. #120
    iSrbijaHero Cuksi's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Beograd
    Posts
    1,475
    Thanks
    2,264
    Thanked 725 Times in 396 Posts

    Default Odg: eSIM i dual SIM osnove

    @edward pominjao si da ce i Hrvatski telekom uvesti prepaid eSIM jel ima kakvih novosti ?

Page 8 of 42 FirstFirst ... 67891018 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •